Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Też tak uważam. Ja rozumiem, muszą dbać o budżet, fanów i media, ale tan nowy zamek jest robiony tak trochę na siłę... gry powinne być robione z pasją, nie na "mata i się cieszta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je pierdyle !
Przeciez w teho heroesa to sie grać nie da :/ Pół minuty trzaeba czekac aż 2 przeciwnikow wykona swoje tury :/ No masakra, a na dodatek nieraz widac ze bohater wroga sie nie rusza a jego tura idzie jak krew z naos:/ Próbowałem na roznych ustawieniach graficznych i to samo:/ W Kuźni Przeznaczenia też tak jest?? Bo jeśli tak to jej na pewno nie kupię :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:25, Lfdracon napisał:

Wejdź w Opcje --> Gra. Gdzieś na dole powinny być dwa suwaki z prędkością Twoją i komputera.
Ustaw je na maksimum. Powinno pomóc.


Ni hu hu!
Rżnie sie jak świnę przed wielkanocą :/
Te paski tury przeciwnika skaczą a w między czasie się tnie. Z grą nie mam problemow na najwyższych ustawieniach graficznych w koncu moj komp nie jest jescze taki stary ( w podpisie ). No paranoja poprostu:/ Co za przyjemność grac 1 na 1, a i wtedy sie trzeba naczekać :/ Prosze pomorzcie! Wam sie też tak tnie przy zmianie tury czy to tylko u mnie jest cos zwalone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, żeby grać W MIARĘ płynnie, muszę grafikę ustawić na najniższe detale, bo kompa mam już dość długo - 1.84 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB. Nie ma więc porównania do Twojego, co sugeruje, że u Ciebie gra powinna chodzić płynnie. Może powyłączaj wszystkie inne programy pracujące w tle(ja zawsze muszę tak robić :( ), a jeśli dalej się będzie ciąć, to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi całkiem dobrze nawet na najwyższych detalach, a kompa jakieś mocnego nie mam (P4 1,5ghz, 768ram, R9550 128mb)... Rundy przeciwnika rzeczywiście szybkie nie są, ale jeszcze tak w granicach rozsądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście długość trwania tur również denerwuję. Gdy chce pograć sobie na jakąś większą ilość przeciwników np. pięciu to po prostu tragedia. :/ Zawsze w trakcie ruchów przeciwnika wolę wyjść sobie gdzieś na momencik. Wkurzające to jest, bo często moja tura nie trwa tyle co oczekiwanie na następną i to czekanie okrutnie się dłuży. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się jakiś patch co by trochę czas trwania tur przeciwnika zmniejszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli 30 sekundowe tury przeciwnikow to normalka... no to chyba przestanę przez jakis czas grać w H5 bo idzie normalnie herbatkę sobie zaparzyć w oczekiwaniu na turę i to najlepiej uspokajającą herbatkę :/ MASAKRA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 19:08, Przemek t74 napisał:

Aha czyli 30 sekundowe tury przeciwnikow to normalka...


A jaki masz komputer, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 19:08, Przemek t74 napisał:

Aha czyli 30 sekundowe tury przeciwnikow to normalka... no to chyba przestanę przez jakis czas
grać w H5 bo idzie normalnie herbatkę sobie zaparzyć w oczekiwaniu na turę i to najlepiej uspokajającą
herbatkę :/ MASAKRA !


Niestety taka jest rzeczywistość i wiele z tym zrobić się nie da. Jednak w moim odczuciu z każdym patchem robi się coraz lepiej. Rozumiem, że można się zdenerwować, ale żeby aż porzucić grę? ;) Gra jest warta tego, żeby uzbroić się w cierpliwość;)

Nicolai => Zajrzyj do podpisu Przemka;) Tam masz jego komputer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Czy istnieje sposób, by Heroes V chodziło w miarę poprawnie? Niestety u mnie niezależnie od wybranej rozdzielczości i poziomu detali gra potrafi zwalniać do kilku klatek lub nzwet zatrzymywać się na kilka sekund (!!!) podcas dłuższych bitew. Moja konfiguracja nie jest topowa (AMD64 4000, 1Gb ramu, G-Force 7900 GT) no ale to już przesada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:26, Kwestor7 napisał:

/ciach/

Spatchuj grę do najnowszej wersji, powyłączaj programy działające w tle, sprawdź dysk programem antywirusowym, ogólnie oczyść dysk.
Na 99% powolność gry nie jest winą programu. Ja na słabszej konfiguracji (A64 3200+, 1GB RAMu i 7600GT) gram bez problemów na najwyższych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tur, to zgadzam się, że są długie, ale dobrym rozwiązaniem są tury symultaniczne. Mam nadzieję, że pojawią się w singlu w nowym dodatku.
A co do kompów to ja mam AMD Sempron 2200+ (1.5 Ghz), 512 RAM, ATI Radeon 9250 (128mb) ale zbieram 700zł i dokupuję nową płytę główną, Intel Pentium D 3.0Ghz BOX Dual CORE i dodatkowe 512 RAM. Po co? Żeby mia zaczął chodzić Supreme Commander, Dark Messiah of Might and Magic i Wiedźmin (to w przyszłości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:38, windows00 napisał:

> /ciach/
Spatchuj grę do najnowszej wersji, powyłączaj programy działające w tle, sprawdź dysk programem
antywirusowym, ogólnie oczyść dysk.
Na 99% powolność gry nie jest winą programu. Ja na słabszej konfiguracji (A64 3200+, 1GB RAMu
i 7600GT) gram bez problemów na najwyższych ustawieniach.

Dzięki za odpowiedź. Czy naprawdę gra działa Ci bez problemów gdy chcesz obejrzeć większą cześć mapy? U mnie też czasem poważnie zwalnia podczas rzucania czarów (np. kula ognista). Jaka jest dostępna najwyższa wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 21:09, Kwestor7 napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Nie ma sprawy ;]

Dnia 21.04.2007 o 21:09, Kwestor7 napisał:

Czy naprawdę gra działa Ci bez problemów gdy chcesz obejrzeć większą cześć
mapy?

Ja mówiłem o graniu, a przy oglądaniu dużej części mapy grać jest trudno (bo mało co widać :P). Przy nisko ustawionej kamerze, obejmującej duży obszar gra wyraźnie spowalnia (ale jak mówiłem - nie jest to ustawienie kamery odpowiednie do grania).

Dnia 21.04.2007 o 21:09, Kwestor7 napisał:

Jaka jest
dostępna najwyższa wersja?

Dla podstawki 1.41, dla dodatku 2.1. Grę możesz spatchować UpgradeLauncherem - katalog bin w folderze z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam słabszego kompa, niż Kwestor7 (konfiguracja jak windows00, z tym, że nie 7600GT, a 6600GT) i gram bez problemu na najwyższych detalach.
Co do tur przeciwnika, to u mnie jest różnie. Raz trwają dość krótko, innym razem strasznie długo. Na szczęście długie tury zdarzają się rzadko.

@Przemek t74 30s to naprawdę nie tak dużo, wiem co mówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam. Grałem ostatnio w KP (wersja 2.1) i powiem Ci, że na najwyższych detalach prawie nic mi się nie tnie, a wyglada lepiej niż podstawka. Konfiguracja mojego kompa to:AMD Athlon(tm) XP 2000+ (1,67 Ghz), 768 MB DDR ram, Geforce 6600 LE. Oprócz sterowników od karty głównej to mam wszystkie najnowsze (do karty graficznej i directx''a). Tury przeciwnika różnie trwają, raz dłużej, raz krócej, a mam powłączane programy w tle np. Nortona. A co do podstawki to nie wiem, bo dawno nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak
jednakze czekamy na wydanie patcha 1.5 gdyz zmienia on czesc opisow umiejetnosci stad tez dwukrotna implementacja tekstow (a jest to doyc czasochlonne) jest wg nas bezcelowa

liczymy rowniez ze ta modyfikacja moze zostac uwzgledniona w oficjalnym patchu (jak to mialo miejsce przy "papierowej lalce" w widoku bohatera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować