Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

niop, efekt znamy i to dobrze - ale za to m.in. Ty masz co robić :P
myślałem, że to cdp zajmuje się lokalizacją, a nie zleca to firmom - skoro HoMM był takim wielkim przedsięwzięciem to mogli się do tego przyłożyć... swoja drogą myślę, że TotE będzie zrobione na "odwal się", bo premiera zbiegnie się z dodatkiem do NWN2 i premierą wiedźmina :\

ps. co jest na Twoim nowym avku? bo nie potrafię rozszyfrować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolalbym jednak nie musiec poprawiac heroes - jednakze mozemy byc dumni - polska wersja jezykowa jest najbardziej rozbudowana wersja na calym swiecie :)

to wielki chtulu wylaniajacy sie z jasniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:41, morthi napisał:

na razie jest chyba za wczesnie by moc pracowac nad poprawkami do polskiej wersji jednakze
jesli to tylko bedzie mozliwe zloze stosowna propozycje dzialowi lokalizacji bysmy mogli sie
cieszyc bezbledna (a przynajmniej z niewielka iloscia bledow) polska wersja dodatku :)


Ja dobrze rozumiem, że na razie jest za wcześnie:) Ale kiedy przyjdzie czas trzeba będzie działać, a czas wbrew pozorom może nadejść całkiem niedługo. I upierajmy się przy tym, żeby jednak wyjątkowo (!) wydanie było bezbłędne:) Coś się nam od życia w końcu należy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damy rade:) bede pilnowac coby dodatek zostal przed wydaniem sprawdzony przez nas (jesli sie na to cdp zgodzi) o ile rzecz jasna wczesniej jakis nadgorliwy moderator mnie nie zabanuje hle hle hle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 22:07, morthi napisał:

damy rade:) bede pilnowac coby dodatek zostal przed wydaniem sprawdzony przez nas (jesli sie
na to cdp zgodzi)

Oooo, to by było bardzo miłe. :) Bardzo chętnie bym się do takiego sprawdzania przyłączył. :P Może nie odzywam się tutaj ostatnio zbyt często, ale temat uważnie śledzę. :) Mam nadzieję, że uda Ci się przekonać jakoś CDP. W sumie dlaczego mieliby się nie zgodzić? Przecież zrobimy za nich część roboty. :D
Życzę powodzenia w przekonywaniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:37, Rafal G napisał:

Tak dla przykładu: kiedy CDP będzie miało gotowe opisy miast w jakiś sposób je udostępni (przynajmniej
takie, które nie zdradzałyby fabuły;)) a zainteresowani wysuną swoje propozycje;)

Ja sądze, że jeśli te poprawki miałyby być robione "na poważnie", to nie ma co angażować do tego całej społeczności, a jakąś wybraną grupę osób. Taka mała grupa jest bardziej efektywna, bo można w niej podzielić odpowiednio zadania, a i ewentualne problemy i/lub niejasności łatwiej można rozwiązać.

Oczywiście też chętnie pomogę, jeśli będzie taka potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 23:16, windows00 napisał:

Ja sądze, że jeśli te poprawki miałyby być robione "na poważnie", to nie ma co angażować do
tego całej społeczności, a jakąś wybraną grupę osób. Taka mała grupa jest bardziej efektywna,
bo można w niej podzielić odpowiednio zadania, a i ewentualne problemy i/lub niejasności łatwiej
można rozwiązać.
Oczywiście też chętnie pomogę, jeśli będzie taka potrzeba :)


Jakieś najlepsze rozwiązanie zawsze się znajdzie. Wiele będzie zależało od CDP - czy w ogóle pójdzie na taki układ i na jakich warunkach. Mniejsza grupa na pewno będzie skuteczniejsza - trzeba by tylko znaleźć jakieś kryteria doboru osób do tej grupy. Ja sam byłbym żywo zainteresowany:) A gdyby ode mnie to zależało też miałbyś swoje miejsce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 23:24, Rafal G napisał:

Jakieś najlepsze rozwiązanie zawsze się znajdzie. Wiele będzie zależało od CDP - czy w ogóle
pójdzie na taki układ i na jakich warunkach. Mniejsza grupa na pewno będzie skuteczniejsza
- trzeba by tylko znaleźć jakieś kryteria doboru osób do tej grupy.


Wszystko zależy od tego czy CDP pójdzie na taki układ. Oczywiście jeśli zaistniałaby taka możliwość to do takiej drużyny powinni zostać wybrani najlepsi. Jako dodatkową motywację możnaby dać jakieś nagrody, np. wPLN, jeśli nie wywiązałby się to np. degradacja, to powinno zachęcić zdolnych, odstraszyć tych co i tak nic by nie zrobili. Tylko trzebaby wymyśleć sposób naboru. Może np.przetłumaczyć jakiś fragment tekstu itd. Ktoś by to oceniał i potem dobrałby tych najodpowiedniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 23:42, Nicolai napisał:

Jako dodatkową motywację możnaby dać
jakieś nagrody, np. wPLN, jeśli nie wywiązałby się to np. degradacja, to powinno zachęcić zdolnych,
odstraszyć tych co i tak nic by nie zrobili.

Takie coś wprowadziłoby tylko niepotrzebny zamęt i "pomocników", którzy więcej by szkodzili niż pomagali.

Dnia 22.04.2007 o 23:42, Nicolai napisał:

Tylko trzebaby wymyśleć sposób naboru. Może np.przetłumaczyć
jakiś fragment tekstu itd. Ktoś by to oceniał i potem dobrałby tych najodpowiedniejszych.

A to, to bardzo dobry pomysł. Dzięki takiemu testowi możnaby stworzyć jakąś grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś będzie wiadomo to chętnie się dopiszę:) chciałbym mieć chociaż mały wpływ na wersję PL, bo to co robi cdp jeśli chodzi o lokalizację, to gorzej niż porażka... :~\

windows00: kiedy będzie dział h3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 23:55, greg_f napisał:

windows00: kiedy będzie dział h3?

Nie wiem. Męcz tym pytaniem Kukowsky''ego i Matiz123''a. Oni zajmują się tym działem. Ja omijam go z daleka z racjii braku sympatii do "trójki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy tu kilka osób, które ze strukturą gry, metodami polonizacji i układem plików źródłowych są zaznajomione (mowa oczywiście o ekipie Unofficial Patch), myślę że z zebraniem kompetentnych testerów nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ekipie Unofficial Patch''a udział w takich testach należałby się z urzędu, choćby za zasługi:) Jednak taka grupa może okazać się trochę za mała, więc trzeba by znaleźć kogo spoza niej, kto równie dobrze mógłby się podjąć wyzwania. A brak przynależności do tejże grupy wcale nie musi oznaczać, że o strukturze gry i plikach źródłowych nie ma się pojęcia;)
Ale czasu mamy jeszcze naprawdę sporo i póki za chyba za wcześnie na decyzję - kto mógłby wziąć udział w projekcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tylko sie pojawia jakies szczegoly o polskiej wersji dodatku to beed o nich informowac jak rowniez kontaktowac sie z osobami co do ktorych CDP wyrazi zgode by braly udzial w poprawianiu polskiej wersji czy tez po prostu testach

wszystko przed nami - dzial lokalizacji CDP prowadzony jest przez prawdziwego profesjonaliste wiec jestem spokojny.

Najwiekszym plusem takich prac bedzie mozliwosc wydania kolejnej wersji kompendium heroes 5 w polskiej wersji praktycznie z dniem premiery dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 10:58, morthi napisał:

Najwiekszym plusem takich prac bedzie mozliwosc wydania kolejnej wersji kompendium heroes 5
w polskiej wersji praktycznie z dniem premiery dodatku


Nasuwa mi się trochę abstrakcyjne pytanie... czy to znaczyłoby, że można by nabyć drukowane kompendium kupując dodatek? Dałoby się namówić do tego CDP? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:06, Lfdracon napisał:

Nasuwa mi się trochę abstrakcyjne pytanie... czy to znaczyłoby, że można by nabyć drukowane
kompendium kupując dodatek? Dałoby się namówić do tego CDP? :)

Już debatowaliśmy nad tą kwestią ;)
Doszliśmy do wniosku, że nie będzie to zgodne z licencją, bo na tej pracy zarabiać nie można, a z ewentualnego zarobku CDP raczej by nie zrezygnowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 16:06, Lfdracon napisał:

Nasuwa mi się trochę abstrakcyjne pytanie... czy to znaczyłoby, że można by nabyć drukowane
kompendium kupując dodatek? Dałoby się namówić do tego CDP? :)


Ciekawy pomysł. Tylko to kompedium nie jest dziełem CDP, ani Ubi''ego. Jest ono autorstwa fanów, więc CDP musiałby dostać zgodę autorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nietypowe pytanko:
Kiedyś zrobiłem beznadziejną mapkę która składała się z kilku lokacji i ok. 300 bogaterów. Wrzuciłem tam Władcę i jak nim walczyłem to zobaczyłem że kiedy atakuje podnos poprostu mieczi i jednostki które ataKUJE
giną. Jak on robi że podniesieniem miecza zabija? Czy w ostatniej misji też vbędzie tak atakował?
PS. Dlaczego morthi został zdegradowany o 2 poziomy?(nie musicie na tp odpowiadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować