Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2007 o 20:14, Bosper napisał:


> Ja je nie analizuje co do literki, poprostu je poprawnie przetłumaczyłem. Ty z "i" zrobiłeś

> "czy", a to wielka różnica. "I" oznacza, że omawiane rzeczy się nie wykluczają, "czy",
że się
> wykluczają. W tym zdaniu jest napisane, że gracz będzie mógł w tym samym zamku będzie
mógł
> rekrutować obydwa ulepszenia. Czy to tak ciężkko zrozumieć?
Wiem co tam było napisane, ale nie tłumaczyłem z "czy" tylko stwierdziłem, że jednostki będą
takie lub takie i tak w bohatera nie wsadzisz więcej jak 7 rodzajów więc po co ta kłutnia.
Takie jest moje zdanie, gdyż nie możesz mieć 100 rodzajów jednostek w jednym zamku bo kupy
by się to nie trzymało.



Jak ktoś wybuduje sobie dwa rodzaje ulepszeń to dlaczego nie ma mieć prawa wyboru, które jednostki wykupić. Zgadzam się z Rafałem G, że gdyby iść twoim tokiem rozumowania, to po wykupieniu ulepszonego siedliska stworów nie powinniśmy mieć możliwości wykupienia nieulepszonej wersji.

Tłumaczenie jest banalne to "and" znaczy jak wół, że może wykupić i te i te...
A jeżeli kłócisz się o własne domysły z tego zdania to rany boskie. Obyś politykiem nigdy nie został:D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 20:28, Rafal G napisał:

> Wiem co tam było napisane, ale nie tłumaczyłem z "czy" tylko stwierdziłem, że jednostki
będą takie lub takie i tak w > bohatera nie wsadzisz więcej jak 7 rodzajów więc po co ta
kłutnia.
> Takie jest moje zdanie, gdyż nie możesz mieć 100 rodzajów jednostek w jednym zamku bo
kupy
> by się to nie trzymało.

Możesz mieć i 200 jednostek - nie ma żadnego problemu. Tylko wtedy gra będzie wymagała myślenia
i rozsądnego zarządzania ich rekrutacją. Wypełnisz wszystkie sloty - nie będziesz mógł więcej
rekrutować.
A według tego co mówisz, rekrutacja "zwykłych" jednostek po wybudowaniu ulepszonego siedliska
nie powinna być możliwa nawet teraz. W końcu jak można zmieścić 14 jednostek u bohatera, skoro
jest tylko 7 miejsc? :/

Nie oto chodzi, ale jak już chcesz być taki dokładny, to kto buduje nieulepszone jednostki jak może budować ulepszone, ja jeszcze nikogo takiego nie spotkałem, jak dla mnie może być możliwość kupowania i 2000000 rodzajów jednostek, tylko czy jest w tym jakiś sens. Jak dla mnie nieulepszone wersje jednostek to po ulepszeniu i tak się do niczego nie przydają z jednego powodu, że są słabsze i tyle. Natomiast tutaj może zbytnio porównywałem to do H3 i tyle tam sobie nie można wyobrazić 20 rodzajów jednostek w zamku do wykupienia, jednak w H5 tak rzeczywiście jest. Jednak moim zdaniem utrudnienie powinno być tzn. chcesz taki ulepszony budynek to uzbieraj odpowiedznie zasoby a chcesz taki to inne, ja tam nie wiem może jeden budynek będzie się ulepszało 2 razy lub po ulepszeniu go raz będzie do wyboru pełna gama jednostek.

@Bayuer Jeśli chcesz kogoś obrażać na tym forum to radzę uważać, gdyż istnieją tu pewne zasady kultury itp. Praszę zatem abyś nie wyjeżdżał do mnie z takimi tekstami obyś nigdy nie został politykiem itp. gdyż twój sarkazm jest tu nie na miejscu.
Co do tłumaczenia angielskiego to jest to prosty język i czasem jedno słowo oznacza 100 odpowiedników naszych, więc bez pouczeń proszę i koniec tej głupiej dyskusji nie na temat zresztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 11:50, Bosper napisał:

Jak dla
mnie nieulepszone wersje jednostek to po ulepszeniu i tak się do niczego nie przydają z jednego
powodu, że są słabsze i tyle.

OK, jest tylko jedno zastrzeżenie. Alternatywne ulepszenie nie będzie gorsze, będzie po prostu inne. I tutaj będzie miał już sens wyboru między nim, a "tradycyjnym" upgrade''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2007 o 13:52, windows00 napisał:

OK, jest tylko jedno zastrzeżenie. Alternatywne ulepszenie nie będzie gorsze, będzie po prostu
inne. I tutaj będzie miał już sens wyboru między nim, a "tradycyjnym" upgrade''em.

Ja się boję trochę, że może zabraknąć balansu między tymi jednostkami. W duelach Nival stworzył kilku IMBA herosów i podobnie może być w przypadku jednostek. Nowe ulepszenie krwawej dziewicy może okazać się dużo skuteczniejsze, a np. ulepszenie hydry o wiele słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 13:52, windows00 napisał:

> Jak dla
> mnie nieulepszone wersje jednostek to po ulepszeniu i tak się do niczego nie przydają
z jednego
> powodu, że są słabsze i tyle.
OK, jest tylko jedno zastrzeżenie. Alternatywne ulepszenie nie będzie gorsze, będzie po prostu
inne. I tutaj będzie miał już sens wyboru między nim, a "tradycyjnym" upgrade''em.

Tak zgadzam się z tym, wcale nie przeczę.
Jeśli chodzi o alternatywne upy, jednak kolega pisał o braku możliwości kupowania nieulepszonych i uważał, że mnie się to podoba, ja stwierdziłem, że tak naprawde to nie ma znaczenia bo i tak nieulepszonych nikt nie kupuje, a co do alternatywnych upów to myślałem, że będzie trzeba stawiac osobne ulepszenie budynku w stosunku do tego standardowego. Zreszta to nie ważne i tak jak zrobią autorzy gry tak będzie, więc nie ma się czym podniecać. Czy zrobią tak czy inaczej okaże się najwcześniej we wrześniu, chciałbym jednak aby dodali jeszcze troche nowych jednostek może neutralnych a może jeszcze jeden zamek oprócz okrów oczywiście. Czasu mają jeszcze naprawdę dużo a orków mają juz chyba gotowych, więc tylko alternatywne upy( nieznaczna zmiana wyglądu) oraz może troche neutralnych jednostek i mam nadzieję, że będą do nich siedziby tego mi troche brakuje w H5 , że nie ma siedzib neutralnych stworzeń z wyj. żywiołaków
Najwazniejsze to jednak duże mapy i ciekawe.
Narazie nalezało by skończyć tą dyskusję, jedno mnie tylko zastanawia, jak wprowadzą alternatywne ulepszenia do świata Ashan tzn. jak oni to wyjaśnią w kampanii itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę zmienię temat.
Czy wiadomo coś o patchu 2.2?
Ocxywiście jak są jakieś informacje o 1.5 też je z xchęcią przyjmę, ale zastanawia m,nie czy wiadomo coś WŁAŚNIE O 2.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 14:09, Bosper napisał:

/ciach/

Naprawdę nie mnusiałeś tego wszystkiego pisać. Śledzę dyskusje i wiem o czym mówiłeś, ale zawsze lepiej wyjaśnić niektóre kwestie, bo Ci którzy dyskusji nie śledzą mogliby wyciągnąć niewłaściwe wnioski (np. takie, że alternatywne upgrade''y będą słabsze).

Dnia 19.04.2007 o 14:09, Bosper napisał:

Narazie nalezało by skończyć tą dyskusję,

A dlaczego? Póki rozmawiamy na temat (a rozmawiamy) i nie obrażamy się (a do tego nie dochodzi) wszystko jest w porządku.

LordOfUndeads

Dnia 19.04.2007 o 14:09, Bosper napisał:

Ja się boję trochę, że może zabraknąć balansu między tymi jednostkami. W duelach Nival stworzył kilku IMBA > herosów i podobnie może być w przypadku jednostek. Nowe ulepszenie krwawej dziewicy może okazać się > dużo skuteczniejsze, a np. ulepszenie hydry o wiele słabsze.

Dlatego właśnie powstaje edytor bohaterów. Czasami potrzeba czasu żeby dostrzeć niezbalansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edytor bohaterow w pojedynku ma ogromny potencjal :) sami sobie wybieramy bohatera (tj zdolnosc glowna) a nastepnie za zloto kupujemy sobie umiejetnosci (cechy podstawowe rozdziela sie dowolnie i jest ich tyle co na poziomie 15 bez zadnych dodatkow) oraz potworki i artefakty
czary wybieramy sobie z dostepnych w zaleznosci od stopnia zaawansowania wiedzy magicznej

tak stworzonego bohatera mozemy wystawic do pojedynku ;)

czuje ze szykuje sie nowy sezon Wielkiego Turnieju Pojedynków w Heroes V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 14:36, morthi napisał:

edytor bohaterow w pojedynku ma ogromny potencjal :) sami sobie wybieramy bohatera (tj zdolnosc
glowna) a nastepnie za zloto kupujemy sobie umiejetnosci (cechy podstawowe rozdziela sie dowolnie
i jest ich tyle co na poziomie 15 bez zadnych dodatkow) oraz potworki i artefakty
czary wybieramy sobie z dostepnych w zaleznosci od stopnia zaawansowania wiedzy magicznej

tak stworzonego bohatera mozemy wystawic do pojedynku ;)

czuje ze szykuje sie nowy sezon Wielkiego Turnieju Pojedynków w Heroes V


SUPER!!!!!! :) Ja już sie nie moge doczekać :) Co do opisu edytora to podoba mi sie? :P A wiesz może czy jednostki w bohaterze beda mogły być z różnych zamków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 misja wreszcie za mną.
Jestem teraz w m3 k3.
Bardzo ciekawa fabuła.

Czy ktoś wie czy w późniejszych misjach będzie coś wspomniane o Agraelu?
Przyzwyczaiłem się do niego, a pozatym ma taki ładny głos:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 15:07, Byl napisał:

Jestem teraz w m3 k3.
Bardzo ciekawa fabuła.

Gratuluję przejścia do najnudniejszej misji H5. :P Przynajmniej wg mnie. No, ale jestem anty-Nekro, więc to może od tego mam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 15:07, Byl napisał:

Czy ktoś wie czy w późniejszych misjach będzie coś wspomniane o Agraelu?
Przyzwyczaiłem się do niego, a pozatym ma taki ładny głos:):):):):):)


Spoiler:
Uwaga!!!


Agrael jeszcze wystąpi jeszcze w HV, ale w troszkę odmienionej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że jest to najnudniejsza misja HV to wiem. Trzy miasta do zdobycia:( Trzy artefakty do zdobycia:(
Później mi jeszcze zabierze Godryk Amulety Nekromanyty:( Co za kampania!
Mimo że ta mi9sja z pewnością jest nudna, ogólnie kampania nekromanty ma fajną(wedłig mnie) fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w podstawce czy KP?
A może w kolejnym dodatku?
W odmienionej postaci znaczy w innej zbroi?
A może to jest Wulstwan(żart)?
Sorry za dużo pytń ale nie mogę się powstrzymać przed zadaniem ich aż tak wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 15:44, morthi napisał:

z tego co widzialem to nie :) jednostki sa "przypisane" w zaleznosci od rodzaju bohatera jak
rowniez ich ilosc w danym oddziale


Z jednej strony dobrze, a zdrugiej szkoda. :) Ale mam nadzieję, że edytor bedzie fajny :) Uchylisz nam rąbka tajemnicy kiedy mają zamiar wydać patch? Za tydzień? dwa?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 15:30, Byl napisał:

Czy w podstawce czy KP?
A może w kolejnym dodatku?
W odmienionej postaci znaczy w innej zbroi?
A może to jest Wulstwan(żart)?
Sorry za dużo pytń ale nie mogę się powstrzymać przed zadaniem ich aż tak wielu.

>>>>>>>>>>>>>>>> SPOILER<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Zobaczysz jeszcze w podstawce, a conieco dowiesz się już na końcu kampanii demonów i jak będziesz spostrzegawczy to już sam poczatek jednej z kampanii podpowie ci kim teraz jest Agrael.
>>>>>>>>>>>>>>KONIEC SPOILERA<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Teraz pozostały juz tylko felgi aluminiowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować