Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2006 o 11:20, CyberTapir napisał:

Ja mam następujący problem. W ostatniej misji gry, hgdy trzeba stoczyć 4 walki pod rząd, gra
się notorycznie zacina i wychodzi do Windows. Najgorsze jest to, że pomiędzy walkami nie ma
możliwości zapisu stanu gry. Czy jest na to jakaś rada? (wesja gry - DVD 1.4)


Powinna pomóc reinstalacja gry i instalacja tylko do patcha 1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:21, Sheltem napisał:

144 MB? Raczej takiego filmiku nie było - chyba, że ktoś skleił trailery z E3 lub Leipzig Games
Convention

Nie, to nie był żaden oficjalny trailer.
Jak pamiętasz beta bya swego czasu otwarta dla wszystkich. No i ktoś z testerów po prostu nagrał filmik z gry. A trailery E3 i demo z LGC nie mają z tym nic wspólnego.
Te linki już sprawdziłem, ale dzięki za odpowiedź.
Coś mi sie kojarzy, że w tym temacie był ten link. Wczoraj go nie znalazłem, ale dzisiaj przeszukam temat dokładniej.

@ chopin06
Na YouTube nie ma tego filmiku. Jeśli dobrze pamiętam, to w czasach bety tego serwisu jeszcze nie było, a jeśli był to dopiero raczkował i nie był popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 19:51, Sheltem napisał:

/ciach/

Niestety już znalazłem...
Znalazłem te linki w tym temacie i na forum Ubi i potwierdziły się moje obawy - te pliki były na darmowych serwerach (filefactory.com) i z braku ściągnięć zostały z nich usunięte :(
Moja jedyna nadzieja jest taka, że ktoś kto przeczyta moje posty, będzie miał te filmiki na dysku i odezwie się tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka dni temu zapowiadałem, że wydam Heroes V Unofficial Patch v2.0B. Więc dzisiaj jest ten szczęśliwy dla wszystkich graczy dzień :D Heroes V Unofficial Patch v2.0B wydany.

Patch niesie Kolosalne zmiany w porównaniu z wersją A. Z największych poprawek - Gruntownie poprawiono teksty wszystkich kampanii dodatku Kuźni Przeznaczenia. A było co poprawiać, uwierzcie. Jeśli jednak nie wierzycie, napomnę jedynie, że patch łącznie poprawia obecnie ponad 2250 tekstów. Przypomnę, że patch jest przeznaczony dla posiadaczy Heroes V z dodatkiem Kuźnia Przeznaczenia, jak i posiadających tylko wersję podstawową. Tych drugich zainteresują zapewne poprawki Galerii Sław.

Tak więc nie pozostaje mi odesłać was na stronę Heroes V Unofficial Patch''a

http://members.lycos.co.uk/homam/

Patch tradycyjnie znajdziemy w dziale Download. Strona została także trochę uaktualniona, dodano nowy dział Kompendium Heroes V oraz zaktualizowano inne działy. Mam nadzieję, że się wam spodoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie maja uatkualnienia tekstow w kampanii do tekstu mowionego przez lektorow? a przede wszystkim usuniecia impa przydupasa ?(co za przydupas dal takie tlumaczenie w grze ktora jest ozbaczona PEGI +12? nie pozwolilbym grac mojemu dziecku w taka gre skoro pojawiaja sie w niej takie brzydkie slowa - widocznie tlumacze nie bardzo rozumieja ze PEGI +12 zobowiazuje ich do przestrzegania surowych zasad i wytycznych a osoba ktora kieruje projekty widocznie ma wiele cech wspolnych z tym impem skoro pozwala przepuszczac takie slowa do pelnej wersji gry)

uzywam tego slowa gdyz zostalo ono uzyte przez cdp w grze oznaczonej PEGI +12 czyli nie jest obrazliwe a cdp nie przyznaje sie do popelnionych bledow przy herosach czyli potwierdzilo tym zachowaniem i swoimi slowami ze gra jest dobrze zrobiona i oni sie pod nia podpisuja
to jest wlasnie profesjonalna polska wersja jezykowa - brawa gromkie brawa dla zespolu odpowiedzialnego za polonizacje herosow - wszyscy widocznie jestescie takimi impami skoro was bawia takie "dowcipy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj człowieku, zapewniam cie że w wieku 12 lat dzieci znają dużo brzydsze wyrazy i uprzedzając twoją odpowiedź, której przyjemności sobie zapewne nie odmówisz, jeżeli uważasz że cdp złamało prawo to możesz to zgłosić w odpowiednim miejscu, bo jeżeli nie złamali prawa a razi cie jedynie estetyka, to cóż- nie graj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje świetnej roboty:) I jedno pytanko - czy Wasz patch w dalszym ciągu trzeba wrzucać przed tym wydanym przez CDP, czy też można go już zaaplikować grze w momencie dowolnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch trzeba wrzucic najlepiej po zainstalowaniu poprawki lokalizacyjnej od cdp :) dzieki czemu unikniesz problemow ktore moga sie pojawic ze wzgledu na niezgodnosc sum kontrolnych plikow (za co odpowiada cdp gdyz wprowadzilo taki mechanizm sprawdzajacy)

chociaz wersja z instalatorem nie powinna wplywac w jakikolwiek sposob na poprawke lokalizacyjna do kuzni przeznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 11:33, morthi napisał:

patch trzeba wrzucic najlepiej po zainstalowaniu poprawki lokalizacyjnej od cdp :) dzieki
czemu unikniesz problemow ktore moga sie pojawic ze wzgledu na niezgodnosc sum kontrolnych
plikow (za co odpowiada cdp gdyz wprowadzilo taki mechanizm sprawdzajacy)
chociaz wersja z instalatorem nie powinna wplywac w jakikolwiek sposob na poprawke lokalizacyjna
do kuzni przeznaczenia


Dzięki:) Trochę to mało uprzejme ze strony CDP... Tym bardziej, że wykorzystywali Unofficiala w swoich całkiem oficjalnych patch''ach... Na Waszym miejscu zastanowiłbym się, czyby jakoś nie zablokować im tej możliwości... Jeśli oni grają nieczysto - nie cierpią i pracują sami. A kto będzie chciał Wasz patch mieć - wszyscy wiedzą skąd go wziąć, więc nie byłoby problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny błąd znalazłem w kampani Bunt Wulfstana. Podczas przedostatniej mosji Duncan lub Wulfstan wypowiada... kwestię Alaryka z poprzedniej kampani. :-P I to wszystko nawet po zainstalowaniu patcha do polskiej lokalizacji. (naprawił za to błąd, przez który Laszlo w drugiej misji pierwszej kampani wypowiada swoją kwestię po czesku ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak juz mowilem - zostaly podjete odpowiednie kroki

szykujemy niespodzianke dla was graczy od nas graczy:) jestem przekonany ze wielu osobom sie ona spodoba a wiele osob bedzie mnie nie lubic jeszcze bardziej hle hle hle
jakie to urocze patrzec jak sie beda oni meczyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 13:28, morthi napisał:

jak juz mowilem - zostaly podjete odpowiednie kroki
szykujemy niespodzianke dla was graczy od nas graczy:) jestem przekonany ze wielu osobom sie
ona spodoba a wiele osob bedzie mnie nie lubic jeszcze bardziej hle hle hle
jakie to urocze patrzec jak sie beda oni meczyc :P


O niespodziance pamiętałem, a jakże:) Tylko się nie spodziewałem, że będzie ona dotyczyć właśnie tego, hehe:) W takiej sytuacji moje teorie odnośnie niej upadły... Hmmm, pewnie nie zdradzisz kiedy można się spodziewać ujawnienia jakichś informacji?? Chociaż tak w przybliżeniu?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejciu! A ciekawe kiedy wyjdzie ten oficjalny patch. Pewnie w tym roku go nie ujrzymy. A szkoda. Bo niektóre błędy w HV 1.4 i KP 2.0 są naprawdę wkurzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niespodzianka to niespodzianka :) jak powiem teraz cos wiecej to juz jej nie bedzie rpawda ?:) a przeciez nie chcialbys zebym Ci ja zepsul :)

czekaj cierpliwie:) a zostanie to wynagrodzone :) - Ty nalezysz do grona osob ktore beda zadowolone z tej niespodzianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 14:01, morthi napisał:

na patcha 1.5 i 2.1 przyjdzie nam jeszcze troche poczekac... niestety... ale prace sa w toku
:)

Czyli wy nie bylibyście w stanie nic poradzić na błąd w v1.4 z 2 kampanią tzn., że nie ma innego spodobu jak reinstalacja H5 i spatchowanie go do v1.3? ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 14:07, RakuPL napisał:

Czyli wy nie bylibyście w stanie nic poradzić na błąd w v1.4 z 2 kampanią tzn., że nie ma innego
spodobu jak reinstalacja H5 i spatchowanie go do v1.3? ;) :P

Czy chodzi Ci o błąd, przez który gra się od tak sobie po jakimś czasie wyłącza. I to właśnie w 2 kampani? No, ale niestety tutaj chyba żaden fan nie pomoże, bo to nie jest "zwykłe" zmienienie tekstu na poprawny. Co i tak jest duża pracą żeby zmienić 2250 tekstów na poprawną polonizację. Gratuleje tym co go robili. Oklaski na stojąco ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo bysmy chcieli :) ale nie jestesmy az tak madrzy :) my jedyne co robimy to poprawiamy bledu w polskim tlumaczeniu gry oraz uaktualniamy opisy zdolnosci, jednostek itp...

nigdy nie bawilismy sie sama mechanika gry jak i jej "wewnetrznymi" aspektami - nie sadze by ktos z zespolu unofficial patch mial stosowna wiedze by mogl sobie pozwolic na tak daleko idaca ingerencje w kod zrodlowy programu

Blad który opisales najprawdopodobniej zostanie poprawiony w patchu 1.5 - dziwnym jest ze sie w ogole pojawil wszak do wersji 1.4 wszystko bylo ok z ta plansza...

dzieki 4YoU :) to wlasnie dzieki temu nieoficjalnemu patchowi kompendium do heroes 5 wyglada tak jak wyglada :) i nie ma w nim bledow z jakimi mona sie spotkac grajac w niepoprawiona wersje...

swoja droga rozwiazalem chyba juz zagadke dlaczego niektorzy gracze uparcie zostaja przy wersji 1.2 :)
rozwiazanie jest bardzo proste :) mianowicie w wyzszych wersjach heroes 5 nie pozwala na gre programem hamachi :P a jak wszyscy dobrze wiemy programu chamachi uzywa sie w 99% przypadkow do grania "po lanie" w przypadku kiedy jeden z graczy nie posiada oryginalnej wersji gry"

jest tez ten 1% ktorzy wykorzystuja to prawidlowych celow... ale to tylko 1 % (zaznaczam ze to jest moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o Impa przydupasa, została zrobiona korekta i pozostał w Unofficial''u B pozostał sam Imp. Jeśli chodzi o kolejność instalacji patchy, na stronie Unofficial''a jest szeroki poradnik. Instalowanie patchy do polskiej wersji Heroes V jest trudnym i zawiłym procesem :D Bo trochę ich jest :)

Osobiście także oczekuję na patch v2.1 - szczególnie interesuje mnie usunięcie błędu dłuuuugiego grania przeciwników komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować