Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

W sprawie Kwasowej Groty w miarę skrótowo...
Uważam, że ta strona nie jest zła. Autorowi należy się plus za swoiste sito informacyjne, które stosuje na jej łamach. Dzięki temu możliwe jest szybkie nadrobienie zaległości w temacie i ewentualne zwrócenie uwagi na coś uprzednio przegapionego - myślę tu o wzmiance o Daystarze z Heroes Community - dobrze wiedzieć, że brało się udział w niecnym procederze :P
Żeby jednak mieć pełen obraz warto odwiedzić coś ponadto (jak chociażby przeczytać cały tekst) :)


Do samego zaś DArkona:
Tak jak napisał windows00, zdecydowanie lepiej jest wierzyć informacjom na oficjalnej stronie gry, nawet w kwestii tak banalnej jak ewentualna "literówka" ;]
Jeśli nie chcesz, aby inni mieli do ciebie jakiekolwiek uwagi (pomijam sprawę ewentualnych wulgaryzmów itp., które na szczęście Ciebie nie dotyczą ;p) to dobrze zrobisz, jeśli przed umieszczeniem linka do jakiejś strony rozejrzysz się na forum i sprawdzisz, czy ma ona coś nowego do przekazania, o czym nie była jeszcze mowa na łamach wątku.
Gdybym nie starał się trzymać tej zasady, to za każdym razem, gdy trafi się coś nowego i to zauważę, musiałbym umieszczać na gram.pl link do 4 stron, a jestem pewien, że szybko spotkałoby się to z dezaprobatą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanko do osób śledzących oficjalne informacje:

czy TotE będzie OSTATNIM dodatkiem do H5?

spotkałem się w wielu wypowiedziach z takim sformułowaniem lub z info, że TotE zakończy historię z demonami (co niekoniecznie może oznaczać ostatni dodatek). Ma ktoś jakieś info nt. temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 08:03, moonman napisał:

czy TotE będzie OSTATNIM dodatkiem do H5?

Z tego co mi wiadomo, Tribes będzie ostatnim dodatkiem.
W gruncie rzeczy to drugie stwierdzenie, które również pojawiło się w sieci, wydaje mi się wcale nie mniej prawdziwym, ponieważ, jakby nie patrzeć, HoMM5 od początku do końca opowiada właśnie o wojnie z demonami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę chyba jedynymi oficjalnymi słowami w tej kwestii były te przekazane przez Acheval:

"Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East chronicles the final chapter in the epic struggle that began with the interrupted wedding of Queen Isabel."

(źródło: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/1081011845/p/1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 22:55, windows00 napisał:

I Ty wierzysz bardziej tej stronie niż oficjalnemu forum Ubi?
-,-

A link podany w tym newsie o którym mówisz (tal, pokusiłem się o sprawdzenie, chociaż żenują
mnie te Twoje bezwstydne reklamy) prowadzi do takiego oto tematu: "H5 - Tribes of The East
- Dev Diary 1"


Trochę przeszukałem stronę Ubi i oto co można tam znaleźć:

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/1331072014?r=1331072014#1331072014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 08:21, Napek napisał:

Tak naprawdę chyba jedynymi oficjalnymi słowami w tej kwestii były te przekazane przez Acheval:

To właśnie o ten fragment chodziło moonmnaowi :)
To zdanie pochodzi z pierwszej oficjalnej zapowiedzi dodatku i wzbudza wiele kontrowersji. Dla mnie ma ono jasny przekaz - TotE to ostatni dodatek do HoM&M V.
Niektórzy jednak doszukują się w tym zdaniu innych prawda. Dla nich zakończenie historii Izabeli nie oznacza zakończenia prac nad grą.
Ale nie oszukujmy się - dwa dodatki to maksymalna opłacalna liczba dodatków. Niewiele jest gier, które mają więcej niż dwa add-ony (przychodzi mi na myśl tylko W40k, Simsy pominę, bo to osobny fenomen). Przynoszą one dużo mniejsze dochody (bo zazwyczaj działają razem z podstawką, czym nie zachęcają nowych nabywców do kupna), lecz wymagają mniej pracy (co wcale nie musi być dobre).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 08:24, Sheltem napisał:

Trochę przeszukałem stronę Ubi i oto co można tam znaleźć:
http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/1331072014?r=1331072014#1331072014

Oczywiście - na temat podstawki też wychodziły Pamiętniki developera, ale nie można mieszać ich z obecnymi. Czym innym jest pamiętnik developera do podstawki, a czym innym - pamiętnik developera do dodatku.
Nie bez kozery obecne tytuły tematów mają dopisek "H5 - Tribes of The East ". Widać zamierzeniem twórców jest rozgraniczenie tych dwóch publikacji.
I ja nie mam zamiaru podważać ich woli i decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak właściwie to bawół wydaje mi sie mało bojowy, w rekach barbażyńco to chyba tylko jakby nim rzucał ;)

A druga sprawa, zakupiłem gf7900gs zamiast starego mojego gf6600. I o ile w takim Oblivion skok wydajnosci/jakości/slicznosci jest niesamowity to w hoommV hmmm... Udało mi sie podnieść tylko jakość grafiki na bardzo dobra (bez zmiany rozdzilelczosci i żadnych filtrowań) A i tak przy dużej ilości drzew na szerokim planie ilość klatek spada do kilku na sekundę. Programiści sie nie popisali z optymalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 09:32, DSD29 napisał:

Aha i jeszcze jedno. Po czym poznać jaką edycję się kupiło???

Na początku musisz spojrzeć na wydanie. Jeśli nie masz w zestawie drewnianej szkatułki to odpaka EK ;]
Potem oglądasz płytkę, jeśli gra jest na CD, to taką wersję posiadasz :)
Na koniec zostaje płyta DVD i dwie wersje: DVD i empikowa. Musisz zainstalować grę i odpalić ją bez patchowania. Jeśli w dolnym-lewym rogu masz 1.0 to znaczy, że kupiłeś wersję DVD. Jeśli jest tam 1.2 lub 1.3, to oznacza wersję empikową.
Dodatek jest w jednej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 09:32, DSD29 napisał:

Aha i jeszcze jedno. Po czym poznać jaką edycję się kupiło???

Jak masz napisane na pudełku DVD - to DVD.
Jak CD - to CD. ;)
Jak masz drewnianą skrzynkę - to kolekcjonerską.

A jak gra po czystej instalacji pokazuje w menu wersję 1.2 - to masz edycję empikową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:45, Napek napisał:

W razie gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, jest już do ściągnięcia pierwsza część nieoficjalnego
dodatku "Legends of the Ancients" :)
Strona projektu: http://lota.celestialheavens.com/



z pewną taką nieśmiałością spytam ;) czy fanowski zespół polonizatorski będzie tłumaczył LotA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:45, Napek napisał:

W razie gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, jest już do ściągnięcia pierwsza część nieoficjalnego
dodatku "Legends of the Ancients" :)


No proszę:) A to miła niespodzianka. Zasysamy i zobaczymy co jak to wygląda;) Przyda się trochę dodatkowej rozrywki w oczekiwaniu na ToE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 12:45, Napek napisał:

W razie gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, jest już do ściągnięcia pierwsza część nieoficjalnego
dodatku "Legends of the Ancients" :)
Strona projektu: http://lota.celestialheavens.com/


ohoho zaraz ściagam xD będe miał co przechodzić po długim czasie ;) Ok ja życzę wszystkim przyjemnego grania w LotA :))

Pozdro
Maestro :]

PS: To mój 1000 post i to w ulubionym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować