Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

A kto?? :D Jeśli mogę oczywiście wiedzieć. Bo mógłbym ewetnualnie pomagać. Nie mam czasu żeby prowadzic stronę, ale czas na jakąś pomoc zawsze bym znalazł :) Więc gdyby co to dwie osoby chętne do pomocy są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2006 o 21:45, Maestro1992 napisał:

chętne do pomocy są :)


Jak tylko się dowiem dam znać. Ale z pewnością prace nad Kolektywem trwają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 22:14, nadol91 napisał:

hejka czy nasza nieśmiertelna brygada unnoficjala planuje jakies spolszczenie do edytora -
??


Z tego słyszałem zajął się tym Shadow Warrior. Kilka stron wcześniej wrzucił nawet pierwsze efekty pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:25, Shadow SSJ Warrior napisał:

Tak jak obiecałem jak tylko się ukaże patch... Uwaga dla wszystkich zainteresowanych edytorem.
Trwaja prace nad spolszczeniem do edytora map Heroes of might and magic V version 1.3. Na mały
smaczek daje screena z pierszymi literówkami polskimi:D Szczegóły już wkrótce;D

suuper jak tak dalej pojdzie to bedzie zaje***cie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 22:22, nadol91 napisał:

suuper jak tak dalej pojdzie to bedzie zaje***cie :))


Też tak myślę i nie mogę się doczekać. Szczególnie nowych mapsię nie mogę doczekać, a jak będzie edytor po polsku to więcejmap się posypie (tak przynajmniej myślę). Napewno łatwiej i przyjemniej będzie robić mapki z polskim edytorem, a nawet szybciej (oczywiście jak ma się pomysł, bo bez niego ani rusz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 21:47, olbin napisał:

Jak tylko się dowiem dam znać. Ale z pewnością prace nad Kolektywem trwają ;)

Jeśli chodzi o ten kolektyw, to no dole strony z formularzem jest coś takiego: " Indywidualne zgłoszenia na redaktorów, wysłane poprzez powyższy formularz, nie będą rozpatrywane. Jeśli chciałbyś dołączyć do redakcji jednego z już istniejących serwisów, skontaktuj się bezpośrednio z jego redaktorem naczelnym." Więc chyba nie ma sensu, żebym to do nich wysyłał. :) Bo ja chcę być jednym z "mniejszych" twórców. :) Nie umiem za bardzo tworzyć stron i w ogóle nie nadaję się na szefa. :P Mi najbardziej odpowiada opcja skontaktowania się z redaktorem naczelnym serwisu. Czy można wiedzieć, kto nim jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 22:47, matiz123 napisał:

Nie umiem za bardzo tworzyć stron i w ogóle nie nadaję
się na szefa. :P Mi najbardziej odpowiada opcja skontaktowania się z redaktorem naczelnym serwisu.
Czy można wiedzieć, kto nim jest? :)

Redakcja strony o HoM&M5 jest tutaj: http://homm5.gram.pl/redakcja.php

A może by tak spróbować zreaktywować serwis homm5.gram.pl, co Wy na to? Myślę, że szkielet (budowa strony) jest niezły, wystarczy włożyć trochę pracy w warstwę merytoryczną i na bieżąco aktualizować informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ale jak gram na necie to mnie wywala :/Jest coś takiego ja jestem czerwony gracz, gramy i po chwili czerwnoy gracz stracił połączenie i mi pisze że wygrałem :OA ja jestem czerwonym graczem :/Gram w pojednyku i nie ma jak sprawdzić.Dziwne jestem czerwonym graczem psze że gracz czerwony stracił połączenie i pisze WYGRANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 07:40, skubsa napisał:

Niewiem dlaczego ale jak gram na necie to mnie wywala :/Jest coś takiego ja jestem czerwony
gracz, gramy i po chwili czerwnoy gracz stracił połączenie i mi pisze że wygrałem :OA ja jestem
czerwonym graczem :/Gram w pojednyku i nie ma jak sprawdzić.Dziwne jestem czerwonym graczem
psze że gracz czerwony stracił połączenie i pisze WYGRANA


Jak straciłeś połączenie z internetem to przegrałeś tak naprawde, ale komputer(twój o tym nie wie) bo odłaczyłeś się od sesji i uważa, że to tego drugiego wywala, ale tak naprawdę to ciebie wywaliło i przegrałeś bitwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda przeglądałem juz kilka stron z czarami do Heroes V itd. ale chcę byc w 100% pewien, gdyż pewne info z pewnych stron się nie pokrywało, a ponadto czasami wyświetlało tam inne niz w grze nazwy szkół magii czy samych zaklęć. (Mam na myśli te PL)

Mianowicie: do której szkoły magii należą nastepujące dwa zaklęcia, i którego poziomu zaawansowania w danej szkole wymagają: Wskrzeszenie (to działające permanentnie na żywych) oraz Teleport. :)
Po prostu chcę tego być pewien na 100%, zanim zacznę rozwijać bohatera w kampanii Akademii : )
Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:05, Dann napisał:

Mianowicie: do której szkoły magii należą nastepujące dwa zaklęcia, i którego poziomu zaawansowania
w danej szkole wymagają: Wskrzeszenie (to działające permanentnie na żywych) oraz Teleport.


Oba należą do magii światła. Przy czym wskrzeszenie jest poziomu piątego i wymaga poziomu mistrzowskeigo, a teleportacja czwartego, więc wymaga poziomu zaawansowania o jeden niższego.
Pamiętaj jednak, że jeżeli masz zainstalowaną poprawkę 1.3, wskrzeszenie obniża ilość punktów życia wskrzeszanej jednostki o 10%. Za każdym razem gdy rzucasz czar, można w ten sposób doprowadzić, że taki Archanioł będzie miał jedynie 1 punkt zycia (przynajmniej w teorii) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:29, Daimon_Frey napisał:

> Mianowicie: do której szkoły magii należą nastepujące dwa zaklęcia, i którego poziomu
zaawansowania
> w danej szkole wymagają: Wskrzeszenie (to działające permanentnie na żywych) oraz Teleport.


Oba należą do magii światła. Przy czym wskrzeszenie jest poziomu piątego i wymaga poziomu mistrzowskeigo,
a teleportacja czwartego, więc wymaga poziomu zaawansowania o jeden niższego.
Pamiętaj jednak, że jeżeli masz zainstalowaną poprawkę 1.3, wskrzeszenie obniża ilość punktów
życia wskrzeszanej jednostki o 10%. Za każdym razem gdy rzucasz czar, można w ten sposób doprowadzić,
że taki Archanioł będzie miał jedynie 1 punkt zycia (przynajmniej w teorii) :D


Ok, Dzięki Wielkie :)
Swoją drogą widzisz, a wiekszość stron o HoMM V podaje, że czar wskrzeszenie pochodzi z magii przywołań (tylko ze to sie tam nazywa Inwokacja czy jakos tak) : / Takze dzięki za sprostowanie ;)

Aha i jeszzce jedna rzecz ? Czy opłaca się rozwijać magowi (z Akademii) talenty takie jak Atak, Obrona lub Machiny Oblężnicze ? Czy moze lepiej zamiast tego wybrać magię destrukcji i światła.
Grę zaczyna się juz z Talentem magia przywołań, a talenty takie jak Oświecenie lub Talent Magiczny są dla maga niezbędne.
Dlatego zastanawiam się, czy rozwijać dodatkowo magię światła i destrukcji czy moze postawić na atak i obronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:39, Dann napisał:

Dlatego zastanawiam się, czy rozwijać dodatkowo magię światła i destrukcji czy moze postawić
na atak i obronę ?


Powiem tak, machiny wojenne przydają się zawsze. Mag mając talenty z machin wojennych potrafi przejmować kontrolę nad jakąś machiną wroga (um. Zdalne Sterowanie) i rzucać trzęsienie ziemi ogłuszające i raniące jednostki (um. Dreszcze). Tyle tylko, że u maga Machiny głównie przydają siętylko podczas oblężenia.

W magii światła natomiast jest kilka bardzo przydatnych zaklęć, szczególnie gdy nauczymy się możliwości rzucania ich na nasze wszystkie jednostki. Jednak Czarodzieje, jak ich klasa na to wskazuje bardziej są nastawieni na rzucanie zaklęć, więc liczy się moc. Atak i Defensywę mag ma zazwyczaj dużo mniejszą, chociaż może zdarzyć się inaczej, więc umiejętności Ataku i Obrony nie wiem czy dałyby dużą różnicę.

Podpowem jeszcze, że dobra szkołą jest też Magia Przywołania, takie czary jak Stworzenie Feniksa czy Widmowe Zastępy są bardzo przydatne. Jednak decyzję musisz podjąć sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować