Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2007 o 10:19, tonikpl napisał:

sluhajcie jak wlaczyc tryb duha?

Nie da się go "włączyć". Musisz wziąć udział w rozgrywce, w której ustawiony będzie tryb ducha. Uaktywni on się automatycznie podczas tury przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za DoublePost, ale w poradniku, a ściśle mówiąc w ścieżkach był błąd, który uniemożliwiał instalację z nośników niezapisywanych, takich jak płyty DVD. Powodem tego było, że instalator nie mógł stworzyć pliku Loga na płycie (z oczywistego powodu). Problem został rozwiązany.Zapraszam do lektury poprawionego poradnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 10:28, windows00 napisał:

> sluhajcie jak wlaczyc tryb duha?
Nie da się go "włączyć". Musisz wziąć udział w rozgrywce, w której ustawiony będzie tryb ducha.
Uaktywni on się automatycznie podczas tury przeciwnika.

czy to sie uruhamia w trybie hot set czy w grze on line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 10:48, tonikpl napisał:

czy to sie uruhamia w trybie hot set czy w grze on line

Tylko w grach on-line.
W hot-seat nie ma takiej możliwości, bo gdy Ty kończysz turę i odchodzisz od komputera, miejsce przy nim zajmuje Twój przeciwnik w grze. I nie ma żadnych możliwość działania w trybie ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 19:22, Nicolai napisał:

To IMO bardziej prawdopodobne. Narazie mamy 8 Zamków (licząc Bastion), więc zostały się jeszcze
3 zamki. Ja stawiam na Zamek Wodny


Myślę, że to może być coś na wzór tego moda z Okeanos

Dnia 05.07.2007 o 19:22, Nicolai napisał:

, Wolne Miasta


Tego miasta brakuje nawet w H5, przecież Tieru wysłał Raelega do Wolnych Miast, ale zobaczymy co z tym faktem zrobia autorzy gry.

Dnia 05.07.2007 o 19:22, Nicolai napisał:

i... nie wiem. Zostało się więc miejsce na
jeden zamek. Może będzie to zamek Smoczych Rycerzy, a może Nival szykuje jakąś niespodziankę...


Smoczy Rycerze są zbyt potężni jak na zwykłą frakcję o ile nie wyginęli(nie pamiętam teraz), pozostają tylko Bagna znane z H3 tylko trochę z innym składem(bez hydr) za to z jaszczuroludźmi(o czym już pisałem). Chyba, ze będzie to coś kompletnie nowego i nie znanego, pozyjemy zobaczymy. Mam nadzieję, że po ToE autorom Nivala nie wyczerpały sie pomysły dotyczące nowych miast jakie mogłyby zaistnieć w H6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 13:32, Bosper napisał:

> Wolne Miasta
Tego miasta brakuje nawet w H5, przecież Tieru wysłał Raelega do Wolnych Miast

Z tego co pamiętam, to Tieru wysyła Raelaga "z misją", a to sam Raelag postanawia odwiedzić wolne miast. Ot, taki drobny szczególik ;]

Dnia 06.07.2007 o 13:32, Bosper napisał:

, ale zobaczymy
co z tym faktem zrobia autorzy gry.

Wolne miasta zamieszkują emigranci z Imperium Sokoła (dawna nazwa Imperium Gryfa), więc może z tego względu nie dostaną "swojego" miast. Chociaż w sumie zdaje się na wizję Nivalu :)

Dnia 06.07.2007 o 13:32, Bosper napisał:

> i... nie wiem. Zostało się więc miejsce na
> jeden zamek. Może będzie to zamek Smoczych Rycerzy, a może Nival szykuje jakąś niespodziankę...
Smoczy Rycerze są zbyt potężni jak na zwykłą frakcję o ile nie wyginęli(nie pamiętam teraz)

Nie wiadomo jaki jest status Smoczych Rycerzy. Podczas jednego z zaćmień Demony wyruszyły na polowanie na Smoczych Rycerzy, jednak z niewiadomym skutkiem. Smoczym Rycerzem był też Tieru, co może wskazywać, że ten zakon jeszcze działa (chyba, że był on ostatnim Smoczym Rycerzem - tego nie wiemy). Jest w końcu scenariusz dla pojedynczego gracza, w którym przechodzimy niejako szkolenie (albo ściślej - testy wstępne) na członka zakonu Smoczych Rycerzy. Nie pamiętam niestety czy był w tym scenariuszu podany czas akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 13:42, windows00 napisał:

Wolne miasta zamieszkują emigranci z Imperium Sokoła (dawna nazwa Imperium Gryfa), więc może
z tego względu nie dostaną "swojego" miast. Chociaż w sumie zdaje się na wizję Nivalu :)

Ja także liczę na inwencje Nivalu, a także na nowe niespodzianki(chociaz mniej), być może Raeleg nie będzie pokazany jak będzie w Wolnych Miastach, tylko od razu zobaczymy jak zdaje relacje z poszukiwań naszym znajomym lub pobyt w Wolnych Miastach ograniczy sie tylko i wyłacznie do filmiku, jednak Przystań jako wolne miasta nie pasuje, te Anioły, Inkwizytorzy, Paladyni nie pasuja do wyznawców smoka powietrza ale cóż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 14:55, Bosper napisał:

jednak Przystań jako wolne miasta nie pasuje, te Anioły, Inkwizytorzy, Paladyni nie
pasuja do wyznawców smoka powietrza ale cóż :D

Nie mamy informacji o tym jak wyglądały armie nacji przed wydarzeniami z HoM&M V. Mozliwe, że były to inne jednostki, profesje. Możliwe, że król z dynastii Gryfów dokonał modyfikacji armii po objęciu tronu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 09:56, DiDivor napisał:

Witam. Na stronie
http://members.lycos.co.uk/homam/unattended.htm
zaktualizowałem poradnik. Dodałem integrację podstawki oraz FAQ. Zapraszam do lektury.


Bardzo interesujace, napewno się przyda.

Dnia 06.07.2007 o 09:56, DiDivor napisał:

@Radek15
Scieżkę da się modyfikować. Patrz FAQ w zaktualizowanym poradniku. :)


Wiem, że dużo wymagam, ale czy niedało by się tylko zrobić tak aby na poczatku instalacji wybierać ścieżki? bardzo było to przydatne i łatwiejsze niż grzebanie w pliku setup.iss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 15:31, windows00 napisał:

> jednak Przystań jako wolne miasta nie pasuje, te Anioły, Inkwizytorzy, Paladyni nie
> pasuja do wyznawców smoka powietrza ale cóż :D
Nie mamy informacji o tym jak wyglądały armie nacji przed wydarzeniami z HoM&M V. Mozliwe,
że były to inne jednostki, profesje. Możliwe, że król z dynastii Gryfów dokonał modyfikacji
armii po objęciu tronu...

Wiem, że nie ma informacji, ale ja dedukuję w ten sposób, że skoro smokiem światła jest elrath to stworzeniami światła są anioły, archanioły a najwierniejszymi jego sługami są palladyni i inkwizytorzy, jako ci co władaja jego magią. Jeśli chodzi o smoka wiatru to zapwene byłby to jakiś potężny ptak(pasuje tutaj rok/ptak gromu)a i wyznawcy się zapewne różnić będą, gdyż kojarzą mi się z mieszkańcami gór(wiatr najsilniejszy jest w górach i nad morzem jednak morze nia za bardzo pasuje, więc...) Moim zdaniem szczególnie po rozstaniu Wolne Miasta mają nowe jednostki nawet te słabsze. Taki mam na to pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:31, Bosper napisał:

/ciach/


Myślę w bardzo podobny sposób. Aniołowie są to słudzy Erlatha, Paladyni i Inwizytorzy są silnie związani z jego kultem. Ludzie z Wolnych Miast mieli bardzo dużo czasu na wytworzenie własnej kultury. W tym będzie im pomagać ich wiara i warunki. Jak pamiętacie sam robię fanowski projekt tegoż Zamku (zostały się nam tylko staty alternatyw i ew. poprawki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:34, DArkon1990 napisał:

/ciach/

No to po raz kolejny - szybki jesteś -,-
Te informacje nie są najświeższe (żeby nie powiedzieć, że są stare) i były omawiane w tym wątku. Proszę, sprawdzaj czy to co wklejasz było już w wątku.
Że o innej rzeczy nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:47, windows00 napisał:

No to po raz kolejny - szybki jesteś -,-

No tu akurat nie czepiałbym się Darkona a Kwasowej Groty. Szanująca się (chyba :P) strona o H5 a tak późno umieszcza na swoich łamach informacje, które szmat czasu są omawiane w innych miejscach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 19:54, Napek napisał:

No tu akurat nie czepiałbym się Darkona a Kwasowej Groty. Szanująca się (chyba :P) strona o
H5 a tak późno umieszcza na swoich łamach informacje, które szmat czasu są omawiane w innych
miejscach ;]

Jednak warto spojrzeć na tytuł Newsa na Kwasowej Grocie - "Zaległości".
I wszystko jasne.Bardzo łatwo też dojść do wniosku, że w takim temacie, jak nasz Te wiadomości zostały już przedyskutowane. Wystarczy odrobina chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 16:58, Radek15 napisał:

ciach


Tak się zrobić niestety nie da. Troszkę znam się na programowaniu, więc spróbuję coś napisać programik, by automatycznie wskazywał podaną ścieżkę. Ale wyników nie obiecuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 10:40, DiDivor napisał:

Tak się zrobić niestety nie da. Troszkę znam się na programowaniu, więc spróbuję coś napisać
programik, by automatycznie wskazywał podaną ścieżkę. Ale wyników nie obiecuję :D


Jak się nie będzie dało to trudno i tak się obejdzie. Trzymam kciuki, żev\by udało Ci się napisać ten programik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trzymam kciuki, żev\by udało Ci się napisać ten programik.

Jestem na dobrej drodze :) Mogę tak napisać :) W połowie roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować