Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2007 o 21:31, morthi napisał:

poradnik czyli kompendium wciaz nie mozna kupic drukowanego aczkolwiek jesli sie zbiora ludzie
to bedzie mozna sie pokusic o jakas zrzutke i wydac kompendium :) mamy czas :) chetnych brakuje
ale byc moze po wydaniu Tribes pojawia sie nowi gracze i osoby zainteresowane kompendium (niestety
nie ma co liczyc na niska cene - kompendium bedzie kosztowac w granicach 80-100 zl :( )

Chętni zawsze byli :)
Nawet kilka osób tutaj, ale doszliśmy przecież do wniosku, że lepiej poczekać (co najmniej do wydania dodatku). Ja bym optował za czekaniem do całkowitego spatchowania gry, żeby informacje były jak najpełniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 21:31, morthi napisał:

ale ten poradnik w ek to tylko solucja do kampanii - nic specjalnego :P
mapka jest ladniejsza

poradnik czyli kompendium wciaz nie mozna kupic drukowanego aczkolwiek jesli sie zbiora ludzie
to bedzie mozna sie pokusic o jakas zrzutke i wydac kompendium :) mamy czas :) chetnych brakuje
ale byc moze po wydaniu Tribes pojawia sie nowi gracze i osoby zainteresowane kompendium (niestety
nie ma co liczyc na niska cene - kompendium bedzie kosztowac w granicach 80-100 zl :( )

ja bym był na przytkład zainteresowany to ciekawy pomysł i na pewno masz moje poarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 20:28, morthi napisał:

to jest wlasnie urok h5... niby juz wszystko wiesz :P zeby zjadles i na pamiec znasz mechanike
a tu prosze - ooo - niespodzianka :D

im dluzej sie gra tym wiecej takich dziwow mozna trafic :) wszak minal juz rok od premiery
a gra (jak dla mnie) nie stracila na swiezosci. nadal sie w nia zagrywam i ciagle mi malo


mam dokładnie to samo - chociaż były chwile zwątpienia - to od niecałego roku mam klapki na oczach i widzę tylko h5 :D

btw: mogliby trochę ulżyć wyczekiwanie na orków patchem 2.2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 22:00, moonman napisał:

> to jest wlasnie urok h5... niby juz wszystko wiesz :P zeby zjadles i na pamiec znasz mechanike

btw: mogliby trochę ulżyć wyczekiwanie na orków patchem 2.2 ;)

nkłe na to szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat karczmy i bohaterów którzy "zwiali" z pola bitwy. A konkretnie chodzi mi o to kiedy taki bohater się pojawia do wynajęcia jeśli to ja go "pokonałem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 00:32, Nufiko napisał:

Mam pytanie na temat karczmy i bohaterów którzy "zwiali" z pola bitwy. A konkretnie chodzi
mi o to kiedy taki bohater się pojawia do wynajęcia jeśli to ja go "pokonałem"?

Z tego co wiem (ale nic sobie uciąć nie dam), to może się on pojawić najwcześniej pierwszego dnia następnego tygodnia. Wtedy następuje "wymiana bohaterów w karczmach. Często dzięki temu "podkupywałem" sobie rozwiniętych bohaterów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 00:40, windows00 napisał:

Z tego co wiem (ale nic sobie uciąć nie dam), to może się on pojawić najwcześniej pierwszego
dnia następnego tygodnia. Wtedy następuje "wymiana bohaterów w karczmach. Często dzięki temu
"podkupywałem" sobie rozwiniętych bohaterów ;D


A czy może jest jakiś sposób aby "wymusić" pojawienie się bohatera miasta, które się zdobyło, ale nie przynależącego do macierzystej rasy? Chodzi o to, że posiadam miasto inferno w drugiej misji kampanii Sylwan i już dobre 5 tyg nie mogę się doczekać na demonicznego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 00:32, Nufiko napisał:

Mam pytanie na temat karczmy i bohaterów którzy "zwiali" z pola bitwy. A konkretnie chodzi
mi o to kiedy taki bohater się pojawia do wynajęcia jeśli to ja go "pokonałem"?

to zależy nieraz gdy uciekasz gdy grasz na necie to zaraz następnego dnia powinien on się tam pojawić mi tak się zdarzylo raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda problem dotyczy heroesa 2, ale gdy znalazlem temat z podobnym problemem, zostal zamkniety i pouczono autora by pytal tutaj.

Byc moze problem byl juz poruszany, przejzalem forum, nic w tematach za bardzo nie znalazlem a czytac watku co ma 1568 stron to chyba tez nie najlepszy pomysl.

Kupilem sage heroesa 1-3 4cd extra klasyka gier komputerowych next na stronie gram.pl. Po skonczeniu kampani H1 zabralem sie za H2, ale gra mi sie przycina. A raczej zawiesza. Zarowno na filmikach jak i podczas gry gdy przechodze z mapy w jakies zamki, albo wyskakuja komunikaty (typu wybierz umiejetnosc itp). Muzyka sobie leci dalej, gra niby chodzi, ale nic nie mozna zrobic.

Znalazlem w internecie kilku userow co mieli ten sam problem. Nie wiecie czym to jest spowodowane i jak temu zaradzic?

Pozdrawiam.

ps Mam nadzieje ze nie zlamalem w zaden sposob regulaminu. Jezeli jest do tego bardziej odpowiedni watek prosze wkleic linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Problem jest dosyć częsty na Windowsie XP (zakładam, że takiego masz), ponieważ gra była rekomendowana na Win95. Musisz sobie ściągnąć program (nie pamiętam jak się nazywa)który pomoże ci na XP odpalić starsze gierki. Ja tak zrobiłem dwa lata temu, by sobie odpalić Blood''a 1 oraz pierwszego NFS''a na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem problemu z heroes2 pod xp (uruchamiałem w trybie zgodności - chyba win95)

aha, moje wydanie to bylo H2Gold dołączane do premierowej H4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 03:48, aselto napisał:

Co prawda problem dotyczy heroesa 2, ale gdy znalazlem temat z podobnym problemem, zostal zamkniety
i pouczono autora by pytal tutaj.

Byc moze problem byl juz poruszany, przejzalem forum, nic w tematach za bardzo nie znalazlem
a czytac watku co ma 1568 stron to chyba tez nie najlepszy pomysl.

Kupilem sage heroesa 1-3 4cd extra klasyka gier komputerowych next na stronie gram.pl. Po skonczeniu
kampani H1 zabralem sie za H2, ale gra mi sie przycina. A raczej zawiesza. Zarowno na filmikach
jak i podczas gry gdy przechodze z mapy w jakies zamki, albo wyskakuja komunikaty (typu wybierz
umiejetnosc itp). Muzyka sobie leci dalej, gra niby chodzi, ale nic nie mozna zrobic.

Znalazlem w internecie kilku userow co mieli ten sam problem. Nie wiecie czym to jest spowodowane
i jak temu zaradzic?

Pozdrawiam.

ps Mam nadzieje ze nie zlamalem w zaden sposob regulaminu. Jezeli jest do tego bardziej odpowiedni
watek prosze wkleic linka.



Też miałem taki problem, ale po ustawieniu zgodności z Win95 dobrze mi chodził Heroes 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dawno nie interesowałem się Heroes V, więc zapytam:
Czy po wprowadzeniu dodatku i najnowszych paczy gra jest...przyjemniejsza niż na samym początku po premierze? I czy następny dodatek coś zmieni na lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 12:55, Galadin napisał:

Dobra, dawno nie interesowałem się Heroes V, więc zapytam:
Czy po wprowadzeniu dodatku i najnowszych paczy gra jest...przyjemniejsza niż na samym początku
po premierze? I czy następny dodatek coś zmieni na lepsze?


odpowiedź1: tak (jak bardzo - przekonaj się sam)
odpowiedź2: prawdopodobnie tak (wkrótce się przekonamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 14:36, nazgul47 napisał:

Przepraszam za dwa posty pod żąd, ale zauważyłem, że link do patcha 1.41 edycji zwykłej DVD
nie działa. Proszę o naprawę.


U mnie link działa. Jeśli masz jakiś błąd to występuje raczej tylko u Ciebie. Spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 14:40, Rafal G napisał:

> Przepraszam za dwa posty pod żąd, ale zauważyłem, że link do patcha 1.41 edycji zwykłej
DVD
> nie działa. Proszę o naprawę.

U mnie link działa. Jeśli masz jakiś błąd to występuje raczej tylko u Ciebie. Spróbuj jeszcze
raz.

A jednak! Działa. Przepraszam za niepokojące posty, ale dopiero po 10 włączeniu zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla Ciebie nowa wersja opisu zdolnosci Szarża Jeździecka :)
dzieki za zwrocenie uwagi na absurdalnosc tlumaczenia

Szarża Jeździecka
Za każde przebyte pole przed atakiem, obrona celu zmniejszana jest o 20% (aż do wartości zero).
Jednostki: Mroczny Jeździec, Posępny Jeździec.

Komentarz
Zmniejszenie Obrony obliczane jest według wzoru X*20%

przebyte: 0 pól - brak efektu
przebyte: 1 pole - redukcja o 20%
przebyte: 2 pola - redukcja o 40%
przebyte: 3 pola - redukcja o 60%
przebyte: 4 pola - redukcja o 80%
przebyte: 5+ pól - redukcja o 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować