Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2007 o 18:35, Nicolai napisał:

> /ciach/

Po pierwsze Arantir w DM nie był pokojowo nastawiony.
Po drugie Arantir ma być głównym antagonistą w ToE (ale też nie pisali dla kogo, dla "ziomków",
czy dla Orków).

Przecież nie chodziło mi o Arantira, tylko o jednego z herosów Orków, który mógłby sie połaczyć z Freydą, Wulfstanem, Dankanem, Ylaylą, Zehirem, Findanem przeciwko demonom w ostatecznej rozgrywce, oni raczej są neutralnie nastawieni do innych ras(nawetbym powiedział pokojowo i tolerancyjnie) i stąd koncepcja dołączenia do tego grona bohatera Orków.

Ciekawe tez jaką rolę odegra nasz znany bohater ze wszystkich cześci Raeleg i co zrobia z tą nieszczesna Izabelą, podobno chcą ja wyrzucić, ale jak przeciez to by nie pasowało do historii Wojen Królowej Izabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Moje wejście na procesor zostało zaprojektowane chyba jeszcze za czasów pierwszej wojny światowej, bo żaden fajny procek nie wchodzi (taki, który się opłaca kupić). Więc jak wymieniać procesor, to i płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 19:18, Bosper napisał:

Przecież nie chodziło mi o Arantira, tylko o jednego z herosów Orków, który mógłby sie połaczyć z
(...) oni raczej są neutralnie nastawieni do innych ras(nawetbym powiedział pokojowo i tolerancyjnie)


Ups, mój bład, alei tak to raczej nie jest możliwe,tutaj nie chodzi o tolerację Wulfa, Freydy, Dankana, Izy, Ylayli, Raelaga, Zehira, o Findanie nic nie mówili, że będzie w dodatku (kurcze dużo ich), tylko o niechęć Orków do ludzi, a w tej drużynie jest ich dużo. Orkowie dużo przeżyli, mają złe wspomnienia związane z ludźmi (może dlatego sięwyżywają na Goblinach ;]) i dlatego nie będą chcieli walczyć razem, ramie w ramię z nimi. Jak już wspominałem chcą być uznani za wolną rasę, może wtedy w drodze wyjątku zawieszą broń na... jakiś czas.

Dnia 01.06.2007 o 19:18, Bosper napisał:

Ciekawe tez jaką rolę odegra nasz znany bohater ze wszystkich cześci Raeleg i co zrobia z tą
nieszczesna Izabelą, podobno chcą ja wyrzucić


Wyczytałeś to na Celestialu? Jeśli tak to chodzi o pewną minigierkę z serii wykop jak najdalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem. Mianowicie chciałem odinstalować HOMMV z dodatkiem. Dodatek sie odinstalowuje, ale juz podstawka nie chce nawet po recznym usunięciu folderu. Zrestartowałem komputer, ale wciaż jak się autorun włącza, klikam instaluj, a to dalej chce odinstalowywać. Chce odinstalować bo miałem problemy z patchem 1.5 i chciałem teraz poinstalowac pathce po kolei. Ktos miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń ręcznie wszelkie pozostałości po grze (pliki, foldery, itp) a następnie wyczyść rejestr. Polecam do tego program EasyCleaner. Kiedy już to zrobisz instalator powinien działać normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 11:20, Rafal G napisał:

Usuń ręcznie wszelkie pozostałości po grze (pliki, foldery, itp) a następnie wyczyść rejestr.
Polecam do tego program EasyCleaner. Kiedy już to zrobisz instalator powinien działać normalnie.


Dzięki, pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ściągnać patcha 1.41 do empikowej... mógłby ktoś spróbować czy to tylko u mnie sie nie da czy ogólnie? (inne patche moge sciagac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 19:18, Bosper napisał:

Ciekawe tez jaką rolę odegra nasz znany bohater ze wszystkich cześci Raeleg

Myślę, że będzie tylko w filmikach, jeśli chodzi o taką rolę ;]

Dnia 01.06.2007 o 19:18, Bosper napisał:

i co zrobia z tą
nieszczesna Izabelą, podobno chcą ja wyrzucić, ale jak przeciez to by nie pasowało do historii
Wojen Królowej Izabeli

A skąd masz informacje o wyrzuceniu jej z gry? ;>
Jeśli sugerujesz się tym newsem na CH, to tam jest tylko link do gry, a nic o usuwaniu Izabeli z H5 nie ma. Nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 20:39, windows00 napisał:

Myślę, że będzie tylko w filmikach, jeśli chodzi o taką rolę ;]


Biorąc pod uwagę ile już się razy pojawiał jest to wielce prawdopodobne. Choć nie zdziwiłbym się gdyby jednak w jednej lub dwóch misjach przyszło nam nim zagrać. W finałowej na przykład.

Dnia 02.06.2007 o 20:39, windows00 napisał:

A skąd masz informacje o wyrzuceniu jej z gry? ;>
Jeśli sugerujesz się tym newsem na CH, to tam jest tylko link do gry


A może ta gra to taka delikatna sugestia, że twórcy zasadzili Izce kopa?;) Ale... nie, to jest zbyt mało prawdopodobne;) A poza tym jak już dobrze wiemy Isabel (...) will return;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 20:45, Rafal G napisał:

Biorąc pod uwagę ile już się razy pojawiał jest to wielce prawdopodobne.

O nie :P
Biorąc pod uwagę TYLKO zakończenie HoF, to musi się on pojawić w drugim dodatku.

Dnia 02.06.2007 o 20:45, Rafal G napisał:

Choć nie zdziwiłbym
się gdyby jednak w jednej lub dwóch misjach przyszło nam nim zagrać. W finałowej na przykład.

A ja bym się zdziwił, bo myślę, że Ubi wymieniłoby go wśród bohaterów których spotkamy ponownie (w oficjalnej zapowiedzi).

Dnia 02.06.2007 o 20:45, Rafal G napisał:

A może ta gra to taka delikatna sugestia, że twórcy zasadzili Izce kopa?;) Ale... nie, to jest
zbyt mało prawdopodobne;) A poza tym jak już dobrze wiemy Isabel (...) will return;)

Ja nie wiem czemu wszyscy się jej czepiają ;]
Biedna kobieta - straciła męża, władał całym państwem (czego z pewnością nie potrafiła), została wykorzystana przez Władcę Demonów, a na końcu wyklęta przez poddanych (z powodu działalności podszywającej się pod nią Biary)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 20:50, windows00 napisał:

Biorąc pod uwagę TYLKO zakończenie HoF, to musi się on pojawić w drugim dodatku.


Tego ukryć się nie da:) Choć na dobrą sprawę nie musi pojawić się osobiście, tylko np. w opowieściach/dialogach innych. Taka wersja w przeciwieństwie do występów osobistych jest mało prawdopodobna, ale...

Dnia 02.06.2007 o 20:50, windows00 napisał:

A ja bym się zdziwił, bo myślę, że Ubi wymieniłoby go wśród bohaterów których spotkamy ponownie
(w oficjalnej zapowiedzi).


W sumie to masz rację;) Był wcześniej zbyt ważną postacią, żeby został pominięty w zapowiedziach:)

Dnia 02.06.2007 o 20:50, windows00 napisał:

Ja nie wiem czemu wszyscy się jej czepiają ;]


Pozwoliła sobie na stratę męża, dała się wykorzystać a potem kiedy państwo było w niebezpieczeństwie balangowała z Raelagiem;) Nie wspominając już o konszachtach z Markalem;) Jeszcze pewnie by się coś znalazło, ale nie wbija się noża w plecy leżącemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 20:58, Rafal G napisał:

> Ja nie wiem czemu wszyscy się jej czepiają ;]
Pozwoliła sobie na stratę męża

Widziałeś na pewno w jakich okolicznościach to się stało, więc nie czepiaj się.

Dnia 02.06.2007 o 20:58, Rafal G napisał:

dała się wykorzystać

Hm... Miałbym na to argument, ale nie będę go przytaczał, bo jeszcze wyjdę na Sam-Wiesz-Kogo xD

Dnia 02.06.2007 o 20:58, Rafal G napisał:

a potem kiedy państwo było w niebezpieczeństwie
balangowała z Raelagiem;)

Ona o tym niebezpieczeństwie wcale wiedzieć nie musiała.
Już to kiedyś pisałem, mogło być tak - Izabela została uratowana i wraca do Talonguard, ale po drodze postanawia jechać z Raelagiem. Zostawia więc Godryka i odjeżdża. Demony ich szpiegują i wiedzą o tym, więc podstępnie wysyłają do Talonguard Biarę, a ta tłumaczy Godrykowi, że wróciła, bo trzeba odbudować królestwo (i tu mamy filmik kończący podstawkę).

Dnia 02.06.2007 o 20:58, Rafal G napisał:

Nie wspominając już o konszachtach z Markalem;)

Bo to ona wiedziała co on planuje zrobić ;)
Naiwna była, ale to nie oznacza, że należy ją przekreślać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dobrze;) Zgadzam się z argumentacją;) Ale argumentu co przyzwolenia na wykorzystanie chętnie bym wysłuchał;) myślę, że mimo wszystko nie wyjdziesz na Niego...
A ja bynajmniej Izki nie przekreślam - nawet dobrze mi się nią grało. I raczej jestem pozytywnie nastawiony do jej powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:09, Rafal G napisał:

No dobrze, dobrze;) Zgadzam się z argumentacją;) Ale argumentu co przyzwolenia na wykorzystanie
chętnie bym wysłuchał;) myślę, że mimo wszystko nie wyjdziesz na Niego...

Widzisz - Izabela została porwana i nie chciała spełnić woli Władcy Demonów... Analogia jest dla mnie oczywista, więc reszty przywoływał nie będę.
Jestem pewien, że zrozumiesz o co mi chodzi.

Dnia 02.06.2007 o 21:09, Rafal G napisał:

A ja bynajmniej Izki nie przekreślam - nawet dobrze mi się nią grało. I raczej jestem pozytywnie
nastawiony do jej powrotu.

W dodatku miała wspaniałą zdolność - Błogosławieństwa dla wszystkich jednostek na całą walkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:13, windows00 napisał:

Widzisz - Izabela została porwana i nie chciała spełnić woli Władcy Demonów... Analogia jest
dla mnie oczywista, więc reszty przywoływał nie będę.
Jestem pewien, że zrozumiesz o co mi chodzi.


No tak:) Sprawa jest jasna, jak słoneczko na niebie Teletubisiów;) Chciałem tylko sprawdzić, czy myślimy o tym samym;)

Dnia 02.06.2007 o 21:13, windows00 napisał:

W dodatku miała wspaniałą zdolność - Błogosławieństwa dla wszystkich jednostek na całą walkę
:)


Kto wie, czy w drugim dodatku nie będzie potrafiła zrobić jakichś interesujących rzeczy? ;) Khym... mogliby pośpieszyć się z tym dodatkiem. Niecierpliwość zaczyna mnie pożerać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:18, Rafal G napisał:

Kto wie, czy w drugim dodatku nie będzie potrafiła zrobić jakichś interesujących rzeczy? ;)

Raczej nie przewiduje zmiany zdolności akurat u niej. W przerwie między HoF, a TotE nie zdarzyło się nic szczególnego, co mogłoby spowodować taką zmianę.
Chyba że zdarzyło się, a dowiemy się o tym dopiero z fabuły drugiego dodatku.

Dnia 02.06.2007 o 21:18, Rafal G napisał:

Khym... mogliby pośpieszyć się z tym dodatkiem. Niecierpliwość zaczyna mnie pożerać;)

"Co się odwlecze, to nie uciecze." Ja tam wolę poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:24, Napek napisał:

Nie muszą się spieszyć, byleby tylko częściej dzielili się z nami różnymi ciekawostkami :)


Też racja, ale nie samymi ciekawostkami żyje człowiek;) Co innego screeny oglądać, a co innego móc zagrać;)

@windows00
Być może Izka intensywnie przygotowywała się do decydującego starcia z Demonami i coś tam sobie wyszkoliła;) no ale zobaczymy. Nawet jeśli by nie było nic nowego ale stare zostanie i tak nie będzie powodów do narzekania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:13, windows00 napisał:

W dodatku miała wspaniałą zdolność - Błogosławieństwa dla wszystkich jednostek na całą walkę

O ile pamiętam, to nie była Izabela tylko Biara :) Prawdziwa Iza w HoF (ta towarzysząca Raelagowi) miała tak jak w podstawce zdolność usprawniającą Trening (Suweren chyba :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować