Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

wrocil HORROR w stylu "potworne sily" "przegiecie" itp goowniane tlumaczenia ,gra ignoruje chyba nieoficjalnego patcha ,tragedia az sie nie chce grac ! Niech to szlak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HOF a dokladnie mowiac z mapami na ktorych jest woda . Kiedy komp dociera do wody to jego tura trwa wieki !! Jest na to sposob jakis ? moze patch ? Niech mnie ktos uświadomi - nie piszcie tylko zebym dokladnie przejrzal ten watek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 23:08, Bafometus napisał:

Wrocil Horror "potworne sily " "przegiecie" itp. goowniane tlumaczenia.Gra ignoruje nieoficjalnego
patcha. Co za shit grac sie nie chce !


Nival (lub Ubisoft) zrobił graczom prezent i zablokował możliwość dodawania MOD''ów do gry. Przez to siadł nasz Unofficial. Nie wiem, dlaczego tak zrobili, ale obmyśliłem już sposób na obejście tego "zabezpieczenia" :D Nowy Unofficial wyjdzie najprawdopodobniej jutro (jeszcze trochę rzeczy do korekty pozostało i mają przyjść do mnie poprawki innych tłumaczy) i będzie na 100% działał z wersją gry 2.1. Czekajcie z niecierpliwością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 07:23, DiDivor napisał:

> Wrocil Horror "potworne sily " "przegiecie" itp. goowniane tlumaczenia.Gra ignoruje nieoficjalnego

> patcha. Co za shit grac sie nie chce !

Nival (lub Ubisoft) zrobił graczom prezent i zablokował możliwość dodawania MOD''ów do gry.
Przez to siadł nasz Unofficial. Nie wiem, dlaczego tak zrobili, ale obmyśliłem już sposób na
obejście tego "zabezpieczenia" :D Nowy Unofficial wyjdzie najprawdopodobniej jutro (jeszcze
trochę rzeczy do korekty pozostało i mają przyjść do mnie poprawki innych tłumaczy) i będzie
na 100% działał z wersją gry 2.1. Czekajcie z niecierpliwością :D


a mógłbyś zdradzić co jest powodem ze mody nie działają ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duzo poprawiles w tej becie?:) bo ja mam juz moje patche gotowe ;) zastanawiam sie czy przypadkiem nie pojscna calosc i nie zaszalec z install shieldem ;) co ty na to ? trial jest na 21 dni :) pelna wersja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zadzwonil do mnie qmpel z informacja, ze przed chwila nabyl w empiku H5 podst. i juz sie chce umawiac na multi wieczorem.. heh. mam mu zostawic info co i w jakiej kolejnosci instalowac...

i musze sie przygotowac na ewentualnosci, jesli kupil podstawe 1.0 to luz... znam temat..

ale jesli to empikowe cudo instalujace sie w wersji 1.2g - to co dalej?
ten patch http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1410 ?
a pozniej normalnie 1.4 i 1.41 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

caly czas nie ma do wersji empikowej patcha 1.4 i 1.41... wiec czeka Cie downgrade do 1.3 i wtedy sobie zagracie... ew...

sprobuj z kluczami sie w rejestrze pobawic bo moim zdaniem sie tam cos kopie
niestety nie mialem jeszcze mozliwosci obejrzenia wersji empikowej ale gdybym mial to pewnie by sie cos dalo z nia wymyslic dlaczego nie chce sie aktualizowac

ja polecalbym Ci zrobic tak (jesli Ci sie chce oczywiscie:
zainstalowac podstawke i spatchowac ja do wersji 1.2 - zobaczyc jakie masz klucze w rejestrze skojarzone z herosami i jakie masz pliki w poszczegolnych katalogach
na drugim kompie zainstalowac wersjie empikowa i porownac te klucze i pliki

wszelkie niezgodnosci trzeba ujednolicic tak by byly takie same jak w wersji podstawowej
sprobowac spatchowac wersje empikowa patchem zwyklym do 1.41

jesli by Ci sie to udalo to wyeksportuj z rejestru klucze i wrzuc prosze je tu na forum - byc moze komus jeszcze pomoga zaktualizowac gre do 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednie pytanie nikt nie odpowiedział,moze na to ktoś da mi jkieś wskazówki.Misja pierwsza kampania Lochu:
1/co wybierać targowisko czy zabójców
2/czy chodzić co tydzień po nowych zwiadowców?
3/atakować czy zbierać w pierwszym tygodniu(są tylko 4 tygodnie,wię nie ma za dużo czasu)
4/Co dobierać dla bohatera pójść w czary(nie ma za dużo many) czy w moc wytrzymałości i atak,szczęscie,logistyka to mi się ani razu nie pokazała,żeby przyspieszyć zbieranie.
Na heroicznym nie można od razu pójść po buty bo przeciwko 78 obsydianowym gargulcom nie ma się szans(na cztery powtórzenia pojawiły się 3 razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowymi zdolnościami czarnoksiężnika powinny być Magia zniszczenia i szczęśće reszta to do wyboryu do koloru jak kto chce i jak uważa, chociaż dałbym jakąś umiejętność do walki(obrona lub atak a najlepiej oba) a jedno miejsce to już jak chcesz, może być talent maiczny, magia przywołania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie intryguje lancuch zywiolow :) bo dobrze rozwiniety potrafi masakrowac - magia nigdy nie jest tak potezna by wygrac tylko za jej pomoca bitwy (szczegolnie kiedy sie gra na multi na ogromnych mapach ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dodatkiem w kampanii krasnoludów w 2 misji odbiłem zamek, zająłem wolne siedziby - nowy cel to obrona zamku przed wroga armią - problem polega na tym, że przeklikałem 12 miesięcy a wroga ani widu ani słychu. Coś zrobiłem nie tak czy to jakiś bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 13:44, Werdon napisał:

Mam problem z dodatkiem w kampanii krasnoludów w 2 misji odbiłem zamek, zająłem wolne siedziby
- nowy cel to obrona zamku przed wroga armią - problem polega na tym, że przeklikałem 12 miesięcy
a wroga ani widu ani słychu. Coś zrobiłem nie tak czy to jakiś bug?


Prawdopodobnie to jakiś błąd. Ktoś już taj chyba kiedyś miał... Najlepiej będzie spatchować grę i rozpocząć mapę do początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby ktoś kto pomógł by mi ze skryptem. Za bardzo się nieznam ale chodzi o taki skrypt
gdy bohater wchodzi na region to rozpoczyna się walka PROSZę O POMOC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kampanii i pierwszej misji(czyli do 4 -5 poziomu),gdzie od razu dostaje się obronę i witalność.Cóż widzę,że znowu jak w przypadku Nikolaja czeka mnie ścieżka prób i błędów.
->Raelaga zrobiłem wcześniej takiego obrona-witalność-moc wytrzymałości-ochrona;atak-taktyka-moc prędkości-kara boska;magia zniszczenia-ognia-tajemnice zniszczenia-wybuch many;magia przywołania-mistrz przywołania-egzorcyzm;logistyka-odkrywanie-szturm teleportu-pochód śmierci
i tutaj koleś wymiatał szczególnie po zdobyciu feniksów

Takie moje przemyślenia,ze zupełnie inaczej gram w kampanii,a inaczej na mapach
W kampanii raczej rezygnuje z oświecenia(i tak jesteś zablokowany na etapach pewnym poziomem,a spokojnie go zdobywasz).Gniew żywiołów potrafi być zabójczy w połączeniu z dobrym wykorzystaniem umiejętności jeźdźca i furii,ale korzysta sie wtedy z niskopoziomowych czarów(bez talentu magicznego lub inteligencji trzeba nosić studnie ze sobą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 11:56, morthi napisał:

duzo poprawiles w tej becie?:) bo ja mam juz moje patche gotowe ;) zastanawiam sie czy przypadkiem
nie pojscna calosc i nie zaszalec z install shieldem ;) co ty na to ? trial jest na 21 dni
:) pelna wersja :)

Szalejcie szalejcie :) bez Was ta gra byla by marna namiastka tego czym jest teraz :)
Osobiscie czekam z niecierpliwoscia na nowego "unofficiala"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sie dalo to poprawilismy ;) ja mam na chwile obecna jedynie pliki ktore trzeba fizycznie wpakowac do pakow ;) wiec jesli ktos chce to moge wrzucic :) niestety nie maja pelnego readme :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 19:09, moonman napisał:

BTW: ponawiam pytanie - czy jest jakaś polska strona opisująca wydarzenia kampanijne? Między
poszczególnymi kampaniami mam zwykle sporą przerwę i chciałbym sobie odświeżyć fabułę.

Hmm... tak się składa, że dzisiaj wyjeżdżam w miejsce bez dostępu do kompa, więc będe miał dużo wolnego czasu. Biorę ze sobą poradnik do Heroes V i z jego pomocą (oraz z pomocą własnej pamięci i artykułów z AoH) spróbuje napisać cały przebieg kampanii. Oczywiście jako że pamięć ma jest zawodna, może on być niepełny, więc na coś szerszego będziesz musiał poczekać, aż kolejny raz przejdę podstawkę.
Dlatego trzymaj kciuki, żeby udało mi się to napisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 12:29, morthi napisał:

caly czas nie ma do wersji empikowej patcha 1.4 i 1.41... wiec czeka Cie downgrade do 1.3 i
wtedy sobie zagracie... ew...

Mam nadzieje że z wersją kupioną na gram.pl nie ma takich problemów ? Bo powiem szczerze że przestraszyłeś mnie troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować