Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

czesci mają ustawioną premierę TotE na 27 września... ciekawe czemu my na październik...

daliby chociaż preorder ;)
już dawno tak nie wyczekiwałem na grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy również nie możecie dodawać komentarzy na stronie HoMMa? Chciałem napisać Windowskowi, że ma błąd w artykule o łączonych artefaktach:
"podda się lub ucieknie to opuszcza on jeden z artefaktów"
Troszkę mnie to rozbawiło ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

Kto nadał Sarethowi imię Sareth

A ma to jakiekolwiek znaczenie? ;>
Na razie nic o tym nie wiadomo, a TotE wcale nie musi tego wyjaśniać :>

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

, i dlaczego poszedł właśnie do tego maga, a nie innego?

To raczej decyzja Władcy Demonów, bo kto inny miałby kierować przyszłością Mrocznego Mesjasza, jak nie ojciec...
Spoiler

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

Głupie przypuszczenia

najlepiej, zehir brat arantira, arantir jest magiem który szkolił Saretha, wiedział od początku
o Mrocznym Mesjaszu, nagle wchodza orkowie, ,rozwalają co się da, byle zabić saretha...To by
była fabuła, jak myślicie, tłumaczyłaby wiele aspektów obu gier!!!

Koniec głupich przypuszczeń

Nie obraź się, ale one są bardzo głupie :>
Nie będę wyliczał wszystkich niespójności Twoich przypuszczeń, bo dużo miejsca by one zajęły...

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

mam teorie, zeSpoiler Godryk nie wiedział, gdzie jest Izabela, ale Raelag wiedział, jakby wszystko było
ukartowane...
Koniec Spoilera

Myślisz, że Godryk pozwoliłby sobie na niewiedzę w sprawie bytności Izabeli? :>

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

A teraz cofnę się daleko w przeszłość: Czemu w Hammers of Fate, 1 misja 1 kampanii Laszlo nagle przechodzi > na czeski/

Błąd spolszczenia. Zainstaluj wszystkie łatki - łatkę polonizacyjną i patch.

greg_f

Dnia 27.08.2007 o 11:09, Ostrowiak napisał:

Czy wy również nie możecie dodawać komentarzy na stronie HoMMa? Chciałem napisać Windowskowi, że ma
błąd w artykule o łączonych artefaktach

Wraz z nowym forum, przenieśliśmy tam komentowanie newsów.
A o błędach możesz pisać na e-mail albo przez gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 14:50, moonman napisał:


Nasze CDP chyba zawsze było do tyłu w porównaniu z sąsiadami zza południowej granicy. Więc i tym razem nie ma się co dziwić. Zresztą i tak powiedzieli już, że premiera będzie nie wcześniej niż w październiku. Nam pozostaje tylko mieć na dzieję, że nie oznacza to: "przy dobrych wiatrach przed świętami"... i że żadna postać nie przemówi do nas po węgiersku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 16:46, Rafal G napisał:

> http://cdprojekt.cz/wszystko_o_grze.asp?action=ShowGame&gid=432

Nasze CDP chyba zawsze było do tyłu w porównaniu z sąsiadami zza południowej granicy. Więc
i tym razem nie ma się co dziwić. Zresztą i tak powiedzieli już, że premiera będzie nie wcześniej
niż w październiku. Nam pozostaje tylko mieć na dzieję, że nie oznacza to: "przy dobrych wiatrach
przed świętami"... i że żadna postać nie przemówi do nas po węgiersku;)


mam nadzieje że tak nie będzie. A co terminu to jestem troche wiekszym optymistą i uwazam że do kończa wsześnia powinni to skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie czy w dodadku Toe oraz w pathu 2.2 powinny pojawić usprawnienia w działaniu runów a raczej wprowadzenie pewnych ograniczeń w ich korzystaniu, by wyrównać rywalizację miedzy rasami? Bo zmina umiejetności "znjomość runów" na pewno nie powinna być zmienia i tu raczej nie wielu się ze mną nie zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 17:54, Król Edmund VII napisał:

a raczej wprowadzenie pewnych ograniczeń w ich korzystaniu,


Ale runy też mają swoje ograniczenia. Jednej runy można użyć tylko raz na jednej jednostce. Mając odpowiednią umiejętność można zrobić to dwa razy ale już a trzy razy większym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 19:53, Daimon_Frey napisał:

> a raczej wprowadzenie pewnych ograniczeń w ich korzystaniu,

Ale runy też mają swoje ograniczenia. Jednej runy można użyć tylko raz na jednej jednostce.
Mając odpowiednią umiejętność można zrobić to dwa razy ale już a trzy razy większym kosztem.

tak oczywiście ale gdy zaczynasz walkę to zazwyczaj masz duzo surowców żeby nie zabrakło na runy. a dla jednostek zaawansowanych niektóre runy powinny być zablokowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale takie ograniczenia jakie podawałeś ze dwie strony wcześniej nie maja sensu, bo za bardzo by osłabiły runy, że nikt by ich nie używał, a przynajmniej nie chciał używać albo by narzekał na ich słabość. Nie wiem jak według innych, ale jak dla mnie to runy są dobrze wyważone i nic nie trzeba w nich poprawiać. I jak pisał Daimon_Frey mają one swoje ograniczenia, a robiąc jeszcze większe były prawie bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 20:20, Radek15 napisał:

Nie obraź się, ale takie ograniczenia jakie podawałeś ze dwie strony wcześniej nie maja sensu,
bo za bardzo by osłabiły runy, że nikt by ich nie używał, a przynajmniej nie chciał używać
albo by narzekał na ich słabość. Nie wiem jak według innych, ale jak dla mnie to runy są dobrze
wyważone i nic nie trzeba w nich poprawiać. I jak pisał Daimon_Frey mają one swoje ograniczenia,
a robiąc jeszcze większe były prawie bezużyteczne.


niestety chyba nie sa tak dobrze wywrzone skoro wiele nerzeka a ponadto dobrze wiemy że wystarczy 2 miechy i z krasalami nikt sobie nie poradzi. A odnosnie tego co napisałem 2 wcześniej było napisane że to tylko propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 20:23, Król Edmund VII napisał:

niestety chyba nie sa tak dobrze wywrzone skoro wiele nerzeka a ponadto dobrze wiemy że wystarczy
2 miechy i z krasalami nikt sobie nie poradzi. A odnosnie tego co napisałem 2 wcześniej było
napisane że to tylko propozycje


Nie kjoniecznie nie da się wygrać. Każda rasa posiada dobre jednostki, a dadając do tego jeszcze czary to nawet runy są bez szans. A przecież pisał Daimon_Frey, że runę rzucasz tylko raz na jednostkę chyba, że posiadasz jakąś tam zdolność, a później to już drożej, a z tego można się przecież domyślić, że osoba grająca krasnoludami nie posiada nieskończonej ilości surówców, które skończą się jej po rzuceniu kilku run.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 20:27, Huksi napisał:

Moim zdaniem wystarczy osłabić runę prędkości i berserkera - to wystarczy.


Co do tej runy masz rację. Jest ona przesadzona, bo można prawie całe lub całe pole bitwy jednym ruchę przejść, zależy tylko jaką jednostką. A co Ci w berserkeru nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 20:20, Król Edmund VII napisał:

tak oczywiście ale gdy zaczynasz walkę to zazwyczaj masz duzo surowców żeby nie zabrakło na
runy. a dla jednostek zaawansowanych niektóre runy powinny być zablokowane


Nie powinny, idąc tym tokiem myślenia to u innych ras też rasowe zdolności nie powinny dotyczyć silniejszych jednostek, np. artefakty u magów. Gdy walczę muszę zdecydować czy użyć run czy zostawić surowce na rozbudowę szczególnie gdy na mapie nie ma ich za wiele a o kopalnie na początku trudno. Może później jest łatwo, ale Krasnoludy właśnie dzięki runom są tym czym są, bez nich prawdopodobnie byliby za słabi. Moje zdanie jest takie samo jak Radka, runy są dobrze wyważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 21:36, Huksi napisał:

W zasadzie nic, ale takie Smoki dostają chyba wtedy zbyt wielką premię... ale mogłem coś przekręcić
dawno nie grałem.


Co do premii to nie wiem, mało grałem tą rasą.

Dnia 27.08.2007 o 21:36, Huksi napisał:

Sorry, za drugi post, ale nawet bez runów krasnale (tak, krasnale :) są silne (np. imo najlepsza jednostka 1
poziomu).


Może mają najsilniejszą jednostkę 1 poziomu, ale jeśli się nie mylę to berserker jest jedną z najsłabszych jednostek 4 poziomu. Trzeba zaznaczyc także to, że nie posiadają oni żadnej jednostki latającej, co jest dużym osłabieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować