Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Rozbroił mnie trzeci obrazek - "potworne siły" :) - Kto do czorta to wymyślił?? No ja rozumiem, że różne rzeczy tłumaczy się różnie, ale tu nawet kontekstem nie pasuje. Czy tak ciężko było wpaść na "siłę potworów"? Czasami myślę, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, a tu co jakiś czas kolejny zonk większy od poprzedniego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 21:13, Napek napisał:

Mam pytanie odnośnie tłumaczenia. Jak nazwali jednostki 5. poziomu u krasnoludów? Chodzi mi
o tych kapłanów. Pytam, ponieważ na jednym screenie widziałem, że klasę bohatera Runemage przetłumaczono
na Kapłan runów. A z kolei jednostka, o którą pytam nazywa się Rune priest i jestem ciekaw
jak CDP ją nazwało :)


Nazwano ją dokładnie tak samo. A ulepszoną wersję Patriarcha Runów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 21:29, windows00 napisał:

> Co do głosów w kampanii, to są zupełnie inne:/ Najbardziej żal mi Godryka, bo Zborowski
naprawdę
> był świetny.
Nie na głosów jak w podstawce? Żadnych czy jakieś gwiazdy zostały?
No i jak sprawują się głosy krasnoludów (bo w wersji ENG postacie mają wspaniały akcent)?


Nie ma żadnej "gwiazdy". A jak sprawują się głosy krasnoludów to nie wiem, bo w pierwszym filmiku nie ma o nich mowy:/ Kampanie zaczynasz grając Przystanią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:11, do- napisał:

Nazwano ją dokładnie tak samo. A ulepszoną wersję Patriarcha Runów.


Dzięki :) Jak dla mnie to trochę dziwne, ale chyba do przyzwyczajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:33, Dark Demon napisał:

Czyli jeżeli jeszcze nie skończyłem podstawki i zainstaluję dodatek to nie będę mógł już jej
dokończyć???

Będziesz mógł tylko przed uruchomieniem musisz zdecydować czy chcesz grać w podstawkę czy w dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:33, Dark Demon napisał:

Czyli jeżeli jeszcze nie skończyłem podstawki i zainstaluję dodatek to nie będę mógł już jej
dokończyć???


Dlaczego? Każdy z produktów uruchamiasz osobno i z osobnej płyty. Także, jeśli będziesz chciał wrócić do podstawki, to po prostu włożysz płytę z nią do kompa, odpalisz i zagrasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakimi frakcjami gra się w pojedynczych scenariuszach z dodatku ? Mam nadzieje ze chociaż w 1 akademia
Nie wiem po co bylo kombinowac z tym kaplanem runow .Teraz mamy sytuacje ,w ktorej kaplan dowodzi oddzialem patriarchów . Runiczny mag brzmi o wiele lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 00:12, do- napisał:

> No i jak sprawują się głosy krasnoludów (bo w wersji ENG postacie mają wspaniały akcent)?


Nie ma żadnej "gwiazdy".


I dobrze.Oprocz Zborowskiego reszta klepala taka biede ,ze mnie az uszy bolaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 09:10, kotok napisał:

Czy mozna instalować dodatek na czystą podstawkę czy lepiej najpierw zainstalować wszystkie
patche od homm5?

bez patchy odrazu instaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:44, windows00 napisał:

> /ciach/
Nigdy nie zdarzyło mi się, bym miał na nowej mapie jakiekolwiek artefakty z poprzedniej, więc
wątpliwe jest, że zebranie tych czterech artefaktów, nagradzane jest przeniesieniem ich do
następnej mapy. Zapewne są to rzeczy wartościowe, a to oznacza, że tym bardziej nie będzie
ich w następnym scenariuszu.


ale fabula kampanii w tej planszy mowi cos takiego, ze na tych wyspach sa ukryte starozytne artefakty bla bla bla, ktore trzeba odnalezc bo przydadza sie w ostateczej bitwie o wyzwolenie Irollan (czyli ostatniej planszy).

Znalazlem juz odpowiedz na http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=585

"To spice up the adventure, the programmers added a side quest which consists of collecting the "Ancient Artifacts". Although the in-game description says that they will help you to win the war against undead, you actually face a demon army at the end, and when you do fight undead, in the next mission, these artifacts are not carried over."

bo tak sie zastanawialem, czy czasem nie powtorzyc czwartej misji i zebrac wszystkie artefakty, zeby w piatej (o ktorej sie naczytalem, ze mega trugna) - ale widze, ze ten quest poboczny jest troche bez sensu.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wysłał by mi ktoś cały profil z Heroes V? straciłem wszystkie save po awarii systemu a byłem już w ostatniej kampanii... proszę o pomoc!

Mój e-mail: majkel88_d@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 09:52, Aron88 napisał:

Hej! Wysłał by mi ktoś cały profil z Heroes V? straciłem wszystkie save po awarii systemu a
byłem już w ostatniej kampanii... proszę o pomoc!

Mój e-mail: majkel88_d@vp.pl


moge Ci wyslac swoj, ale ja jestem dopiero w ostatniej planszy kampanii elfow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 10:20, Aron88 napisał:

Byłbym ci bardzo wdzięczny! chociaż nie będę wszystkiego od początku przechodził :) dzięki
:D


wyslane


gdyby nie dochodzilo (poczta ostatnio mi swiruje) to na chwile wrzucilem tu:
http://republika.pl/moonman/Campaign.sav

pliczek oczywiscie trzeba skopiowac do:
c:\Documents and Settings\PROFIL_SYSTEMOWY\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles\PROFIL_GRACZA\Saves\Campaign.sav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie prezentuje dodatek ze strony poprawnosci jezykowej ?:) ja dopiero bede sprawdzac jutro... ale widze ze niektorzy szczesliwcy maja go od wczoraj :) poprosze o recenzje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w pierwszej misji 6 kampanii. Do zamku, który mam zdobyć udaje mi się dotrzeć przed końcem 1 tygodnia, ale już wtedy stacjonuje tam dość spora armia (2x większa niż moja), za dość sporymi murami.
Mam więc pytanie do tych, którzy przeszli tę misję: jak poradziliście sobie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować