Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Wyrazy szacunku Daimon_Frey :) To tłumaczenie to kawał porządnie odwalonej roboty (i wcale nie nikomu niepotrzebnej :P). Nie natknąłem się na żadne literówki czy nieścisłości w składni. Może jedynie brakuje mi kilku przecinków, ale i bez nich nie miałem trudności ze zrozumieniem tekstu.
Tylko tak dalej :)

Jedno mnie rozbawiło - ''Garden of Wii Folk'' ;D
...wiem, wiem, tam jest ''Wee'' - po prostu nie mogłem się oprzeć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 00:30, Lord-Briton napisał:

> >
> > > ALE JA MAM PIRATA I RACZEJ NIE MAM INSTRUKCJI
> >
> > A ja mam fajnych użytkowników gram.pl, którzy nie kradną. Papa. Nie chcemy Cię tu.

> >
> > J.
> Zgadzam się! akkysz!
>
bryy wiesz co teraz h5 masz za ok 89 zl to nie duzo ... eh na gieldzie dales pewnie 25 zl jak
za dvd i pewnie jakas kiepskiej marki plyta i papierowa torebeczka ... ale widzisz nie masz
h3 orginalu nie masz instrukcji i wielu ciekawych rzeczy i ba nie masz najwajrzniejszego a
powiem nawet 2 warznych rzeczy 1 naj to powarzana na tym forum a 2 to dostepu do gry on-line
za darmo ...

Wybaczcie ale widziałem Herosów 5 w media-Markcie za 49,00zł i jeżeli CDP nie zmieni swojej aktualnej ceny to raczej od niech nikt nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2006 o 09:10, Bosper napisał:

Wybaczcie ale widziałem Herosów 5 w media-Markcie za 49,00zł i jeżeli CDP nie zmieni swojej
aktualnej ceny to raczej od niech nikt nie kupi.


Wybaczamy :)
A tak gwoli konkretniejszej informacji to widziałeś osobiście grę w Media-Markcie czy w gazetce bo ja dzisiaj zauważyłem w gazetce z Saturna, że Heroes of Might and Magic V jest za 49,00 PLN. Tyle tylko, że to w tej gazetce wyglądało trochę jakby ta cena obowiązywała dopiero po zakupie telewizora (bodaj za 999,00 PLN) i był to chwyt reklamowy. Z tego powodu moje pytanie czy widziałeś to na własne oczy :)
Nie będę podawał ani linka ani screen shota z gazetki żeby nie być posądzony o reklamę (jak ktoś chce to i tak sobie znajdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:10, Farax napisał:

O ilę dobrze kojarzę to trzeba jeździć do wszystkich drogowskazów, zaczynając od najbliższego
zamkowi. Będą w nim zapisane wskazówki gdzie jest następny drogowskaz, który trzeba dwiedzić,
i tak chyba 12 razy...


To to już wiem, jak pisałem poprzednio. No ale ja znalazłem 10 drogowskazów (8 na powierzchni, 2 pod ziemią).
W ostatnim mam napisane "W mroku lochów upadli nie widzą końca własnych nosów" i z animacji wynikało, że powinienem się pod ziemię udać. Ale tam nie ma wiecej znaków prócz tych dwóch w których już byłem (nawet dwa razy, po tej animacji ostatniej też). Przetrząsnąłem całą planszę z wciśniętym altem i żadnych więcej znaków nie znalazłem. No chyba, że musiałbym, jeszcze raz podejść do tych początkowych znaków w których byłem po razie.
Może jest coś szczególnie ukrytego, albo może pamiętasz ile ty miałeś znaków pod ziemią, albo czy do któregoś było trzeba dwa razy iść ?. Bo już naprawdę nie wiem gdzie szukać. Całą planszę mam obcykaną, pozostali przeciwnicy (a właściwie istoty neutralne) to tylko ci co się pojawiają jak jest jakiś szczególny tydzień, a tak to już kompletnie wszystko na planszy jest moje, byłem we wszystkich kryptach, wszystko obejrzałem i nie widzę nigdzie więcej znaków.
A raczej wrogi bohater Łzy nie miał bo by od razu sanktuarium postawił (a w żadnym jego zamku sanktuarium nie było).
A i jeszcze jedno co mnie zacikawiło. W ostatniej animacji właśnie pojawił się wrogi bohater o innej fladze niż ci których pokonałem, ale też nigdzie go nie widzę, ani swojej tury nie wykonuje. No chyba, że w podziemiach jest jakieś tajemne miejsce, do którego trzeba sie jakoś dziwnie dostać, no ale nie widzę, żadnych bram zamkniętych, teleportów czy czegoś podobnego. Jestem w kropce i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 09:10, Bosper napisał:

Wybaczcie ale widziałem Herosów 5 w media-Markcie za 49,00zł i jeżeli CDP nie zmieni swojej
aktualnej ceny to raczej od niech nikt nie kupi.

Ale wydanie kolekcjonerskie można kupić tyko na gram.pl
zawsze znajdą się chętni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 5 misji lochu (podstawowa wersja gry).W poradniku pisze, ze po przekroczeniu garnizonu na poludniowym zachodzie, pojawi sie Veyer.Pokonuje garnizon Raelagiem, ide dalej ale nie widac nigdzie Veyera! Moze to blod gry, a moze nie, w kazdym razie prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 14:55, kubagracz napisał:

Jestem w 5 misji lochu (podstawowa wersja gry).W poradniku pisze, ze po przekroczeniu garnizonu
na poludniowym zachodzie, pojawi sie Veyer.Pokonuje garnizon Raelagiem, ide dalej ale nie widac
nigdzie Veyera! Moze to blod gry, a moze nie, w kazdym razie prosze o pomoc.


Za garnizon mają przejś Realag i Shadya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno postanowiłem skończyć kampanie herosów 5. po tym jak w czerwcu doszedłem do zabicia Nikolaja odechciało mi się kampani na dość długo. Jednak teraz kiedy przeszedłem kampanie stwierdzam fakt iż trudniej jest pozbyć się Nikolaja, niż zabić Kha''beleta. Czy wy też macie takie odczucia? Najłatwiej mi się grało Zehirem( który u mnie miał mocy 26) bynajmniej nie dlatego, że miał arsenał przeróżnych czarów a dlatego, że miał zdolnośc "wygnanie", która wyganiała wszystkie pojawiające się na polu bitwy jednostki, czy ktoś kożystał z tej zdolności podczas kampanii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 15:25, Bosper napisał:

Niedawno postanowiłem skończyć kampanie herosów 5. po tym jak w czerwcu doszedłem do zabicia
Nikolaja odechciało mi się kampani na dość długo. Jednak teraz kiedy przeszedłem kampanie stwierdzam
fakt iż trudniej jest pozbyć się Nikolaja, niż zabić Kha''beleta. Czy wy też macie takie odczucia?
Najłatwiej mi się grało Zehirem( który u mnie miał mocy 26) bynajmniej nie dlatego, że miał
arsenał przeróżnych czarów a dlatego, że miał zdolnośc "wygnanie", która wyganiała wszystkie
pojawiające się na polu bitwy jednostki, czy ktoś kożystał z tej zdolności podczas kampanii??

>

Nom ja też miałem tą zdolność, tyle że u Findala, z tego co pamiętam. Gdybym wiedział że w ten sposób można bez problemu przejść tę misję, to u wszystkich bohaterów rozwinąłbym Magię Przywołania ze zdolnością Wygnanie. A tak to się namęczyłem straszliwie, szczególnie walcząc Godrykiem bodajże, który był magicznie niezbyt użyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 15:25, Bosper napisał:

a dlatego, że miał zdolnośc "wygnanie", która wyganiała wszystkie
pojawiające się na polu bitwy jednostki, czy ktoś kożystał z tej zdolności podczas kampanii??


No ba :D Bez niej ostatnie walki z jego udziałem byłyby prawdziwą zmorą :)
A z Nikolajem to był ten problem, że trzeba było uważać na feniksy i było się skazanym na walkę maksymalnie sześcioma grupami istot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 15:50, Majkell napisał:

Nom ja też miałem tą zdolność, tyle że u Findala, z tego co pamiętam. Gdybym wiedział że w
ten sposób można bez problemu przejść tę misję, to u wszystkich bohaterów rozwinąłbym Magię
Przywołania ze zdolnością Wygnanie. A tak to się namęczyłem straszliwie, szczególnie walcząc
Godrykiem bodajże, który był magicznie niezbyt użyteczny.


Nie bardzo mogło być tak jak mówisz, bo tylko czarodzieje i nekromanci mogą zdobyć Wygnanie. A co do Godryka, walki nim były u mnie z kolei dość łatwe, chyba przez wzgląd na Boskie Przewodnictwo - bardzo fajna zdolność :)

A tak w ogóle to przepraszam za dwie wypowiedzi pod rząd ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam maly bug z gra po zanistalowaniu patcha 1.3:/
neiwiem czy ktos z was tez tak ma ze czasem przy wyborze map "myk" znikaja mapy i ejst sama walka inkwizytora z diablem" i nic nieda sie kliknac :/ jest to troche wkurzajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie otwierać konsole po instalacji patcha 1,3 ja kurde nie umiem już jakiś czas temu jeden z forumowiczów próbował mi pomóc, ale dalej nic z tego nie wychodzi konsola się nie otwiera. Już mnie to dobija bo jak czytam posty na forum to widze że co jeden egzemplarz to inne błędy. Acha jeszcze czasem mi się tak dzieje że jak gram około godziny powiedzmy, to robi mi się czarny obraz a muzyczka sobie dalej przygrywa. Pomaga tylko restart kompa.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 15:50, Majkell napisał:

> Niedawno postanowiłem skończyć kampanie herosów 5. po tym jak w czerwcu doszedłem do zabicia

> Nikolaja odechciało mi się kampani na dość długo. Jednak teraz kiedy przeszedłem kampanie
stwierdzam
> fakt iż trudniej jest pozbyć się Nikolaja, niż zabić Kha''beleta. Czy wy też macie takie
odczucia?
> Najłatwiej mi się grało Zehirem( który u mnie miał mocy 26) bynajmniej nie dlatego, że
miał
> arsenał przeróżnych czarów a dlatego, że miał zdolnośc "wygnanie", która wyganiała wszystkie

> pojawiające się na polu bitwy jednostki, czy ktoś kożystał z tej zdolności podczas kampanii??

>

Nom ja też miałem tą zdolność, tyle że u Findala, z tego co pamiętam. Gdybym wiedział że w
ten sposób można bez problemu przejść tę misję, to u wszystkich bohaterów rozwinąłbym Magię
Przywołania ze zdolnością Wygnanie. A tak to się namęczyłem straszliwie, szczególnie walcząc
Godrykiem bodajże, który był magicznie niezbyt użyteczny.

U mnie Godryk nie miał specjalnych problemów z wygraniem misjii(magia światła z wskrzeszaniem jednostek, słowo światła oraz niezłe statystyki), chociaż się obawiałem, że nie da rady ale po wygranej zostało mu jeszcze całkiem sporo jednostek. Najbardziej obawiałem się o Raelega bo mimo silnych czarów po walce z biarą wiele straciłem jednostek(ale czarne smoki były prawie wszystkie 40 a hydr też było nie mało i jeszcze trochę wiedźm cienia, jednak smoki czarne rządzą dzięki nim wygrałem ta misję bez specjalnych trudów - czar Kha''beleta nie działał na nich hehe). Findan nie miał u mnie zbytniego problemu z wygraną( miałem magię chaosu impregnowane strzały i statystyki 30 ataku 25 obrony i mocy i wiedzy jakoś po 16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:31, Wojtas94 napisał:

Mam pytanko: Czy w Heroesie V można roździelać jednostki? Ja tak to jak? Bo nie umiem :P


Musisz przytrzymać SHIFT i przeciągnąć jednostkę, upuścić i wyskoczy okienko dzielenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:31, Wojtas94 napisał:

Mam pytanko: Czy w Heroesie V można roździelać jednostki? Ja tak to jak? Bo nie umiem :P


jest to napisane w instrukcji ale znając życie pewnie tam nawet nie zajrzałeś ;) HINT: wciśnij shift podczas przenoszenia jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować