Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Witam. Dzisiaj zajrzałem do plików tłumaczeń nowego zamku krasnoludzkiego i aż się za głowę złapałem. Jest dużo błędów, niedociągnięć, ogólnie wygląda to tak, jakby ekipa po przetłumaczeniu dodatku nie włączyła :(

Zaczynamy:
Jeździec Niedźwiedzi - tu się może czepiam, ale lepiej pasowałoby Niedźwiedzi Jeździec :)

ul. Jeździec Niedźwiedzi - Jeździec Czarnych Niedźwiedzi - nazwa niestety się nie mieści się w polu i widać tylko: "Jeździec Czarnych" :( - zamieszczam Screena. Popoponuję to poprawić na np.: Jeździec Baribali - Baribal to czarny niedźwiedź, czyli to samo, a się zmieści (Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Baribal)

Harcownik - mi ta nazwa nawet pasuje, ale nie wiem jak innym :D

Piorun - Hmmmm, może lepiej Władca Piorunów, skoro ulepszony to Władca Burz ??


Co myślicie o tych nazwach ??


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2006 o 08:39, DiDivor napisał:

Harcownik - mi ta nazwa nawet pasuje, ale nie wiem jak innym :D


Można by z niego zrobić oszczepnika/ciężkiego oszczepnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:39, DiDivor napisał:

Co myślicie o tych nazwach ??


Zgadzam się niemal we wszystkim :)

Niedźwiedzi Jeździec i Władca to ciekawe i chwytliwe nazwy.

Gorzej może być z baribalami. Mimo, że pomysł fajny, obawiam się, że zaraz pojawiłyby się głosy: "Co to w ogóle jest ten cały baribal?". Ja byłbym za, ale może to być za mądra nazwa ;p

Harcownik... nie wiem dlaczego, ale słowo ''harce'' od razu kojarzy mi się z ''hulanki'' i ''swawole'' :P Może do Skirmisher lepiej pasowałoby "Strzelec-Biorący-Udział-W-Potyczce" :D:D:D (żeby nie było, ja żartuję. To jest wytłumaczenie z mojego słownika angielsko-polskiego :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No.. wreszcie- wczoraj wieczór dotarł do mnie listonosz.. :D

Moje pierwsze wrażenia: wydanie może nie najgorsze (pudełko w miarę..), ale na tą instrukcję to szkoda nawet papieru :P już lepiej było nie robić nic, niż drukować kilka mizernych stronic (a i tak znalazłem parę literówek :P), a już zero informacji choćby o tym, że dodatek dodaje rasę krasnoludów... cóż..
Ale przechodząc do jednak najważniejszych rzeczy- po pierwszym odpaleniu gry (byłem nastawiony pesymistycznie po przeczytaniu recenzji na homm5.gram.pl :P) muszę powiedzieć, że zostałem miło zaskoczony :)
Menu bardzo fajne- a nowy wątek muzyczny (tego byłem bardzo ciekawy..) jest całkiem klimatyczny i miły dla ucha (podobnie zresztą, jak muzyka dla fortecy Krasnoludów). A w grze- sprawdzałem tylko pierwszą misję kampanii (żeby przekonać się o tych nieszczęsnych głosach postaci- wg. mnie o niebo lepsze, oprócz Zborowskiego rzecz jasna) i losową mapkę dla Krasnoludów. Rasa mi się naprawdę podoba (ja jestem naprawdę wieelkim miłośnikiem tej rasy we wszelkich światach fantasy) i myślę że zwiążę się z nią na dłużej :) Zwłaszcza że jest trochę inna (ciekawie rozwiązana magia runiczna).
Jest jeszcze sprawa karawan- ale są zrobione całkiem dobrze (ładnie z tego Nival wybrnął- w HeroesIV w końcu były zupełnie inne zasady- samowolne jednostki). Troszkę bym się czepiał ich wyglądu.. ale co tam ;)
A losowy generator map.. hmm... gdyby nie patrzeć na "potworne siły" to całkiem nieźle się prezentuje.. Generowanie mapy trwa trochę długo, ale i tak dopuszczalnie, jak na świat w 3D...

Ogólnie, reasumując- pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, mam nadzieję że takie zostaną.. (wczoraj testowałem tylko przez godzinkę i to po północy... :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:23, sikut1 napisał:

Kupiłem oryginalne HOEROES V - jestem w 3 misji 2 kampani - INFERNO . Mam wielki problem -
nie ma tam zamków przeciwnika!! W instrukcji są:( Zadanie przekrocz granice, przejraczam garnizon
i nie wiem co dalej znajduje jednego zielonego przeciwnika zabijam go i nawet po kliknieciu
koniec rundy nie pojawia sie pasek pokazujacy ruch przeciwnika:( Co mam robic? Prosze pomozcie
napiszcie na maila sikut1@wp.pl


po pokonaniu tego przeciwnika (Gilraen chyba sie zwal) jest odtwarzany filmik. A miasta przeciwnika są trzy.

na jakiej grasz wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>już lepiej było nie robić nic, niż drukować kilka mizernych stronic

Na płytce znajdują się instrukcje w różnych językach (m.in. angielskim) i każda z nich jest uboga w treść.
Co jak co, ale instrukcji to Nival chyba robić nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:06, Napek napisał:

Gorzej może być z baribalami. Mimo, że pomysł fajny, obawiam się, że zaraz pojawiłyby się głosy:
"Co to w ogóle jest ten cały baribal?". Ja byłbym za, ale może to być za mądra nazwa ;p


Dziękuję za słowa poparcia. Baribal to na razie nazwa "testowa". Jesli nie wymyśli się czegoś innego, ona zostanie. Lepiej to, niż ma być nazwa obcięta w połowie. A wszystko prze to, że słowo niedźwiedź ma w języku polskim 10 liter, a w angielskim tylko 4 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2006 o 09:19, DiDivor napisał:

słowo niedźwiedź ma w języku polskim 10 liter, a w angielskim tylko 4 ;D

w polskim ma nawet 3 - Miś :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:12, moonman napisał:

> Kupiłem oryginalne HOEROES V - jestem w 3 misji 2 kampani - INFERNO . Mam wielki problem
-
> nie ma tam zamków przeciwnika!! W instrukcji są:( Zadanie przekrocz granice, przejraczam
garnizon
> i nie wiem co dalej znajduje jednego zielonego przeciwnika zabijam go i nawet po kliknieciu

> koniec rundy nie pojawia sie pasek pokazujacy ruch przeciwnika:( Co mam robic? Prosze
pomozcie
> napiszcie na maila sikut1@wp.pl

po pokonaniu tego przeciwnika (Gilraen chyba sie zwal) jest odtwarzany filmik. A miasta przeciwnika
są trzy.

na jakiej grasz wersji?



Jestem troche laikiem w komputerach ale w rogu gry na ekranie startowym jest wer 0,9 a po pokonaniu przeciwnika nie mam filmiku, ja go pokonuje juz w 1 tygodniu gry przy najblizszej kopalni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:30, sikut1 napisał:

Jestem troche laikiem w komputerach ale w rogu gry na ekranie startowym jest wer 0,9 a po pokonaniu
przeciwnika nie mam filmiku, ja go pokonuje juz w 1 tygodniu gry przy najblizszej kopalni:(


0.9 <szok>
gra w dniu premiery PL miala wersje 1.0
aktualna wersja to 1.4

ja tę misję przechodziłem chyba na 1.1 lub 1.2 (nie pamietam)

jedyne co mogę poradzić to ściągnąć patcha i zaktualizować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:36, moonman napisał:

> Jestem troche laikiem w komputerach ale w rogu gry na ekranie startowym jest wer 0,9 a
po pokonaniu
> przeciwnika nie mam filmiku, ja go pokonuje juz w 1 tygodniu gry przy najblizszej kopalni:(


0.9 <szok>
gra w dniu premiery PL miala wersje 1.0
aktualna wersja to 1.4

ja tę misję przechodziłem chyba na 1.1 lub 1.2 (nie pamietam)

jedyne co mogę poradzić to ściągnąć patcha i zaktualizować grę.



A mozesz mi powiedziec jak sciagnac patch? A po drugie wiem ze miasta powinny byc trzy, przeczytalem w poradniku, ale jeat taki problem ze w miejscu gdzie powinien byc zamek jest po prostu puste miejsce:(:(:( Wszystkie wczesniejsze etapy byly ok, a teraz lipa a ja sie wciagnalem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:36, moonman napisał:

> Jestem troche laikiem w komputerach ale w rogu gry na ekranie startowym jest wer 0,9 a
po pokonaniu
> przeciwnika nie mam filmiku, ja go pokonuje juz w 1 tygodniu gry przy najblizszej kopalni:(


0.9 <szok>
gra w dniu premiery PL miala wersje 1.0
aktualna wersja to 1.4

ja tę misję przechodziłem chyba na 1.1 lub 1.2 (nie pamietam)

jedyne co mogę poradzić to ściągnąć patcha i zaktualizować grę.



Poza tym do jasnej cholery dlaczego mam tak stara wersje jak gra była oryginalna :( Walsnie sprawdzilem ze to wersja 0,9:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:38, sikut1 napisał:

A mozesz mi powiedziec jak sciagnac patch? A po drugie wiem ze miasta powinny byc trzy, przeczytalem
w poradniku, ale jeat taki problem ze w miejscu gdzie powinien byc zamek jest po prostu puste
miejsce:(:(:( Wszystkie wczesniejsze etapy byly ok, a teraz lipa a ja sie wciagnalem:(



np. stad:
http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?l=h&pt=p

masz tam wszystkie patche do wszystkich wersji
uwazaj, ktory sciagasz bo sa rozne wersje tzn. DVD, CD i kolekcjonerska.

prawdopodobnie masz wersje DVD (najpopularniejsza)
wiec wystarczy pobrac ten plik i zainstalowac:
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:40, sikut1 napisał:

Poza tym do jasnej cholery dlaczego mam tak stara wersje jak gra była oryginalna :( Walsnie
sprawdzilem ze to wersja 0,9:(


co do wersji to moge sie mylic - moze faktycznie "gola" podstawka to 0.9 - ja mam gre od czerwca, aktualizowana na biezaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:41, moonman napisał:

> A mozesz mi powiedziec jak sciagnac patch? A po drugie wiem ze miasta powinny byc trzy,
przeczytalem
> w poradniku, ale jeat taki problem ze w miejscu gdzie powinien byc zamek jest po prostu
puste
> miejsce:(:(:( Wszystkie wczesniejsze etapy byly ok, a teraz lipa a ja sie wciagnalem:(



np. stad:
http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?l=h&pt=p

masz tam wszystkie patche do wszystkich wersji
uwazaj, ktory sciagasz bo sa rozne wersje tzn. DVD, CD i kolekcjonerska.

prawdopodobnie masz wersje DVD (najpopularniejsza)
wiec wystarczy pobrac ten plik i zainstalowac:
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1416



A moge od razu tego patcha czy musze jakies wczesniejsze? A tak poza tym dzieki za pomoc mam nadzieje ze bede mogl grac dalej, chyba ze masz jakies haslo ze moge od razu przejsc etap wyzej- moze tam juz bede mial ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:46, sikut1 napisał:

A moge od razu tego patcha czy musze jakies wczesniejsze? A tak poza tym dzieki za pomoc mam
nadzieje ze bede mogl grac dalej, chyba ze masz jakies haslo ze moge od razu przejsc etap wyzej-
moze tam juz bede mial ok?


mozesz od razu. patch 1.4 jest patchem zbiorczym.

BTW: 3 misja w drugiej kampanii to wg mnie najtrudniejsza misja z jaka sie spotkalem (obecnie jestem w ostatniej misji piatej kampanii) - takze warto sie z nia pomeczyc. Na homm5.info znajdziesz plik odblokowujacy wszystkie misje. Ale radze samemu sie pomeczyc i przejsc. Wtedy wieksza radosc/satysfakcja z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda.. w ogóle chyba nie ma co całkowicie obwiniać CDP za wydanie, spóźnienia.. no bo to jednak Ubisoft potraktował polskich graczy bardzo nie fair.
Stąd też pewnie co chwila wykrywane błędy w tłumaczeniu, no bo jak tłumaczyli na szybko..
Hehe, chyba ponad połowa tego wątku to pytania o pacze, zgłaszania błędów.. to daje do myślenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:55, DiDivor napisał:

Z tego co pamiętam, to v0.9 to była wersja DEMO, ale może się mylę. Wersja finalna miała na
pewno 1.0 (bez patchy)


aaaa.. faktycznie. pamietam, bo na 1.0 przerzucilem sobie plik exe z dema, zeby grac bez plyty i tez mi sie wtedy wyswietlalo 0.9

Sikut1: moze jakos niefortunnie na demo zainstalowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować