Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2007 o 16:06, Jedi Master_MODED napisał:

To nie pomaga. masz inne propozycje?


Hmmm, dziwne... A próbowałeś przeinstalować całość razem z podstawką?? Dodatkowo upewnij się czy masz najnowsze sterowniki graficzne... Możesz też spróbować założyć w Windowsie nowe konto użytkownika i spod tego konta uruchomić grę. Jeśli nic z tego nie pomoże to niestety nie mam innych pomysłów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie mogę przejść drugiej misji Kampanii Sylvan, Płonące Piaski. Atakuje mnie dwóch potężnych bohaterów i nie mam żadnych szans! Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawial sie ktos nad porzadnym wydrukiem poradnika w postaci ksiazeczki...

w sumie wiem, ze to niemozliwe zeby np. zebrac zamowienia od 300 osob.

ale np. tutaj http://www.sowadruk.pl mozna byloby wydrukowac za ~10-15pln za poradnik 258 stron z okladka, klejony, kolor, format A5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysl fajny :) tyle ze...

czy zagwarantujes ze zadna z tych 300 nie bedzie chciala tego poradnika odsprzedac za jakis czas?
jak bbys sobie to wyobrazal? kazda z tych osob podpisze zobowiazanie ze nie zlamie warunkow licencji?

przyznam sie ze nie bardzo chce mi sie bawic pozniej w ciaganie po sadach z kims kto zlamie warunki licencji i dochodzic moich i nie tylko moich praw zwiazanych z tym utworem a niestety taka sytuacja najprawdopodobniej sie pojawi w przypadku kiedy doszloby do wydrukowania takiego poradnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:40, morthi napisał:

pomysl fajny :) tyle ze...

czy zagwarantujes ze zadna z tych 300 nie bedzie chciala tego poradnika odsprzedac za jakis
czas?
jak bbys sobie to wyobrazal? kazda z tych osob podpisze zobowiazanie ze nie zlamie warunkow
licencji?

przyznam sie ze nie bardzo chce mi sie bawic pozniej w ciaganie po sadach z kims kto zlamie
warunki licencji i dochodzic moich i nie tylko moich praw zwiazanych z tym utworem a niestety
taka sytuacja najprawdopodobniej sie pojawi w przypadku kiedy doszloby do wydrukowania takiego
poradnika


Lepiej samemu kupic a pozniej z profitem odsprzedac tym co beda chcieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 00:45, bokoyeb napisał:

Lepiej samemu kupic a pozniej z profitem odsprzedac tym co beda chcieli :)

A to już na 100% byłoby nielegalne -,-
Poczytaj licencję...
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/deed.pl

@ moonman
Fajnie byłoby mieć, to wydrukowane (najlepiej na papierze kredowym ^^).
Jednak nie wiadomo czy i takie coś byłoby legalne. Może gdyby, jak sam napisałeś, zebrać chętnych i pobrać od nich kwotę równą kosztom produkcji (i ani grosza więcej). Ale i to raczej nie wypali, bo:

"Przez cel komercyjny rozumie się działalność zarobkową na rzecz osób trzecich - także bez zlecenia (z wyjątkiem reprodukcji zamawianych przez pełnomocników w postępowaniu administracyjnym, sądowym lub prowadzonym przez inny organ orzekający)."
A jakby nie patrzeć, ktoś na tym interesie zarobi (drukarnia).

Jedyna opcja jaką widzę, to skontaktowac się z posiadaczami praw autorskich i poprosić o pozwolenie na taki druk. Jeśli oni się zgodzą, to nic nie stanie na przeszkodzie w realizacji, a jeśli się nie zgodzą, to nic się z tym zrobić nie da. Że tak powiem: oni tu rządzą, bo to ich ciężka praca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:40, morthi napisał:

jak bbys sobie to wyobrazal? kazda z tych osob podpisze zobowiazanie ze nie zlamie warunkow
licencji?

W sumie, to każdy kto ściągnął kompendium jest zobowiązany przestrzegać licencji, a nic nie podpisywał.

Dnia 21.01.2007 o 19:40, morthi napisał:

przyznam sie ze nie bardzo chce mi sie bawic pozniej w ciaganie po sadach z kims kto zlamie
warunki licencji

Teoretycznie nawet teraz każdy może złamać warunki licencji i sprzedawać/zmieniać treść/pomijać autorów...

Dnia 21.01.2007 o 19:40, morthi napisał:

dochodzic moich i nie tylko moich praw zwiazanych z tym utworem a niestety
taka sytuacja najprawdopodobniej sie pojawi w przypadku kiedy doszloby do wydrukowania takiego
poradnika

Ale czy taka sytuacja nie zdarza się teraz, gdy kompendium jest dostępne szerszemu gronu (mawiązuje do tego co napisałem w poprzednim akapicie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche inaczej jest kiedy kompendium jestdostepne w formie cyfrowej - sprzedawac je moga stronki - czyli pobieracpieniadze za sciagniecie aczkolwiek do tej pory sie nie natknalem na taka gdzie poradnik bylby do pobrania za odplatnoscia

gdybysmy sobie wydrukowali ten poradnik za te 15 zl to jestem rpzekonany ze w przeciagu 2 tygodni na allegro czy innym serwisie aukcyjnym pojawilyby sie aukcje z tym kompendium sprzedawanym w cenie o wiele wiekszej niz wspomniane 15 zl - o to sie glownie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 08:06, morthi napisał:

gdybysmy sobie wydrukowali ten poradnik za te 15 zl to jestem rpzekonany ze w przeciagu 2 tygodni
na allegro czy innym serwisie aukcyjnym pojawilyby sie aukcje z tym kompendium sprzedawanym
w cenie o wiele wiekszej niz wspomniane 15 zl - o to sie glownie martwie


racja, nie bylo tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za sklep.gram.pl:
"Największą nowością jaką zaserwowano garczom w dodatku jest nowa rasa, która aktywnie włączy się do konfliktu o dominacje nad światem Ashan - Krasnoludzi."

o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnie:
Grałem sobie bez stresowo w H5 na patchu 1.3 (sprawność działania) , po pewnej przerwie w grze wróciłem do niej na patchu 1.4 i tu mam praoblem. Jeżeli na 1.3 tura przeciwnika trawała chiwlę to na patchu 1.4 trwa niemiłosiernie długo, potrafi także zwieszać obraz - czas oczekiwanie jest o ok 2-3 dłuższy niż na 1.3.
Czy to jakiś znany problem ? Obecnie gram na 1.3 bo na 1.4 szlak mnie trafiał.
Czy dodatek zmienia to ? Bo nie wiem czy go kupować ? A może jakiś poprawki są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 08:06, morthi napisał:

/caich/

Rozumiem o co Ci chodzi.
Ale czy sam fakt wydrukowania kompendium w taki sposób (tzn. z opłaceniem kosztów produkcji i nic więcej) łamałby postanowienia licencji? Ja myśle że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak by ktoś chciał robić interes na sprzedawaniu kompendium to bez problemu by się za to już zabrał. Nie jest przecież takie trudne zrobienie zamówienia, mając dobrą drukarkę można nawet samemu pokusić się o wykonanie, a odpowiedniej osobie dać tylko do oprawienia i zszycia kartek. Pytanie tylko, czy taka osoba zdecydowałaby się na hurtowe kupno kilkudziesięciu egzemplarzy (Bo na jednym ileż zarobi, kilka złotych? Wliczając w to koszty przesyłki chyba by się nie opłaciło.) Mi się wydaje że nie. A jeśli nawet, to przecież można wprowadzić ograniczenie, np. pod jeden adres zamieszkania można wysłać maks. 2 sztuki kompendium.

Jeśli jednak jakieś kompendium przedostałoby się na portale aukcyjne, to myślę morthi, że dałoby się to załatwić bez ganiania po sądach, odpowiedni mail do obsługi np. allegro powinien załatwić sprawę. Myślę jednak, że do takich sytuacji raczej nie powinno dojść, wszak nabywcami byłyby raczej osoby związane z tym forum, które doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji złamania warunków licencji, a poza tym chyba doceniają waszą bezinteresowną w końcu pracę;) Poza tym nie mówmy tu o 300 osobach, chyba powinniśmy to raczej rozpatrywać w kategorii kilkudziesięciu.

Nie wiem, jak dla mnie jest to całkiem niezły pomysł, decyzja o jego realizacji zależy jednak od samych twórców kompendium, no i od naszych tłumaczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 16:04, Majkell napisał:

/wcześniejsza część posta/

Co do tego zgadzam się w 100%

Dnia 22.01.2007 o 16:04, Majkell napisał:

Jeśli jednak jakieś kompendium przedostałoby się na portale aukcyjne, to myślę morthi, że dałoby
się to załatwić bez ganiania po sądach, odpowiedni mail do obsługi np. allegro powinien załatwić
sprawę.

To wstrzymałoby tylko aukcje, a zainteresowani kupnem mieliby już sygnał i zaczęliby szukać kompendium.

Dnia 22.01.2007 o 16:04, Majkell napisał:

Myślę jednak, że do takich sytuacji raczej nie powinno dojść, wszak nabywcami byłyby
raczej osoby związane z tym forum, które doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji złamania
warunków licencji, a poza tym chyba doceniają waszą bezinteresowną w końcu pracę;)

Wybacz, ale chyba przeceniasz użytkowników tego forum. Nie zebym kogoś wyszczególniał, ale na pewno znalazłyby się osoby, które licencje miałyby w "głębokim poważaniu"...

Dnia 22.01.2007 o 16:04, Majkell napisał:

Poza tym
nie mówmy tu o 300 osobach, chyba powinniśmy to raczej rozpatrywać w kategorii kilkudziesięciu.

Do takich ocen trzeba byłoby najpierw zrobić badania rynku, bo taki poradnik to nie lada gratka.

Dnia 22.01.2007 o 16:04, Majkell napisał:

Nie wiem, jak dla mnie jest to całkiem niezły pomysł, decyzja o jego realizacji zależy jednak
od samych twórców kompendium, no i od naszych tłumaczy;)

I to jest najważniejsze. Bez błogosławieństwa twórców nasza dyskusja cały czas pozostaje dyskusją akademicką. Nawet jeśli samo wydrukowanie byłoby legalne, nie wyobrażam sobie, żeby nie poinformować/zapytać o zdanie autorów. Należy im się to choćby z szacunku do ich pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.:(
Otóż mam procek 900Mhz.:( ale tak czy inaczej Heroes V mi się wgrał, mało tego-poszedł mi filmik(intro)! No i wyskakuje już menu włączam Kampanię itd. Zaczyna się ładowanie gry. Kończy się ładowanie-kończy się gra. Włącza się tylko komunikat czy wysyłać raport o błędach czy nie. Wiem że gra nie powinna w ogóle pójść, ale troszkę się nakręciłem po obejrzeniu filmiku i po ukazaniu się menu, a do tego dużo gier co nie powinny mi pójść-poszły. Tak czy inaczej gdy włączam inne gry które nie powinny mi pójść to wyskakują komunikaty że coś tam ze sprzętem nie tak, a tu wyskakuje zwykły błąd Windows. No więc moje pytanie brzmi: Czy da się coś z tym zrobić? I czy to przez sprzęt?(Wszystkie inne wymagania oprócz procka mój komputer spełnia). Może to sprawa sterowników, albo zmiany plików ini. czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mam czas i ochote by siedziec w sadzie i walczyc z naruszeniami praw autorskich przez taka osobe - tutaj nie chodzi tylko o moje prawo jako przedstawiciela na polske i wymienionego w copyright ale wszystkich polskich tlumaczy jak rowniez osoby z agre of heroes i innych portali oraz samo ubisoft i nival jak rowniez i cdp...

osoba ktora zaczelaby sprzedawac taki poradnik czy to jednorazowo czy wielorazowo naruszylaby tym prawo autorskie wlasnie tych podmiotow

dalej uwazasz ze to jest wszystko takie latwe i jasne?

@windows00
oczywiscie ze nie ma zadnych przeciwskazan co do drukowania :) nie moze byc jednak mowy o zarabianiu na tym poradniku do czego by zapewne doszlo w przypadku kiedy bysmy sobie taki poradnik wydrukowali w duzej liczbie egzemplarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:45, 456789 napisał:

może ktoś wie gdzie można znalezc instrukcje

W każdym pudełku z oryginalną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z 1 misją kampanii krasnoludów a mianowicie co mam zrobić??
Krasnoludy są dość słabe i nie daję sobie rady już z 4 atakiem. POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie kompendium do heroes 5 oraz skillwhela - a nastepnie z ich pomoca rozwin poprawnie bohatera - wtedy Twoje slabe krasnoludy zamienia sie w prawdziwe maszyny do zabijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować