Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

zapewne w wakacje beda betatesty dodatku i ten pojawi sie zgodnie z zapowiedziamy na czeskim cdp jesienia :)
a h6? hmm... najpierw wyjdzie kings bounty a pozniej zobaczymy... - njwczesniej rok po premierze KB sie h6 pojawi (wg mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:49, morthi napisał:

a h6? hmm... najpierw wyjdzie kings bounty a pozniej zobaczymy... - njwczesniej rok po premierze
KB sie h6 pojawi (wg mnie)

O tak :)
Nie możemy narzekać na nudę przez najbliższy rok jeśli chodzi o strategie turowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ windows00 i Bosper

Wiedziałem o tłumaczeniu na homm5.gram.pl, ale nic tam nie pisało o Gotay''u, co do FJP to powtórzyłem to, by nie było żadnych wątpliwości.

@ morthi

KB ma wyjść w trzecim kwartale tego roku, więc HVI musiałby w 2008 wyjść, a to IMO za wcześnie.
PS. Fajny avatar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:59, Nicolai napisał:

Wiedziałem o tłumaczeniu na homm5.gram.pl, ale nic tam nie pisało o Gotay''u, co do FJP to
powtórzyłem to, by nie było żadnych wątpliwości.

O nim nic nie napisałem, bo nie miałem pewności co do pisowni tego imienia, a nieprawdziwych informacji wolę nie publikować ;]

Dnia 03.06.2007 o 17:59, Nicolai napisał:

KB ma wyjść w trzecim kwartale tego roku, więc HVI musiałby w 2008 wyjść, a to IMO za wcześnie.

KB dokładnie (afair) ma wyjść w wakacje, a polska wersja (bo jej braku sobie nie wyobrażam) powinna wyjść we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:13, windows00 napisał:

> P.S. Zastanawiam sie czy pokażą alternatywne ulepszenia dla krasnali
KRASNOLUDÓW!!!


Spokojnie, wiem że się wściekasz bo krasnale kojarzą ci się z sierotką Marysią itp. Nie wiedziałem tylko że aż tak ci to doskwiera użyłem tego jako skrótu myslowego i tyle :P :D

Ciekawe jak się skończy dodatek, ale z tego co mi wiadomo apropo DM to Dark Messiah żyje w tej grze co oznacza, że nie pokonamy go w dodatku do H5, tylko ciekawe jak to będzie wygladało, czy ucieknie czy bedzie zbyt potężny i wszystkie rasy wycofają sie do "podziemi" i tzw. partyzantki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:54, Bosper napisał:

Ciekawe jak się skończy dodatek, ale z tego co mi wiadomo apropo DM to Dark Messiah żyje w
tej grze co oznacza, że nie pokonamy go w dodatku do H5, tylko ciekawe jak to będzie wygladało,
czy ucieknie czy bedzie zbyt potężny i wszystkie rasy wycofają sie do "podziemi" i tzw. partyzantki?


Spoiler:

Nie, nie będzie wiedział kim jest, zostanie wysłany do Stonehelmu. W DM sterujemy Sarethem, czyli Mrocznym Mesjaszem! Popiero podczas gry dowiadujemy się kim tak naprawde sterujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:54, Bosper napisał:

Spokojnie, wiem że się wściekasz bo krasnale kojarzą ci się z sierotką Marysią itp. Nie wiedziałem
tylko że aż tak ci to doskwiera użyłem tego jako skrótu myslowego i tyle :P :D

Zawsze i wszędzie będzie mnie denerwował tak "skrót myślowy", bo faktycznie to nie żaden skrót myślowy tylko lenistwo i lekceważenie Krasnoludów.
SPOILER

Dnia 03.06.2007 o 18:54, Bosper napisał:

Ciekawe jak się skończy dodatek, ale z tego co mi wiadomo apropo DM to Dark Messiah żyje w
tej grze co oznacza, że nie pokonamy go w dodatku do H5

A nawet pomożemy mu przeżyć :P
Tzn. nie jest to oczywiście pewne, ale w HoFie Biara chciał schwytać syna Izabeli, a on właśnie jest Mrocznym Mesjaszem. Ochronili go Wulfstan i Duncan, więc na pewno teraz też będą go bronili.

Dnia 03.06.2007 o 18:54, Bosper napisał:

tylko ciekawe jak to będzie wygladało,
czy ucieknie czy bedzie zbyt potężny i wszystkie rasy wycofają sie do "podziemi" i tzw. partyzantki?

O tym napisał już Nicolai - Mroczny Mesjasz jak na razie nie wiem kim jest i dopiero później (w trakcie DM) poznaje całą prawdę o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:13, windows00 napisał:

> Spokojnie, wiem że się wściekasz bo krasnale kojarzą ci się z sierotką Marysią itp. Nie
wiedziałem
> tylko że aż tak ci to doskwiera użyłem tego jako skrótu myslowego i tyle :P :D
Zawsze i wszędzie będzie mnie denerwował tak "skrót myślowy", bo faktycznie to nie żaden skrót
myślowy tylko lenistwo i lekceważenie Krasnoludów.

Nie oto chodzi zupełnie, nie myślałem że jak nazwe krasnoludów krasnalami to bedzie taki uszczerbek, zrozumiałbym gdybym napisał krasnoludków hehe, zreszta to mało istotne jest.

Zastanawiam się czy nie mogli by dać czaru z H4 mianowicie Kara-magia światła bardzo fajny czar tylko mogliby go dać na 5 poziomie magii i polegałby on na tym, że jednostka która atakuje jednostkę pod jego wpływem dostawałaby w odwecie 1/4 zadanych wrogowi obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 20:23, Bosper napisał:

Zastanawiam się czy nie mogli by dać czaru z H4 mianowicie Kara-magia światła bardzo fajny
czar tylko mogliby go dać na 5 poziomie magii i polegałby on na tym, że jednostka która atakuje
jednostkę pod jego wpływem dostawałaby w odwecie 1/4 zadanych wrogowi obrażeń.

Nadchodzący czar "Boska Zemsta" będzie musiał Ci wystarczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:23, Bosper napisał:

Nie oto chodzi zupełnie, nie myślałem że jak nazwe krasnoludów krasnalami to bedzie taki uszczerbek,
zrozumiałbym gdybym napisał krasnoludków hehe, zreszta to mało istotne jest.

Widzisz - krasnal właśnie kojarzy się z bajkami i z czymś niepoważnym. A krasnoludy pod żadnym względem w światach fantasy niepoważne i śmieszne nie są.
Stąd moje zdenerwowanie :)

Dnia 03.06.2007 o 20:23, Bosper napisał:

Zastanawiam się czy nie mogli by dać czaru z H4 mianowicie Kara-magia światła bardzo fajny
czar tylko mogliby go dać na 5 poziomie magii i polegałby on na tym, że jednostka która atakuje
jednostkę pod jego wpływem dostawałaby w odwecie 1/4 zadanych wrogowi obrażeń.

Z HoM&M IV chętnie zobaczyłbym czar poświęcenie ;]
To był bardzo fajny czar, który przekazywał obrażenia zadawane jednej jednostce na drugą. Można było w ten sposób skutecznie chronić słabe jednostki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:33, Król Edmund VII napisał:

to pewne informacje że nowy dodatek pojawi sie w 3 kwartale

Jeżeli to pytanie, odpowiedź brzmi tak. Ubi zapowiedział, że gra wyjdzie w wakacje.
A jeśli stwierdzenie, to nie wiem po co je tutaj umieściłeś, bo te informacje znamy już od dawna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli jesteśmy już w tym temacie to mogli by zmniejszyć siłę run a niekture wycofać . Bow starrciu z innymi podsawowymi umieejętnościami innych ras to runy są zdecydowanie za silne.
Za to akademia i Inferno osłabione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:13, windows00 napisał:

Tzn. nie jest to oczywiście pewne, ale w HoFie Biara chciał schwytać syna Izabeli, a on właśnie
jest Mrocznym Mesjaszem. Ochronili go Wulfstan i Duncan, więc na pewno teraz też będą go bronili.


Ale w Heroes V Kuźnia, to Biara chciała zabić Andreja anie Saretha (Dark Messiah) chyba że ten Andrej (Książe - Bratanek Nikolaja z kuźni) to w Dark Messiah Właśnie Sareth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 03.06.2007 o 20:39, windows00 napisał:

Tzn. nie jest to oczywiście pewne, ale w HoFie Biara chciał schwytać syna Izabeli, a on właśnie
jest Mrocznym Mesjaszem. Ochronili go Wulfstan i Duncan, więc na pewno teraz też będą go bronili.


A czy nie chodziło o kuzyna/siostrzeńca/co tam jeszcze Nicolaia? Nie mogę tego teraz znaleźć, ale było gdzieś wspomniane, że poszukiwane dziecko w fabule Kuźni to nie syn Izabeli.

A co do Saretha (jego oficjalny status to sierota):
The child disappears to be raised for another twenty years under the protective eyes of Demon worshippers.

Koniec spoilera

Dnia 03.06.2007 o 20:39, windows00 napisał:

Ubi zapowiedział, że gra wyjdzie w wakacje.


Słowo "fall" raczej nie oznacza lata. Chyba, że masz na myśli coś innego, niż zapowiedź "Tribes of the East" na stronie Ubi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 03.06.2007 o 19:13, windows00 napisał:

Tzn. nie jest to oczywiście pewne, ale w HoFie Biara chciał schwytać syna Izabeli, a on właśnie
jest Mrocznym Mesjaszem. Ochronili go Wulfstan i Duncan, więc na pewno teraz też będą go bronili.


Z tego co kojarzę, Wulfstan i Duncan chronili księcia Andreja - kuzyna Nikolaja, o istnieniu którego dowiedzieliśmy się już w kampanii Nekropolis. Biara także w końcowym filmiku KP mówi, że potrzebuje krwi Andreja. Jak na razie o Sarethu w H5 nic nie wiemy. Odwołam się jeszcze do wypowiedzi Kha-Beletha z końca kampanii. "Mam dziecko. Nie dbam o kobietę. Możesz ją mieć z powrotem." Na tej podstawie można sądzić, że Władca trzyma Saretha w Sheogh. Sareth i Andrej to dwie różne osoby. Ale nie martwię się o to, jak pogodzą w grze te dwie postacie, bo, jak już mogliśmy się przekonać, twórcy gry potrafili nas podczas kampanii niejednokrotnie zaskoczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

beta testy dodatku byc moze rozpoczna sie juz w wakacje (nieoficjalna informacja) wiec mysie ze jesien to bardzo prawdopodobny termin wydania dodatku (no chyba ze testy wykaza duzo bledow jak to mialo miejsce przy otwartych beta testach aczkolwiek nie sadze by tak sie stalo i testerzy otrzymaja bardzo dopracowany produkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować