Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Na dobranoc ciekawostka od niezawodnego Jolly-Joker''a :)
Oryginalna treść jego wypowiedzi z oficjalnego forum:

"The Battle Mage has the ability to shield his neighbors from magic attack. That means he can himself fire through them without hurting them (yes, that is so). However, the normal attack still hits everything in line, so he doesn''t need those spells since he can shoot profitably under cover."

Zatem wiemy już do czego służy tajemnicza Eldritch Aura :)
A oto kwintesencja powyższego cytatu w przełożeniu na nasze: magiczny atak Maga Bitewnego (alternatywy Arcymaga) nie rani sąsiadujących z nim jednostek.

Dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 22:52, Napek napisał:

Zatem wiemy już do czego służy tajemnicza Eldritch Aura :)

Czyli będzie można efektywniej chronić Magów. Co prawda za cenę braku czarów, ale w końcu to "gra strategiczna, oparta o dobre decyzje" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 22:57, windows00 napisał:

Czyli będzie można efektywniej chronić Magów. Co prawda za cenę braku czarów, ale w końcu to
"gra strategiczna, oparta o dobre decyzje" :D

W późniejszych stadiach gry będzie to bardzo efektowne. Na początku szkolimy Arcymagów rzucających silne czary. Później, gdy będzie ich już tylu, że będą strzelać silniej niż czarować, można ich będzie przewerbować na Magów Bitewnych ;] uszczupli to pewnie znacznie skarbiec, jednak ja np. rzadko kiedy rekrutuję jednostki poziomów 1 i 2, gdyż są po prostu słabe. Gremliny nie są wybitnymi strzelcami, dopiero w bardzo dużej ilości - podobnie jak Kościani Łucznicy. Niestety, Gremliny kosztują, a kościaków łatwo powołać Nekromantą(trochę trudniej po patchach 1.5 i 2.1 :P)...

Ładnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 09:14, Lfdracon napisał:

W późniejszych stadiach gry będzie to bardzo efektowne. Na początku szkolimy Arcymagów rzucających
silne czary. Później, gdy będzie ich już tylu, że będą strzelać silniej niż czarować, można
ich będzie przewerbować na Magów Bitewnych ;]

Jak ich przewerbujesz to w ogóle nie będą mogli czarować :P
IMO lepsza byłaby taka taktyka - wynajmujesz Magów Bitewnych, a jak już będziesz miał ich dużo - przekwalifikujesz ich na Arcymagów i oprócz strzelania mają potężne czary :)

Dnia 06.09.2007 o 09:14, Lfdracon napisał:

uszczupli to pewnie znacznie skarbiec, jednak
ja np. rzadko kiedy rekrutuję jednostki poziomów 1 i 2, gdyż są po prostu słabe. Gremliny nie
są wybitnymi strzelcami

Akurat gremliny to dobry wybór, bo mogą naprawić Golemy (machiny oblężnicze też, ale lepiej naprawiać jednostki :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 09:14, Lfdracon napisał:

> Czyli będzie można efektywniej chronić Magów. Co prawda za cenę braku czarów, ale w końcu
to
> "gra strategiczna, oparta o dobre decyzje" :D
W późniejszych stadiach gry będzie to bardzo efektowne. Na początku szkolimy Arcymagów rzucających
silne czary. Później, gdy będzie ich już tylu, że będą strzelać silniej niż czarować, można
ich będzie przewerbować na Magów Bitewnych ;] uszczupli to pewnie znacznie skarbiec, jednak
ja np. rzadko kiedy rekrutuję jednostki poziomów 1 i 2, gdyż są po prostu słabe. Gremliny nie
są wybitnymi strzelcami, dopiero w bardzo dużej ilości - podobnie jak Kościani Łucznicy. Niestety,
Gremliny kosztują, a kościaków łatwo powołać Nekromantą(trochę trudniej po patchach 1.5 i 2.1
:P)...

Ładnie :))


Jak nie wynajmujesz jednostek 1 i 2 lvl to ciekawe czy wygrałbyś ze średnim graczem w H5, gdyż dla nich każdy gremlin czy gargulec jest wazny(po pierwsze masz ich zawsze dużo i coś robia, po drugie odwracają uwagę, po trzecie jak on bedzie miał jednostki 1 i 2 poziomu a ty nie to przegrasz chyba, ze przeciwnik twój bedzie miał słabego herosa(bardzo słabego) lub źle zrobionego(złe umiejetności), jednak czesto jest tak, ze to najsłabsze jednostki decyduja o wygranej walce bo je się zabija na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była tutaj dyskusja, ze jednostki lochów są silniejsze dlatego jednostek poziomów 1-2 przybywa mało(w sumie 3 też, ale nie jest tak źle ostatecznie). Radze sobie porównać statystyki i zdolności krasnoludzkich obrońców i zabójców oraz ich przyrostów i potem odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze(ja uwazam, że obrońcy-mają chyba z 4, 5 zdolności osłaniajacych ich i zmniejszających dmg do tego 12 hp. spory atak i obronę a z runa szarzy pójdą naprawde daleko do przodu, przyrost 2*18=36, co prawda dmg tylko 1-2, ale przyrost robi swoje i jest ponad 2 razy większy(około 2,5 raza) od zabójców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wczoraj w Komputer Świat GRY:

"Stań na czele nowej, potężnej rasy stworzonej, by palić, grabić, rabować!"

Poza tym jest znaczek pełnej polskiej wersji językowej.

Oczywiście TotE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 10:15, windows00 napisał:

Jak ich przewerbujesz to w ogóle nie będą mogli czarować :P

Nie byłbym taki pewien :) W oficjalnym newsie z 13 czerwca z wymienionymi wszystkimi alternatywami dla Akademii było podane, że Battle Mage będzie casterem dysponującym magiczną pięścią i oczyszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 15:42, Napek napisał:

> Jak ich przewerbujesz to w ogóle nie będą mogli czarować :P
Nie byłbym taki pewien :) W oficjalnym newsie z 13 czerwca z wymienionymi wszystkimi alternatywami
dla Akademii było podane, że Battle Mage będzie casterem dysponującym magiczną pięścią i oczyszczeniem.

To zwykłemu arcymagowi musza dac wiecej many lub wzmocnić(ewentualnie dodać nowe) czary, gdyż wszyscy beda robić battle mage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 10:15, windows00 napisał:

Jak ich przewerbujesz to w ogóle nie będą mogli czarować :P

Może źle się zrozumieliśmy. Mi chodziło o taką sytuację - czary Arcymaga są słabsze od jego ataku magicznego. Oczywiście taka sytuacja będzie mieć miejsce, gdy Arcymagów naprodukujemy naprawdę sporo. Wtedy, zamiast kupować najsłabsze jednostki, można przetrenować Arcymagów na Magów Bitewnych.

Dnia 06.09.2007 o 10:15, windows00 napisał:

Akurat gremliny to dobry wybór, bo mogą naprawić Golemy (machiny oblężnicze też, ale lepiej
naprawiać jednostki :D ).

Z tej umiejętności rzadko kiedy korzystałem, bo Gremliny albo ginęły w pierwszej kolejności, albo Golemy wysłałem do blokowania strzelców przeciwnika i Gremliny nie dochodziły(:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 16:21, Lfdracon napisał:

Może źle się zrozumieliśmy. Mi chodziło o taką sytuację - /reszta ciach/

A ja Ci pokazałem lepszą (moim zdaniem) alternatywę :)
Na początku czary są słabe, bo mała jest liczba Arcymagów, więc można rekrutować Magów Bitewnych, których główną siłą jest atak dystansowy. Dopiero jak stworzysz duży oddział Magów Bitewnych opłacalne będzie ich przetrenowanie na Arcymagów :)

Dnia 06.09.2007 o 16:21, Lfdracon napisał:

Z tej umiejętności rzadko kiedy korzystałem, bo Gremliny albo ginęły w pierwszej kolejności,
albo Golemy wysłałem do blokowania strzelców przeciwnika i Gremliny nie dochodziły(:D).

Run Gremlin, run :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 15:45, Bosper napisał:

To zwykłemu arcymagowi musza dac wiecej many lub wzmocnić(ewentualnie dodać nowe) czary, gdyż
wszyscy beda robić battle mage.


Trzeba pamiętać o tym, że Arcymag ma też Kulę Ognia, która może zadecydować o wyborze;) Nie trzeba chyba mówić, że dobrze skierowana Kula, przy dużej liczebności oddziału potrafi wywołać nieliche zamieszanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ładnie-pięknie ale jednak takie teoretyzowanie to nie to samo co gra... kiedy ja to zobaczę na oczy to będzie fajnie :) Myślę, że trzeba poczkać aż wyjdzie gra bo sporo rzeczy może być inaczej niż wszyscy myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 16:34, windows00 napisał:

A ja Ci pokazałem lepszą (moim zdaniem) alternatywę :)
Na początku czary są słabe, bo mała jest liczba Arcymagów, więc można rekrutować Magów Bitewnych,
których główną siłą jest atak dystansowy. Dopiero jak stworzysz duży oddział Magów Bitewnych
opłacalne będzie ich przetrenowanie na Arcymagów :)


A według mnie to zupełnie nietrafiona taktyka ;) Przy małej ilości arcymagów (tak do 20) czary są o wiele potężniejsze od normalnego ataku. Więc to arcymagów nalezy rekrutować na początku rozgrywki. Rozdzieleni na 4 grupy, będą główną siłą w początkowej fazie gry. A gdy już się ich będzie miało ok. 20 można przerzucić się na magów bitewnych. Przez jakiś czas można chodzić z obiema wersjami i poczekać aż arcymagów wybiją, potem zostaną sami magowie bitewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 17:34, eL Fron napisał:

/ciach/

Cóż, która z tych taktyk jest trafniejsza dowiemy się po premierze :)

Dnia 06.09.2007 o 17:34, eL Fron napisał:

Przez jakiś czas można chodzić
z obiema wersjami i poczekać aż arcymagów wybiją, potem zostaną sami magowie bitewni.

Po co czekać aż ich wybiją, jeśli można ich przekwalifikować :)
O ile ma się na to fundusze oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 18:21, nazgul47 napisał:

Wątpliwości rozwiane! Przy zamawianiu pre-orderu jest napisane: Pełna polska wersja językowa.
Radujmy się!

A na zdjęciu pudełka ( http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/200709031733191442.jpg) wersja kinowa :>
Musimy poczekać na oficjalne stanowisko CDP w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować