Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 23:36, greg_f napisał:

Jak zwykle czujny Pan redaktor :)

No ba ^^

Dnia 10.06.2007 o 23:36, greg_f napisał:

Mnie równiez się nie podoba. Po pierwsze wychodzą na hipokrytów, bo przecież mówili, że FJP
nie będą alternatywami. A po drugie Bosper ma rację - jak to rozwiążą fabularnie...

Alternatywy miały nie mieć wytłumaczenia fabularnego (a FJP mają), więc naprawdę FJP nijak mi nie pasują na alternatywy.

Dnia 10.06.2007 o 23:36, greg_f napisał:

Jeśli chodzi o Plemiona, to jestem cały czas zaskakiwany... niestety więcej jest tych negatywnych
reakcji... Porażka, za porażką.

Mnie zawiedli na razie tylko brakiem wytłumaczenia fabularnego alternatyw i tym ruchem z FJP.

Dnia 10.06.2007 o 23:36, greg_f napisał:

A wystarczyło się spytać fanów. Przecież nic ich to nie kosztuję,

Jest mała szansa, że zorientują się w swoim błędzie i wrócą do alternatyw dla Przystani. Był przecież rycerz z mieczem dwuręcznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zobaczymy, jak to Nivalowi wszystko wyjdzie, miejmy nadzieje że dobrze. Mnie też będzie brakowało wytłumaczenia fabularnego alternatyw(chociaż jedno, dwu zdaniowego hehe) a do tego ten przypał z FJP po przejsciu kampanii z KP kazdy wie, że FJP to tak naprawde demony udajace jednostki dobra, wiec nie pasują do Przystani wcale, nawet krasnoludy powiedziały, że nie wpuszczą na swoje tereny tych cuchnacych siarka piekielnych pomiotów i trzeba było od nowa armię zbierać, więc nie wiem jak oni to chcą rozwiazać fabularnie, tym bardziej, że "alternatywy"=FJP będą stały po przeciwnej stronie barykady w Plemionach. Jak tak dalej pójdzie to kampania będzie bardzo dziurawa i niedopowiedziana do tego często bez sensu, miejmy nadzieję, że to zmienią(chyba zamiast alternatyw było im zrobić po prostu 2 zamek i mieliby mniej roboty hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 00:02, windows00 napisał:

Jest mała szansa, że zorientują się w swoim błędzie i wrócą do alternatyw dla Przystani. Był
przecież rycerz z mieczem dwuręcznym...


O ile się nie mylę to była to tylko plotka, ale na bannerach widzimy (chyba) alternatywę Krzyżowca:

http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?p=141413#141413

Tak więc już sam nie wiem co o tym myśleć, Nival/Ubi musi oficjalnie wypowiedzięc się w tej kwestii, bo mamy newsy, wzajemnie się wykluczające.

PS. Nie zdziwiłbym się gdyby we wtorek okazałoby się, że jednak FJP nie będą alternatywami, nam pozostaje tylko czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 00:11, Bosper napisał:

po przejsciu kampanii z KP kazdy wie, że FJP to tak naprawde demony udajace jednostki
dobra

Hm...
Same jednostki nie są złe, do czego doszedłem po głębszym zastanowieniu.
One po prostu zostały zwiedzione propagandą sianą przez Alaryka. Możnaby uznać FJP za alternatywy Przystani po uprzediej modyfikacji kilku jednostek. Na pewno odpaść musiałyby dwie najsilniejsze jednostki - taki Anioł nijak nie pasuje do Przystani, podobnie jak Czempion Zła. Tak samo Mroczni Kapłani musieliby zostać wyrzuceni. Pozostałe jednostki w ogólnym rozrachunku mogłyby zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2007 o 00:42, windows00 napisał:

Hm...
Same jednostki nie są złe, do czego doszedłem po głębszym zastanowieniu.
One po prostu zostały zwiedzione propagandą sianą przez Alaryka. Możnaby uznać FJP za alternatywy
Przystani po uprzediej modyfikacji kilku jednostek. Na pewno odpaść musiałyby dwie najsilniejsze
jednostki - taki Anioł nijak nie pasuje do Przystani, podobnie jak Czempion Zła. Tak samo Mroczni
Kapłani musieliby zostać wyrzuceni. Pozostałe jednostki w ogólnym rozrachunku mogłyby zostać.

Zgadzam się, szczególnie Upadły Anioł nie pasuje, gdyż jest stanowczo za mocny, ma najlepsze statystyki w grze a do tego zdolnosci wampira, w dużej ilosci byłby nie do pokonania hehe. Ciekawe co autorzy wymyślą i jezeli wprowadzą FJP to jak to uzasadnia fabularnie hehe. Miejmy nadzieje, że jakoś to będzie, co do wersji FJP 1-4 to się zgadzam nieświadomi fanatyczni wojownicy podążyli za Alarykiem i demonem w przebraniu, jednak Mroczni Klerycy, Czempioni Zła czy Upadłe Anioły to nawet z nazwy nie za bardzo pasują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 09:22, Bosper napisał:

Zgadzam się, szczególnie Upadły Anioł nie pasuje, gdyż jest stanowczo za mocny

Chodziło mi bardziej o względy zdroworozsądkowym niż siłą jednostki ;]

Dnia 11.06.2007 o 09:22, Bosper napisał:

Ciekawe co autorzy wymyślą i jezeli wprowadzą FJP to jak to uzasadnia fabularnie hehe.

Miało nie być żadnego tłumaczenia fabularnego, więc jeżeli zdecydują się zaadaptować FJP jako alternatywy Przystani nie muszą ich uzasadniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 11:31, windows00 napisał:

> Zgadzam się, szczególnie Upadły Anioł nie pasuje, gdyż jest stanowczo za mocny
Chodziło mi bardziej o względy zdroworozsądkowym niż siłą jednostki ;]

Wiem, ale oprócz tego też jest przesadzona siła tej jednostki

Dnia 11.06.2007 o 11:31, windows00 napisał:

> Ciekawe co autorzy wymyślą i jezeli wprowadzą FJP to jak to uzasadnia fabularnie hehe.
Miało nie być żadnego tłumaczenia fabularnego, więc jeżeli zdecydują się zaadaptować FJP jako
alternatywy Przystani nie muszą ich uzasadniać...

Tylko w przypadku FJP to kompletny bezsens, skoro są one tworem Biary(jako fałszywej Izabeli) i nawet jakby powróciły do normalnych jednostek przystani trzebaby było to uzasadnić i pozmieniac im nieco nazwy bo Upadły Anioł, Czempion Zła za bardzo nie pasują, po za tym trzeba by im zmienic krótką historię, którą maja w opisie jednostki, więc sporo tego jest. Mam jednak nadzieję, że nawet jeżeli nie wyjaśnią innych jednostek(przysłowiowym jednym zdaniem) to przynajmniej FJP jak powróciły na łaski przystani, chyba, że te informacje są niepotwierdzone i to tylko domysły autorów artykułu, w końcu UBI na oficjalnej stronie się zastrzegał, że FJP nie będą alternatywami a tutaj mamy coś takiego. Może w grze będzie parę niespodzianek, zobaczymy, jak np. wyjasnią conieco tak aby fabuła była spójna(nie chodzi o dogłebną historię nawet niech napiszą, że alternatywy we wszystkich zamkach powstały w myśl walki w ostatniej wojny między wojskami sprzymierzonymi a demonami i juz mamy słabe ale wyjaśnienie pojawienia sie alternatyw, przeciez to tak naprawde nie jest takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 11:57, Bosper napisał:

Tylko w przypadku FJP to kompletny bezsens, skoro są one tworem Biary(jako fałszywej Izabeli)
i nawet jakby powróciły do normalnych jednostek przystani trzebaby było to uzasadnić

Są skuteczne, więc zostały zaadaptowane, by zwiększyć moc Przystani...

Dnia 11.06.2007 o 11:57, Bosper napisał:

chyba, że te informacje są niepotwierdzone i to tylko
domysły autorów artykułu, w końcu UBI na oficjalnej stronie się zastrzegał, że FJP nie będą
alternatywami a tutaj mamy coś takiego.

Były różne głosy na ten temat (nawet wśród twórców), więc pewności co do prawdy nie mamy.

Jednak ja nijak nie mogę zrozumieć dlaczego FJP mają być alternatywami Przystani. Przecież w TotE nadal wszyscy walczą z Biarą i to ona produkuje (szkoli) FJP. Nie widzę sposobu w jaki ludzie mogliby przejąć te jednostki i wcielić do swojej armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 06:41, Napek napisał:

Być może niektórych ucieszy fakt, że strona z modami - Elrath.com - znowu działa :) Można ją
znaleźć pod tym adresem: http://deep.phpwebhosting.com/%7Eparadox/


No wreście, dzięki Napek za Informację wreście poszukam parę modyfikacji i aktualizacji istniejących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla ale tym razem znowu tyczy się Unoff Patcha, chodzi o plik z nazwą ostatniej kampani Kuźni, plik powinien znajdować się cały czas w miejscu H5_UnofPatch_v2.1C.h5m\Campaigns\A1C3 anie jak jest ciągle w H5_UnofPatch_v2.1C.h5m\Campaigns a chodzi o plik o nazwie CampaignFull.txt za każdym razem jak wychodzi Patch to muszę ciągle ten plik przestawiać, tak samo tyczy się pliku o nazwie H5_CapablePatch_v2.1C tam jest napisane Smok Widmowy a Powinno pisać Widmowy Smok cały czas to poprawiam a jego (pliku) lokalizacja to H5_CapablePatch_v2.1C.pak\Text\Game\Creatures\Necropolis . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 00:42, windows00 napisał:

Same jednostki nie są złe, do czego doszedłem po głębszym zastanowieniu.
One po prostu zostały zwiedzione propagandą sianą przez Alaryka. Możnaby uznać FJP za alternatywy
Przystani po uprzediej modyfikacji kilku jednostek.


FJP są zmodernizowanymi jednostkami Przystani opartymi o kult Biary. Świadczy o tym ten fragment:
"Z nową władzą przyszły też nowe rozwiązania techniczne, które dały Imperium Gryfów Kuszników."
Dlatego gdyby pousuwać niektóre jednostki i zamienienić ich innymi (jak z resztą wspomniałeś) to wtedy Fanatycy mogliby być alternatywami Przystani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:29, Nicolai napisał:

FJP są zmodernizowanymi jednostkami Przystani opartymi o kult Biary.

Wiem czym są FJP ;]

Dnia 11.06.2007 o 18:29, Nicolai napisał:

Świadczy o tym ten fragment:
"Z nową władzą przyszły też nowe rozwiązania techniczne, które dały Imperium Gryfów Kuszników."

O właśnie - "nowe rozwiązania techniczne".

Dnia 11.06.2007 o 18:29, Nicolai napisał:

Dlatego gdyby pousuwać niektóre jednostki i zamienienić ich innymi (jak z resztą wspomniałeś)
to wtedy Fanatycy mogliby być alternatywami Przystani.

To miało być pytanie czy stwierdzenie?
Jeśli pytanie to tak, bo ważne są te rozwiązania, które przejąć mogą ludzie. A jeśli to stwierdzenie, to miałem na myśli to samo, choć wyraziłem to inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejną literówkę znalazłem w Heroes 5 Kuźnia, chodzi o Napisy Misja Pierwsza, Druga itd. w mapach kampanii z Kuźni są one połączone i pisze tam Misjapierwsza, druga itd. a powinno pisać Misja Pierwsza, Druga itd. w każdej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaką Perełkę wynalazłem w Sieci 3 Muzy z Heroes 5 BETA, Jedna to Muza z pola Walki, druga to Inna wersja Muzyki (choć brzmi jak ta która jest obecnie w Przystani więc różnicy nie rozpoznaję) z Zamku Przystań i z Nekropolii (Ta wersja Muzyki z Nekropolii jest fajniejsza od obecnej) a tu podaję Link:

http://rapidshare.com/files/36600482/music.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 00:37, DArkon1990 napisał:

Wiecie jaką Perełkę wynalazłem w Sieci 3 Muzy z Heroes 5 BETA

Hym...
A masz może jakieś gameplay''e z bety? Bo ja poszukuje takiego jednego (choć zadowoli mnie każdy), w którym ukazana była walka armii Lochu i Inferno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to CI moge wyslac bete ) ale kluczy aktywnych brak :P moze masz kolege hakera ktory Ci tego star forcea zlamie i w bete bedziesz mogl popykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 09:20, morthi napisał:

jak chcesz to CI moge wyslac bete ) ale kluczy aktywnych brak :P moze masz kolege hakera ktory
Ci tego star forcea zlamie i w bete bedziesz mogl popykac

xD
Betę mam gdzieś na płytkach ^^ Na starym kompie mi nie chciała ruszyć, więc musiałem się obejść smakiem. Ale filmik jaki znalazłem był tak fajny, że chciałem go znowu zobaczyć ;)
Szkoda, że mój stary dysk się sfajczył, a usługi odzyskiwania danych są tak drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:25, DArkon1990 napisał:

Ciekawe kogo tym razem jutro UBIval pokaże ja ciągle stawiam na Przystań.

Przystań jak przystań ale tu jest kwestia FJP i to by było trochę dziwne gdyby przystań pokazali teraz ai puź niej akademnię. Chodzi tu u minimalny spaek zainteresowania.FJP budzą większe zainteresowanie niżich ziomkowie z akadenmi. Dlatego wg. mnie pojawi si dziś akademia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować