Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2007 o 15:39, kubagracz napisał:

> Acha więc Hammers to Kuźnia a Tribes of the East to Dzikie Hordy :P

Hammers oznacza także: młoty


Wiem o tym, tu chodzi o nazwę pierwszego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 15:57, windows00 napisał:

> Nie za bardzo rozumiem co masz na mysli, bo dla mnie Kuźnia Przeznaczenia to swojego rodzaju

> spolszczenie HoFa(chociaż moze nie dosłowne i nie oddające w pełni tytułu, ale jednak
spolszczenie).
> To samo tyczy się ToE
Popatrz na okładki dodatków poprzednich części. Widzisz tam polskie podtytuły?
O to mi właśnie chodziło.


Już rozumiem w sensie do wyjścia piatej czesci, chociaż chyba kiedys gdzieś widziałem przetłumaczona wersje Cień Śmierci(tak się nazywał podtytuł SoD przetłumaczony na jakims pudełku), jednak rzeczywiście pierwotne wersje(premierowe) nie miały podtytułów przetłumaczonych, dopiero H5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/Ciach/

W moim środowisku teraz Kuźnię nazywamy Forge of Fate, z powodu przetłumaczenia Hammers na Kuźnię, a Tribes of teh East będzie trzeba nazywać Wild Hords heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 16:26, DArkon1990 napisał:

W moim środowisku teraz Kuźnię nazywamy Forge of Fate, z powodu przetłumaczenia Hammers na
Kuźnię, a Tribes of teh East będzie trzeba nazywać Wild Hords heh.

Aha, czyli dla kolegi dobre tłumaczenie to dosłowne tłumaczenie? Pogratulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 16:26, DArkon1990 napisał:

/Ciach/

W moim środowisku teraz Kuźnię nazywamy Forge of Fate, z powodu przetłumaczenia Hammers na
Kuźnię, a Tribes of teh East będzie trzeba nazywać Wild Hords heh.


Nie przesadzaj już z tym tłumaczeniem. Na początlku też byłem trochę zawiedziony że Hammers zamienili na Kuźnia, ale jak się przyzwyczaiłem to ta nazwa mi się podoba. Też uważam że nie powinni tłumaczyć nazw dodatków bo angielskie ładniej brzmią, ale jest jak jest i nikt tego nie zmieni. Trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jezyku polskim mamy wyrazenie:
"byc kowalem wlasnego losu"
mlot przeznaczenia (mloty) oznaczaloby artefakt do wybijania mozgow roznym niemilcom i nie ma nic wspolnego z angielskim wyrazeniem Hammers of Fate

co do Tribes of East - kiedy w polsce mowimy plemiona wschodu to co przychodzi a mysl kazdemu inteligentnemu graczowi? litwini, rosjanie, mongolowie i inne wspolczesne/historyczne narody ktore "odwiedzaly" europe

orki i gobliny gromadza sie w czym? w hordach :) a ze sa dzicy to Dzikie Hordy jest jaknajbardziej tranym tlumaczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:07, morthi napisał:

mlot przeznaczenia (mloty) oznaczaloby artefakt do wybijania mozgow roznym niemilcom i nie
ma nic wspolnego z angielskim wyrazeniem Hammers of Fate


To Twój punkt widzenia. :P
Chyba po zerknięciu na okładkę Kuźni można się domyślić o co chodzi z tymi młotkami (a raczej ich właścicielami). No i gdzie ta tytułowa Kuźnia? No i czym kowal "wykuwa" przeznaczenie - toporem?

Dnia 11.09.2007 o 18:07, morthi napisał:

co do Tribes of East - kiedy w polsce mowimy plemiona wschodu to co przychodzi a mysl kazdemu
inteligentnemu graczowi? litwini, rosjanie, mongolowie i inne wspolczesne/historyczne narody
ktore "odwiedzaly" europe


Political Correctness?

Dnia 11.09.2007 o 18:07, morthi napisał:

orki i gobliny gromadza sie w czym? w hordach :) a ze sa dzicy to Dzikie Hordy jest jaknajbardziej
tranym tlumaczeniem

A ja się zapytam, a z czym kojarzą Ci się hordy - z cywilizacją, miłością i pokojem, popołudniowym zaproszeniem na herbatkę? Więc te dzikie hordy" to dla mnie masło maślane.

Cóż, trzeba będzie przywyknąć do wygłupów CDP (chyba, że ktoś wyślę list z pogróżkami, rządając zmiany tytułu na coś sensowniejszego ;) - oby reszta gry była lepiej przetłumaczona.

Aha, jeszcze jedno:
"Dziekie Hordy zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej"
nic nie wspomniano o profesjonalnej wersji. ;)


@DArkon1990
Zastanów się co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:07, morthi napisał:

w jezyku polskim mamy wyrazenie:
"byc kowalem wlasnego losu"


To czemu mamy podtytuł "Kuźnia przeznaczenia"? Może i jest związek, ale tak mały że 98% graczy go nie widzi. Taka "Kuźnia Losu"; to już jak najbardziej.

P.S. Nadal twierdzę że "Plemiona Wschodu" brzmi lepiej niż "Dzikie Hordy" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedzieć co jest takiego ciekawego w tych heroesach bo ja grałem w demo ale jakoś mnie nie wciągło może też dlatego że w sumie nie umiałem w to grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja bym cię zapytał "Co takiego widzisz w FPS-ach, bo grałem tylko w RTCW?" (przeszedłem i gorąco polecam). To poprostu jak z patrzeniem na obrazy. Albo ci się podoba, albo nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli ta gra jest taka świetna jak słyszałem to od wielu osób to demo wcale nie pokazuje tego albo demo jest dobre tylko ja jeszcze do końca niezrozumiałem tej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:48, Steel Dogg napisał:

jeśli ta gra jest taka świetna jak słyszałem to od wielu osób to demo wcale nie pokazuje tego
albo demo jest dobre tylko ja jeszcze do końca niezrozumiałem tej gry



Raczej to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:48, Steel Dogg napisał:

jeśli ta gra jest taka świetna jak słyszałem to od wielu osób to demo wcale nie pokazuje tego
albo demo jest dobre tylko ja jeszcze do końca niezrozumiałem tej gry

Zdecydowanie to drugie. Cała seria HOMM to jest więcej niż zwykła gra. To jest majstersztyk! Trzeba myśleć, działać, orientować się. Spróbuj zacząć od HOMM III najlepiej z dodatkami, a jeszcze lepiej z WoGiem :) piątka jest 3D i trochę straciła z tego "ducha" HOMM co jednak nie oznacza, że jest zła. Jeżeli nie lubisz strategii turowych to polubisz tą. Jak nie polubisz tej - nie polubisz żadnej :) simple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko odnośnie Kuźni Przeznaczenia. W srebrnej edycji "hirołsów" dostaliśmy poradnik do podstawki i do dodatku, w premierowym wydaniu podstawki był poradnik do niej, a w premierowym wydaniu kuźni poradnika nie było. Czy można w jakiś sposób ściągnąć ten poradnik w wersji elektronicznej lub coś w tym stylu? Nie wiem czy takie pytanie już się nie pojawiło, ale przeglądanie ponad 1600 stron jest trochę męczące. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 20:29, ibisz napisał:

Mam do was pytanko odnośnie Kuźni Przeznaczenia. W srebrnej edycji "hirołsów" dostaliśmy poradnik
do podstawki i do dodatku, w premierowym wydaniu podstawki był poradnik do niej, a w premierowym
wydaniu kuźni poradnika nie było. Czy można w jakiś sposób ściągnąć ten poradnik w wersji elektronicznej
lub coś w tym stylu? Nie wiem czy takie pytanie już się nie pojawiło, ale przeglądanie ponad
1600 stron jest trochę męczące. :)))



CDP nie wydał poradnika do Kuźni... jest poradnik napisany przez kogoś z Gry-Online.pl ale on jest wg. mnie cieniutki... zresztą - ten poradnik cdp też był kiepski... dot. tylko poziomu normal... poza tym zaglądanie do poradnika psuje nieco zabawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:36, Sheltem napisał:

> mlot przeznaczenia (mloty) oznaczaloby artefakt do wybijania mozgow roznym niemilcom i
nie
> ma nic wspolnego z angielskim wyrazeniem Hammers of Fate

To Twój punkt widzenia. :P
Chyba po zerknięciu na okładkę Kuźni można się domyślić o co chodzi z tymi młotkami (a raczej
ich właścicielami). No i gdzie ta tytułowa Kuźnia? No i czym kowal "wykuwa" przeznaczenie -
toporem?


No właśnie, mimo iż się już bardzo przyzwyczaiłem do nazwy "Kuźnia Przeznaczenia", to nadal nie wiem jaki związek ma ta nazwa z fabułą gry. Mimo iż słowo "młoty" zamiast "kuźnia" jakoś dziwnie by brzmiało (kwestia przyzwyczajenia do pierwszej nazwy), to wtedy (według mnie) nazwa byłaby trochę sensowniejsza (w formie przenośni), bo by dobrze opisywała fabułę:

Bez względu na trudności, bohaterom udaje się przebić (niczym młoty...) przez falę przeszkód (sprytnie wywołanych przez Biarę), ponieważ musiało się spełnić przeznaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:38, nazgul47 napisał:

> w jezyku polskim mamy wyrazenie:
> "byc kowalem wlasnego losu"

To czemu mamy podtytuł "Kuźnia przeznaczenia"? Może i jest związek, ale tak mały że 98% graczy
go nie widzi. Taka "Kuźnia Losu"; to już jak najbardziej.

P.S. Nadal twierdzę że "Plemiona Wschodu" brzmi lepiej niż "Dzikie Hordy" ;D


98% graczy nie będzie się zastanawiało nad tłumaczeniem nazwy, o ile w ogóle kojarzą oryginalny tytuł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej w grę wchodzi marketing... gdy ktoś widzi krasnoluda z młotem, a za nim wydrążone w skale miasto, z którego bucha ogień, bardziej chyba podobałaby mu się nazwa "Kuźnia Przeznaczenia", zwracając mniejszą uwagę na młot Wulfstana. Natomiast co do drugiego dodatku: dzikus, w powietrzu pył i kurz, a za nim miasto z kamienia i kości. Kojarzy się to bardziej z Dzikimi Hordami, czy z Plemionami Wschodu, które zazwyczaj Polakowi przywodzą na myśl wschód Europy(o czym już była mowa)?

Jeśli chodzi o poradnik i takie kwestie... mam nadzieję, że, z racji samodzielności dodatku, otrzymamy full pakiecik, mianowicie:
-pełną(!) instrukcję do gry(mi w sumie niepotrzebna, ale CDP sam w zapowiedziach mówił, że chcą tym dodatkiem przyciągnąć nowych graczy ;]);
-kartę pomocy zawierającą pełne 8 ras i alternatywy(przydałyby się też wypisane przy stworach zdolności - już niekoniecznie z wyjaśnieniem...);
-poradnik do kampanii;
-o karcie rejestracji elektronicznej nie wspominając :P

@moonman: Masz rację, poradnik do podstawki był czasami bardzo ograniczony. W niektórych misjach trzeba było samemu domyśleć się reakcji komputera na jakieś nasze określone poczynanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować