Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

No kurcze, ja to mam pecha. Może po zdobyciu jakiegoś kolejnego miasta się coś odblokuje? Poczekam jeszcze trochę i zobaczę. Szkoda mi by było zaczynać misję od nowa. Tak mi dobrze idzie. :-)
Cóż, dzięki, zobacze co z tego wyjdzie po jakimś czasie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:29, HumanGhost napisał:

No kurcze, ja to mam pecha. Może po zdobyciu jakiegoś kolejnego miasta się coś odblokuje?


Cóż, może być i tak - kampanię Lochu grałem kilka miesięcy temu, więc mogło mi się coś zapomnieć. ;) Bądźmy dobrej myśli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:29, HumanGhost napisał:

No kurcze, ja to mam pecha. Może po zdobyciu jakiegoś kolejnego miasta się coś odblokuje? Poczekam
jeszcze trochę i zobaczę. Szkoda mi by było zaczynać misję od nowa. Tak mi dobrze idzie. :-)
Cóż, dzięki, zobacze co z tego wyjdzie po jakimś czasie jeszcze.



dokładnie tak - demony nie atakują z czasem tylko po zdobyciu poszczególnych miast więc nie musisz zaczynać od nowa ale mała przestroga - nie lekceważcie nawet jednej opuszczonej mieściny - właśnie wracam z 2giej misji kampanii Sylvan i cóż... jestem łagodnie rzecz biorąc zły na siebie, zająłem się kolekcjonowaniem szmaragdowych smoczków i zupełnie zlekceważyłem ostatnie miasto demonów - gdy tam wreszcie dotarłem okazało się, że demoniczny przyjaciel rozmnożył swoje zastępy do niebotycznych rozmiarów i wliczając przywoływanie z bram po prostu zalewa mnie czerwonym mięsem armatnim - nie pomaga nawet przed-atak innym bohaterem z demoniczną armią uzbieraną ze zdobytych miast... grrrrr pierwszy raz zmuszony jestem cofnąć się szereg godzin do tyłu ale i miło w końcu dostać łupnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:20, Adham napisał:

> wrrr... cdporazka!

Współczuję. A jaki miałeś rodzaj transportu (poczta, kurier) i ile czekałeś na paczkę? Bo ja
niedawno dostałem, poczta, szło 2 tyg. ale na szczęście wszystko sprawne.


poczta ze wzgledow finansowych - kurier jest drastycznie drogi w sklep.gram.pl

np. w rebel.pl place za kuriera mniej niz w gram.pl za poczte (sic!)

a przyszlo dosyc szybko, po kilku dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zainstalowaniu Kuzni mam te wszystkie aktualizacje ktore byly w patchach do podstawy, czy musze je sciagac ?


A tak sowja droga dzis pierwszy raz odpalilem kuznie i sie zawiodlem na 2 rzeczach. Po pierwsze dodatek nie powinien byc zrobiony jako osobna gra, powinno to byc rozwiazane tak jak w III, ze sa i kampanie z podstawy dostepne i z dodatku. Po drugie liczylem, ze pierwsza kampania beda to odrazu krasnoludy, a tu przystan :/
A czy w dodatku juz nie ma dubbingu z udzialem Foremniak i reszty ? Czy sie poprostu zle wsluchalem, a co do glosow, to Laszlo mi czasem po niemiecku nawija O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

Czy po zainstalowaniu Kuzni mam te wszystkie aktualizacje ktore byly w patchach do podstawy,
czy musze je sciagac ?

Gorzej. ;)
Teraz musisz ściągać pacze osobno do podstawki i osobno do Kuźni. :)

/.../
Akurat Armageddon''s Blade też miał osobnego exeka. Ale przynajmniej był stamtąd dostęp do kampanii podstawki.
Akurat kampania przystani w KP jest fajna, nie żałuj. :)
Last but not least - nie ma głosów "gwiazd" w dodatku, są inni lektorzy.
Co do niemieckiej nawijki (harcerza) Laszlo, to ściągnij sobie patch lokalizacyjny do Kuźni. Jest w dziale "pliki" na stronie głównej gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brak opcji aktualizacja w grze :/ Wydaje sie ze to drobne uchybienia ale jednak :/
A patche jeszcze maja po 100 mg, jakby nie mozna bylo raz zrobic czegos bez blednie, ale z tym osobnym dodatkiem to mnie zawiedli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

Czy po zainstalowaniu Kuzni mam te wszystkie aktualizacje ktore byly w patchach do podstawy,
czy musze je sciagac ?

dodatek to inny program niź podstawka, więc nawet jakbyś próbował, żadnych patchy nie zainstalujesz. Jedyne poprawki jakie musisz instalować na dodatek, to te zaczynające się od 2, np poniedziałkowe 2.1

Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

A tak sowja droga dzis pierwszy raz odpalilem kuznie i sie zawiodlem na 2 rzeczach. Po pierwsze
dodatek nie powinien byc zrobiony jako osobna gra, powinno to byc rozwiazane tak jak w III,
ze sa i kampanie z podstawy dostepne i z dodatku.

To zależy od polityki twórców. Z jakiegoś względu zrobili tak, a nie inaczej i trzeba się z tym pogodzić.

Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

Po drugie liczylem, ze pierwsza kampania
beda to odrazu krasnoludy, a tu przystan :/

A to wynika z budowy fabuły. Autorzy zaczęli od Przystani (i fjp), bo taki mieli zamysł. Jednak podczas tej kampanii poznasz nowe jednostki - fjp właśnie, więc na nudę nie powinieneś narzekać ;]

Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

A czy w dodatku juz nie ma dubbingu z udzialem Foremniak i reszty ? Czy sie poprostu zle wsluchalem,

Dla niektórych niestety, dla innych na szcxzęście, ale tak - głosy pod bohaterów podkładają inne osoby niż w podstawce.

Dnia 26.01.2007 o 20:43, Palmerex napisał:

a co do glosow, to Laszlo mi czasem po niemiecku nawija

Na moje to jest czeski albo węgierski. To błąd lokalizacyjny - zainstaluj tą poprawkę i powinno być dobrze: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:29, HumanGhost napisał:

No kurcze, ja to mam pecha. Może po zdobyciu jakiegoś kolejnego miasta się coś odblokuje? Poczekam
jeszcze trochę i zobaczę. Szkoda mi by było zaczynać misję od nowa. Tak mi dobrze idzie. :-)
Cóż, dzięki, zobacze co z tego wyjdzie po jakimś czasie jeszcze.

Niestety nie odblokuje się, miałem to samo 2 razy w podstawce w pierwszej misjii lefów(ataków demonów nie było, chociaż czekałem 4 miechy, i musiałem zacząć od nowa i było ok) oraz misja krasnoludów w dodatku nie pamiętam która też armia mająca odbić mój zamek się nie pojawiła i musiałem zacząć od nowa całą misję. Te błędy są denerwujące, ale niestety nie ma na to rady, trzeba zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 20:55, windows00 napisał:

> A czy w dodatku juz nie ma dubbingu z udzialem Foremniak i reszty ? Czy sie poprostu zle
wsluchalem,
Dla niektórych niestety, dla innych na szcxzęście, ale tak - głosy pod bohaterów podkładają
inne osoby niż w podstawce.


To zależy, mnie głosy postaci nie denerwują oprucz jednego z KP, którego znieść nie mogę(chodzi o nowy głos Raelega), jest okropny, normalnie jak by mu ktoś uciął nie powiem co, Linda może najlepszy nie był, ten nowy to tragedia w 8 aktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę przenieść mój save na inny komputer. Które pliki powinienem skopiować, żeby wszystko "grało"?? Który plik jest odpowiedzialny za liczbę dostępnych kampanii itp. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 22:11, Dark Demon napisał:

Chcę przenieść mój save na inny komputer. Które pliki powinienem skopiować, żeby wszystko "grało"??
Który plik jest odpowiedzialny za liczbę dostępnych kampanii itp. Proszę o odpowiedź!


c:\Documents and Settings\NAZWA_USERA_KOMPA\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles\NAZWA_PROFILU_W_GRZE\Saves\Campaign.sav

przenosisz w to samo miejsce (oczywiscie nazwy kompa i profilu moga sie roznic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 17:34, moonman napisał:

nie wiem czy to dobry topic dla mojego oburzenia, ale niech bedzie.

wlasnie odebralem Kuznie Przeznaczenia - plyta DVD walała się luzem w pudełku przez co jest
porysowana!

wrrr... cdporazka!


Nie jesteś wyjątkiem;/ Kilka osób już tutaj pisało, że miało identyczną sytuację. W mojej przesyłce płyta również leżała luzem, a efekt jest taki, że ma mnóstwo rys. Gra jeszcze działa, ale każde kolejne zarysowanie może to zmienić i będę wtedy zmuszony skorzystać z gwarancji, a zdaje mi się że przesyłkę pokrywa klient;/

I jestem pewien że winne nie są osoby odpowiedzialne za transport, tylko za pakowanie. Przypuszczam że nawet nie włożono płytki w zaczepy, bo one są na tyle solidne że choćby nie wiem jakich wstrząsów doznawała paczka, to nie powinny "puścić" krążka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziemy musieli poczekać jeden dzień dłużej na łatki. Na oficjalnym forum do wypowiedzi Fabrice''a została dodana następująca modyfikacja:

"The public release of the patch is delayed to Tuesday January 30 10AM (Paris time). Because of the servers changes, we must restrict patch installation until after they are back online. FYI.

Sorry for the change."

Oto link do wątku: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/1091028725/p/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:55, Palmerex napisał:

Jeszcze brak opcji aktualizacja w grze :/ Wydaje sie ze to drobne uchybienia ale jednak :/

A patche jeszcze maja po 100 mg, jakby nie mozna bylo raz zrobic czegos bez blednie, ale z
tym osobnym dodatkiem to mnie zawiedli


Nie musisz ściągać wszystkich patchy, jeśli chodzi o podstawkę do wystarczy że ściągniesz wersje 1.1, 1.11(poprawka lokalizacyjna) oraz 1.4 (1.4 zawiera w sobie wszystkie patche począwszy od wersji 1.1, niestety bez 1.11, stąd taka a nie inna kolejność). Do Kuźni natomiast ściągnij sobie na razie poprawkę CD Projektu naprawiająca błędne speeche, a następnie patcha 2.1 którego Nival ma udostępnić w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 22:06, Bosper napisał:

> No kurcze, ja to mam pecha. Może po zdobyciu jakiegoś kolejnego miasta się coś odblokuje?
Poczekam
> jeszcze trochę i zobaczę. Szkoda mi by było zaczynać misję od nowa. Tak mi dobrze idzie.
:-)
> Cóż, dzięki, zobacze co z tego wyjdzie po jakimś czasie jeszcze.
Niestety nie odblokuje się, miałem to samo 2 razy w podstawce w pierwszej misjii lefów(ataków
demonów nie było, chociaż czekałem 4 miechy, i musiałem zacząć od nowa i było ok) oraz misja
krasnoludów w dodatku nie pamiętam która też armia mająca odbić mój zamek się nie pojawiła
i musiałem zacząć od nowa całą misję. Te błędy są denerwujące, ale niestety nie ma na to rady,
trzeba zaczynać od nowa.



Nie, nie trzeba - tu jest trochę inna sprawa - poradnik w tej misji wprowadza w błąd sugerując, iż należy czekać na demony po zdobyciu pierwszych dwóch miast i tak można sobie czekać do armageddonu gdyż one atakują po zdobyciu następnych, na normalu miałem bodajże 3 najazdy czerwonych braci.
Jeżeli chodzi o pierwszą misję elfów Biara pojawiła się za pierwszym razem, zgodnie z planem w drugim miesiącu - może dzięki 1.4 nie doświadczyłem jeszcze żadnego ze słynnych bugów i oby tak dalej.

Napek -> tym razem ty byłeś czujniejszy ;) czekamy więc do wtorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować