Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2006 o 13:22, Adam 1990 napisał:

/ciach/

Oto pliki, które powinieneś zmodyfikować:
plik autoexec.cfg w folderze <folder z grą>\profiles
plik input.cfg w folderze C:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V
Jeśli zmienisz te pliki, kody powinny działać bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż ostatnio grałem u brata w HOMM5, i zastanawiam się, czy na moim komputerze ta gra by poszła. Wiem, że są napisane wymagania, ale nieraz różnie z nimi jest. Oto dane mojego komputera:
AMD Athlon XP 2000+, MMX, 3DNow, ~1.7GHz
Pamięć: 256MB RAM
NVIDIA GeForce FX 5200 128.0MB
Karta muzyczna: VIA AC''97 Audio (WAVE)
Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ostatnio nie przeglądał internetu to pewnie nie wie o zawartości przyszłego patcha.
Lub też tak jak i mnie newsletter z UBI nigdy nie przychodzi nie wiedzieć czemu.
W każdym razie cieszy mnie obecność w nim edytora kampanii i to na co chyba wszyscy czekają - edytora bohaterów do trybu Duel.
Natomiast organizacja turniejów w przyszłości może stać się łatwiejsza dzięki odpowiedniemu narzędziu.
Zaangażowanie Nival w H5 bardzo mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 17:14, Jaki Ganh1 napisał:

Jak myślicie?


Gra pójdzie, ale będzie się niemiłosiernie mulić, ponieważ masz 256 MB RAM. Wiem, bo sam kiedyś odpalałem tą grę na podobnym sprzęcie. Do "normalniej" gry trzeba przynajmniej dokupić kość 256 MB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo i więcej :)
Ale na np.w podstawi 4 kampania 5 misja Lagów się nieda wyrtrzymać(mi się laguje nawet z 768 ddr ram)
Mnie to wkurza bo nawet na najniszej rożdzielczości i jakości lagów sie prawie nie da wyrtrzymac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam laptopka
Intel Centrino 1.73 Ghz
1024 MB DDR2
GeForce Go 6800 256 MB

I powiem wam szczerze, że gra chodzi mi tak samo zarówno na najwyższych detalach w rozdzielczości 1440x900 jak i na najniższych w przy niższej rozdzielczości... na niektórych misjach kampanii zacina się zarówno przy pierwszej jak i drugiej opcji... co prawda zdarza się to baardzo sporadycznie... więc nie widząc poprawy wydajności przy zmniejszonych ustawieniach gram na max detalach ze wszystkimi suwaczkami przesuniętymi maksymalnie w prawą stronę... pozdr... i życze miłego kolejnego dnia Świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w V misji kampanii mieszanej. Nie mogę pokonać tego miasta które musimy zdobyć. Zawsze gdy jestem już blisko miast to atakuje mnie gracz pomarańczowy i muszę się wrócić bo reszta bohaterów nie ma aż tak potężnej armii. Gdy już dojdzie do ataku na miasto krasnoludów nie mogę zupełnie nawet nawiązać walki gdyż rozwalają mi katapultę, a większość jednostek mam nie latających. Proszę o jakąś radę do tej misji :) Czy mam atakować pomarańczowego gracza (inferno) ? Jest również na mapie garnizon ze sporą ilością egzekutorów jednak na początku gdy próbuje go zdobyć jest za silny później już mi się to nie opłaca gdyż na zajęcie miast mam tylko 2 miesiące. ? Dajcie mi wskazówki kiedy i kogo atakować i kiedy nie.
Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien do dobry forumowicz napisał że będzie działać na GeForce2MX/MX400 tylko z pathem.Czy ten path jest w orginalnej wersji gry czy do sciangnięcia na stronie?Jeśli do ściangnięcia to na jakiej stronię?Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 21:38, Bajuj napisał:

Dajcie mi wskazówki kiedy i kogo atakować i kiedy nie.


Ja rozegrałem tą misje tak:
Zaraz po odbiciu zamku z oblężenia przekazałem całą armię przystani (tą od Izabeli i Duncana też) Freydzie, która poszła zająć zamek za tym garnizonem z egzekutorami. Najtrudniejsze było właśnie pokonać ten garnizon, bo sam zamek tak dużej obrony już nie miał. W tym samym czasie Ylaya poszła rozbić pierwszy garnizon na drodze prowadzącej do fortecy, ale to działanie jak się potem okazało było trochę bez sensu, bo następnego garnizonu nie byłem juz w stanie pokonać (lepiej więc będzie zostać nią w pobliżu zamku i odbijać ataki demonów). Zamków demonów nie zajmowałem i odbijałem cały czas ich ataki Wulfstanem, który pozostał w pobliżu zamku. Gdy już miałem dwa zamki poczekałem trochę czasu i pozbierałem armię. Zamek zaatakowałem Freydą, ponieważ miał najlepsze statystki i dodatkowo umiała czar teleportacja, co znacznie ułatwiło szturm (zablokowałem harcowników i kapłanów teleportując w ich podliże zbrojnych)

Grałem na średnim pozimie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po zainstalowaniu patcha 1.4. Wyrzuca mnie do Windowsa podczas kończenia tury (przechodzenie do kolejnego dnia). Jestem na samym poczatku 1 misji Lochu. Na poprzednich patchach tego typu "wyloty" nie następowały. Czy ktoś miał podobny problem i mógły mi pomóc? Czy w ogóle da się jakoś odinstalować tego patcha i wrócić do 1.3? Oczywiście grę mam oryginalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem odbudowywać swoją kolekcję filmików związanych z Heroes V (po dawnym padzie dysku).
Nie mogę znaleźć pewnego filmu z czasów bety. Ten film ważył około 144 MB, był w formacie avi i posiadał, jakże zaskakujący xP, tytuł - h5. Przedstawiał on walkę z bety, walczyły armie Lochu i Inferno.
Jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć ten film albo ma go na dysku, proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 02:41, windows00 napisał:

Zacząłem odbudowywać swoją kolekcję filmików związanych z Heroes V (po dawnym padzie dysku).
Nie mogę znaleźć pewnego filmu z czasów bety. Ten film ważył około 144 MB, był w formacie avi
i posiadał, jakże zaskakujący xP, tytuł - h5. Przedstawiał on walkę z bety, walczyły armie
Lochu i Inferno.
Jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć ten film albo ma go na dysku, proszę o odpowiedź.

Moze jest na youtube.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem. W ostatniej misji gry, hgdy trzeba stoczyć 4 walki pod rząd, gra się notorycznie zacina i wychodzi do Windows. Najgorsze jest to, że pomiędzy walkami nie ma możliwości zapisu stanu gry. Czy jest na to jakaś rada? (wesja gry - DVD 1.4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 02:41, windows00 napisał:

Zacząłem odbudowywać swoją kolekcję filmików związanych z Heroes V (po dawnym padzie dysku).
Nie mogę znaleźć pewnego filmu z czasów bety. Ten film ważył około 144 MB, był w formacie avi


144 MB? Raczej takiego filmiku nie było - chyba, że ktoś skleił trailery z E3 lub Leipzig Games Convention

Poszukaj na Celestial Heavens lub na oficjalnej stronie:

http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=516

http://mightandmagic.uk.ubi.com/downloads.php (strona 5 i 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować