Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2006 o 19:27, pinezkaaa napisał:

MAM PROPLEM Z GRĄ!!!!!!!!
Gdy daję misję, gra mi się wyłącza! Mam oryginał, próbowałam wszystkiego.(na swój sposób) POMOCY!!!!!!!!

Super... już prawie miałam odpowiedź gdy ktoś zamknął mojego posta... Mogłby ktoś mi wytłumaczyć o co z tym chodzi?:/Bo ja trochę ciemna jestem i sie na tym nie znam:/
-----"Ta... wiem co to jest :) Wiesz jaką masz kartę graficzną? Twoja prawdopodobnie nie posiada obsługi pixel shader. Dlatego gra się nie uruchomi. Zaraz poszukam linka do wyjaśnienia problemu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:31, Adham napisał:

> MAM PROPLEM Z GRĄ!!!!!!!!
> Gdy daję misję, gra mi się wyłącza! Mam oryginał, próbowałam wszystkiego.(na swój sposób)
POMOCY!!!!!!!!

Też miałem taki problem. http://homm5.fora.pl/viewtopic.php?t=60&start=0 - tu sam zamieściłem
kiedyś jak to ''ominąć''. Na tym forum też gdzieś jest, ale ciężko byłoby znaleźć, nawet korzystając
z wyszukiwarki.


Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:32, pinezkaaa napisał:

-----"Ta... wiem co to jest :) Wiesz jaką masz kartę graficzną? Twoja prawdopodobnie nie posiada
obsługi pixel shader. Dlatego gra się nie uruchomi. Zaraz poszukam linka do wyjaśnienia problemu."


Ja to napisałem, a odpowiedź masz wyżej. W moim poprzednim poście. Raczej to będzie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapewne nikt z was nie grał jeszcze w mapę w formacie Ogromny... ponieważ takowa po prostu... nie istnieje :P Jednak udało mi się ulepszyć skrypt automatycznego generowania map, tak, że można teraz generowac mapy wszystkich rozmiarów od Normalnego po Ogromny (oryginalny skrypt umożliwia generowanie map tylko w wielkości Duży).

Sam wygenerowałem już taką jedną testową, jedank trzeba przyznać, że zarówno granie, jak generowanie takiej mapy to wielkie wyzwanie dla gracza, jak i dla komputera. Na moim kompie Athlon64 X2 4200+ 1GB RAM GeForce 7600GT i HDD 320 GB SATA mapa w formacie Ogromny generowała się jakieś 12 minut! Włączenie gry też trwało dłużej niż mapy standardowej.

Jutro zamieszcze poradnik, co i jak robić, by stworzyć sobie mapkę o wielkości od Normalny po Ogromny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosć. :) Widzę, że masz niezłego kompa. :D To ciekawe, ile czasu będzie to trwało na moim komputerze. :) Mam nadzieję, że jeśłi Nival kiedyś zrobi "oficjalny" generator map, będzie on działał szybciej. Ale dobrze, że poprawiłeś skrypt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz się boję ile taka mapa będzie się generować u mnie, a chętnie bym w taką zagrał. Chyba przyjdzie mi w takich sytuacjach odpalać ten generator, wybrać się na spacer i grać dopiero po powrocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ile razy można pytać o to samo?! Przeczytaj odpowiedź na swoje pytanie, które znajduje się na pewno na poprzedniej stronie. I na kolejnej. I następnej. Ostatnio średnio jedna osoba na stronę zadaje to pytanie. To mnie doprowadza do szału. :/ Proponuję, żeby każdy, kto jeszcze raz o to zapyta, dostawał degrada. :) To naprawdę potrafi wkurzyć. No i zaśmieca temat. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 19:36, Adham napisał:

> -----"Ta... wiem co to jest :) Wiesz jaką masz kartę graficzną? Twoja prawdopodobnie nie
posiada
> obsługi pixel shader. Dlatego gra się nie uruchomi. Zaraz poszukam linka do wyjaśnienia
problemu."

Ja to napisałem, a odpowiedź masz wyżej. W moim poprzednim poście. Raczej to będzie proste.


Mam probleeeeeeeeem!!!!!!!!!
Szuam tej linijki w H5_Game.exe i nie mogę jej znależć:( szukałam w "find" i nic. Pomóżcie bo ciemna masa ze mnie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 20:41, matiz123 napisał:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ile razy można pytać o to samo?! Przeczytaj odpowiedź na swoje pytanie, które znajduje się
na pewno na poprzedniej stronie. I na kolejnej. I następnej. Ostatnio średnio jedna osoba na
stronę zadaje to pytanie. To mnie doprowadza do szału. :/ Proponuję, żeby każdy, kto jeszcze
raz o to zapyta, dostawał degrada. :) To naprawdę potrafi wkurzyć. No i zaśmieca temat. :/


mam lepszy pomysl - moze by tak ktos to forum uporzadkowal<czyt: przebudowal> bo w takiej postaci nie bardzo spelnia swoja funkcje - gdyby tol bylo bardziej przejrzyste latwiej byloby znalezc to czego sie szuka i nikt nie zadawalby po raz n-ty pytan ktore padly wczesniej:)
ale to tylko takie moje przemyslenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 11:22, Syriusz15 napisał:

> Mam pytanie skąd wiesz , że Skorpeny są wyznawcami Shalassa itp . ? Bardzo mnie interesują
takie rzeczy .


Już odpowiadam (trochę późno, ale zawsze ;)). Wyczytałem to tutaj: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=18204 , można tu także się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć z Czasów Mitycznych i Starożytnych Ashan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 21:39, Rybak napisał:

Ja mam może trochę głupie pytanie ale dopiero zaczynam grać w heroesa V.Czy można grać tym
kozakiem z okładki??

Nie.
Grasz babą, demonem, podsuszonym nekromantą, bladym magicznym mącicielem, elfem i miotaczem czarów. Ale zakutym w stal menem z okładki nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2006 o 21:54, Krejt napisał:

Grasz babą, demonem, podsuszonym nekromantą, bladym magicznym mącicielem, elfem i miotaczem
czarów. Ale zakutym w stal menem z okładki nie pograsz.

babą, ale silną :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 22:40, nadol91 napisał:

> Grasz babą, demonem, podsuszonym nekromantą, bladym magicznym mącicielem, elfem i miotaczem

> czarów. Ale zakutym w stal menem z okładki nie pograsz.
babą, ale silną :P:P:P


Ta okładka wyglada badziewnie - zbyt jasna. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2006 o 22:43, Galadin napisał:

Ta okładka wyglada badziewnie - zbyt jasna. :/

No ale w sumie kupiles gre dla okładki czy po to zeby grac, hę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować