Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2007 o 21:06, Bosper napisał:


> > chociaż chciałbym i wolałbym Bagna z H3(więcej możliwości),
> Jeśli brać pod uwagę mapę z EK, to może się doczekasz ;] (Karthal spełnia wymogi).

Możesz pokazać ta mapę w wersji elektronicznej bo chciałbym zobaczyć jak świat H5 wygląda a
nie mam EK

20070110222138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie raczej nietypowe pytanko :)
Dostęp do netu mam niestety dość ograniczony i niestety pewne trudności sprawia mi pobieranie łatek do naszego kochanego hirołsa. Jako że ostatnio odłożyłem nieco sianka postanowiłem dorobić się wreszcie Kuźni Przeznaczenia. Moje pytanko brzmi: czy przed instalacją dodatku muszę pobrać patch 1.4 czy też ta łatka jest już zawarta w dodatku?
Pytam bo po co mam ciągnąć z netu tą przerośniętą łatkę jeśli byłaby ona zawarta w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 14:45, moonman napisał:

ile stoi KP w empik/noworczna_wyprzedaz?

W opolskim odliczają od ceny podstawowej dokładnie 30%, czyli wychodzi ok. 41 złotych - i tyle zapłaciłem.
Z tego co słyszałem, w niektórych miastach kosztuje 39,90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 10:35, Bartosz1701 napisał:

Mam takie raczej nietypowe pytanko :)
Dostęp do netu mam niestety dość ograniczony i niestety pewne trudności sprawia mi pobieranie
łatek do naszego kochanego hirołsa. Jako że ostatnio odłożyłem nieco sianka postanowiłem dorobić
się wreszcie Kuźni Przeznaczenia. Moje pytanko brzmi: czy przed instalacją dodatku muszę pobrać
patch 1.4 czy też ta łatka jest już zawarta w dodatku?
Pytam bo po co mam ciągnąć z netu tą przerośniętą łatkę jeśli byłaby ona zawarta w dodatku.



Kuznia jest w ver. 2.0 i jest to inna bajka niz podstawka.Odzielnie sa instalowane patche dla podstawki a inne dla kuzni.Niedlugo ma wyjsc pierwszy patch dla kuzni w ver. 2.1 i odzielnie dla podstawki w ver. 1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Kuźnię i do tego unoficial patch do niej. Jednak coś mi nie pasuje. Po pierwsze - większość map ma możliwość wzięcia nowej strony konfliktu, ale nie ma do wyboru bohaterów (trzeba od razu budować tawernę, a i w niej nie ma herosów tej frakcji). Ważniejsza jest jednak druga sprawa. Gram tymi krasnoludami i tak jakoś słabo mi nimi idzie... szczególnie dziwi mnie ogromne obrażenia, jakie otrzymuje, oraz wręcz znikome obrażenia, jakie mogę zadawać. Mając 6 jeźdźców niedźwiedzi (jednostka III poziomu), 6 awanturników (jednostka IV poziomu) 1 maga runów (V poziom), 40 obrońców (I poz.) i 20 włóczników (II poz) nie mogę pokonać 16 jednostek Krwawej Furii (jednostka II poziomu). To znaczy pokonuje je, ale z ogromnymi stratami (wszyscy awanturnicy, niedźwiedzie, włócznicy i mag padają, a wygrywam tylko dzięki wytrzymałości obrońców) :/.
Do tego mimo niższych ustawionych detali, gra działa wyczuwalnie wolniej od "zwykłej" HV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie uwazam ze jednostki krasnoludow...moze nie sa az za dobre...
ale bardzo dobre!!swietnie mi sie nimi gra i rozwalam wszystkich!!
moze poprostu zle rozgrywasz walke...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak źle gram? Mi chodzi o to, że po ataku 6ma Awanturnikiami (4lvl jednostka) 8 jednostek wiedźm zabijam jedną (mogę max 2), a one w rewanżu walą mnie za tyle obrażeń, że tracę 3 z tych 6 wojów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 22:21, moonman napisał:

>
> > > chociaż chciałbym i wolałbym Bagna z H3(więcej możliwości),
> > Jeśli brać pod uwagę mapę z EK, to może się doczekasz ;] (Karthal spełnia wymogi).

>
> Możesz pokazać ta mapę w wersji elektronicznej bo chciałbym zobaczyć jak świat H5 wygląda
a
> nie mam EK

Czyli uważasz że to miasto Kartham może odpowiadać bagnom, ciekawe(miast demonów nie ma na mapie, krasnoludów to domyślam się że to te góry północne a wschód to orkowie??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 21:56, DragonLord napisał:

Jak źle gram? Mi chodzi o to, że po ataku 6ma Awanturnikiami (4lvl jednostka) 8 jednostek wiedźm
zabijam jedną (mogę max 2), a one w rewanżu walą mnie za tyle obrażeń, że tracę 3 z tych 6
wojów...

Jednostki krasnolowod sa dosc slabe "samotnie"
wparwiony bohater z ekspercka magia runiczna jest w stanie dobrze poprowadzic armie
Malo wytrzymale? a magmowy smok to ile ma pkt zycie hę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 21:56, DragonLord napisał:

Jak źle gram? Mi chodzi o to, że po ataku 6ma Awanturnikiami (4lvl jednostka) 8 jednostek wiedźm
zabijam jedną (mogę max 2), a one w rewanżu walą mnie za tyle obrażeń, że tracę 3 z tych 6
wojów...


Rada nr 1: Jeśli już zdecydujesz się wybudować "wylęgarnię" Awanturników, to od razu nastaw się na jak najszybsze jej ulepszenie i wybudowanie budynku hordy (tego zwiększającego populację), z priorytetem przypisanym jednak do ulepszenia. Korzystanie z awanturników jest trochę kiepskim pomysłem. Jak najszybciej przerzuć się na Berserkerów.

Rada nr 2: Jeśli już masz Berserkerów, to w miarę możliwości często korzystaj z ich specjalnej zdolności.

Rada nr 3: Skoro masz po 6 jednostek 3. i 4. poziomu, tzn., że troszkę późno wybudowałeś jaskinię Niedźwiedzich Jeźdźców. Zrób to wcześniej, a jeśli na dodatek starczy Ci surowców, to także ją ulepsz. Redukcja inicjatywy u Niedźwiedziego Rycerza przyda Ci się :)

Zaznaczam, że to są pomysły z zaznaczeniem IMO :P Wszelkich czepialskich o odmiennych poglądach proszę więc o wyrozumiałość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. czy w heroes V da się razdzielać jednostki w armi, np 90 łuczników rozdzielić na dwie grupy po 30 i 60? Nie znalazłem takiej opcji a mam nadzieję że takowa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 10:08, Draco X napisał:

Mam małe pytanko. czy w heroes V da się razdzielać jednostki w armi, np 90 łuczników rozdzielić
na dwie grupy po 30 i 60? Nie znalazłem takiej opcji a mam nadzieję że takowa jest.


Jest taka mozliwośc. Dawno już nie grałem, ale robiło sie to chyba z Shiftem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wersji empikowej H5. Jak poznac kupujac gre w zwyklym sklepie czy to wersja empikowa czy normalna gdyz z tego co slyszalem z empikowa sa jakies problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 11:01, morthi napisał:

empikowa rozpoznasz po tym ze jest sprzedawana razem z koszulka :) zawsze mzoesz tez sie zapytac
sprzedawcy jaka to wersja

Na koszulce mi nie zalezy to nie bedzie problemu:) Jesli chodzi zas o sprzedawcow to juz nie bylbym taki pewnien czy oni to wiedza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 10:08, Draco X napisał:

Mam małe pytanko. czy w heroes V da się razdzielać jednostki w armi, np 90 łuczników rozdzielić
na dwie grupy po 30 i 60? Nie znalazłem takiej opcji a mam nadzieję że takowa jest.

oczywiscie:)
mp w zamku przyciskasz shift i przeciagasz jednostki na inne pole pojawi sie suwak na ktorym podzielisz jednostki jak ci si e tlko spodoba:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 22:04, Bosper napisał:

Czyli uważasz że to miasto Kartham może odpowiadać bagnom

Nie wiadomo co na ten temat sądzi Moonman, bo on tylko pokazał mapę o którą prosiłeś ;]
To ja mówiłem, że Karthal może odpowiadać bagnom.

Dnia 11.01.2007 o 22:04, Bosper napisał:

ciekawe(miast demonów nie ma na mapie

Na mapie podane są tylko stolice poszczególnych nacji. A skoro stolica Demonów (Ur – Hekal) leży pod ziemią, to trudno byłoby umieścić ją nba powierzchni...

Dnia 11.01.2007 o 22:04, Bosper napisał:

krasnoludów to domyślam się że to te góry północne

Tak, jest tam pokazana ich stolica - Tor Myrdal.

Dnia 11.01.2007 o 22:04, Bosper napisał:

a wschód to orkowie??)

A to było moje przypuszczenie. Stonehelm to jedno z Wolnych Miast (jak nazywa je Raelag i jak wiadomo z Dark Messiah), a Orkowie, po odejściu od stwórców (czarodziei z Akademii), nazwali się wolnymi istotami. Dlatego myśle, że wschodnie tereny Ashan to tereny orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować