Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2007 o 23:45, zebara napisał:

Dopiero teraz zaczęłam grać w Kużnię i mam w związku z tym pytanie: gra nie sejwuje mi się
automatycznie , tak jak było to w podstawce, zresztą w poprzednich częściach heosów też, też
tak macie czy u mnie jest jakiś bug?


Autosave trzeba sobie włączyć w opcjach gry:) I będzie sejwować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 23:45, zebara napisał:

Dopiero teraz zaczęłam grać w Kużnię i mam w związku z tym pytanie: gra nie sejwuje mi się
automatycznie , tak jak było to w podstawce, zresztą w poprzednich częściach heosów też, też
tak macie czy u mnie jest jakiś bug?


automatyczny zapis trzeba ustawić w opcjach/ustawieniach i będzie działało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 16.01.2007 o 23:47, Rafal G napisał:

Autosave trzeba sobie włączyć w opcjach gry:) I będzie sejwować:)

Jesteś pewny ? Bo ja szukałam takiej możliwości w opcjach i nie znalazłam, ale zobaczę jeszcze raz, thx za podpowiedż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 23:48, vazon napisał:


automatyczny zapis trzeba ustawić w opcjach/ustawieniach i będzie działało...

Przepraszam za post pod postem. Slepa byłam, już zanlazłam, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Herose V w jakimś markecie zafoliowany edycja SILVER EDITION dvd. Mam laptopa Acer Aspire 5560 - Centrino Duo 1,66 Mhz, 1gb RAM i ATI RADEOM mobility x1400. Po zainstalowaniu pokazuje że jest wersja 1,2f. Gdy po instalcji wlaczam menu z cd znow pokazuje mi "instaluj" a nie "graj" Jak próbuje zainstlować patcha 1,3 to mam komunikat o braku zainstalowanej gry. przegladalem pomoc do HV. Instaluje poprawke dla wersji zwyklej dvd z tego samego konta, juz nawet przeinstalowałem WIndows żeby wykluczyć błedy systemu. Co zrobić żeby zainstalować patcha ? Ponadtko po kilku minutach grania najpierw po kilku minutach wszystko sie zatrzymuje i po chwili sciamnia monitor na chwile wraca do siebie - znow mozna grac a pozniej jak juz sie zatrzyma to nie pomaga nic tylko twarde wylaczenie laptopa... co moze byc nie tak POMOCY ! kupiłem gre a nie moge w nią grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zamku krasnoludów (Fortecy). W samym mieście kamera jest ustawiona tylko z góry i nie można przyblizać nią, tylko obracać. Czy to jest normalne czy jakiś błąd? Jeśli błąd to co mam zrobbić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:56, ProsteRuchy napisał:

Mam pytanie odnośnie zamku krasnoludów (Fortecy). W samym mieście kamera jest ustawiona tylko
z góry i nie można przyblizać nią, tylko obracać. Czy to jest normalne czy jakiś błąd? Jeśli
błąd to co mam zrobbić?


u mnie tez tak jest... myślę że to normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:56, ProsteRuchy napisał:

Mam pytanie odnośnie zamku krasnoludów (Fortecy). W samym mieście kamera jest ustawiona tylko
z góry i nie można przyblizać nią, tylko obracać. Czy to jest normalne czy jakiś błąd? Jeśli
błąd to co mam zrobbić?


o ile pamiętam to w mojej grze przybliżać mogłem strzałkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 20:03, Nufiko napisał:

spróbuj przeinstalować grę i spatchować do wersji 1.3 używając patcha do wersji "empikowej"


ok mam juz 1.3 a teraz moge zainstalwoac 1.4 ? jak wlaczam Aktualizowanie autoamtyczne gry to zaczyna sciagac ja ? bedzie dzialac w wersji empikowej czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:34, alb napisał:

ok mam juz 1.3 a teraz moge zainstalwoac 1.4 ? jak wlaczam Aktualizowanie autoamtyczne gry
to zaczyna sciagac ja ? bedzie dzialac w wersji empikowej czy nie ?


Z tego co wiem na dzień dzisiejszy niestety nie ma patcha 1.4 do wersji empikowej... Musisz cierpliwie poczekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 20:42, Dark Demon napisał:

Czy wiadomo już coś na temat nowych łatek?? Swoją drogą, muszę wreszcie przejść podstawkę...
:p


O nowych łatkach wiadomo tyle, że na pewno będą:) Ale kiedy i gdzie i jakie to już jest wielka zagadka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dosyć długiej przerwie wróciłem do Heroesa. :P Właśnie rozpocząłem kampanię Krasnoludów i muszę przyznać, że jednostki krasnoludzkie mnie rozczarowały. Na razie poznałem tylko cztery poziomy - może później będzie lepiej. Ale jeśli prawie siedemdziesiąt Jeźdźców Niedźwiedzi nie jest w stanie pokonać trzech Mrocznych Kapłanów, czy jak oni się tam nazywają... Te jednostki prawie nie zadają obrażeń! Duża obrona może coś daje, ale i tak prawie zawsze w walkach tracę jednostki. Jeśli chodzi o jednostki strzelające, to też jest naprawdę kiepsko - Harcownik prawie nic nie robi jednostkom przeciwnika (poza wyniszczającymi ranami, które są bardzo fajne). Przypominam, że tego posta piszę po zapoznaniu się tylko z czterema poziomami jednostek. :P Może później będzie lepiej. :)
Dołączam screena, na którym jest chyba błąd. :P Bo coś mi się wydaje, że przy kuźni powinien być inny opis. Znajdźcie gdzieś ten tekst, poprawcie to i dodajcie do patcha. :D

20070118215535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

Dołączam screena, na którym jest chyba błąd. :P Bo coś mi się wydaje, że przy kuźni powinien
być inny opis. Znajdźcie gdzieś ten tekst, poprawcie to i dodajcie do patcha. :D


no ladnie - panie tworco nieoficjalnego patcha... przeciez ten blad juz dawno zostal wykrytuy i poprawiony przez DiDivora :) cos mi sie zdaje ze patchy nieoficjalnych nie instalujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

i muszę przyznać, że jednostki krasnoludzkie mnie rozczarowały.

Mogłeś odnieść takie wrażenie na początku gry, bo jednostki krasnoludzkie stają się efektywne i zabójcze tylko po ulepszeniu. Podstawowe formy, to jednostki (IMO) bardzo przeciętne, jeśli nie słabe (oprócz 7 poziomuy ofkoz).

Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

Na razie poznałem tylko cztery poziomy - może później będzie lepiej.

Będzie xD Szczególnie 7 poziom, choć 5 i 6 sroce spod oghona też nie wyleciały.

Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

Ale jeśli prawie siedemdziesiąt Jeźdźców Niedźwiedzi
nie jest w stanie pokonać trzech Mrocznych Kapłanów

FJP są sztucznie podbuffowanie i lepiej nie porównywać siły innych względem nich. Lepiej porówywać je do istot z "podstawowych frakcji" (że tak pozwole sobie nazwać jednostki z zamków z podstawki).

Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

, czy jak oni się tam nazywają... Te jednostki
Jeśli chodzi o jednostki strzelające, to też jest naprawdę kiepsko - Harcownik prawie
nic nie robi jednostkom przeciwnika (poza wyniszczającymi ranami, które są bardzo fajne).

Bo "od tego one są, od tego są one, od tego są..." (nie mogłem się powstrzymać xP)
Własnie Wyniszczające Rany są główną bronią tych strzelców, rażenie dystansowe to, powiedziałbym, miły dodatek.

Dnia 18.01.2007 o 21:55, matiz123 napisał:

Przypominam, że tego posta piszę po zapoznaniu się tylko z czterema poziomami jednostek. :P Może później będzie lepiej. :)

No to tak (opisze tylko 4 poziomy, bo tyle poznałeś):
1) Obrońca/Strażnik
To ma być mur nie do przejścia i taką rolę spełnia. Dla tej jednostki zadawanie obrażeń to sprawa drugorzędna. Dzięki ich zdolnością ciężko to to zabić i długo to trwa.
2) Włócznik/Harcownik
Tak jak pisałem, główny cel - osłabić wroga, skutki uboczne - zabicie kilku jednostek.
3) Jeździec Niedźwiedzia/Jexdziec Czarnego Niedźwiedzia
Podstawowa jednostka - n/c. Ale za to jakie ulepszenie... Dwie nowe umiejętności, ale liczy się tylko jedna - Uderzenie. Atakujesz, a wróg zostaje odrzucony dwa pola dalej. Efekty - nie ma kontrataku, ofiara traci całą zdobytą inicjatywę. I taka jednostka jest ważna taktycznie.
4) Awanturnik/Berserker
Podobnie jak przy 3 poziomie - podstawowa jednostka n/c. Ulepszenie zyskuje możliwość dodania obrony do ataku. Jednak to jest najsłabsza jednostka Fortecy i nasłabsza jednostka 4 poziomu ze wszystkich zamków.

Mam nadzieje, że podczas bitew korzystałeś z run, bo jeśli nie, to kolejny argument, tłumaczący dlaczego uznałeś Krasnoludy za słabe...
Obecność run naprawdę wzmacnia armię. Jedna z nich pozwala jednostkom na dotarcie do wroga nawet w pierwszej turze (!). Inna daje dwa ataki, daje możliwość zabrania ofierze pozytywnego czaru, daje możliwość usunięcia całej inicjatywy ofiary, dwukrotnie zwiększa siłę i obrone, a nawet wskrzesza poległe jednostki.

A obrona Zamku podczas oblężenia to sama przyjemność.

Oj... o Krasnoludach mógłbym pisać godzinami :D Trzeba kończyć, bo jakiś potworny post z tego wyjdzie (chyba, że już taki jest ;] ).
Jak dla mnie Forteca zajmuje, ex eaquo z Przystanią, pierwsze miejsce w hierarchi ulubionych nacji.

PS
właśnie wywaliło mi błąd przy dodawaniu posta. Mam wielkie szczęście, bo skopiowałem całą wartość posta. Gdybym tego nie zrobił, mój komp lądowałby właśnie na ziemi, wyrzucony przez okno ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować