Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Mam prośbę do tłumaczy skillwheel''a i umiejętności w grze. Chodzi o Skowyt Grozy. Teraz jest przetłumaczona następująco: "Zdolność specjalna Skowyt Banshee zmniejsza morale przeciwnika o 6", a powinno być np. "Zdolność specjalna Skowyt Banshee dodatkowo zmniejsza morale przeciwnika o 6". Grając Deidre, zdobyłem tą umiejętność i jej Skowyt Banshee zmniejszał morale przeciwnika o 8.
Pozdrawiam ludzi pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 18:05, Napek napisał:

Dla zainteresowanych, na stronach Heroes Community, po wczorajszej porcji rysunków jednostek,
dziś pojawiły się kolejne dwa: centaur i orkowy wódz.



ten centaur ma twarz jak [i zapomnialem imienia - taki diabelek przez Niemcow przywołany podczas II wojny światowej - był komix, poźniej film i gra] - ale to kolejny dowód tej demonicznej mieszanki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 18:14, windows00 napisał:

Jest to często spotykany błąd. Jak na razie nie ma na niego rozwiązania. Pozostaje czekać na
patch i mieć nadzieje, że przyniesie on poprawę i rozwiązanie.



a ten bug jest tylko na duelu (bo mi sie zdarza tylko na duelu i to przewaznie 3x3) czy takze na standardowych mapkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 21:30, Daimon_Frey napisał:

Jeśli się nie mylę to Deidre ma specjalizację powiększającą efekt Skowytu Banshee, więc to
co piszesz nie jest żadnym błędem.

Pozwolę sobie ustosunkować się :)
Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź do-, to chodziło mu o nieścisłość w tłumaczeniu.
Jeśli jest tak jak mówi, to obecny opis Skowytu Grozy sugeruje, że po zdobyciu tej zdolności Skowyt Banshee będzie obniżał morale w sumie o 6 ("Zdolność specjalna Skowyt Banshee zmniejsza morale przeciwnika o 6"), a w rzeczywistości jest to dodatkowe -6 sumujące się z obecnym już -1 (lub -2 w przypadku Deidre).
Najlepiej będzie jednak poczekać na wyjaśnienie ze strony samego do- :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z edytorem map (2.1)
próbuje stworzyć mapkę 2vs2
mam już gotową mapę dla czterech graczy, wchodzę w view -> mam properties -> teams i zaznaczam 2 drużyny (po dwóch graczy w każdej). Zatwierdzam OK, zapisuję i lipa. Po wczytaniu mapy w grze, wszyscy są w tej samej drużynie O_o Nawet jeszcze w edytorze, gdy ponownie wrócę do wspomnianych opcji - edytor już nie pamięta ustawień (czasami wyświetla dwie drużyny, ale w ogóle nie można przestawiać graczy).

Co robię nie tak?

TIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 21:41, Napek napisał:

Pozwolę sobie ustosunkować się :)

/.../

Sprawdziłem na innym bohaterze i rzeczywiście powinno chyba być dodatkowo. Bohater ze Skowytem Grozy zmniejszał morale o 7, u Deidre było jeszcze więcej.

moonman
U mnie drużyny działają dobrze, zarówno w edytorze jak i w samej grze. Postępowanie identyczne jak Twoje, nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.

turbol
Sam edytor HV jest świetny właśnie, ma olbrzymie możliwości. W zrozumieniu pomaga dokumentacja do edytora.
Jeśli natomiast przeszkadza ci angielski to ściągnij nieoficjalne spolszczenie o tutaj: http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/www/download.htm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 21:41, Napek napisał:

> Jeśli się nie mylę to Deidre ma specjalizację powiększającą efekt Skowytu Banshee, więc
to
> co piszesz nie jest żadnym błędem.
Pozwolę sobie ustosunkować się :)
Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź do-, to chodziło mu o nieścisłość w tłumaczeniu.
Jeśli jest tak jak mówi, to obecny opis Skowytu Grozy sugeruje, że po zdobyciu tej zdolności
Skowyt Banshee będzie obniżał morale w sumie o 6 ("Zdolność specjalna Skowyt Banshee
zmniejsza morale przeciwnika o 6"), a w rzeczywistości jest to dodatkowe -6 sumujące
się z obecnym już -1 (lub -2 w przypadku Deidre).
Najlepiej będzie jednak poczekać na wyjaśnienie ze strony samego do- :)

Dokładnie o to mi chodziło Napku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale nadal nie ma H5:ToE w planie wydawniczym CDP, jakoś trochę to niepokojące.
Mam nadzieję, że niedługo się to pojawi.

@moonman chodziło ci zapewne o Hellboya(widziałem film nawet śmieszny :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuznia tez sie pozno w spisie pojawila wiec nie ma co sie przejmowac

gorzej jesli okaze sie ze wiedzmin calkowicie zablokowal prace cdp nad innymi tytulami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:30, Bosper napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale nadal nie ma H5:ToE w planie wydawniczym CDP, jakoś trochę
to niepokojące.

A nie wiem czy ty zauważyłeś, ale w planie wydawniczym CDP nie ma jeszcze żadnej z gier, które w okolicach 20 czerwca wymienił w swoich planach Ubisoft :)
Uważam tym samym, że nie ma się czym przejmować, bo nie wydaje mi się, żeby TotE miało być jednym produktem, który CDP weźmie pod swoje skrzydełka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:30, Bosper napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale nadal nie ma H5:ToE w planie wydawniczym CDP, jakoś trochę
to niepokojące.
Mam nadzieję, że niedługo się to pojawi.

Bez przesady :)
Heroes of Might & Magic V to jeden z flagowych tytułów w ofercie CDP i na pewno nie zapomną oni o TotE.
Poza tym prace nad nim już trwają, więc nie ma się o co martwić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:30, Bosper napisał:

@moonman chodziło ci zapewne o Hellboya(widziałem film nawet śmieszny :P)


dokładnie, calkiem mi ta nazwa z głowy wyleciała... - gdyby centaur jeszcze sobie rogi ściął - to w ogole wyglądałby jak hellboy

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:44, morthi napisał:

gorzej jesli okaze sie ze wiedzmin calkowicie zablokowal prace cdp nad innymi tytulami :(


Aj tam, chyba nie będzie aż tak źle. CDP okazałoby się niezwykle kiepską firmą, gdyby produkcja jednej gry spowodowała kryzys i blokadę prac nad innymi. Myślę, że w najgorszym wypadku zagramy w dodatek w święta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:04, Rafal G napisał:

Myślę, że w najgorszym wypadku zagramy w dodatek w święta;)


co?!!! ;)

jeśli chodzi o Święta Matki Boskiej Zielnej i Żołnierza Polskiego
to ja jestem za :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 15:30, turbol napisał:

Może to troche noobowaskie pytanie, ale przyjechal do mnie kolega i chce zagrac w mulitplayera
w trybie hot-seat w sojuszu i nie umiem tego ustawic... pomozecie?

Nie jest to noobskie pytanie, gdyz sojuszu nie da się ustawić, można tylko zagrać w mapę z sojuszem, niestety tych w podstawce jest mało(o ile w ogóle jest jakaś), najlepiej albo grajcie w sojuszu "umówionym" albo ściagnij sobie jakies mapki do H5 z internetu(robione przez graczy), tam zapewne są mapki z sojuszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować