Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2006 o 21:38, Rider of Rohan napisał:

Ma ktoś ochote i czas zeby pograc partyjke przez neta??? Jeszcze nie mialem okazji wyprobowac
tego trybu ducha...

dzis, pozniej, w nocy: mi to obojetne...


Rider a masz może X Fire? Bo ja umawiam się na gry z ludźmi z forum CD Action i dzięki temu programikowi komunikacja między nami jest nie przerwana. ;)

W razie czego to moje konto na X Fire jest opatrzone w identyczny nick jak tutaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompa masz wypasionego, i 1 GB ramu... mi przez te 412 moze się ciąć.
Jak tylko będę miał 220 zł, czyli pewnie we wrześniu dokupuje sobie 512 MB, ale gdybym chcial póxniej rozszezyc to mam mały kłopot, mam tylko 2 złącza na RAM
:P podaj nazwe firmy, po co inni się maja stresować?? :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 08:43, explotion napisał:

Kompa masz wypasionego, i 1 GB ramu... mi przez te 412 moze się ciąć.
Jak tylko będę miał 220 zł, czyli pewnie we wrześniu dokupuje sobie 512 MB, ale gdybym chcial
póxniej rozszezyc to mam mały kłopot, mam tylko 2 złącza na RAM
:P podaj nazwe firmy, po co inni się maja stresować?? :P :P :P :P :P

Najlepsze jest to że demko HoM&M 5 podczas walki niezle sie cieło xD, ale ponoć wystarczy przeinstalować DirectX, ale to wypróbuje już na pełnej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 08:34, s2nto napisał:

> Ma ktoś ochote i czas zeby pograc partyjke przez neta??? Jeszcze nie mialem okazji wyprobowac

> tego trybu ducha...
>
> dzis, pozniej, w nocy: mi to obojetne...

Rider a masz może X Fire? Bo ja umawiam się na gry z ludźmi z forum CD Action i dzięki temu
programikowi komunikacja między nami jest nie przerwana. ;)

W razie czego to moje konto na X Fire jest opatrzone w identyczny nick jak tutaj. ;)


yyy, nie, nie mam... co więcej: nawet nie wiem co to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 08:29, Rider of Rohan napisał:

> mam mały problem z misją 3. w kampanii Inferno. tzn. dopiero na tej mapce się zaciąłem
> tej pory szło jak po maśle - gram na poziomie ciężkim. plz o wskazowki

Dnia 03.07.2006 o 08:29, Rider of Rohan napisał:

I wlaśnie od tej samej mapki zaprzestałem gry na poziomie ciężkim. Jednak przeliczyłem swoje
możliwości... Mówię "a niech tam" i najpierw przechoodze grę na normalnym, a potem 2 raz przejdę
na poziomie cięzkim. Nie chcę po prostu się frustrowac, a to miało miejsce, gdy po raz 5 próbowałem
przejśc mapkę, o której mówisz...


ja dopiero 2 razy i sie nie poddaje ;) moze po pieciu probach zmienie zdanie.

w kazdym razie plan mam obecnie prosty - jak najszybciej zdobyc wszystki kopalnie z dolnej czesci mapy + pomaranczowy namiot. w miescie max rozbudowa w jednostki + zbieranie wszystkich jednostek z generatorow

a w drugim miesiacu troche sie poganiach dookola planszy glownym traktem odzyskujac kopalnie, zbierajac bonusy itd. az do momentu zdobycia slusznej armii

kilka pytan: jak bardzo mozna rozbudowywac te 3 elfickie miasta?
czy ten scenariiuszowy elf nigdy nie przekracza granicy? (nie wiem czy przypadek czy tak zaprogramowane - ale u mnie nie ruszyl nigdy na moje inferno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 13:13, Chester001 napisał:

> Mam grę heroes V wersję kolekcjonerską od samoego początku i stwierdzam że gra mocno mnie
zawiodła
> oprócz grafiki, która i tak nie zabardzo mi się podoba stwierdzam że gra jest słaba wręcz
cofneła
> się w rozwoju. Dla mnie a gram już od pierwszego wydnia oczekiwałem dużo więcej. Po pierwsze

> dużo błędów i niedoróbek- po drugie nie wprowadzono nic nowego lecz twierdze że zrezygnowano

> z fajnych pomysłów z IV i III-WOG /dużo budowli,artefakty można łączyć,wojsko się szkoli,więcej

> czaró,mgła wojny itd/ a tam właśnie pokazano w którym kierunku powinna iść gra.
> Grę zrobiono typowo marketingowo dla 8-9 latków zero przyjemności i frajdy z odkrywania
świata.
> Ponadto obiecywano w zapowiedziach dużo więcej - a dano zaledwie figę z makiem.
> Multiplajer to też wielka pomyłka, nie rozpisując się powiem że jesli ktoś grał w cyvilization

> IV to tam właśnie pokazano jak powinno wyglądać /jednoczesne rozgrywanie tur-komunikacja/.

> Konkluzja jest taka heroesV jest słaba i czekam na poprawki

stary ja im to wmawiam od premiery... H5 anawet wcześniej.. i na razie to jest nad 2... ja
tez uwazam ze h5 to... ethelords.. to nie to co h3.. ja liczyłem ze to bedzie mega wypasiony
h3 z nowymi pomysłami a wyszło coś.. takiego..
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 13:13, Chester001 napisał:

> Mam grę heroes V wersję kolekcjonerską od samoego początku i stwierdzam że gra mocno mnie
zawiodła
> oprócz grafiki, która i tak nie zabardzo mi się podoba stwierdzam że gra jest słaba wręcz
cofneła
> się w rozwoju. Dla mnie a gram już od pierwszego wydnia oczekiwałem dużo więcej. Po pierwsze

> dużo błędów i niedoróbek- po drugie nie wprowadzono nic nowego lecz twierdze że zrezygnowano

> z fajnych pomysłów z IV i III-WOG /dużo budowli,artefakty można łączyć,wojsko się szkoli,więcej

> czaró,mgła wojny itd/ a tam właśnie pokazano w którym kierunku powinna iść gra.
> Grę zrobiono typowo marketingowo dla 8-9 latków zero przyjemności i frajdy z odkrywania
świata.
> Ponadto obiecywano w zapowiedziach dużo więcej - a dano zaledwie figę z makiem.
> Multiplajer to też wielka pomyłka, nie rozpisując się powiem że jesli ktoś grał w cyvilization

> IV to tam właśnie pokazano jak powinno wyglądać /jednoczesne rozgrywanie tur-komunikacja/.

> Konkluzja jest taka heroesV jest słaba i czekam na poprawki

stary ja im to wmawiam od premiery... H5 anawet wcześniej.. i na razie to jest nad 2... ja
tez uwazam ze h5 to... ethelords.. to nie to co h3.. ja liczyłem ze to bedzie mega wypasiony
h3 z nowymi pomysłami a wyszło coś.. takiego..
>
dzięki bo już myślałem że dziwaczej i mam zbyt wielkie wymagania co do tej gry- ale mytślę że już jestem straym wygą i nie dam się nabrać na chwyt reklamowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem zwiazany z seria odjej poczatku i mnie sie zmiany wprowadzone w h5 bardzo podobaja - to ze wymagaja jeszcze pracy nad nimi sie zgodze :) ale kierunek ktory zostal obrany jak dla mnie jest bardzo dobry

h5 blizej jest do h1-3 niz do 4

h4 byla zupelnie inna gra ktora wspolnego miala z herosami jedno - nazwe

jesli ktos widzial alfe herosow 5 to tak wlasnie wg mnie powinna wgladac h4 a nie to co dostalismy - gra niegrywalna bez klimatu ze zmieniana zupelnie mechanika.

h5 pod tym wzgledem bije h4 na glowe - tutaj jest odbre multi (czekamy na patcha 1.2 ktory poprawi je jeszcze bardziej) nie powiesz mi ze multi w h4 bylo lepsze od tego ktore jest w h5

mgla wojny nie ma racji bytu w herosach to nie jest rts.

jednoczesne rozgrywanie tur bylo w becie - ale ten tryb jest tak zabugowany ze jest ciagle wylaczony ale zapewne zostanie wprowadzony kiedy tylko zostanie na tyle dopracowany by dalo sie grac

grajac w h4 wracalem do h3 bardzo czesto odkad gram w h5 nie wracam...

majac mocny komp z bardzo dobra karta graficzna jestes w stanie odkrkyc cale piekno tej gry - majac kiepska grafe coz...sa takie glosy

ja znajduje w h5 bardzo wiele odwolan do slodkiej i bajecznej jedynki - ale wlasnie graficznych i klimatycznych - dla mnie sie to wlasnie liczy najbardziej.
kamera 3d ? rewelacja - jezcze raz mowie tylko przy dobrej karcie graficznej - ustawienia grafiki na max i mozemy sie bawic, slinic patrzac na cukierkowa, slodka i soczysta grafike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) to znaczy jak przeinstalować??
jak juz mam zainstalowana gierke to jeszcze raz??
jesli tak to nie da sie tego zrobić, bo komputer widzi ze masz ta samą aktualna wersję.
:P a mi wersja BETA najbardziej sie cieła w zamku, a poodczas walki wogóle... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam z ta gra jeden problem "karta graficzna" tylko przez o niemoge sobie pograc i to jest naprawde wkurzajace. a gra w wiele osub na Hot-Seat szybko staje sie monotonna szczegulnie jesli na drodze stoja matory cienia!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 09:34, explotion napisał:

:) to znaczy jak przeinstalować??
jak juz mam zainstalowana gierke to jeszcze raz??
jesli tak to nie da sie tego zrobić, bo komputer widzi ze masz ta samą aktualna wersję.
:P a mi wersja BETA najbardziej sie cieła w zamku, a poodczas walki wogóle... :P

Jak chcesz przeinstalować DirectX to wchodzisz w płytke szukasz po folderach właśnie tego Direct''a i jak znajdziesz to klikasz setup ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 09:33, morthi napisał:

jestem zwiazany z seria odjej poczatku i mnie sie zmiany wprowadzone w h5 bardzo podobaja -
to ze wymagaja jeszcze pracy nad nimi sie zgodze :) ale kierunek ktory zostal obrany jak dla
mnie jest bardzo dobry

h5 blizej jest do h1-3 niz do 4

h4 byla zupelnie inna gra ktora wspolnego miala z herosami jedno - nazwe

jesli ktos widzial alfe herosow 5 to tak wlasnie wg mnie powinna wgladac h4 a nie to co dostalismy
- gra niegrywalna bez klimatu ze zmieniana zupelnie mechanika.

h5 pod tym wzgledem bije h4 na glowe - tutaj jest odbre multi (czekamy na patcha 1.2 ktory
poprawi je jeszcze bardziej) nie powiesz mi ze multi w h4 bylo lepsze od tego ktore jest w
h5

mgla wojny nie ma racji bytu w herosach to nie jest rts.

jednoczesne rozgrywanie tur bylo w becie - ale ten tryb jest tak zabugowany ze jest ciagle
wylaczony ale zapewne zostanie wprowadzony kiedy tylko zostanie na tyle dopracowany by dalo
sie grac

grajac w h4 wracalem do h3 bardzo czesto odkad gram w h5 nie wracam...

majac mocny komp z bardzo dobra karta graficzna jestes w stanie odkrkyc cale piekno tej gry
- majac kiepska grafe coz...sa takie glosy

ja znajduje w h5 bardzo wiele odwolan do slodkiej i bajecznej jedynki - ale wlasnie graficznych
i klimatycznych - dla mnie sie to wlasnie liczy najbardziej.
kamera 3d ? rewelacja - jezcze raz mowie tylko przy dobrej karcie graficznej - ustawienia grafiki
na max i mozemy sie bawic, slinic patrzac na cukierkowa, slodka i soczysta grafike



Wszystko się zgadza, nie ma co porównywac do IV czy III grafiki, bo to nie te czasy. Ale trzeba dodać, że dostaliśmy grę ze śmieszną ilością map, bez edytora, z niedopracowaną grą komputera na mapie przygody. Są tu niedoróby, które psują efekt. A to że wyjdą patche i dodatki, no cóż, póki co ich nie ma i należy ocenić to co jest, to na co wydało się ciężko zarobione pieniądze ( a nie jak w przypadku pewnie większości pieniążki z kieszonkowego od rodziców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:52, Lailonn napisał:

> z moich obserwacji wynika cos innego :) na poczatku gry mag faktycznie wymiata swoimi
czarami
> ale im dluzej sie gra to tym bardziej maleje przepasc miedzy magiem a wojownikiem :) bo
w koncu
> to wokjownik zadaje te ilkatysiecy obrazen czy tez kilkanascie swoimi oddzialami a mag
raptem
> kilkaset czy tez czasem nawet i 2000 tysiace :)

Aktualnie jestem w kampani Lochu 2 misja. Wrog ma wszystkie mozliwe budynki na mapie na starcie
oraz 2-3 zamki.

Wyszedlem na powierzchnie. Z trudem pokonalem 2 jego bardzo mocnych bohaterow(oczywioscie gdy
mialem ich dobic i zgarnac artefakty etc to uciekli, czego ja zrobic nie moge...) Po kolejnych
2 turach gdy zbierlame szybko co sie da wokol wyszlo jego 4 kolejnych bohaterow z czego conajmniej
1(wiem bo mnie zaatakowal) mial armie 2x wieksza niz ja(dodatkowo byl magiem...)

Zamierzam odczekac kilka godzin/dni i sprobowac ponownie ztym razem uciekajac od miejsca gdzie
spotkalem tego bohatera...ale pewnie wtedy odwiedzi moj zamek ^_^

Na hardzie mogą być klopoty. Obskocz wszystkie kopalnie na pólnocy i bramę (można ją zapotworzyć, to cieniasy nie przejdą, ale szkoda na to woja). Potem zdobądź zamek w podziemiach na NE, po nim przyłączy się fajna laska. Sprawdzaj, czy nie możesz kupić zatłuczonego bohatera (ja kupiłem jednego na 6 poziomie). Inwestuj w mocne potwory np. smoki i ściągaj je czarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 10:43, Melinio napisał:

Na hardzie mogą być klopoty. Obskocz wszystkie kopalnie na pólnocy i bramę (można ją zapotworzyć,
to cieniasy nie przejdą, ale szkoda na to woja). Potem zdobądź zamek w podziemiach na NE, po
nim przyłączy się fajna laska. Sprawdzaj, czy nie możesz kupić zatłuczonego bohatera (ja kupiłem
jednego na 6 poziomie). Inwestuj w mocne potwory np. smoki i ściągaj je czarem.


Nie gram na hardzie lecz standardowym(latwego tez nie lubie) a mimo to nie daje rady wyszkolic wieksza ilosc wojksa niz przeciwnik w tym czasie. Pokonujac jego 2 bohaterow trace wojsko-on tez. Ale on je odbudowuje 2x szybciej(ma 2 zamki) i ma mnoostwo kopalni oraz kasy-ja nie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie gram na hardzie lecz standardowym(latwego tez nie lubie) a mimo to nie daje rady wyszkolic

Dnia 03.07.2006 o 11:18, Lailonn napisał:

wieksza ilosc wojksa niz przeciwnik w tym czasie. Pokonujac jego 2 bohaterow trace wojsko-on
tez. Ale on je odbudowuje 2x szybciej(ma 2 zamki) i ma mnoostwo kopalni oraz kasy-ja nie ;/

Na normalu wyszedłem na powierzchnię z 5 smokami i resztą bandy. Bez problemu obleciałem kopalnie, w zamku straciłem 2 smoki i troche drobiazgu. Teraz mam dodatkowo 2 herosów, więc będą oblatywać kopalnie i bronić się przed hołotą, a ja pójdę na pozostałe 2 zamki na południu.
Zawsze inwestowałem w logistykę. W instrukcji pisze, że zasięg herosa jest zależny od najwolniejszej jednostki (tak było w pozostałych HOMM), ale to nieprawda. Sprawdzałem zasięg z różnymi jednostkami - zawsze taki sam.
Na koniec złośliwa uwaga, chłopi w H5 są trochę podobni do byłego prezia, ale mnie się podobali ci z H4, bo mieli szlachetne rysy twarzy i opaleniznę jak Andrew L...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 09:33, morthi napisał:

mgla wojny nie ma racji bytu w herosach to nie jest rts.


Ta teza, bardzo mnie rozbawiła. Pierwszy FoW (jak i RTSy) można było spotkać już na 8 bitowcach i to właśnie w turowych grach strategicznych. Sprawdził się bardzo dobrze w wielu produkcjach (choćby w seriach Warlords i Age of Wonders) i stał się pewnym standardem. Brak FoW z prawdziwego zdarzenia spłyca strategicznie rozgrywkę w HoM&M i czyni ją bardziej przewidywalną a przez to nudniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować