Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2006 o 09:50, moonman napisał:

> A moge od razu tego patcha czy musze jakies wczesniejsze? A tak poza tym dzieki za pomoc
mam
> nadzieje ze bede mogl grac dalej, chyba ze masz jakies haslo ze moge od razu przejsc etap
wyzej-
> moze tam juz bede mial ok?

mozesz od razu. patch 1.4 jest patchem zbiorczym.

BTW: 3 misja w drugiej kampanii to wg mnie najtrudniejsza misja z jaka sie spotkalem (obecnie
jestem w ostatniej misji piatej kampanii) - takze warto sie z nia pomeczyc. Na homm5.info znajdziesz
plik odblokowujacy wszystkie misje. Ale radze samemu sie pomeczyc i przejsc. Wtedy wieksza
radosc/satysfakcja z gry.



I dlatego zwróciłem sie z problemem tu, jak bedzie dzialal poprawnie etap to nie odpuszcze jak sam go nie przejde, dzieki wielkie chlopie za pomoc, mam nadzieje ze teraz bede mogl spokojnie grac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 09:57, moonman napisał:

> Z tego co pamiętam, to v0.9 to była wersja DEMO, ale może się mylę. Wersja finalna miała
na
> pewno 1.0 (bez patchy)

aaaa.. faktycznie. pamietam, bo na 1.0 przerzucilem sobie plik exe z dema, zeby grac bez plyty
i tez mi sie wtedy wyswietlalo 0.9

Sikut1: moze jakos niefortunnie na demo zainstalowales.


PO zainstalowaniu Patcha napisalo ze nie mam plyty w nosniku czy trzeba grac z plytą?
Zapomnialem powiedziec ze gram na laptopie i troche mu brakuje parametrow i normalnie nie chciala chodzic giera ale kumpel dał mi jakis plik po ktorym gra chodzila moze tu gdzie jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 10:11, sikut1 napisał:

PO zainstalowaniu Patcha napisalo ze nie mam plyty w nosniku czy trzeba grac z plytą?
Zapomnialem powiedziec ze gram na laptopie i troche mu brakuje parametrow i normalnie nie chciala
chodzic giera ale kumpel dał mi jakis plik po ktorym gra chodzila moze tu gdzie jest problem?


tak, trzeba grac niestety z plyta.
jesli wczesniej Ci gra ruszala na laptopie, to z tym patchem na 100% Ci pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 10:17, moonman napisał:

> PO zainstalowaniu Patcha napisalo ze nie mam plyty w nosniku czy trzeba grac z plytą?

> Zapomnialem powiedziec ze gram na laptopie i troche mu brakuje parametrow i normalnie
nie chciala
> chodzic giera ale kumpel dał mi jakis plik po ktorym gra chodzila moze tu gdzie jest problem?


tak, trzeba grac niestety z plyta.
jesli wczesniej Ci gra ruszala na laptopie, to z tym patchem na 100% Ci pojdzie


No to niestety sprawdze to dopiero jutro nie mam plytki przy sobie:( napewno dam Ci znac jak mi poszlo, jeszcze raz dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz :)

moonman :) nie wprowadzaj w blad uzytkownika :)

patch 1.4 nie zawiera patcha 1.11 czyli poprawki lokalizacyjnej.

musisz zainstalowac h5 pozniej patch 1.1 nastepnie 1.11 (poprawka lokalizacyjna) a dopiero na to patcha 1.4 i nieoficjalna poprawke 1.4a :) teraz w wersji updated :) (2 albo 3 strony wstecz sa podane linki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem. Gdy wlączam dodatek i gram chwilkę gra sie zawiesza i wyłącza się monitor tak jakby był wyłączony. Mam Radeona 9550 128Mb. Nie jest kompatybilny z Windowsem XP :(. Czy to jest przyczyna tego że Heroes nie chodzi? Można coś zrobić żeby H5 normalnie chodziło?

PS ----> w innych grach tez się zdarza ale rzadziej
PS2 -----> Czy mam podać coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja prawie jak zwykle w sprawie Patcha :) Więc jak zapewne wiecie, szukamy alternatywnej nazwy dla Niedźwiedziego Jeźdźca\Czarnego Jeźdźca. Ponieważ pomysł z Baribalem wywoływał mieszane uczucia, Co myślicie o: Niedźwiednik\Niedźwiedzi Jeździec ??

A, i chcę ogłosić, że pierwsze publiczne wydanie patch''a v2.0a nastąpi prawdopodobnie w weekend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 13:50, morthi napisał:

przeinstaluj sterowniki i nie przetaktowuj karty graficznej :) i tak :) to nie jest watek o
problemach z kompem :) zapraszam tutaj:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=6086


Ok :) Tylko, że jak szukałem sterów to nowych praktycznie nie ma :) OK już przenosze sie na inny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad Twoim baribalem i wpadłem na pewien pomysł. Co prawda tłumaczenie to będzie odbiegać od oryginału i to w znacznym stopniu, ale może przypadnie do gustu :)

W HoMM 3 w Twierdzy (Stronghold) była jednostka Wolf Rider / Wolf Raider - Wilczy Jeździec / Wilczy Łupieżca (Najeźdźca), przy czym w polskiej wersji zdecydowano się na przetłumaczenie Raider na Rycerz. I to jest właśnie sedno mojego pomysłu - nazwać Blackbear Ridera Niedźwiedzim Rycerzem. I mamy wtedy ładne:
Niedźwiedzi Jeździec / Niedźwiedzi Rycerz

A tak poza tym to przypominam, że jestem za zmianą Pioruna na Władcę Piorunów ;]

Morthi -chyba byłem jak na razie jedynym, który podrzucił propozycję na Ultimate Runelore. Jednak tego nie skomentowałeś. Byłoby mi bardzo miło jeśli byś ją zopiniował :) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam wersje 1.1 ?
zainstalowalem podstawke H5
potem patcha 1.1 i 1.11
nastepnie dodatke H5 KP

uruchamiajac podstawke mam tam ze jest to wersja 1.1 czyli ze nie zostaly poprawione bledy czy tylko tak sie wyswietla ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 14:42, Luke PL napisał:

/ciach/

Dodatek nie patchuje podstawki, przynajmniej moim zdaniem.
Dla pewności ściągnij 1.4 i zainstaluj na 1.11
Wtedy na 100% w menu głównym będzie napisane 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będzie:( Do tego czasu trzeba poczekać, pieniażki odłożyc:( A jutro do pracy na 3 dni i w ponioedziałek Happy;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:35, morthi napisał:

Twoj pomysl zostal zaimplementowany juz w patchu :)


Dziękuję :) Cieszę się, że mogłem pomóc. Polecam się na przyszłość ;]

A co do samych jeszcze tłumaczeń, zastanawiało mnie zaproponowane przez lowsys''a "Oszczepnik" zamiast "Harcownik".
Z jednej strony nazwa Oszczepnik bardziej do mnie przemawia, ale z drugiej nie czuje się, że jest to nazwa jednostki ulepszonej. (w sumie to z Harcownikiem mam ten sam problem :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia:

Jednostki ogólnie mi się podobają, zwłaszcza Władca burz i Godzilla. Co do nazw to jak zobaczyłem Jeźdźca Czarnych to mało co z krzesła nie spadłem. Nazwa Awanturnik też jakoś do mnie nie przemawia... Inne nazwy zniosę. Z Fanatyków nie podoba mi się tylko nazwa Czempion Zła, Egzekutor jest dziwne, ale mi się i tak podoba:P
Mantykora im nie wyszła, ale za to Mumie zrobili świetnie. Wygląd i umiejętności miodzik :)

Jeszcze do trybu duel:
Helmar (od teraz mój ulubiony bohater :P) w duelu jest przesadnie silny... Kilka dueli żeby zobaczyć co potrafi i już koszę równo wszytkich herosów... Choć mi się podoba to mam nadzieję, że jakoś go osłabią w patchu (i mogliby zabrać łuk z rogu jednorożca Ossirowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam maly problem a moze nawet wiekszy
co jakis czas wywala mi gre nieraz pogram godz i jest ok a jak cos odbije to co 3 min wywala
moze juz ktos mial taki problem i sobie poradzil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować