Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2006 o 23:50, Widek napisał:

czyli nie warto grac bez patcha ? Czy lepiej poczekac i tak jak mowi morthi zaczac grac z najnowszym
?:) Beda jakeis problemy jak zainstaluje tego 1.1?

Jak zainstalowałem 1.1 z CDP (najnowszego) - spokojnie można pograć. Patch Morthiego&co. usuwa większość błędów w w stosunku(?) do CDP. i działa jak na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 23:55, olbin napisał:

> czyli nie warto grac bez patcha ? Czy lepiej poczekac i tak jak mowi morthi zaczac grac
z najnowszym
> ?:) Beda jakeis problemy jak zainstaluje tego 1.1?
Jak zainstalowałem 1.1 z CDP (najnowszego) - spokojnie można pograć. Patch Morthiego&co. usuwa
większość błędów w w stosunku(?) do CDP. i działa jak na razie


czyli ten patch morthiego jest lepszy? A skad to mozna sciagnac o ile w ogole mozna ;) Bo slyszlalem cos ze ponoc w kopalaniach co tydzien nie dostajesz surowcow... ponoc taki blad ktos mial... patch 1.1 ewentualnie wiec instalowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 00:00, Widek napisał:

> > czyli nie warto grac bez patcha ? Czy lepiej poczekac i tak jak mowi morthi zaczac
grac
> z najnowszym
> > ?:) Beda jakeis problemy jak zainstaluje tego 1.1?
> Jak zainstalowałem 1.1 z CDP (najnowszego) - spokojnie można pograć. Patch Morthiego&co.
usuwa
> większość błędów w w stosunku(?) do CDP. i działa jak na razie

czyli ten patch morthiego jest lepszy? A skad to mozna sciagnac o ile w ogole mozna ;) Bo slyszlalem
cos ze ponoc w kopalaniach co tydzien nie dostajesz surowcow... ponoc taki blad ktos mial...
patch 1.1 ewentualnie wiec instalowac ?

nie mówiłem, że jest to patch Morthiego, tylko Mortiego&co. (akurat Morthi mi zapadł w pamieć) - poszukaj kilkadziesiąt postów w tył - wszystko znajdziesz. Pozdrawiam
zawsze lepiej byc na bieżąco (u mnie z tym krucho)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co chłopaki tu robią przypomina mi słynny mod-pl od diablo II który poprawił troche błedów polonizacyjnych, między innymi słynne "zadaje obrażenia od błyskawic przez x sekund" które jakos cdp nigdy nie chciało poprawić, w końcu ten mod został dołączony oficjalnie chyba do patcha 1.10 (moge sie mylic :/ to było dawno temu i juz nie pamietam zabardzo) choć nigdy nie moglem przebolec, ze zamienili brylant na diament :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Debiutuje na forum i od razu pytanko takie mam.
Jestem szczęśliwym ( a może jednak nieszczęśliwym..) posiadaczem Heros of might and Magic V PL wersja DVD. Gra instaluje się bez problemu, jednak gdy chcę ją odpalić moim oczętom ukazuje się komunikat: Proogram wykonał nieprawidłową operację. Przepraszamy za kłopoty i Windows proponuje mi wysłanie raportu do Microsoftu. Tyle mojego grania...
Najpewniej dzieje się tak dlatego iż moja karta graficzna to tylko geforce 4 440 MX 64 MB (te Pixel Shadere...)Ponoć gra nie obsługuje tej karty, tak czytałem w poradniku umieszczonym na płycie...Procek to Sempron 2400 i oczywiście 512 Ramu, więc tu powinno styknąć.
Jednak czytając to forum natknąłem się na opinie, że jest patch, który będzie umożliwiał grę na mojej karcie i teraz pytanko: czy to prawda? czy ktoś mógłby to potwierdzić? Czy to może być patch z tej strony oczywiście na wersję DVD, czy też może lepiej ten węgierski na który się gdzieś tu natknąłem?, czy lepiej może poczekać na patch v 2.1 (nie wiem czy dobrze zapamiętałem nazwę)? Który będzie tu dobry, bo mam lekki mentlik w głowie? Oczywiście nie oczekuje, że na tej karcie pogram na full detalach. Czy po wgraniu patcha trzeba to cracować?
Czy ta gra uruchomi się bez płyty?
Czy jestna forum jakaś osoba, której udało się uruchomić tę grę w na w/w karcie graficznej?
Naczytałem się na tym forum o całej masie mniej lub bardziej upierdliwych błędów występujących w grze. Przecież ta gra reklamowana była jako najbardziej oczekiwana premiera tego roku, kontynuacja kultowej serii Heros of Might and Magic, podobno zrobiono największą polonizację od czasów Baldur''s Gate, a tu takie zonki. Nie chodzi o to, czy te błędy przeszkadzają w grze, czy też nie, ale za taką cenę każdy oczekuje produktu dobrej jakości. Od premiery gry nie upłynął jeszcze miesiąc, a już wyszła cała masa patchy. Tym razem Ubisoft się nie popisał... Chociaż gra ponoć fajna.
Kończę swój przydługi wywód..
Sory za:
1. Przydługiego posta.
2. Przynudzanie.
Gratuluję osobie, która przeczytała to do końca i dziękuję za ewentualną pomoc w wyborze odpowiedniego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 22:44, Widek napisał:

> Proca podkrewcac nie musisz ramu tez nie dokupuj, tu najwazniejsza jest karta graficzna;D
(koledze
> działąja heroes na 256, procek 1250;D)

no to widzę ze pan to wielki znawca, a napewno w to uwierze ze twojemu koledze na 256 ram gierka
działa na very high ;)

Kto powiedzial ze na Very hight;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 22:32, morthi napisał:

wierze ze tym razem UBI nie zrobi fuszerki i CDP nie bedzie musialo pospiesznie latac :)

Lepiej dmuchać na zimne;D Widzisz sam,że ubi ostatnio "szwankuje" strategia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 06:05, sorbet napisał:

Najpewniej dzieje się tak dlatego iż moja karta graficzna to tylko geforce 4 440 MX 64 MB (te
Pixel Shadere...)Ponoć gra nie obsługuje tej karty, tak czytałem w poradniku umieszczonym
na płycie...Procek to Sempron 2400 i oczywiście 512 Ramu, więc tu powinno styknąć.


Niestety Gra wymaga tych Pixel & Vexel Shiderów, a Twój GeForce (Gforce kto jak woli ;D) nie ma wbudowanej nawet ich standardowej obsługi :( Wiec musiałbyś doinwestować w karte graficzną (najprawdopodobniej na nową generacje nie masz co liczycz przez to PCI Expresss [ja też :(] )wymiana graficznej jest narazie jedynym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 00:00, Widek napisał:

czyli ten patch morthiego jest lepszy? A skad to mozna sciagnac o ile w ogole mozna ;)


Patch do łatki polonizujacej wydanej przez CDP, wydanu przez nas;D

Oto linki:

Rapidshare.de
http://rapidshare.de/files/23806191/Heroes_V_Unoficial_Patch_v1.11d.zip.html

MyTempDir.com
http://www.mytempdir.com/758100


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 23:42, morthi napisał:

za to jak ustawisz w sterownikach antialiasing i filtrowanie na max i zmusisz sterowniki by
przejely kontrole nad aplikacja :) to nic sie w grze nie zmieni w wygladzie a zacznie przycinac
;) i to strasznie :)


Podawałem ostatnio Tobie moją wersje tłumaczenia tygodnia sokoła, sprawdziłem wersje z 1.0 napisane jest "Brak specjalnego efektu" ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 20:58, BlackBomb napisał:

Nie wiem czy to błędy.

1 rys. - tam gdzie jest 0 powinno być np że jest wymagany inny budynek żeby ten wybudować,
ale potrzebna jest tylko Łza Ashy. (może zamiast 0 napisać Brak? lub coś innego)

2rys. - Poddaje się w trybie hot-seat no i pisze Gracz Gracz czerwony......


Na pierwszym screenie jest wszystko dobrze. Z drugim mam problemy, nie mogę zlokalizować, który plik odpowiada za ten błąd. Ale zaraz to zrobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 07:11, DiDivor napisał:

> Nie wiem czy to błędy.
>
> 1 rys. - tam gdzie jest 0 powinno być np że jest wymagany inny budynek żeby ten wybudować,

> ale potrzebna jest tylko Łza Ashy. (może zamiast 0 napisać Brak? lub coś innego)
>
> 2rys. - Poddaje się w trybie hot-seat no i pisze Gracz Gracz czerwony......

Na pierwszym screenie jest wszystko dobrze. Z drugim mam problemy, nie mogę zlokalizować, który
plik odpowiada za ten błąd. Ale zaraz to zrobie :D


Narazie tez nie znalaszłem, zrob updete tego patcha co ja udostepnilem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny patch 1.11f zostanie wydany, jak tylko znajdziemy plik, który odpowiada za ten tekst. Na razie szukam, ale nie moge go znaleźć :/ ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było coś wszyscy narzekają na oficjalną a to samo info jest na drugiej stronie nie oficjalnej (chyba).......lub tamta strona jest oficjalną drugą stronką ale dopiero później o niej nam powiedzą bo to niespodzianka :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować