Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 19:35, DArkon1990 napisał:

Pomyślałem sobie że dam paczkę modów, oto one http://rapidshare.com/files/50378067/Mody_do_Heroes_of_Might_and_Magic_V_Ku_nia_Przeznaczenia.rar
sporo dodatków, mody z tekstami są spolszczone przezemnie i przez Morthigo (Nival 10 PL) ,
reszta ja, acha mody działają z Kuźnią Przeznaczenia 2.1 i Podstawką 1.5, w paczce znajduje
się też inna wersja Xazardous Combat Mod v2.1.1 PL, która jest (moim zdaniem) lepsza od tej
wersji którą zapodał DiDivor.


Witam mam do Ciebie pytanko odnosnie niektorych modow w tym pakiecie, a mianowicie co zmieniaja nastepujace mody - RTS Heroes V - Grass/Dirt textures replacer oraz mod Nival10 i w jaki sposob go zainstalowac? Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nieco(a nawet bardzo) opóźnione, ale... gdzie są pokazane alter ulepszenia Przystani? Przeszukałem archiwum homm5.gram.pl, galerię, praktycznie całą stronę. Na forum szukajka świruje i nie mogę nic znaleźć. A widzę, że parę osób wie coś o nich(Kukowsky, windows00). Może to wina mojego lipcowego niepobytu na forum.. nie wiem, kiedy ukazały się alternatywy. Będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie oświeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nival10 wypakowujesz do folderu Maps (Wazne - ten mod dziala wylacznie z Kuznia Przeznaczenia.Powinienes miec pliki nival.off oraz dwa pliki bat. jeden z nich zmienia rozszerzenie moda na h5m a drugi przywraca je na off (czy jakies inne ale rozne od h5m) mod jest aktywny kiedy ma rozszerzenie h5m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:13, morthi napisał:

zostaly one zaprezentowane w Kuzni Przeznaczenia - czyli sa to FJP - Fanatyczne Jednostki Przystani :)

Więc jednak... cóż... myślałem, że nieco się wysilą, biorąc zwłaszcza pod uwagę, że niektóre jednostki są niezbalansowane... Egzekutor - zdolności Chłopa i Szeregowego. Mroczny Kapłan - dużo większe obrażenia dystansowe. Piszę to z własnych doświadczeń z czasów, gdy przechodziłem kampanię Kuźni(trochę dawno). Kusznik też chyba był trochę za silny jak na ulepszenie Łucznika. Ale może chwyta mnie już skleroza... trudno, jakoś przeżyję z FJP. Chociaż myślałem, że biorąc pod uwagę ich rolę w fabule, twórcy zostawią ich tylko w kampanii, a do grania dadzą nam nowy zestaw. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma obaw - jednostki zostana zbalansowane :) - mam nadzieje ze Orki nie beda zbyt podpakowane bo Szal i Okrzyki wprowadzaja bardzo duze zamieszanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:19, Lfdracon napisał:

Więc jednak... cóż... myślałem, że nieco się wysilą, biorąc zwłaszcza pod uwagę, że niektóre
jednostki są niezbalansowane...

Wiadomo, że wygląd pozostanie bez zmian. Ale można spodziewać się nowości w zdolnościach jednostek :)
Na razie wiadomo tylko, że Zealot (mam nadzieję, że CDP porzuci ideę Mrocznego Kapłana na rzecz np. Fanatyka) nie będzie posiadał Oślepienia (zamiast niego Oczyszczenie) a Upadły Anioł straci Life Drain na rzecz czarów (Divine Wrath i Prawa Moc).
Dodatkowo na jednym filmiku widać było jak alternatywny gryf zastosował jakiś nowy rodzaj lotu, po którym wrócił na swoje miejsce.
No i jestem pewien, że statystyki też zostaną doprowadzone do stanu powszechnej używalności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:29, Budo napisał:

ciągłe dawanie tego linka podchodzi pod punkt regulaminu o ogłoszeniach i reklamie, więc spasuj
trochę...

W sumie nie powinienem chyba polemizować, ale ciężko jest ten przypadek jednoznacznie ocenić.
Nie jest winą Darkona, że newsy na Kwasowej Grocie nie mają swoich podstron, do których można by dawać linki tu na forum a jedynie pojawiają się na stronie głównej.
Może jestem w błędzie, ale czy w taki sam sposób nie reklamujemy tu Heroes Community albo Celestial Heavens? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:09, morthi napisał:

domyslam sie ze mowisz o in_game_skillwheel :P

Bardziej miałem na myśli sam skillwheel :)
Liczę, że In-Game Skillwheel zostanie dodany w jednym z patchów, jak było to z "papierową lalką".

Dnia 24.08.2007 o 11:09, morthi napisał:

nie - jak dotad tylko kompendium otrzymalo pieczec zgodnosci. Moze program Didivora bedzie
mial szczescie i rowniez otrzyma? jest na prawde niesamowity i daje wiele mozliwosci

Czyli pamięć mnie nie myliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:39, windows00 napisał:

Liczę, że In-Game Skillwheel zostanie dodany w jednym z patchów, jak było to z "papierową lalką".


Byłoby rewelacyjnie, obawiam się jednak, że w przeciwieństwie do papierowej lalki, której pojawienie się było nieuniknione, tutaj szanse są niezbyt wielkie;) W jakimś tam stopniu skillwheel jest cheatem - w końcu ile trzeba by spędzić dni grając, żeby dojść to pożądanej zdolności. A tu z pomocą SW idziemy jak po sznureczku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:44, Rafal G napisał:

Byłoby rewelacyjnie, obawiam się jednak, że w przeciwieństwie do papierowej lalki, której pojawienie
się było nieuniknione

Nieuniknione? Czy ja wiem?
Nival o tym nie pomyślał, więc fani to naprawili. Teraz jest podobnie :>

Dnia 24.08.2007 o 11:44, Rafal G napisał:

tutaj szanse są niezbyt wielkie;)

Czas pokaże :)

Dnia 24.08.2007 o 11:44, Rafal G napisał:

W jakimś tam stopniu skillwheel jest
cheatem - w końcu ile trzeba by spędzić dni grając, żeby dojść to pożądanej zdolności. A tu
z pomocą SW idziemy jak po sznureczku;)

Skoro uznajesz Skillwheel cheatem, tak samo powinieneś uznawać za cheat Kompendium. Pomyśli ile musiałbyś grać, żeby to wszystko odkryć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielu rzeczy nie da sie samodzielnie odkryc :)
chociaz jesli ktos gralw wersje alfa to teoretycznie mogl wymyslec w jaki sposob zostal zaimplementowany pasek gotowosci bojowej :) lecz np z ruchem to ciezko cos samodzielnie wymyslec (no chyba ze ktos siedzi z kalkulatorem przy edytorze i liczy pola :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:34, Napek napisał:

Może jestem w błędzie, ale czy w taki sam sposób nie reklamujemy tu Heroes Community albo Celestial
Heavens? :)

Nie, bo jest różnica między dawaniem linka do informacji całkowicie nowej, a informowaniem, że na jakiejś tam stronie pojawił się news w którym napisano o tym o czym w temacie już toczy sie dyskusja...

Niestety muszę zgodzić się z windowsem00, że te zdolności rasowe z dodatków są bardziej dopracowane, niż te z podstawki. Widać Nival nie przyłożył się tak bardzo do tego przy tworzeniu z podstawki...

Co do In-Game-Skillwheel to moim zdaniem zdecydowanie powinien zostać on wprowadzony w dodatku. Jest to bardzo przydatna rzecz, a skoro jest to rzecz przydatna to dlaczego by jej nie wprowadzić? ;) Przecież twórcy się przy tym nie namęczą, a fani będą szczęśliwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:47, windows00 napisał:

Nieuniknione? Czy ja wiem?
Nival o tym nie pomyślał, więc fani to naprawili. Teraz jest podobnie :>


Lalka była standardem w poprzednich częściach. Jej brak w piątce był najzwyklejszym niedopatrzeniem (mam nadzieję;)), a fani po prostu uprzedzili fakty. jestem przekonany, że nawet bez moda lalka w końcu by się pojawiła:)

Dnia 24.08.2007 o 11:47, windows00 napisał:

Czas pokaże :)


Nie napisałem, że takich szans nie ma, tylko że są niewielkie;) A to różnica;)

Dnia 24.08.2007 o 11:47, windows00 napisał:

Skoro uznajesz Skillwheel cheatem, tak samo powinieneś uznawać za cheat Kompendium. Pomyśli
ile musiałbyś grać, żeby to wszystko odkryć ;D


Przyznasz, że jest pewna różnica. Większość informacji zawartych w kompendium dostajemy jak na tacy w trakcie gry (nie chcę tu w żaden sposób podważać wartości kompendium - jest to rzecz świetna i niezwykle użyteczna). Jednak SW i zależności między zdolnościami to już zupełnie inna bajka. Tutaj, żeby osiągną efekt końcowy trzeba się nieźle namęczyć i wypróbować setki, jeśli nie tysiące, kombinacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:55, Rafal G napisał:

Lalka była standardem w poprzednich częściach.

W poprzednich częściach nie było tak rozwiązanego rozwoju, więc nie było szans na In-Game Skillwheel, ale czy to odbiera jego sens i prawdopodobieństwo dodania do gry?

Dnia 24.08.2007 o 11:55, Rafal G napisał:

Nie napisałem, że takich szans nie ma, tylko że są niewielkie;) A to różnica;)

A ja nie zanegowałem Twojego zdania :P

Dnia 24.08.2007 o 11:55, Rafal G napisał:

Przyznasz, że jest pewna różnica. Większość informacji zawartych w kompendium dostajemy jak
na tacy w trakcie gry (nie chcę tu w żaden sposób podważać wartości kompendium - jest to rzecz
świetna i niezwykle użyteczna).

Również większość informacji ze Skillwheela (praktycznie całość) dostajemy w trakcie gry :>

Dnia 24.08.2007 o 11:55, Rafal G napisał:

Jednak SW i zależności między zdolnościami to już zupełnie
inna bajka.

IMO - ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:17, morthi napisał:

Nival10 wypakowujesz do folderu Maps (Wazne - ten mod dziala wylacznie z Kuznia
Przeznaczenia.Powinienes miec pliki nival.off oraz dwa pliki bat. jeden z nich zmienia rozszerzenie
moda na h5m a drugi przywraca je na off (czy jakies inne ale rozne od h5m) mod jest aktywny
kiedy ma rozszerzenie h5m)

Dzieki wielkie! Ciekawi mnie natomiast dzialanie modow Dirt/Grass Replaced Textures - wydaje mi sie ze gra znacznie plynniej chodzi lecze chyba czegos w grafce brakuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DiDivor... właśnie ściągnąłem twój program i... szok. Spodziewałem się czegoś dużo trudniejszego. Ja wogóle nie znam się na MODach a tu proszę: wszystko przejrzyście i czytelnie i co najważniejsze proste jak drut :D jesteś wielki. Szacuneczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

modow z podlozem nie wyprobowywalem - plynniejsze dzialanie byc moze jest zwiazane z kiepska jakoscia tekstur (w porownaniu do jakosci tekstur w grze) przez co karta graficzna ma mniej do przerobienia :)

btw - Nival10 to mapka o nazwie Heroes: Wersja Ostateczna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:01, windows00 napisał:

W poprzednich częściach nie było tak rozwiązanego rozwoju, więc nie było szans na In-Game Skillwheel,
ale czy to odbiera jego sens i prawdopodobieństwo dodania do gry?


Ja w żadnym wypadku nie twierdzę, że umieszczenie In-Game Skillwheela w sposób oficjalny w grze nie ma sensu;) Wręcz przeciwnie - chciałbym go tam zobaczyć. Jednak ma on to stosunkowo małe szanse, z powodów które już wymieniłem;)

Dnia 24.08.2007 o 12:01, windows00 napisał:

Również większość informacji ze Skillwheela (praktycznie całość) dostajemy w trakcie gry :>


Owszem, dostajemy, ale żeby zebrać je w sensowną całość i samemu utworzyć odpowiednie drzewa nie jest już tak łatwo. W tym przypadku dostajemy jedynie strzępy informacji. Do pełnego obrazu możemy dojść jedynie metodą prób i błędów;)

Dnia 24.08.2007 o 12:01, windows00 napisał:

> Jednak SW i zależności między zdolnościami to już zupełnie
> inna bajka.
IMO - ta sama


W takim razie jestem dla Ciebie pełny podziwu:) Musisz być naprawdę wyśmienitym graczem;) Dla mnie o wiele trudniej jest dojść do tego jak osiągnąć np "Absolutną Ochronę", niż dowiedzieć się jakie też bonusy może dawać Zbroja Zapomnianego Bohatera;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować