Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Wiadomo już zatem jak nazywać się będą zdolności podległe Krwawemu Szałowi:
- Memory Of Our Blood (te wszędobylskie kropelki :P)
- Might over Magic - i niech ktoś powie, że Moc (Czarów) nie będzie barbarzyńcom potrzebna :)
- Powerfull Blow (czy to tylko ja, czy powinno być ''-ful'' a nie ''-full''?)

Dodatkowo zwróciłem uwagę, na pewną nieścisłość. Zdolność nazywa się Blood Rage, natomiast w trakcie bitwy na pasku komunikatów pojawia się informacja "X has gotten level Y Demon Rage".

I na koniec pewna myśl, która mi się przyplątała...
W H5 bardzo dużo jest drugoplanowych żeńskich postaci: Beatrice, Shadya, teraz szamanka Gotai...
Czyżby tę ostatnią i dwie wcześniej wymienione miało łączyć coś jeszcze poza tą samą płcią? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 17:25, Napek napisał:

Czyżby tę ostatnią i dwie wcześniej wymienione miało łączyć coś jeszcze poza tą samą płcią?
;)

Jakby tak było to już bym szału dostał i by mi pasek adrenaliny niepotrzebnie skoczył, bo ile można to samo? Przecież to by się za bardzo przewidywalne stało. :P

A filmik z PC Games dość ciekawy. W prawdzie nowości zaledwie niewiele, jednak przynajmniej mamy jakieś wideo lepszej jakości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:11, Adham napisał:

Nazwa pierwszego obrazka mówi wszystko. :P Firebird, Ognisty Ptak. Być może Nival miał w planach
zrobienie ulepszanej jednostki neutralnej, albo Pheonix i Firebird miały być jednostkami z
jakiegoś zamku (Sylvan?).
Oczywiście jest też wersja, że miała być to po prostu jednostka neutralna, która się w końcu
nie pojawiła - tak jak np. Nagi. :)


Z tego co jest pod tym linkiem http://www.celestialheavens.com/show_big_potd.php?id=286 to wynika, że firebird był w becie a potem został zastąpiony przez feniksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 17:47, Nufiko napisał:

Z tego co jest pod tym linkiem http://www.celestialheavens.com/show_big_potd.php?id=286 to
wynika, że firebird był w becie a potem został zastąpiony przez feniksa

Wiecie co tak sobie teraz pomyślałem, że zamiast godzilli u krasnoludów powinien byc własnie ognisty ptak/feniks, gdyż one bardzo pasują do wyznawców smoka ognia, chociaz godzilla tez fajna jest. Być może feniks wydawał się autorom za "delikatny" jak dla armii krasnoludów, jednak mogliby dać ognio ptaka jako neutralna wersja nieulepszonego feniksa, którą mozna ulepszyć w forcie na wzgórzu i zrobić budynek do ich rekrutacji byłoby naprawde fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:15, Bosper napisał:


> Z tego co jest pod tym linkiem http://www.celestialheavens.com/show_big_potd.php?id=286
to
> wynika, że firebird był w becie a potem został zastąpiony przez feniksa
Wiecie co tak sobie teraz pomyślałem, że zamiast godzilli u krasnoludów powinien byc własnie
ognisty ptak/feniks, gdyż one bardzo pasują do wyznawców smoka ognia, chociaz godzilla tez
fajna jest. Być może feniks wydawał się autorom za "delikatny" jak dla armii krasnoludów, jednak
mogliby dać ognio ptaka jako neutralna wersja nieulepszonego feniksa, którą mozna ulepszyć
w forcie na wzgórzu i zrobić budynek do ich rekrutacji byłoby naprawde fajnie.



e tam ... feniksy w ogóle do krasnali nie pasują...

do mamutów to najbardziej pasuje tygrys szablozębny i leniwiec ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:15, Bosper napisał:

Wiecie co tak sobie teraz pomyślałem, że zamiast godzilli u krasnoludów powinien byc własnie
ognisty ptak/feniks, gdyż one bardzo pasują do wyznawców smoka ognia, chociaz godzilla tez
fajna jest.

Dla wyznawców Smoka Ognia może i byłby dobry, ale nie dla wyznawców Smoka Ognia mieszkających w podziemiach. Ptak wyraźnie nie pasuje do zamku wykutego w kraterze wulkanu.

Dnia 14.08.2007 o 18:15, Bosper napisał:

Być może feniks wydawał się autorom za "delikatny" jak dla armii krasnoludów, jednak
mogliby dać ognio ptaka jako neutralna wersja nieulepszonego feniksa, którą mozna ulepszyć
w forcie na wzgórzu i zrobić budynek do ich rekrutacji byłoby naprawde fajnie.

Do tego potrzebne byłoby też stworzenie ulepszeń dla innych jednostek neutralnych (równouprawnienie musi być ;] )>

moonman

Dnia 14.08.2007 o 18:15, Bosper napisał:

e tam ... feniksy w ogóle do krasnali nie pasują...

KRASNOLUDÓW!!
GRrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:40, windows00 napisał:

KRASNOLUDÓW!!
GRrrr...


w ogóle nie rozumiem czemu niektórzy oburzają się na "krasnale" - krasnoludy to wymysł Skibniewskiej - i nie da się ukryć, że pochodzą od słowa krasnoludki czyli krasnale, różne były próby z przetłumaczeniem dwarfs... np. krzaty (chyba patent łozińskiego) - i za skrzaty pewnie też byłaby bulwersacja :D

mnie za to np. denerwuje jak ktoś mówi elfowie, orkowie... zamiast elfy, orki... każdy ma jakieś jazdy :D

ja tam nagminnie używam słowa krasnale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:51, Król Edmund VII napisał:

w którym folderu moge odnaleć zapisane przez siebie rozgrywki iw alki w H5 podstawka b


C:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles

Tam w odpowiednim profilu będziesz miał folder z save''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:05, Rafal G napisał:

> w którym folderu moge odnaleć zapisane przez siebie rozgrywki iw alki w H5 podstawka b


C:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might
and Magic V\Profiles

Tam w odpowiednim profilu będziesz miał folder z save''ami.

oj chodziu mi obittwy które zapisałem. Soki za złe sformółowanie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:31, kamciu609 napisał:

aby grać na ubi.com to trzeba mieć jakiś klucz, skad go wziąść?

Z tyłu instrukcji? x_X coś mi się widzi kolego, że chyba niedługo się pożegnamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:10, Król Edmund VII napisał:

oj chodziu mi obittwy które zapisałem. Soki za złe sformółowanie pytania


W tym samym miejscu w folderze replays.

p.s. Zdobądź sobie Firefoxa, albo przed dodaniem posta sprawdzaj go w Wordzie. Wtedy wszystkim będzie wygodniej. Rozumiesz dlaczego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:40, windows00 napisał:

> Wiecie co tak sobie teraz pomyślałem, że zamiast godzilli u krasnoludów powinien byc własnie

> ognisty ptak/feniks, gdyż one bardzo pasują do wyznawców smoka ognia, chociaz godzilla
tez
> fajna jest.
Dla wyznawców Smoka Ognia może i byłby dobry, ale nie dla wyznawców Smoka Ognia mieszkających
w podziemiach. Ptak wyraźnie nie pasuje do zamku wykutego w kraterze wulkanu.
> Być może feniks wydawał się autorom za "delikatny" jak dla armii krasnoludów, jednak
> mogliby dać ognio ptaka jako neutralna wersja nieulepszonego feniksa, którą mozna ulepszyć

> w forcie na wzgórzu i zrobić budynek do ich rekrutacji byłoby naprawde fajnie.
Do tego potrzebne byłoby też stworzenie ulepszeń dla innych jednostek neutralnych (równouprawnienie
musi być ;] )>


Własnie dlatego napisałem, że do krasnoludów nie pasuje, prędzej do wolnych miast jednak z koleji te sa wyznawcami Smoka Wiatru i powinien być u nich jakiś Ptak Gromu lub Ptak Wichru, Tajfun itp. Pasowałyby tam też Pegazy, bo Wolne miasta strasznie mi się kojarzą z Bastionem z H3 i klimatem gór zazielenionych trawą itp.(oczywiście bez elfów, krasnoludów czy smoków). Naprawde brakuje mi takiego zamku tak samo jak bagien, aby wszystkie możliwe terytoria(charakterysteczne) miały swoje odpowiedniki w zamkach.
Szkoda, że to będzie ostatni dodatek, ja bym wolał jeszcze jeden, który dodawałby 2 w/w zamki i opisywał ich historię obok Wojen Królowej Izabeli, ras które oficjalnie nie wtrącały by się do konfliktu tylko czasami i w zalezności które rozwiązanie im bardziej pasuje.

p.s. ktoś robił moda, który miał pokazywać żekomy wygląd i rodzaje jednostek z Wolnych Miast, czy jest już skończony przynajmniej jakiś opis itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, iż bochater na zdjęciu ma "specjalny ślad" dostępny tylko w wersji kolekcjonerskiej. Może ściągnąłeś moda nie odpowiedniego do twej wersji, albo Yeti jest dostępny tylko w EK.

A co do EK: Wiadomo, czy TotE będzie miało edycję specjalną, czy wszystkie egzemplarze będą taki same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MODy działają niezależnie od Edycji gry, którą posiadamy :D Jednak po głębszym przeszukanie między innymi forum Elratha doczytałem się, że niestety animacja Yetiego została usunięta i stworka nie da się uaktywnić w zwykłej wersji gry. Wg mnie screen, do którego dałem linka pochodzi z jakiejś wersji beta dodatku. Niestety animacji w obecnej wersji gry nie ma :( i przez to gra się wysypuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop

Trwa właśnie turniej zorganizowany przez klan GRANDA. Od 13 sierpnia na trzecim kanale duel trwają pojedynki turniejowe :D Więcej informacji (terminy walk, klasyfikacja) dostępna jest pod tym linkiem -> http://nic-nac-project.de/~moonman/phpBB2/viewtopic.php?t=570
Ja (niechwaląc się :P ) biorę udział w tym turnieju :) Jeśli chcecie wiedzieć jak mi w nim idzie zapraszam na mojego gramsajta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tnx za propagande :D

ja dzisiaj postaram się kibicować na Twoim starciu ze Slammerem - oczywiście będę trzymał kciuki za Slammera ;) (nowy nabytek Grandy)

może przy okazji ujawnią się jakieś klany Heroes5 - my chociaż jesteśmy starym klanem h3, w h5 dopiero się rozkręcamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować