Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Sądząc po 1 poście Ellvissa "Pytanie dotyczy osób które kupiły wydanie standardowe DVD(ale nie w sklepie Gram.pl)." można wywnioskować, że ma zwykłe plastikowe DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:27, Syriusz15 napisał:

Czemu nikt mnie odpisuje na moje pytanie ? Na stronie 940 i 939?? Czyżby nikt aż tak daleko
nie doszedł?


Ta misja niezbyt dokładnie utkwiła mi w pamięci, ale w porównaniu z innymi nie była zbytnio trudna. Generalnie po dołączeniu Shadyi, całe wojsko gromadź wokół Raelaga i kręć się nim na powierzchni w okolicy wejścia do podziemi, zajmując kopalnie i pokonując różne stwory. Wróg nie powinien odważyć się zaatakować. Rozwijając miasto, musisz jak najszybciej postarać się zbudować siedlisko dla Smoków. One powinny zapewnić Ci sukces w tym scenariuszu.

Teraz pytanie, w którym momencie nachodzą Cię ci trzej silni bohaterowie. Jeśli jest to główny bohater oraz dwaj wysłannicy do innego (chyba żóltego) gracza, to jeśli przeczekasz Raelagiem w podziemiach, na stówę zaatakują oni dwa garnizony (każdy po jednym). Jeśli obsadziłeś je w miarę dobrą armią, jak radzi poradnik powinieneś sobie poradzić z nimi i wtedy Raelagiem wziąwszy niedobitki z garnizonów zaatakować głównego bohatera oponenta.
Jeśli jednak nie miałeś w garnizonach żadnych armii, to nie powinieneś się zbytnio przejmować. Ja osobiście nie zdążyłem tego uczynić, gdyż Raleagiem byłem zbyt daleko od miejsca garnizonów. Chociaż nawet gdybym był nieco bliżej to i tak pewnie bym tego nie uczynił, ze względu na obawę przed niewątpliwymi stratami w jednostkach. Wolałem wszystkie siły mieć przy Raelagu. A dwaj wysłannicy po dojściu do końca mapy po prostu zniknęli i na ich miejsce pojawił się (chyba jeden) żółty(?) gracz, który nie odważył się zaatakować Raelaga i poszedł gdzieś w dół;) Wcale nie miał aż takiej silnej armii, zetknąłem się z nim dopiero po zajęciu miast pierwszemu wrogowi. A jeśli o miastach mowa to najpierw rusz na wschód, tam czyszcząc cały teren i zajmując pierwsze miasto w podziemiach. I regularnie dostarczej posiłki Raelagowi. Nie powinieneś mieć większych problemów z ukończeniem tej mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gratisów za zamówienie przed końcem 2005 roku to dziś właśnie przyszedł mój - New York Race - wyścigi "inspirowane" "5-tym Elementem" (aż się boję:P) Ciekawe co Wam się trafi:)

PS. Ważne, że dostałem z grą 5 wPLN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie dwie rady dla osób, które jeszcze nie zaczęły kampanii lub są w jej trakcie. Można je bez obawy czytać, gdyż nie zdradzę tu żadnej fabuły;)

1) W każdej w sumie misji powinno się bezwzględnie dbać o rozwój głównego bohatera, który przechodzi do następnych. Tak więc nawet gdy posiadamy armię, która jest zdolna wroga wyciąć w pień, nie należy się spieszyć. Pamiętajmy, że to nie armia lecz bohater przejdzie do kolejnej misji. Najpierw więc zwiedźmy jak największą część mapy walcząc z neutralnymi potworami aby zdobyć maksymalny poziom doświadczenia, oraz przede wszystkim zwiedzając obiekty dające nam jakieś umiejętności czy atrybuty (atak, obrona, a szczególnie siła czarów!). Nie należy zapominać o rozbudowaniu gildii magów we wszystkich miastach na jak największy poziom (generalnie np. kampanii Sylvan bez czaru "Widmowe zastępy" rzuconego na trzy setki Wielkich Łowczych chyba bym nie ukończył, równie bardzo przydatne jedt "Wskrzeszenie").

2) W kampanii Lochu, Sylvan i Akademii bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie głównych bohaterów w Magię Przywołania i powiązaną z nią umiejętnością Wygnanie. Może się Wam wydawać nieco dziwne czemu tak radzę, ale efekt tego rozwiązania ujrzycie dopiero w ostatniej misji całej gry. Ja tę umiejętność posiadałem tylko u bohatera z Sylvan - Findana. Skończyłem tę misję z minimalnymi stratami u niego. Pozostałymi bohaterami męczyłem się zaś dosyć długo. "Wygnanie" okaże się szczególnie zbawienne jeśli gracie na poziomie ciężkim lub heroicznym (ciekawe czy ktoś w ogóle zdecydował się na przechodzenie kampanii na heroicznym;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 17:13, koniczyn napisał:

Z ostatniej chwili:

Patch 1.2 będzie opóźniony, najwcześniej można się go spodziewać w przyszłym tygodniu.

niech to ! akurat w przyszłym tygodniu wyjeżdżam...a wiadomo może co będzie naprawiał? Osobiście licze na poprawke tego high-end systems bug....bo jeżeli nie to.... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no :) jakis konkret:) widac UBIciezko pracuje by problemow nie bylo jak osoatnio :) a moze chca dac jednak ten edytor ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 17:13, koniczyn napisał:

Z ostatniej chwili:

Patch 1.2 będzie opóźniony, najwcześniej można się go spodziewać w przyszłym tygodniu.


Super... Uwielbiam opuznienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy jest cos takiego jak dyplomacja? tzn. czy mozna zawierac sojusze? da sie grac w multi w trybie hot-seat tak, ze np. 2 graczy jest w sojuszu? i jeszcze jedno: po rozpoczeciu scenariusza mozna jakos sprawdzic, ktory gracz jaki zamek wylosowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 17:13, koniczyn napisał:

Z ostatniej chwili:

Patch 1.2 będzie opóźniony, najwcześniej można się go spodziewać w przyszłym tygodniu.


czyli nikt tak naprawde nie ma bladego pojecia czy i kiedy pojawi sie patch???
jeszcze nie tak dawno pojawila sie informacja ze:
"Edytor map pojawi się w trzeciej łatce przewidzianej na lipiec tego roku"

czyzby byla nieprawdziwa?? CDP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 18:19, Rafal G napisał:

czyli nikt tak naprawde nie ma bladego pojecia czy i kiedy pojawi sie patch???
jeszcze nie tak dawno pojawila sie informacja ze:
"Edytor map pojawi się w trzeciej łatce przewidzianej na lipiec tego roku"

czyzby byla nieprawdziwa?? CDP??


Ehh, już dawno ktoś tam z Nivalu powiedział, że edytor wyjdzie wraz z trzecim patchem, który pojawi się nie później jak w sierpniu tego roku. A jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże. Ale jak znam życie to i tu pewnie będzie jakieś opóźnienie i wyjdzie na to że edytora się doczekamy, ale dopiero we wrześniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 17:13, koniczyn napisał:

Patch 1.2 będzie opóźniony, najwcześniej można się go spodziewać w przyszłym tygodniu.


Fajnie! Ubi podał dwa terminy (czerwiec i pierwsza połowa lipca) pierwszego nie dotrzymał, a wszystko wskazuje, że drugiego także nie dotrzyma. Już się boje spytać o datę wyjścia patcha 1.3. A wraz z nim ma wyjść Edytor. Wg. lepiej zrobiliby jakby wypuścili Edytor osobno, bo przecież ile można czekać za Edytorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam probem z 2 misją lochu.
Nigdzie nie moge znaleść czerownego klucznika, a ten klucz który dostałem jest jasnobrązowy i nie ma nigdzie do niego bramy? Gdzie można to znaleść czy mam jakiegoś buga?

Pozdrawiam Melkorh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:07, Melkorh napisał:

Witam,
Mam probem z 2 misją lochu.
Nigdzie nie moge znaleść czerownego klucznika, a ten klucz który dostałem jest jasnobrązowy
i nie ma nigdzie do niego bramy? Gdzie można to znaleść czy mam jakiegoś buga?

Pozdrawiam Melkorh


Czerwonego namiotu nie ma na mapie, mimo że jest czerwony strażnik:D O ile sobie przypominam to nie można tam się było dostać (chyba że uwarunkowanie terenu umożliwia teleportację, czyli czar Natychmiastowa Podróż (chodzi mi o brak większych gór, lub większej ilości drzew, które by to uniemożliwiły). Ale brak namiotu wcale nie umożliwia przejścia misji, musisz tylko odwiedzić wszystkie obeliski i wykopać Łzę Ashy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować