Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2007 o 21:34, DArkon1990 napisał:

Ale w Heroes V Kuźnia, to Biara chciała zabić Andreja anie Saretha (Dark Messiah) chyba że
ten Andrej (Książe - Bratanek Nikolaja z kuźni) to w Dark Messiah Właśnie Sareth.


Jeśli Iza urodziła mu siostrzeńca to tak ;), DM jest synem Izy, a Andrej jest siostrzeńcem Nikolaja.

@ Lfdracon

Dnia 03.06.2007 o 21:34, DArkon1990 napisał:

"Mam dziecko. Nie dbam o kobietę. Możesz ją mieć z powrotem." Na tej podstawie można sądzić, że Władca
trzyma Saretha w Sheogh.


Tak, dokładnie. Zdziwiło mnie jak, w którymś newsie było "poznamy okoliczności w jakich przyszedł na świat DM i to mnie zdziwiło, w takim razie o czym mówił "demon Soregin" ;] (jak to napisali na Onecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 03.06.2007 o 21:37, Sheltem napisał:

A czy nie chodziło o kuzyna/siostrzeńca/co tam jeszcze Nicolaia? Nie mogę tego teraz znaleźć,
ale było gdzieś wspomniane, że poszukiwane dziecko w fabule Kuźni to nie syn Izabeli.

Eh... chyba się dzisiaj nie wyspałem :/
Wszystko mi się miesza.
Ale jutro powinno być już dobrze.

Dnia 03.06.2007 o 21:37, Sheltem napisał:

A co do Saretha (jego oficjalny status to sierota):

W trakcie Dark Messiaf jest fragment, który potwierdza, że Sareth to syn Izabeli.
Sar-Elam (tak wychodzi z kontekstu) mówi tak (albo podobnie): "Come Sareth, Son of Isabel". Poza tym w jednym z zakończeń Kha-Beleth mówi: "You are as weak as your mother", "Curse you and Isabel".
A jeśli i tu wkradły się błędy to sorry.
Koniec spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Czy Kha-Beleth zginał w Seogh po kampanii z H5, bo mnie się wydaje, że raczej nie, więc co się z nim stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:11, Bosper napisał:

Czy Kha-Beleth zginał w Seogh po kampanii z H5, bo mnie się wydaje, że raczej nie, więc co
się z nim stało?

AFAIR to uniknął śmierci uciekając, ale gdzie - nie wiem. Na pewno nie umarł, bo pojawia się ponownie w DM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:11, Bosper napisał:

/ciach/


Nie, przeżył. Kha-Beleth pozostał się w Sheogh i z tamtąd zajął się realizacją swego niecnego planu, występuje nawet w DM, więc logicznie rzecz biorąc musiał przeżyć. Ciekawe czy powróci w ToE? Chyba raczej nie, bo i po co? Może jego domniemany pobyt na Ashan wiązałby się ze Sarethem?
Jeśli już jesteśmy przy demonach, to jak myślicie, ubiłą wkońcu ubiłą Biarę, czy znowu ucieknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:30, Nicolai napisał:

/ciach/
Jeśli już jesteśmy przy demonach, to jak myślicie, ubiłą wkońcu ubiłą Biarę, czy znowu ucieknie?


Według mnie to już raczej ją ubiją, za dużo razy nie można mnieć szczęścia.

Mam takie pytanie. Kto jest ojcem tego całego Dark Messian''a? Pytam, bo nie przeszedłem jeszcze kampanii <przechodziłem kiedyś, ale na kodach, a teraz nie mam czasu na przechodzenie>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER - chociaż, czy ja wiem... :P

Dnia 03.06.2007 o 23:47, Radek15 napisał:

Mam takie pytanie. Kto jest ojcem tego całego Dark Messian''a? Pytam, bo nie przeszedłem jeszcze
kampanii <przechodziłem kiedyś, ale na kodach, a teraz nie mam czasu na przechodzenie>.

Ojcem Mrocznego Mesjasza jest Władca Demonów, Kha-Beleth, a matką - królowa Izabela. Wspominaliśmy o tym nawet podczas dzisiejszej dyskusji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:51, windows00 napisał:

SPOILER - chociaż, czy ja wiem... :P
Ojcem Mrocznego Mesjasza jest Władca Demonów, Kha-Beleth, a matką - królowa Izabela.


To po porwaniu Izki przez Agraela Kha-beleth ją przetegował? Ale kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 04.06.2007 o 00:03, Radek15 napisał:

To po porwaniu Izki przez Agraela Kha-beleth ją przetegował? Ale kiedy?

Eee?
Teraz będzie bardzo wielki skrót fabuły:
Agrael łapię Izabelę i więzi ją w Dunmor, ona zostaje uwolniona i traci męża. Brata się z Nekromantami, by wskrzesić Nikolaja. Agrael ucieka przed gniewem Kha-Beletha. Spotyka się z Tieru i pozbywa się swej demonicznej natury i przyjmuje imię Raelag.
Bohaterowie "dobra" chcą wyzwolić Izabelę z piętna Demonów (jakie nosi od urodzenia). Pokonują Nekromantów, schwytają Izabelę i zaczynają rytuał, ale przerywa go Biara i ucieka z Izabelą do Sheogh. Bohaterowie rzucają się, by ją wyzwolić i ratują ją z rąk Demonów.
I to Twoje "przetegowanie" mogło nastąpić po porwaniu Izabeli do Sheogh.
A pełną fabułę (po polsku) masz tutaj - http://homm5.gram.pl/article.php?id=126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze screenów w ToE podoba mi się teren, który jest spowity mgłą, bardzo klimatycznie to wyglada, ciekawe czy to jakas nowa opcja pogodowa, czy nowy teren Orków? Własnie czegoś takiego brakowało w H5(szkoda, że jeszcze nie ma odpowiedniego zamku do tego :P :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE ( i ewentualnie panie jeśli tu takowe są w temat wprowadzone) SUKCES!!! Po półrocznych próbach, okazało się, że należalo upgrade''nąć kartę graficzną. Wszystko działa poprawnie, nawet przy niezłych parametrach rozdzielczości, jakości obrazu a nawet z włączynymi antyaliazingami itp. Teraz tylko pozostało poszukać czasu na giercowanie... A z tym może być problem... Zna ktoś upgrade do doby, tak by miała z 28 godzin?
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomocne uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 07:36, windows00 napisał:

SPOILER
Teraz będzie bardzo wielki skrót fabuły:
Agrael łapię Izabelę i więzi ją w Dunmor, ona zostaje uwolniona i traci męża. Brata się z Nekromantami,
by wskrzesić Nikolaja. Agrael ucieka przed gniewem Kha-Beletha. Spotyka się z Tieru i pozbywa
się swej demonicznej natury i przyjmuje imię Raelag.


Do tego momentu to znam historie z kampanii homm5.

Dnia 04.06.2007 o 07:36, windows00 napisał:

Bohaterowie "dobra" chcą wyzwolić Izabelę z piętna Demonów (jakie nosi od urodzenia). Pokonują
Nekromantów, schwytają Izabelę i zaczynają rytuał, ale przerywa go Biara i ucieka z Izabelą
do Sheogh. Bohaterowie rzucają się, by ją wyzwolić i ratują ją z rąk Demonów.


Myślałem, że Izka tylko raz była porwana.

Dnia 04.06.2007 o 07:36, windows00 napisał:

I to Twoje "przetegowanie" mogło nastąpić po porwaniu Izabeli do Sheogh.


Z tego co piszesz to najprawdopodobniej musiało być tu.

Dnia 04.06.2007 o 07:36, windows00 napisał:

A pełną fabułę (po polsku) masz tutaj - http://homm5.gram.pl/article.php?id=126


Napewno przeczytam.

@Bosper

Według mnie to bedzie teren pod orków, a nie żadna opcja pogodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie Alternatywne Ulepszenie Dziś/Jutro pokażą, stawiam na Przystań bo to teraz jest kontrowersyjny zamek z powodu Fanatycznych Jednostek Przystani, niektórzy piszą że to oni są tym Ulepszeniem a Inni że nie heh, czas pokaże kto ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 14:27, DArkon1990 napisał:

/ciach/


Pewnie znowu dzisiaj uploadną zdjęcia, tylko czekać. Ja czuje, że będzie to Nekropolis.
FJP nie będą alternatywami!
Całkiem nie dawno wstawiłem tutaj fragment wywiadu, gdzie czarno na białym było napisane, że FJP nie są alternatywami i zostałem za to zganiony. Poza tym Nival tłumaczył tym brak jednostek neutralnych, że muszą zrobić 7 alternatyw dla każdego zamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce się przekonamy co będzie ;), ciekawi mnie jak rozwiążą problem alternatyw Fortecy. Jest to wybitnie rasowy zamek, na dodatek jest on zamieszkiwany przez Krasnoludy. Trudno będzie wymyśleć 6 alternatyw dla Krasnoludów. Ze standardowymi jednostkami był problem a co dopiero teraz. Wogóle będzie trudno ze strzelcami. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Akademię;D Apropo, jeżeli wyliczenia z maja są aktualne to do 26 czerwca poznamy wszystkie alternatywne ulepszenia;D

Dla przypomnienia: Aktualizacja alternatywnych ulepszeń w maju odbywała się w każdy wtorek. Jeżeli to się będzie dalej sprawdzać to publikacje przewidziane są na:5, 12, 19 i 26 czerwca*

*Podane daty mogą ulewc zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:23, Nicolai napisał:

Wkrótce się przekonamy co będzie ;), ciekawi mnie jak rozwiążą problem alternatyw Fortecy.

Moim zdaniem nie ma żadnego problemu :)

Dnia 04.06.2007 o 17:23, Nicolai napisał:

Jest to wybitnie rasowy zamek, na dodatek jest on zamieszkiwany przez Krasnoludy.

Czy to, że to Krasnoludy, a nie Elfy albo Ludzie w jakiś sposób zmienia postać rzeczy?
Przystań to też zamek "wybitnie rasowy", a jakoś co do niego nie wyrażasz wątpliwości.

Dnia 04.06.2007 o 17:23, Nicolai napisał:

Trudno będzie
wymyśleć 6 alternatyw dla Krasnoludów.

Moim zdaniem tak samo trudno jak wymyślić siedem jednostek, bo przecież z Berserkera nie zrobią strzelca ;]
Mają już zarys tego jakie może być alternatywne ulepszenie. Dlatego jest to trochę łatwiejsze od wymyślania wszystkiego od podstaw.

Dnia 04.06.2007 o 17:23, Nicolai napisał:

Ze standardowymi jednostkami był problem a co dopiero
teraz. Wogóle będzie trudno ze strzelcami. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych.

Ja tam w nich wierzę i jestem pewien, że wymyślą coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:05, windows00 napisał:

/ciach/


Muszę się z tobą zgodzić. Nival odpowiednio balansuje statami i zdolnościami, by zrobić alternatywę. Nawet tutaj próbowaliśmy swoich sił przy alternatywach ;]. Wszystko w ręcach Nivalu, pewnie mają już wszystko zaprojektowane i teraz tylko dopracowywują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować