Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Czy ktoś z ekipy unofficial patcha mógłby mi pomóc. Chciałbym pogrzebać sobie w grze NWN2 i pozmieniać niektóre irytujące błędy w tłumaczeniu, ale nie za bardzo wiem jak się mam za to zabrać... Czekanie w nieskończoność na CD Project mi się znudziło. Każda pomoc była by mile widziana:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 18:46, 4YoU napisał:

> ja czekam do wakacji - wtedy beda beta testy ;)
O! A zamknięte czy otwarte beta testy??? Pewnie dla nielicznych co ;-D. Mam nadzieję, że podzielisz
się wrażeniami z gry.

Oj, jeśli będą zamknięte to nie liczyłbym na choćby słowo od morthi''ego na temat dodatku :) Nie sądzę, żeby miał ochotę płacić ciężkie pieniądze w ramach kary za złamanie "zmowy milczenia", która najprawdopodobniej by przy takowych testach obowiązywała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

beta-testy beda zamkniete. wrazeniami chetnie sie podziele jesli bede mogl ale z tego co sie ostatnio dowiedzialem to niewiele betatesterzy beda mogli mowic, ze o screenach nawet nie wspomne - bo za takie screeny z bety (wg ustalen na chwile obecna) ubi bardzo by sie zezloscilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 19:37, morthi napisał:

beta-testy beda zamkniete. wrazeniami chetnie sie podziele jesli bede mogl ale z tego co sie
ostatnio dowiedzialem to niewiele betatesterzy beda mogli mowic, ze o screenach nawet nie wspomne
- bo za takie screeny z bety (wg ustalen na chwile obecna) ubi bardzo by sie zezloscilo

Normalna sprawa :)
Tak samo było z UT jak były testy podstawki :)
W sumie to jednak Ci nie zazdroszczę - zagrać wcześniej zagrasz, ale co to za gra jak trzeba szukać bugów i nie można w pełni cieszyć się rozgrywką. A i nie można z gry zrezygnować, bo terminy gonią :P

Powodzenia w wyszukiwaniu błędów zatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli to bedzie mozliwe to moze od razu sprobuje z cdp sie rozmowic co do testow polskiej wersji :) choc mysle ze teraz po patchu 1.5 i zmianach ktore cdp dostalo do patcha 2.2 plemiona beda juz w pelni profesjonalnie przygotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 19:37, morthi napisał:

beta-testy beda zamkniete.


Miłego testowania, ciekawi mnie czy będzie otwarta beta, lub demo. Wkońcu to stand-alone. Idealną misją na demo byłaby jedna z misji prologu. Prolog ma się odbywać 500 lat przed "tearaźniejszością (969 RSS), czyli w 469 RSS, czyli na początku Krucjat przeciwko Orkom. Takie demo idealnie ukazywałoby nowe możliwości i nową nację (Orkowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:34, Nicolai napisał:

Miłego testowania, ciekawi mnie czy będzie otwarta beta, lub demo.

Wydaje mi się, że na otwartą betę nie mamy co liczyć. Takowa przy podstawce to był miły gest. Nie sądzę, aby został powtórzony.
Lecz demo pozostaje sprawą otwartą. Uczynienie z TotE stand-alone było gestem w kierunku nowych graczy, a ukazanie się dema będzie jeszcze lepszym sposobem na ich przyciągnięcie i przekonanie. Dlatego nie zdziwię się gdy takie demo zostanie wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Przechodzę kampanie. Czy mam jakiekolwiek szanse w tej walce ? Jeśli nie, to plz o jakiś save, bo już mam dość tej misji...

20070613225224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:52, Huksi napisał:

Mam prośbę. Przechodzę kampanie. Czy mam jakiekolwiek szanse w tej walce ? Jeśli nie, to plz
o jakiś save, bo już mam dość tej misji...

Gdyby nie to ukształtowanie terenu to IMO byłoby znośnie. Jednak tamta kłoda przy łucznikach bardzo utrudni walkę...
A jak masz rozwiniętego bohatera? W tej sytuacji wspaniałe efekty dałaby Impregnowana balista i Deszcz Strzał zaimpregnowanych kulami ognia (w kościanych łuczników, lisze i kostuchy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...
Co Ci mogę doradzić...
Spróbuj wczytać jakiś wcześniejszy save i spróbuj spotkać się z Nikolajem na innym polu, tak aby dostęp do łuczników nie był utrudniony. Na samym początku bitwy zniszcz łuczników (to chyba oczywiste ;]). Wielka szkoda, że zamiast Oświecenia nie rozwinąłeś Magii Przywołania. W kampaniach Oświecenie jest IMO mało przydatne. Z Magią Przywołania miałbyś Widmowe Zastępy, a te rzucone na Wielkich Łowczych to koniec dla armii Nikolaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 23:05, Huksi napisał:

Nie rozwijałem go zbyt dobrze...

Bohatera powinieneś rozwinąć bardziej na walkę, szkoda, że nie masz obrony i np. dowodzenia to znacznie pomaga, do tego feniksów nie wystawiaj do walki(ale miej ich w bohaterze) bo ci ich zabije. Możesz jeszcze spróbowac poszukac łuku z rogu jednorożca kasuje kare za odległość. Jest w podziemiach po lewej stronie ścieżki schodzącej w dół, jednak trzeba dobrze patrzeć. Nie wiem też jak twój bohater ma z atakiem, obrona, mocą i wiedzą, przydałoby się miec trochę tego(zasada kampanii przed definitywnym zakończeniem danej misji odwiedzaj zawsze wszystkie budynki do zwiększania statystyk, chyba, że jesteś ograniczony czasem). Powiem ci jedno każdy z nas się męczył w tej misji, jedni mieli więcej szczęścia(nikolaj miał słaba armię inni nie), jest to jedna z najtrudniejszych misjii, jak nie najtrudniejsza. Jednak u ciebie Nikolaj ma stosunkowo mało łuczników ja walczyłem raz z nim jak miał 10k i się udało tylko miałem łuk z roku jednorożca (salwa skasowała nieźle) oraz zwykłe ataki też + szczęście wysokie. Podziel łuczników na 2 oddziały mniej ich stracisz i to tyle musisz próbowac różnych strategii i liczyć na ewentualne błedy komputera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Udało mi się raz wygrać, lecz zawsze traciłem feniksy. Muszę się z nim zmierzyć na innych warunkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 13:45, DArkon1990 napisał:

Huksi Jak chcesz to ci mogę przejść tę mapę


Bardziej mi chodzi o tą bitwę. Na razie sam coś tam popróbuje. Jednakże dzięki za chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 13:51, Huksi napisał:

Bardziej mi chodzi o tą bitwę. Na razie sam coś tam popróbuje. Jednakże dzięki za chęci :)

A jak ma się sprawa z sytuacją przed bitwą? Tzn. Ty go ścigasz i dopadasz czy to on Ciebie goni?
Jeśli to pierwsze to spróbuj ścigać go o turę dłużej (tzn. podjedź jak najbliżej, ale go nie atakuj - ucieknie dalej co zmieni ukształtowanie pola bitwy). Jeżeli to on Cię goni to zatrzymaj się bliżej niego (uciec i tak nie uciekniesz, a może trafisz na bardziej przyjazny teren.
Co do bitwy jeszcze - jeżeli masz jakieś błogosławieństwa to nałóż je na Wielkich Łowczych. Wielkich Druidów wykorzystuj do ataku dopóki nie zniszczysz łuczników (i opcjonalnie liszów), potem wzmocni Smok/Jednorożce (zależy co przeżyło/co ma większą siłę ognia) i Enty. Tancerza Wojny wykorzystaj tylko do zastawiania Wielkich Łowczych - do niczego innego w walce się raczej nie nadadzą. Jak tylko Wampiry dojdą to którejś z jednostek (zwłaszcza gdy zbliżą się do strzelców) przenieś na nie całą siłę ognia. Jeśli tego nie zrobić Wampiry uszczuplą Twe siły same nie doznając wielu ran. Jak trafisz na lepsze ukształtowanie terenu to zamień miejscami Jednorożca z Entem - dzięki temu ten pierwszy będzie mógł szybciej dostać się do wroga i już w pierwszej turze zmasakrować jeden z oddziałów słabych jednostek (a może nawet je oślepić).

To tyle moich rad w związku z tą bitwą. Mam nadzieje, że Ci pomogą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed bitwą to ja go atakuje - jeśli tego nie zrobię to Nikolaj teleportuje się do zamku i bierze znacznie większą armię... więc albo wygram teraz albo nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować