Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2007 o 09:32, windows00 napisał:

Takie szybkie pytanko - są tam jakieś nowe utwory/nie ma dźwięków w ogóle/użyto dźwięków z
któregoś z wcześniejszych miast?
Pewnie i tak teraz ściągnę, ale bez dźwięku to jakoś tak dziwnie się będzie oglądało :P

Dźwięki, które głównie słyszymy to przewodni motyw z mapy przygód (ten na trawie) i motywy z walk (zwykły i na końcu trzeciej części oblężenie Przystani).
Wiadomo, jednostki sobie krzyczą, w cut-scence bohaterowie coś mówią, ale jakość jest kiepska i nie da się czerpać z tego jakiejkolwiek przyjemności :/

Podobnie z resztą jest z obrazem. Kilka minut z trzeciej części grający EvilP pokazuje nowe umiejętności, ale ze wzgląd na kiepską jakość nic nie da się przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 09:37, Napek napisał:

Dźwięki, które głównie słyszymy to przewodni motyw z mapy przygód (ten na trawie) i motywy
z walk (zwykły i na końcu trzeciej części oblężenie Przystani).

Czyli znane kawałki :)
Wiele więc nie stracę, a będę mógł na bieżąco skomentować ;]

Dnia 17.07.2007 o 09:37, Napek napisał:

Podobnie z resztą jest z obrazem. Kilka minut z trzeciej części grający EvilP pokazuje nowe
umiejętności, ale ze wzgląd na kiepską jakość nic nie da się przeczytać.

Aj tam :}
Na pewno nie jest tak źle, zaraz się o tym przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 09:22, Napek napisał:


ja mam pytanko, czy te trzy czesci sa lepszej jakosci niz ten filmik w calosci do ogladania na tej chinskiej stronie?


BTW: filmik wywarl na mnie pozytywne wrazenie - czuje, ze orki to bedzie moja ulubiona rasa w ''piatce'' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 09:57, moonman napisał:

ja mam pytanko, czy te trzy czesci sa lepszej jakosci niz ten filmik w calosci do ogladania
na tej chinskiej stronie?

Nie zauważyłem różnicy :) Więc jeśli nie przeszkadzają ci wszechobecne "krzaczki" (mnie trochę rozpraszają :P) to oglądaj wersję z chińskiej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... Nieźle :)
Jedyny zgrzyt dotyczy (jakaż to niespodzianka :P ) fabuły. Jest to tutorial (są wskazówki podczas gry), czyli zapowiadany prolog. Prolog miał się odbywać kilka stuleci przed wydarzeniami z podstawki i pierwszego dodatku, a ja o dziwo dostrzegłem tam FJP i Alaryka. Bardzo mnie ciekawi dlaczego oni się tam pojawili :)
Pozostałe odczucia są pozytywne. Podkładka pod bohaterem na mapie przygód jest fajna. Budynki w filmiku też sprawiają niezłe wrażenie. Jednostki Orków pokazane w dwóch wersjach, bardziej do gustu przypadła mi ta "ludzka" odmiana, ale zobaczymy jak to będzie w grze. Efekt "ładowania" Szału Bitewnego też jest ładny. Co prawda nie było widać zbyt wyraźnie talentów i zdolności, ale widziałem zdolności, które mają ikonki podobne do Szkół Magii. Obstawiam, że to zdolności do negowania efektów czarów z tych szkół. Menu (księga?) wyboru Okrzyków Bojowych też ujdzie.
W walce nieźle prezentuje się Centaur. Ucieczka i kontratak z dystansu to niezła rzecz. Podstawowy Ork z korbaczem wygląda nietypowo, ale jakoś da się do tego przyzwyczaić :)
Teraz pozostaje tylko czekać do oficjalnego trailera, gdzie zapewne zobaczymy wygląd miasta Orków. Jeżeli trailer ten będzie podobny do trailera HoFa, to na dźwięki związane z Orkami będziemy musieli poczekać do premiery dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy film. Wcześniej nie byłem zadowolony z orkowych jednostek, teraz bardziej przypadły mi do gustu, mimo, że nie widać ich zbyt dobrze :) Co innego zobaczyć je na statycznym obrazku, a co innego w ruchu.
Podoba mi się sposób rozwiązania alternatyw u orków. Na te mniej i bardziej demoniczne. Chociaż dostajemy w ten sposób 1/3 zamku demonów więcej :)
Natomiast cyklop z promieniem z oka przypomina mi dwójeczkę :)
A i alternatywny gryf dostał nową zdolność, dzięki niej chyba będzie znakomitą alternatywą dla dotychczasowego gryfa.

windows00
Mnie natomiast ork z korbaczem się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/CIACHH/

Fajny ten pierwszy filmik, ale pozostałe dwa się nie otwierają. Myślę, że Orki będą naprawdę fajnym miastem. A i o alternatywy się przestałem martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw: po cichu liczylem, ze w dodatku bedzie juz skilwheel wewnatrz gry... rowniez przycisk WAIT podczas bitwy...

ale w tym filmiku jeszcze ich nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 13:19, Daimon_Frey napisał:

Podoba mi się sposób rozwiązania alternatyw u orków. Na te mniej i bardziej demoniczne. Chociaż
dostajemy w ten sposób 1/3 zamku demonów więcej :)

Czy ja wiem? Wygląd to nie wszystko :)
Pozostaje jeszcze filozofia itp.
A w myśleniu to oni do Demonów podobni raczej nie będą ^^

Dnia 17.07.2007 o 13:19, Daimon_Frey napisał:

A i alternatywny gryf dostał nową zdolność, dzięki niej chyba będzie znakomitą alternatywą
dla dotychczasowego gryfa.

Też zwróciłem na to uwagę, bardzo ciekawe :)

Dnia 17.07.2007 o 13:19, Daimon_Frey napisał:

windows00
Mnie natomiast ork z korbaczem się podoba :)

Ja nie pisałem, że on jest brzydki, ale że jest dziwny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 13:36, nazgul47 napisał:

Fajny ten pierwszy filmik, ale pozostałe dwa się nie otwierają. Myślę, że Orki będą naprawdę
fajnym miastem. A i o alternatywy się przestałem martwić.

Proponuję spróbować skorzystać z tego linka: http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=6854&start=15 i ściągnąć sobie wszystkie 3 części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trwaja testy nowego kompendium 1.5 i 2.1 wzbogaconego o nowa sekcje :) nowe zaktualizowane kompendium powinno pojawic sie na dniach na:
http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/game_manuals.shtml

male przecieki co do tribes - okazuje sie ze ubi/nival zaimplemntowalo niektore pomysly z zamierzchlych czasow kiedy to rozmawiano o tym co chcielibysmy zobaczyc w heroes 5. dodatki sa bardzo obiecujace i wnosza do gry to czego brakowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 14:52, morthi napisał:

male przecieki co do tribes -


No i powiedziałeś tak jak to często mówią o swoich grach sami twórcy. "Damy wiele, fajnych rzeczy." I na tym się kończy a tylko apetyt podnosi :) Szkoda, że nie możesz mówić o szczegółach. Czekam z niecierpliwością.

windows00
>Ja nie pisałem, że on jest brzydki, ale że jest dziwny ;]

Ale napisałeś "ale jakoś da się do tego przyzwyczaić" :)
Dla mnie to zbyt nietypowo to on nie wygląda. Przypominają mi się orki z korbaczami z Disciples 2. Tylko te dłonie jakieś takie olbrzymie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 14:52, morthi napisał:

male przecieki co do tribes - okazuje sie ze ubi/nival zaimplemntowalo niektore pomysly z zamierzchlych
czasow kiedy to rozmawiano o tym co chcielibysmy zobaczyc w heroes 5. dodatki sa bardzo obiecujace
i wnosza do gry to czego brakowalo


morthi miej litość... takie wzmaganie ciekawości powinno być karane ;-)

mi np. brakuje trybu multiplayer hybryda hotseat/tcp-ip (np. dwoch graczy przy jednym kompie vs. dwóch przy drugim gdzieś w świecie)

brakuje podglądu królestwa... i ogólnie przegląd miast, bohaterów itd. w oczekiwaniu na swoją turę...

itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez bardzo zaluje ze nie moge wrzucac wiekszej ilosci informacji :( ale sa one "confidental" i ubi urwaloby mi glowe gdybym sie nimi zaczal dzielic ;)

za to wzmaganie zainteresowania jes tym co moge robic ;) to i robie :P

odsylam na forum jaskini behemota - przekopcie stare watki o tym co gracze chcieliby znalezc w heroes 5. niektore rzeczy (nie moge powiedziec czy jedna czy wiecej) znajda sie w tribes

barbarzyncy sa bardzo ciekawie rozwiazani - tak jak w kwestii magii jak i umiejetnosci oraz samej armii :)
nowa frakcja zrewolucjonizuje rozgrywke :) na prawde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 14:52, morthi napisał:

male przecieki co do tribes - okazuje sie ze ubi/nival zaimplemntowalo niektore pomysly z zamierzchlych
czasow kiedy to rozmawiano o tym co chcielibysmy zobaczyc w heroes 5. dodatki sa bardzo obiecujace
i wnosza do gry to czego brakowalo

Można jakieś szczegóły? W końcu o tych rzeczach już wiemy, więc nie musisz zbyt dużo ujawniać :P
A jeżeli nie to rzucę kilka hasełek - przycisk "Czekaj", In-Game Skillwheel, przegląd królestwa...
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 14:33, moonman napisał:

Btw: po cichu liczylem, ze w dodatku bedzie juz skilwheel wewnatrz gry...


Obawiam się, że na to pomimo potęgi tego narzędzia raczej nie możemy liczyć. Chyba, że UBI wykaże naprawdę dużo dobrych chęci...

Dnia 17.07.2007 o 14:33, moonman napisał:

rowniez przycisk WAIT podczas bitwy...


Ten przycisk jest tak ważny i tak łatwy w dodaniu, że tutaj szanse są chyba spore. Być może pojawi się pod koniec procesu tworzenia i zobaczymy go już w "czystej" grze, a być może w którymś patchu. Tak czy inaczej w tym przypadku jestem dobrej myśli;)

@morthi
Oczekiwanie wzmaga apetyt, a kiedy ten apetyt jest jeszcze dodatkowo stymulowany tym lepiej... I tym większa przyjemność będzie kiedy dodatek w końcu znajdzie się na półeczce;) Więc w miarę możliwości podgrzewaj atmosferę, podgrzewaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 15:33, Rafal G napisał:

Obawiam się, że na to pomimo potęgi tego narzędzia raczej nie możemy liczyć. Chyba, że UBI
wykaże naprawdę dużo dobrych chęci...

A papierowa lalka to co? ;]
Też stworzona przez fanów, a zaimplementowana do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy wiadomno coś na temat patcha 2.2 do Kuźni Przeznaczenia.Miał być tydzień po patchu dla wersji podstawowej a tymczasem mija już drugi miesiąc i nic.Nieładnie Ubi postępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skad Ty takie informacje masz ze patch 2.2 mial byc tydzien po patchu 1.5? zadne oficjalne zrodlo nie podalo jeszcze daty wydania tego patcha - bedzie jak bedzie :)

@Rafal G
zapraszam do odwiedzenia forum jaskini :) i szukac tam ;) na pewno znajdziecie rzeczy ktore pojawia sie w nowej odslonie h5 (na pewno bedzie jedna o inych nic nie moge powiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:14, morthi napisał:

a skad Ty takie informacje masz ze patch 2.2 mial byc tydzien po patchu 1.5? zadne oficjalne
zrodlo nie podalo jeszcze daty wydania tego patcha - bedzie jak bedzie :)

@Rafal G
zapraszam do odwiedzenia forum jaskini :) i szukac tam ;) na pewno znajdziecie rzeczy ktore
pojawia sie w nowej odslonie h5 (na pewno bedzie jedna o inych nic nie moge powiedziec)



Te informacje są z tego forum i na tym się opierałem pisząc pytanie.
Poniżej wstawiam tekst mowiący o terminie patcha.

"Nicolai

Przodownik

28.04.2007, 12:35
URL
ODPOWIEDZ

Dnia 17.07.2007 o 16:14, morthi napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Maestro1992

Dnia 17.07.2007 o 16:14, morthi napisał:

A czy wraz z patchem 1.5 ukaże się patch 2.2?? xD :P



W JB jest napisane, że patch 1.5 wyjdzie za tydzień, 2.2 za 2:
http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2235.html"


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować