Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Może Ty dowiedziałeś się tego wcześniej, ale to nie znaczy, że wszyscy zrobili tak samo :>
Nie wszyscy odwiedzają Kwasową Grotę :>

A dla tych wszystkich, którzy wolą takie nowinki w polskiej wersji językowej, moje tłumaczenie :)

"Zew Krwi (Blood Rage) jest unikalną zdolnością, która powiązana jest z frakcją Orków, tak samo, jak Trening w Przystanie czy Nekromancja w Nekropolii. Jest to zorientowana na siłę zdolność, która wzmacnia naturalne cechy Orków.

Podstawowe założenie jest takie, że każda jednostka Orków, która ma w swoich żyłach krew Demonów (tzn. wszystkie z wyłączeniem Wiwern i Pao Kai) ma specjalny "licznik Szału" w czasie bitwy.
Gdy jednostka podejmuje akcję ofensywną, poziom Szału wzrasta. Walka wręcz przyniesie większy przyrost Szału, niż atak z dystansu. Gdy istota będzie czekać, bądź zrezygnuje z ruchu - Szał zmniejszy się. Natomiast pozostanie na tym samym poziomie, jeśli jednostka porusza się po polu bitwy. Szał daje również jednostce możliwość ochronę przed obrażeniami (częściowa absorpcja). Za każdym razem gdy ta ochrona zostanie użyta, poziom Szału spada.
Jeśli licznik Szału osiągnie pierwszy próg, istota otrzymuje specjalny, stały bonus, który działa w czasie trwającej walki, dopóki licznik Szału jednostki nie spadnie poniżej pierwszego progu. Po aktywowaniu bonusu, portret jednostki zaczyna błyskać, a nad jednostką następuje gwałtowny wybuch krwi. Nazwa oraz działanie bonusu są dostępne po kliknięciu PPM (prawym przyciskiem myszy) na portrecie jednostki na pasku inicjatywy.

Kolejne dwa progi mogą zostać przekroczone poprzez zwiększanie Szału. Pozwala to zdobyć jednostce kolejne dwa bonusy. Każdy poziom jest zobrazowany na portrecie jednostki jako mała kropla krwi. Każdy bonus ma specyficzne działanie, zależne od typu jednostki.

Licznik Zewu Krwi na początku walki jest wyzerowany, chociaż są specjalne talenty, zdolności i okrzyki wojenne, które pozwalają zbierać oraz zwiększać tempo zdobywania punktów Szału.

Stworzyliśmy tą zdolność rasową, by ukazać potęgę Orków, gdy walczysz nimi. Najprościej rzecz biorąc - im więcej atakujesz, tym potężniejszy jesteś. To bardzo efektowna zdolność, doskonała, gdy chcesz efektywnie wzmocnić każdą z jednostek.

Teraz trochę technicznych detali i podstawowych zasad:
Pierwszy próg ustawiony jest na poziomie 200 Punktów Szału (RP - Rage Points), drugi - na 500 i trzecie - na 1000. "Tarcza Szału" ma swoje własne punkty życia, obliczane podczas przyjmowania ciosu przez jednostkę i odpowiada części z całości punktów życia oddziału. Oddział traci liczbę RP odpowiadającą punktom życia jakie przeznaczył na Tarczę Szału. Procentowy poziom absorpcji zależy od poziomu zdolności Szału Krwi u bohatera.

Wszystkie jednostki otrzymują 20 RP po zniszczeniu wrogiego oddziału (nawet przywołanego) oraz 30 RP po stracie własnego oddziału. Indywidualne bonusy Punktów Szału:

* Atakowanie wroga wręcz: +100 RP
* Atakowanie wroga z dystansu: +50 RP
* Rzucenie Czaru na wroga: +40 RP
* Przyjęcie czaru osłabiającego (z wyłączeniem czarów ofensywnych): +10 RP
* Użycie zdolności Poświęcenia Goblinów (Szamanki) lub Pożarcia Goblina (Cyklopi): +60 RP
* Ruch: 0 RP
* Obrona: -30 RP
* Oczekiwanie: -100 RP
* Ominięcie tury z powodu niskiego morale: -80 RP

Są też przykłady oddziaływania pewnych czarów i zdolności jednostek na Zew Krwi:

* Oślepienie: -100 RP za każdą straconą turę
* Szał: podwojenie RP, gdy zaklęcie jest aktywne
* Hipnoza: -50 RP za każdą akcję w czasie działania czaru
* Dezorientacja: zdobyta do tej pory liczba punktów jest zmniejszana o 5/10/15/20 RP (w zależności od znajomości magii wrogiego bohatera)
* Zdolności, które zmniejszają inicjatywę jednostki (Uderzenie, Strzała Ochrony itp.): -20 RP
* Strach: -100 RP
* Wyssanie Życia, Osłabiający Cios: -20 RP za każdy taki atak
* Orki, które posiadają zdolność Szał: +60, zamiast +30 za śmierć sojuszniczego oddziału
* "Zdolność" tchórzostwa Goblinów: -100 RP"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:38, DArkon1990 napisał:

Się trochę Spoźniłeś o tej tabelce dowiedziałem się z http://[m] tam jest nawet
opisane parę nowych (albo starych jak komu) zdolności.

Się zastanawiam czy płacą Ci coś za ciągłe dawanie tego linka...

Co do szału bitewnego orków to zapowiada się on po prostu cudownie. :) Mam nadzieję, że te orki nie będę za mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 00:16, Kukowsky napisał:

> Się trochę Spoźniłeś o tej tabelce dowiedziałem się z http://www.acidcave.com/ tam jest
nawet
> opisane parę nowych (albo starych jak komu) zdolności.
Się zastanawiam czy płacą Ci coś za ciągłe dawanie tego linka...

Co do szału bitewnego orków to zapowiada się on po prostu cudownie. :) Mam nadzieję, że te
orki nie będę za mocne.



Nie nikt mi nie płaci, poprostu daję linka żeby wymieniać się informacjami, bo jak tylko skopiuję np. Newsa z jakiejś strony to zaraz czy to twoje Tłumaczenie, z jakiej strony to pochodzi itp. pozatym może się zdarzyć że Akurat Kwasowa Grota może (ale niemusi) mieć jakieś nowe ciekawe rzeczy/Newsy i temu podaję link do tej strony, wiem może to wygląda na Spam, ale ja nie piszę takich tekstów typu, "Hej wchódźcie tu mam fajną stronę" co spamerzy tylko ten sam tekst piszą i nic nowego, ja coś napiszę odnośnie jakiegoś tekstu, no i jak coś będzie w temacie wspólne z Newsem Kwasowej Groty to podaję linka, jak nic nie ma ciekawego potrzeby to nic niepiszę i niedaję linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękujemy za tłumaczenie :)
Niestety w tym z Kwasowej Groty znalazły się pewne błędy, a już na pewno jeden i to byczych rozmiarów :P

Co zaś się tyczy samego "Z pamiętniczka..."
Blood Rage to będzie coś :) Mimo że Nival można podejrzewać o pewnego rodzaju lenistwo (wygląd alternatyw Przystani :P) to w przypadku rasowego talentu Orków postarali się. Miło, że każda z jednostek będzie dysponować różnymi bonusami.

Nie wiem jednak czy tylko nie naszła taka myśl, ale patrząc na te wszystkie dodatnie i ujemne modyfikatory doszedłem do wniosku, że sporo do powiedzenia w walce z Orkami będą mieli Nekromanci (a jak do tego dojdzie Skowyt Grozy :] ).

Szkoda, że za rzucanie goblinami nie będzie bonusów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

Co zaś się tyczy samego "Z pamiętniczka..."
Blood Rage to będzie coś :)

No ba ^^

Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

Mimo że Nival można podejrzewać o pewnego rodzaju lenistwo (wygląd
alternatyw Przystani :P)

Nie nazywałbym tego lenistwem. W końcu, według słów pracownika Nivalu (Siergiej Semashko jeśli mnie pamięć nie myli) FJP były właśnie pierwszymi alternatywami i powodem to stworzenia następnych. Ich pozytywne przyjęcie sprawiło, że Nival zdecydował się na stworzenie alternatyw dla każdego z zamków.

Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

to w przypadku rasowego talentu Orków postarali się.

Czy tylko mi się wydaję, że rasowe zdolności nacji z obu dodatków są potężniejsze i bardziej dopracowane niż pozostałe? ;)

Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

Miło, że każda
z jednostek będzie dysponować różnymi bonusami.

Fajnie też, że nie wszystkie będą miały bonusy. Twórcy pamiętali, że Wiwerny i Pao Kai nie mają w sobie krwi Demonów i "oszczędzili" im Zewu Krwi :)

Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

Nie wiem jednak czy tylko nie naszła taka myśl, ale patrząc na te wszystkie dodatnie i ujemne
modyfikatory doszedłem do wniosku, że sporo do powiedzenia w walce z Orkami będą mieli Nekromanci
(a jak do tego dojdzie Skowyt Grozy :] ).

To wynika głównie z orientacji Nekromantów na magię Mroku. W końcu jednostki Nekromantów mają tylko jedną możliwość zmniejszenia RP Orkom. Pozostałe osłabienia, które może wykorzystać armia nieumarłych, związane są z czarami.

Dnia 24.08.2007 o 07:22, Napek napisał:

Szkoda, że za rzucanie goblinami nie będzie bonusów :D

Jak to nie? :P
A ten bonus świetnej animacji się nie liczy? xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją "Oferta Raelaga", w przedostatnim garnizonie w misji pojawia mi się armia złożona z 800 cerberów itp., nawet jak je pokonam to mam za małą armię do finałowej bitwy, chodzi o jakiś skrypt, którego nie uruchomiłem, czy to jest po prostu tak trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast iść drogą prosto przez trzy wypakowane garnizony, powinieneś je omijać, przechodząc obok miast demonów. Nie zdobywaj ich, bo nie będziesz miał z nich żadnego użytku. Niestety, nie mam nigdzie pod ręką mini-mapy tej misji, a skanować mi się nie chce :P sęk w tym, że przed silnymi garnizonami powinna iść jakaś ścieżka w bok, i właśnie tą ścieżką powinieneś przejść, podbijając dużo słabsze garnizony. Mam nadzieję, że nie poplątałem tego za bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zapraszam wszystkich do pobrania i testowania mojego najnowszego programu Heroes V Advanced GameMechanics Modifier v2.0. Nie będę się rozpisywał o wszystkich dostępnych nowościach tutaj, mogę powiedzieć tylko, że postęp w porównaniu z wersją v1.0 jest gigantyczny. Program oczywiście do pobrania na stronie:

http://members.lycos.co.uk/homam/HVAGMM.htm

Komentarze mile widziane, jak również zgłoszenia o ewentualnych błędach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 09:26, azur65 napisał:

Mam problem z misją "Oferta Raelaga", w przedostatnim garnizonie w misji pojawia mi się armia
złożona z 800 cerberów itp., nawet jak je pokonam to mam za małą armię do finałowej bitwy,
chodzi o jakiś skrypt, którego nie uruchomiłem, czy to jest po prostu tak trudne?


Po prostu idź podziemiami, a nie przez garnizony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdybys jeszcze zrobil wersje angielska - mysle ze wart jest ten mod do zgloszenia do ubi - moze dostaniesz pieczec zgodnosci jak poradnik ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:07, DiDivor napisał:

Komentarze mile widziane

No to skoro są mile widziane, to dam swój :)
Widzę, że zwróciłeś uwagę na to, co kiedyś napisałem o sumie prawdopodobieństw. Teraz przynajmniej widać ile procencików mamy jeszcze do rozdysponowania :)
A do tego jeszcze wybudowany Mod Manager. Nie pamiętam czy był w pierwszej wersji, ale jego dodanie było rewelacyjnym pomysłem.

Jednym słowem: rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:26, morthi napisał:

gdybys jeszcze zrobil wersje angielska - mysle ze wart jest ten mod do zgloszenia do ubi -
moze dostaniesz pieczec zgodnosci jak poradnik ?:)


Wersję angielską mógłbym zrobić, myślałem o tym. Ale potrzebuję kogoś do pomocy ;) Wysłałbym mu materiały, które by przetłumaczył na angielski, a ja bym tylko skompilował angielską wersję językową :) Jeśli ktoś jest chętny, niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:26, morthi napisał:

gdybys jeszcze zrobil wersje angielska - mysle ze wart jest ten mod do zgloszenia do ubi -
moze dostaniesz pieczec zgodnosci jak poradnik ?:)

A czy coś oprócz poradnika ma tą pieczęć?
Bo nie spotkałem się jeszcze, a jest przynajmniej jeden program, który jest tego warty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze mowisz o in_game_skillwheel :P

nie - jak dotad tylko kompendium otrzymalo pieczec zgodnosci. Moze program Didivora bedzie mial szczescie i rowniez otrzyma? jest na prawde niesamowity i daje wiele mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować