Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Taaa... Mam podobne odczucia. Albo jestem do tego ślepy albo nie wiem, ale zauważyłem jeszcze coś takiego. Raz, że jak tworzymy mapę to trzeba ją zapisać (nie ma możliwości jak w III, że poprostu na niej gramy i niej zapominamy). Mapy o tych samych parametrch dosyć szybko zaczynają się powtarzać więc nie są do końca losowe. Nie można wybrać sojuszników o czym już wspominałeś. Po stworzeniu mapy nie można wybrać sobie zamku! Są one przydzielane losowo, czyli Twój wybór sprowadza isę jedynie do wyboru koloru, a i tak nie jest powiedziane, że w mapie którą stworzyłeś jakiś dany zamek np. Forteca została przydzielona czyli, że będzie możliwość jej wyboru. Te wszystkie rzeczy składają się na to, że tym generatorem jestem dosyć rozczarowany. Mam nadzieję jednak, że w kolejnych patchach będzie to zmienione i udoskonalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej jednak wkurza, że nie można sobie wybrać zamku! Chcesz sobie pograć np. Inferno a tu ci wyskakuje przystań:( i tak w kółko próbujesz aż znajedziesz interesujący cie zamek............... i jeszcze te map trzeba zapisywać:(((( mam nadzieje ze wyjdzie patch z podobnym generatorem do tego jaki byl w Homm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 14:17, chopin06 napisał:

mnie najbardziej jednak wkurza, że nie można sobie wybrać zamku! Chcesz sobie pograć np. Inferno
a tu ci wyskakuje przystań:( i tak w kółko próbujesz aż znajedziesz interesujący cie zamek...............
i jeszcze te map trzeba zapisywać:(((( mam nadzieje ze wyjdzie patch z podobnym generatorem
do tego jaki byl w Homm3


Jestem za tez mnie to dobija ten który tworzył generator chyba z góry wiedział że nie będzie z niego korzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem właśnie dodatek i dziwnie się kończy, zapowiedź kolejnego dodatku.
Btw: Dlaczego tak mało osób gra na necie??? A ponoć gra cieszy się tak dużą popularnością :/ WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję, że w końcu będzie porządny generator. Jak napisał Ninja Seba. W końcu, te mapy zaczynają się powtarzać. Masakra! To ma być generator?!
Uważam, że dla programistów nie było różnicy czy ustawią zamek do wyboru czy jakiś konkretny - losowy. Po co to zrobili, jak spokojnie mogli pozwolić wybrać graczowi? Nie wiem. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 17:23, chopin06 napisał:


> Btw: Dlaczego tak mało osób gra na necie???
jak ja gram to zawsze znajdzie sie jakis serwer:)




Acha, a ilu graczy jest dostępnych online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną dziwną rzecz, chciałem przetestować zamek krasnoludów w trybie Hot Seat z moim bratem. Wybrałem sobie zamek, ale nie mogę wybrać bohatera. Odpalam mapę, patrzę nie mam żadnego bohatera, w zamku nie mogę nabyć żadnego krasnoludzkiego herosa. Czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 17:45, wasseb napisał:

/ciach/

Pewnie włączyłeś mapę, która była robiona pod podstawkę. Takie mapy nie są dostosowane do Fortecy. Musisz znaleźć jakiś scenariusz, który doszedł w dodatku i na nim wypróbować Krasnoludów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 18:31, windows00 napisał:

> /ciach2/;)

Dzięki śliczne, działa. Tyle tych map, powinny być jakieś widoczne oznaczenia, która pochodzi z podstawki, a która z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 18:46, wasseb napisał:

> > /ciach2/;)
Dzięki śliczne, działa. Tyle tych map, powinny być jakieś widoczne oznaczenia, która pochodzi
z podstawki, a która z dodatku.

no właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:44, bakubartek napisał:

1 może mi ktoś powiedziec ile jest tych osad?

Hmm... żeby nie skłamać, coś mi się wydaje, że 6 albo 7, ale głowy za to nie dam.

Dnia 16.12.2006 o 20:44, bakubartek napisał:

2 gdzie sa te osady które trzeba wyzwolic?

Pokręć się po wszystkich korytarzach. Teren jest niewielki, więc z pewnością czasu Ci nie zabraknie. Wszystkie są dobrze widoczne, a przed każdą stoją fanatyczne jednostki Przystani. Trudno to przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 21:18, windows00 napisał:

> 1 może mi ktoś powiedziec ile jest tych osad?
Hmm... żeby nie skłamać, coś mi się wydaje, że 6 albo 7, ale głowy za to nie dam.
> 2 gdzie sa te osady które trzeba wyzwolic?
Pokręć się po wszystkich korytarzach. Teren jest niewielki, więc z pewnością czasu Ci nie zabraknie.
Wszystkie są dobrze widoczne, a przed każdą stoją fanatyczne jednostki Przystani. Trudno to
przeoczyć.

to sa zamki czy jak to wyglada (aktualnie jem kolacje wiec zrobiłem se przerwe do heroes''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 21:20, bakubartek napisał:

to sa zamki czy jak to wyglada (aktualnie jem kolacje wiec zrobiłem se przerwe do heroes''a)

Nie, to są zwyczajne siedziby jednostek na mapie przygody. Zamek jest jeden, ale zdobycie go masz już za sobą. Po prostu musisz oflagować wszystkie generatory jednostek Fortecy na mapie przygód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 21:41, windows00 napisał:

> to sa zamki czy jak to wyglada (aktualnie jem kolacje wiec zrobiłem se przerwe do heroes''a)

Nie, to są zwyczajne siedziby jednostek na mapie przygody. Zamek jest jeden, ale zdobycie go
masz już za sobą. Po prostu musisz oflagować wszystkie generatory jednostek Fortecy na mapie
przygód.

sobra spoko zdążyłem już zrobic a teraz mam dla was pytanie jesli mielibyscie stworzyc idealną armie to jakiej w niej były istoty 1 2 3 (i tak dalej) poziomu moze byc z różnych ras no i oczywiscie jaki heroes by poprowadził armie np.

heroes
Izabela
1 poziom obronca
2wielki łowczy
i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko
Jak przejść misję pierwszą kampanii mieszanej?? Bo nie mogę sobie dać rady, jak odblokowałem część planszy to mnie za którymś z kolei razem zabijali. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2006 o 22:25, bakubartek napisał:

heroes
Izabela
1 poziom obronca
2wielki łowczy
i tak dalej

Najlepiej wszystkie z jednego zamku ponieważ inaczej maja spiore minusy do morale a po za tym jednostki z jednego zamku się uzupełniają wzajemnie, że nie wspomne o herosach, którzy dają im specjalne rasowe zdolności, często skuteczne tylko z oddziałami z zamku danego herosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy ukończyli dodatek Kuźnia Przeznaczenia: jaką przyjąć strategie w ostatniej misji kampanii Wulfstana? Mam problem z zebraniem odpowiedniej siły wojsk przed przybyciem Laszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować