Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 22:19, greg_f napisał:

Nie wiem czy to już było, ale co tam. Gram sobie w kampanię Haven, czwarta misja. Podchodzę
do kartografa. Odkrywam mapę i... sami zobaczcie. Ja zaliczyłem ROTFLa :]


Chociaż sam nie widziałem takich dziwnych rzeczy jak czołgi czy samolot zniszczony to jednak są takie "niespodzianki" bo juz ludzie różne screeny dawali, zapewne jakiś dowcip Nivalu

Dnia 05.06.2007 o 22:19, greg_f napisał:

A jeśli chodzi o te alternatywy... z niektórymi jednostkami drastycznie pokombinowali. Rainbow
dragon, Horror Dragon? Masakra! przecież takich stworzeń nie było w żadnej mitologii/ legendzie...
A mieli takie możliwości do popisu.


Nazwy dziwne, ale czy te potwory musza byc w jakiejś mitologii, legendzie, aby mozna je dodac do gry-myślę, że raczej nie np. Pao-Kai, nigdy o czymś takim nie słyszałem, a orkowie w ToE bedą posiadać go w swojej armii. Myślę, że nie ma co przesadzać, chociaż Rainbow Dragon brzmi jak z bajki dla dzieci o dobrym smoczku co pomaga ludzią, albo jak z reklamy Kubusia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jeżeli autorzy sie w statystykach nie pomylili, to jeżeli ten szkielet będzie miał 4 hp to daleko nim nie zajdziemy, bo łucznicy maja wiecej a w zwarciu nie walczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:37, Bosper napisał:

Jeżeli autorzy sie w statystykach nie pomylili, to jeżeli ten szkielet będzie miał 4 hp to daleko nim nie zajdziemy, bo łucznicy maja wiecej a w zwarciu nie walczą :P


Zapomniałeś, że posiadają Dużą Tarczę. Wiesz co to znaczy? Będą mieć takie same zdolności jak Crusaderzy.
Jeśli chodzi o nazwy, to Rainbow Dragon jest chyba największym niewypałem (miejmy nadzieję, że ostatnim) w H5.
Pao-Kai = Wiwerna, więc w legendach była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:19, greg_f napisał:

Nie wiem czy to już było, ale co tam. Gram sobie w kampanię Haven, czwarta misja. Podchodzę
do kartografa. Odkrywam mapę i... sami zobaczcie. Ja zaliczyłem ROTFLa :]


greg_f żeś się dopiero dowiedział o tym, już dawno wiadomo o tym czołgu w czwartej misji Przystani, Kampania z Podstawki, a tagże o Samolocie w Kuźni, w Kampani Fortecy Misja 2 w lewym(od ciebie) górnym rogu mapy. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:45, DArkon1990 napisał:

greg_f żeś się dopiero dowiedział o tym, już dawno wiadomo o tym czołgu w czwartej misji Przystani, Kampania z Podstawki, a tagże o Samolocie w Kuźni, w Kampani Fortecy Misja 2 w lewym(od ciebie) górnym rogu mapy. Pozdro.


Słyszałem o różnych niespodziankach, ale nigdy na własne oczy nie widziałem :] chłopakom się nudzi widać, a mogli ten czas przeznaczyć na wymyślenie lepszych nazw dla alternatyw. Już się boję o kolejne zamki... tytan będzie pewnie Gigantem, albo znając wenę chłopaków z Nivala pewnie "Wielki Piorun" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:44, greg_f napisał:

Pao-Kai = Wiwerna, więc w legendach była.


Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, gdyz Pao-Kai to stwór znany z DM i ma inne własciwosci niż Wiwerna(która jest potworem z bagien, z zatruciem itp.), to pomyłka autorów, bo sami nie wiedza jak to cudo nazwać, po za tym "to coś" nie bardzo przypomina Wiwerny, a jeśli chodzi o legendy, czy mity to tez o wiwernach nigdy nie słyszałem, pierwszy raz usłyszałem o nich w Herosach 3(bodajrze) lub w BG 1(nie pamietam w tej chwili).

Trochę te nazwy wymyślają to prawda, ale Tytan to pewnie będzie coś w rodzaju Gromowładnego lub Władcy piorunów (bo władcę burz mamy) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się zastanawiam co teraz dadzą Łódź Podwodną hehe może rozbity Helikopter bo dostał Gazowym Pierdem hmmm Zombka ;) albo Baza Atomowa hehe Heroes of Might and Magic V: Fallout hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radek15
> I z tych ich pajęczych wygladów wywnioskowałem, że te ulepszenia jakoś
> lepiej albo bardziej wyznają, czczą pajęcze wcielenie Ashy <czy jak tam się > pisze.
Alternatywne ulepszenia nie mają żadnego wytłumaczenia fabularnego, historycznego. Była o tym mowa w jednym z ostatnich wywiadów z twórcami.

LordOfUndeads
> Od tych Trupaków zalatuje Dark Messiah''em z daleka. Ten klimat i > kolorystyka... no i te pająki.
W końcu jakoś, choćby w tak niezamierzony sposób, nawiązać chcą do DM ;]

greg_f
> tytan będzie pewnie Gigantem, albo znając wenę chłopaków z Nivala pewnie "Wielki Piorun" :]
Tyle tylko, że Piorun to nazw Krasnoluda z Fortecy (6 poziom) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:20, windows00 napisał:

Alternatywne ulepszenia nie mają żadnego wytłumaczenia fabularnego, historycznego. Była o tym
mowa w jednym z ostatnich wywiadów z twórcami.


Dokładnie, poza tym jak Zombie ma cokolwiek wyznawać?

Dnia 05.06.2007 o 23:20, windows00 napisał:

W końcu jakoś, choćby w tak niezamierzony sposób, nawiązać chcą do DM ;]


No wiesz, jak będziemy sterować Arantirem to i trupaki Dm-owe by się przydały

Dnia 05.06.2007 o 23:20, windows00 napisał:

Tyle tylko, że Piorun to nazw Krasnoluda z Fortecy (6 poziom) :P


Piorun na pewno odpada. Może Gromowładca/ Gromowładny?

PS. Jak wejdziemy na niemiecki mightandmagic ( http://mightandmagic.de.ubi.com/index2.php ) to dali zaktualizowane screeny demonów, jak widać słuchają się fanów i dlatego mówię, że usuną ten róż i dadzą purpurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:33, Nicolai napisał:

PS. Jak wejdziemy na niemiecki mightandmagic ( http://mightandmagic.de.ubi.com/index2.php )
to dali zaktualizowane screeny demonów, jak widać słuchają się fanów i dlatego mówię, że usuną
ten róż i dadzą purpurę.


Nic z tego - te"zaktualizowane" wersje demonów ukazały się na powyższej stronie razem ze "zwykłymi" screenami alternatywnych jednostek Inferno, w tym samym dniu, co screeny na reszcie stron Ubisoftu.
Poza tym nie wiadomo, czy nie jest to tylko gra świateł w podziemiach, a nie nowe kolorki.


@Windows00

Dnia 05.06.2007 o 23:33, Nicolai napisał:

Tyle tylko, że Piorun to nazw Krasnoluda z Fortecy (6 poziom) :P

W polskiej wersji - w innych są inne nazwy, więc teoretycznie Piorun może się pojawić jako alternatywa tytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:33, Nicolai napisał:

Dokładnie, poza tym jak Zombie ma cokolwiek wyznawać?

Zombie samo (...sam?) w sobie nie może wierzyć w nic, bo to (za przeproszeniem) tylko kupa mięsa. Ale Nekromanci wyznają Pajęcze wcielenie Ashy. Wszyscy robią to tak samo i nie ma w tym lepszych ani gorszych ;]

Dnia 05.06.2007 o 23:33, Nicolai napisał:

No wiesz, jak będziemy sterować Arantirem to i trupaki Dm-owe by się przydały

Niby pasowałoby, ale skoro twórcy sami odcięli się od fabularnego tłumaczenia alternatywnych ulepszeń, to cóż...

Dnia 05.06.2007 o 23:33, Nicolai napisał:

PS. Jak wejdziemy na niemiecki mightandmagic ( http://mightandmagic.de.ubi.com/index2.php )
to dali zaktualizowane screeny demonów, jak widać słuchają się fanów i dlatego mówię, że usuną
ten róż i dadzą purpurę.

Jak dla mnie to tam dużych różnic nie ma :P
Jedynie otoczenie inne, a co za tym idzie - inne oświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:50, Sheltem napisał:

@Windows00
> Tyle tylko, że Piorun to nazw Krasnoluda z Fortecy (6 poziom) :P
W polskiej wersji - w innych są inne nazwy, więc teoretycznie Piorun może się pojawić jako
alternatywa tytana.

Chodziło mi oczywiście o polską wersję językową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szkoda mi nowego lisza :/ Jego animacja podczas strzelania była rewelacyjna a alternatywka nie będzie jej miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:14, Bosper napisał:

> Pao-Kai = Wiwerna, więc w legendach była.

Dnia 05.06.2007 o 23:14, Bosper napisał:

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, gdyz Pao-Kai to stwór znany z DM i ma inne własciwosci niż Wiwerna(która jest potworem z bagien, z zatruciem itp.), to pomyłka autorów, bo sami nie wiedza jak to cudo nazwać.


Nie. To właśnie w H3 było nawymyślane. Wiwerna lub wiwern - przestawiany jest zwykle jako kilkumetrowej długości gad, z jedną parą nóg uzbrojonych w szpony i parą błoniastych skrzydeł, z długą szyją i ogonem, często zakończonym harpunim, jadowitym grotem. Niekiedy z podobnym grotem na końcu przedstawiany jest język wiwerna. Początkowo wiwerny były tożsame ze smokami, przedstawianymi pierwotnie zawsze z jedną parą nóg.
Obecnie, głównie za przyczyną gier RPG i literatury fantasy traktowane są jako osobny gatunek mitycznych bestii, słabszy i mniejszy od smoków właściwych, które przedstawia się jako stwory o czterech łapach. Legendarna, europejska bestia. Tak pisze w wikipedii. Cały artykuł jest tutaj. Wiki nie boli :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiwerna

Dnia 05.06.2007 o 23:14, Bosper napisał:

Trochę te nazwy wymyślają to prawda, ale Tytan to pewnie będzie coś w rodzaju Gromowładnego lub Władcy piorunów (bo władcę burz mamy) hehe


Z tym Wielkim Piorunem to się zbijałem... Chodziło mi o "twórczość" chłopaków z Nivala... Mieli takie pole do popisu, a dali plamę :\ pozostaje nam poczekać na ich nowe "dzieła". Chyba, że efekty końcowe jeszcze zostaną zmienione.

ps. Widzieliście oficjalne info, że była debata developerów w sprawie jednostki 7 poziomu... Wygrał Cyklop ponad Behemotem. Szkoda, że do głosu nie dopuścili fanów. Ciekawe jaki byłby wynik :\
Szkoda również, że nie spytali się fanów o propozycje nazw dla alternatyw... Wydaje mi się, że efekt byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:20, Łukasz 666 napisał:

Parę nowych info możemy znaleźć na CH: http://www.celestialheavens.com/

Hm... Dzięki za info. Ciekawe są te informacje :)
Procentowe osłabienie Siły Czarów bohatera i jednostek to fajna sprawa przeciw Czarnoksiężnikom i Czarodziejom, Magom i Czartom :)
No i wiadomo co się działo z Behemotem - przegrał z Cyklopem.
Tak jak przypuszczaliśmy dzięki Niewidzialności jednostka jest niewidoczna dla wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 09:34, windows00 napisał:

> Parę nowych info możemy znaleźć na CH: http://www.celestialheavens.com/
Hm... Dzięki za info. Ciekawe są te informacje :)
Procentowe osłabienie Siły Czarów bohatera i jednostek to fajna sprawa przeciw Czarnoksiężnikom
i Czarodziejom, Magom i Czartom :)
No i wiadomo co się działo z Behemotem - przegrał z Cyklopem.
Tak jak przypuszczaliśmy dzięki Niewidzialności jednostka jest niewidoczna dla wroga.

Wyjaśniono też umiejętnośc Niewidzialność, czyli po jej urzyciu jednostka jest niewidzialna przez 3 tury, ciekawe hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 11:20, Bosper napisał:

> Tak jak przypuszczaliśmy dzięki Niewidzialności jednostka jest niewidoczna dla wroga.
Wyjaśniono też umiejętnośc Niewidzialność, czyli po jej urzyciu jednostka jest niewidzialna
przez 3 tury, ciekawe hehe

E... Przyznaj się - nie przeczytałeś do końca mojego posta :P:P:P:P
To samo napisałem w ostatnim zdaniu xD

Ja czekam ze szczególną niecierpliwością na alternatywne ulepszenia Przystani. To mój ulubiony zamek i dlatego ujrzenie jego alternatyw jest dla mnie najistotniejsze ;]
No i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby alternatywne ulepszenie Łucznika pozbawione było możliwości strzelania ;)
Brak strzelania u ulepszenia mnicha jakoś przeżyję, ale jak zrobią to u łucznika, to będzie wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować