Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 16:12, Bosper napisał:

> Może to troche noobowaskie pytanie, ale przyjechal do mnie kolega i chce zagrac w mulitplayera

> w trybie hot-seat w sojuszu i nie umiem tego ustawic... pomozecie?
Nie jest to noobskie pytanie, gdyz sojuszu nie da się ustawić, można tylko zagrać w mapę z
sojuszem, niestety tych w podstawce jest mało(o ile w ogóle jest jakaś), najlepiej albo grajcie
w sojuszu "umówionym" albo ściagnij sobie jakies mapki do H5 z internetu(robione przez graczy),
tam zapewne są mapki z sojuszami.

A można zrobić tak, żeby wczytać planszę już zrobioną i zmienić w niej ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 16:23, turbol napisał:

A można zrobić tak, żeby wczytać planszę już zrobioną i zmienić w niej ustawienia?


Można także i tak zrobić. Nawet będzie krócej to trwało niż szukanie map.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:04, Rafal G napisał:

Myślę, że w najgorszym wypadku zagramy w dodatek w święta;)

Nawet tak nie myśl :) Ten semestr będzie moim ostatnim na studiach i już w marcu czeka mnie obrona pracy inżynierskiej. Jeśli gra nie wyjdzie w październiku albo w listopadzie, to potem będę musiał odsunąć granie w TotE aż do odebrania dyplomu, na co, szczerze powiedziawszy, nie mam ochoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 16:23, turbol napisał:

> > Może to troche noobowaskie pytanie, ale przyjechal do mnie kolega i chce zagrac w
mulitplayera
>
> > w trybie hot-seat w sojuszu i nie umiem tego ustawic... pomozecie?
> Nie jest to noobskie pytanie, gdyz sojuszu nie da się ustawić, można tylko zagrać w mapę
z
> sojuszem, niestety tych w podstawce jest mało(o ile w ogóle jest jakaś), najlepiej albo
grajcie
> w sojuszu "umówionym" albo ściagnij sobie jakies mapki do H5 z internetu(robione przez
graczy),
> tam zapewne są mapki z sojuszami.
A można zrobić tak, żeby wczytać planszę już zrobioną i zmienić w niej ustawienia?

Pokombinowac w edytorze map możesz tylko musisz zapisać to pod nazwą, którą będziesz znał, bo nie da sie nadpisać oficjalnej mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc moi Heroes gracze.
Mam problemy z zainstalowaniem nowych patches po czy moge poznac jaka to wersja gry DVD ?
I ktora wersje moge zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 21:20, Krowul napisał:

Czesc moi Heroes gracze.
Mam problemy z zainstalowaniem nowych patches po czy moge poznac jaka to wersja gry DVD ?
I ktora wersje moge zainstalowac.

A więc tak - jesli do gry nie było dołączonej drewnianej skrzynki to na pewno nie jest wersja LEK ;]
Pozostają więc dwie wersje - DVD i empikowa. Żeby dowiedzieć się, którą masz u siebie, musisz zainstalować i odpalić grę. Jeśli w oknie głównym, w rogu masz wersję 1.0, to Twoją wersją jest wersja DVD. Jeśli natomiast masz inny numerek - to wersja empikowa.

Jeśli masz wersję DVD instaluj patche w takiej kolejności: 1.1 -> 1.11 -> 1.4 -> 1.41 -> 1.5
Jeśli masz wersję epmikową zrób tak: 1.2/1.3 (w takiej wersji jest gra na płytce) -> 1.41 -> 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 16:48, Napek napisał:

Nawet tak nie myśl :)


Miałem na myśli przypadek najgorszy;) Szczerze to spodziewam się dodatku właśnie w październiku - zapewne gdzieś w połowie miesiąca:) Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o ten dodatek.
Jednak najważniejsze jest, żeby był naprawdę porządnie spolonizowany - już wolę poczeka nieco dłużej, niż denerwować się węgierskimi wstawkami... Czas pokaże jak to będzie;)

@moonman - takie daty to już pozostają w sferze marzeń;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fanowi H3 demo H5 nie przypadło mi w ogóle do gustu... No ale czas mija, patche wychodzą, dodatek jest i doszły mnie słuchy że teraz gra jest już wypaśna... Hmmm Srebrną Edycję kupiłem dziś i.... OMFG! Nie potrafię nazwać bezsensu wypuszczania jakiejś "swojej" własnej wersji;] Toż nie można było dotłoczyć "normalnej piątki" tylko tworzyć jakiegoś mutanta? Ponad godzinę zajęło mi przetrawienie całego tego motywu, wynalezienie odpowiednich patchy i zainstalowanie ich.... No masakra..... Tak swoją drogą to w dodatku denerwuje mnie to (zresztą gier w których to rozwiązanie zastosowano jest więcej) że nie ma dostępu do kampanii z podstawki.... Tak trudno było dołożyć menusa? Tak wiem niby drobiazg ale fajniej byłoby mieć wszystko pod ręką od razu.... A teraz pytania - czy nie mając EK można jakoś odblokować ślad bohatera? I kwestia druga - czy jest sposób żeby mieć w grze spolszczenie kinowe? Bo muszę przyznać, że po intrze i pierwszej misji jestem przerażony poziomem dubbingu - mam nadzieję że pani Foremniak się z czasem "rozkręci" i jest najsłabszym ogniwem - bo tak kiepskiego aktorstwa w grze już dawno nie słyszałem (po co w ogóle są te pełne spolszczenenia?? w 9 przypadkach na 10 wychodzi średnica albo dno) Nom ponarzekałem sobie trochę, ale po tytule który wszem i wobec ogłoszono starą poczciwą trójeczką, tyle że w 3D, mam chyba prawo oczekiwać produktu z gónej półki? A narazie to jakoś ciężko mi się przekonać do tej odsłony... Chociaż z drugiej strony prowadzenie bitew mi się podoba:) O i jeszcze jedno - mam nadzieję że nie wszystkie misje są takie liniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ChrisBgnr fakt z tymi patchami jest troszkę pod górę ale warte utrapienia ,
rowniez jestem fanem trójki ale piata część zmierza ku perfekcji , mnie wciaga na maxa a gram tylko randomki przez siec
gra ogolnie warta polecenia !
przypominasz mi takiego pamiętnego smerfa a zwał sie maruda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 21:03, ChrisBgnr napisał:

A teraz pytania - czy nie mając EK można jakoś odblokować ślad bohatera?


Nie ma takiej możliwości. Specjalny ślad występuje tylko i wyłącznie w EK.

Dnia 03.07.2007 o 21:03, ChrisBgnr napisał:

I kwestia druga - czy jest sposób żeby mieć w grze spolszczenie kinowe?


Niestety tutaj również nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 21:03, ChrisBgnr napisał:

ciach


Niestety, Foremniak się nie rozkręca. Na szczęście jest najsłabszym ogniwem, jak to określiłeś. Byłem pozytywnie zdziwiony głosem Biary (Tatiana Okupnik). Nie spodziewałem się, że ona może mieć taki piękny głos i jak ulał pasujący do roli sukkuba. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 22:50, Dark Demon napisał:

Byłem pozytywnie zdziwiony głosem Biary (Tatiana Okupnik). Nie spodziewałem się, że ona może
mieć taki piękny głos i jak ulał pasujący do roli sukkuba. :P


Tylko szkoda że w Kuźni Przeznaczenia (i napewno w Plemionach Wschodu) Biara mówi (będzie w TotE) mówić innym głosem, trochę to lipnie wygląda w Podstawce Okupnik, w Kuźni nie wiem kto, w Plemionach znowu inna aktorka to lipnie wygląda ;( tak samo jak z Izabelą znowu zapewne zmienią jej głos, Raelag też znowu przejdzie mutację głosu (mam nadzieję że na Lepsze), reszta zapewne będzie miała ten sam głos (postacie dla których głos podkładali nieznani z nazwiska znani z głosu Dubbingowcy). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 23:38, DArkon1990 napisał:

ciach


Wiem, niestety już to słyszałem w grze... :/ Tylko, że my mówiliśmy o podstawce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie było :) Widze, ze pojawiają się nowe informacje, nowe screeny dodatku TotE. Ostatnio postanowiłem wrócić do Heroesa V. Grę musiałem instalować od nowa, więc jak zwykle czekała mnie przygoda z patchowaniem. A przy instalacji tej gry patchowanie trochę trwa i normalnie trochę się trzeba naklikać :P.

Odkryłem jednak, jak można "przerobić" patche, by wszystkie instalowały się jednym kliknięciem. Bez ciągłego uruchamiania, potwierdzania umów licencyjnych itp. Nie ma też znaczenia, jaką wersję gry się posiada.

Właśnie robie Tutorial, który opublikuję dzisiaj lub jutro, jak to wszystko zrobić. Jest przy tym trochę dłubaniny, ale warto :D Tutorial będzie umieszczony na stronie Unofficial Patcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yh...pomoże mi ktos z jedna misją? Bodajże 4 misja Nekropolią. Zdobyłem wszystkei zamki, ale dostałem tylko jeden artefakt, Peleryne Cienia Śmierci z zamku Bahiyaa. Potrzebuje jeszcze Kij Piekeł żeby móc wejsć do tego teleportu za Cyrusem;/ A już dosłownie wszystko odkryłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i będziemy mieli czcicieli Smoka wody czy jakoś tak, odpowiednik zamku Nag, wodne jednostki, itp. narazie to są szkice potem mod, oby im się udał ten zamek i żeby był bez bugów/błędów i jak wyczytałem będzie działać tylko i wyłącznie z Plemionami Wschodu/Tribes of the East. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 02:06, DArkon1990 napisał:

No i będziemy mieli czcicieli Smoka wody czy jakoś tak, odpowiednik zamku Nag, wodne jednostki,
itp.

Nie będziemy mieli, bo to nieoficjalne dzieło i jeśli powstanie, nie będzie dodane do wszystkich egzemplarzy gry. Będzie to mod, więc nie można powiedzieć, że będziemy mieli.

PS
Proszę, staraj się pisać wszystko w jednym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie będziemy mieli, bo to nieoficjalne dzieło i jeśli powstanie, nie będzie dodane do wszystkich egzemplarzy gry. Będzie to mod, więc nie można powiedzieć, że będziemy mieli

Dnia 05.07.2007 o 08:24, windows00 napisał:

PS
Proszę, staraj się pisać wszystko w jednym poście.


A co nie mogą zrobić żeby ich zamek był czcicielami "Shalassy – Smoczycę Wody", hę ??, zamek jest Morski (przynajmniej tak wygląda na obrazku), jednostki mają Niebieski wygląd, więc mogą być czcielami Shalassy (jeśli autorzy zamku to uwzględnili) no to będziemy mieli uzupełnienie czcicieli smoków, i napewno będzie chętnie pobieranym modem do Tribes of the East (zawsze to jeden zamek więcej), a co do trzech postów, to było tak, najpierw znalazłem obrazek bohatera Bastionu/Orków, potem ten zamek i na sam koniec napisałem co onim myśle, jak pisałem pierwszy post nie wiedziałem że napiszę drugi i trzeci post dlatego 3 posty anie jeden. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować