Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

/ciach/

Widać, że bardzo mało zrozumiałeś. Po prostu uwazam, że każdy kto chce grać w H5 powinien kupić podstawową wersje i dodatek(nieważna cena teraz wiadomo, że musi byc taniej jednak nie w tym problem) inaczej to traktuje sie tych co się "wstrzymali" 100 razy pobłażliwiej bo nie musza już kupować podstawki i pierwszego dodatku za prawie 100zł+50zł za nowy(chyba, ze kampania im sie podoba i mają kasę) tylko kupią sobie pełnoprawna grę ze wszystkimi dotychczasowymi ulepszeniami za 50zł. Nie porównuje podstawki kiedy wyszła rok temu tylko dzisiejsza cenę i jej sens kupowania. Jak dla mnie to oni powinni potanić ewentualnie podstawkę i KP do 50zł , ale drugi dodatek powinien ich wymagac do funkcjonowania, gdyż stracą klientów, którzy normalnie kupiliby podstawkę +KP żeby grać w H5 w ogóle a tak to tylko zagorzali fani je kupia(o ile jeszcze tego nie zrobili), bo większość ludzi kupuje Herosów nie do grania w kampanię, ale na hot seat(z kolegami) i po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu zassałem demo HOM&M 5 i podoba mi sie tylko to jest dość trudna gra przynajmniej dla mnie bo nie miałem styczności z ta gra wcześniej tylko troche denerwuje mnie te kolejki i chyba jednak sie skusze na ta gre tylko kiedy wychodzi ten najnowszy dodatek aha i czy to prawda że do niego nie potrzebna jest wersja podstawowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czuję się trochę oszukany tą "samodzielnością" DH. Podstawkę kupiłem niedługo po premierze. Z kupnem pierwszego dodatku wstrzymałem się głównie ze względu na jego dyskusyjną innowacyjność, ale i tak miałem zamiar kupić. Kilka dni temu, kiedy dowiedziałem się o pre-orderze DH zamówiłem go wraz z poprzednim dodatkiem, bo uznałem, że nadszedł czas aby nadrobić zaległości. A teraz się dowiaduję, że płacę dodatkowo tylko za kampanię i misje (które, notabene można pobrać z sieci). Czy mi się wydaje, czy Ubisoft czyniąc DH tak samodzielnym nie skazał na śmierć podstawki i pierwszego dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:41, Bosper napisał:

/ciach/


Bez większości znaków interpunkcyjnych ciężko cię zrozumieć ;/ z tego co wywnioskowałem(przeczytałem twój post słowo po słowie trzy razy), przeczysz sam sobie.

Dnia 13.09.2007 o 18:41, Bosper napisał:

powinni potanić ewentualnie podstawkę i KP do 50zł , ale drugi dodatek powinien ich wymagac do funkcjonowania, gdyż stracą klientów, którzy normalnie kupiliby podstawkę +KP żeby grać w H5 w ogóle a tak to tylko zagorzali fani je kupia(o ile jeszcze tego nie zrobili), bo większość ludzi kupuje Herosów nie do grania w kampanię, ale na hot seat(z kolegami) i po sieci.

Z powyższego fragmentu wynika, że przez to, że ludzie nie muszą kupować podstawki i KP, Ubisoft straci klientów x_X a właśnie dodatek po to jest tym razem samodzielny i z wszystkimi innowacjami, żeby przekonać nowych graczy, którzy być może zainteresują się grą i kupią poprzednie części, które - tutaj się zgodzę - powinny potanieć po premierze DH. Jednak piszesz niewyraźnie i zawile, więc jestem pewien, że coś zrozumiałem na opak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 18:48, Steel Dogg napisał:

tylko kiedy wychodzi ten najnowszy dodatek aha i czy to prawda
że do niego nie potrzebna jest wersja podstawowa

"Dodatek ten, znany dotychczas jako Tribes of the East, ukaże się w Polsce na przełomie października i listopada pod tytułem Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy."
Ten dodatek nie będzie wymagał podstawowej wersji gry, ale żeby w pełni zrozumieć fabułę i przedstawione tam zdarzenia warto zakupić podstawkę i pierwszy dodatek i przejść kampanię.

A tak poza tym:
Zastanawiam się czy tak samo byliście zbulwersowani przy premierze Shadow of Death. To też był samodzielny dodatek, więc powinniście zachowywać taki sam do niego stosunek :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:15, windows00 napisał:

A tak poza tym:
Zastanawiam się czy tak samo byliście zbulwersowani przy premierze Shadow of Death. To też
był samodzielny dodatek, więc powinniście zachowywać taki sam do niego stosunek :>

Ja nie jestem zbulwersowany, wręcz przeciwnie :P chociaż wolałbym, żeby dodatek nie był samodzielny, z już zupełnie innego powodu - wolałbym zaoszczędzić miejsce na dysku twardym ;> a premiery SoD nie pamiętam, bo gdy poznałem HoM&M, ten dodatek był już dawno w sprzedaży, a ja nie znałem praw rynku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że w Dzikich Hordach dostaniesz jedynie nowe kampanie i misje to gorąco polecam zapoznać się z tym, co dodatek będzie zawierał. Mnóstwo informacji i linków znajdziesz w tym temacie - wystarczy trochę poczytać... i nie wypowiadać się na temat, o którym nie ma się pojęcia. A co do pobierania z sieci... bez komentarza.
O kondycję podstawki Kuźni się nie martw - mają się dobrze i przez dłuższy czas z pewnością się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:18, Lfdracon napisał:

Ja nie jestem zbulwersowany, wręcz przeciwnie :P

Miałem na myśli raczej tych, którzy mają pretensje co do samodzielności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:24, Steel Dogg napisał:

jak mój przeciwnik robi że jego żołnieże maja po 390 życia a moi maja najwiecej 7

Możesz jaśniej? ;/ może porównujesz Chłopów i Smoki? x_X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:15, windows00 napisał:

Zastanawiam się czy tak samo byliście zbulwersowani przy premierze Shadow of Death. To też
był samodzielny dodatek, więc powinniście zachowywać taki sam do niego stosunek :>


No raczysz żartować. Przecież SoD robił wspaniały i niezastąpiony duet NWC i 3DO, a TotE robi znienawidzony duet Nival i Ubisoft. Więc jakim cudem można traktować te dwa dodatki na równi? ;P

Ja tam jestem zadowolony i nie narzekam. Ciesze się że powstaje dodatek, fajny i duży, który sprawi mi znów dużo przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę z nowej rasy i alternatywnych ulepszeń jednostek. Miałem na myśli, że kupując Kuźnię płacę jedynie za misje i kampanię. Chyba nawet w tym temacie była mowa o szansie na pobranie kampanii KP z sieci :/ Czy pisałem tak niejasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:27, Daimon_Frey napisał:

No raczysz żartować. Przecież SoD robił wspaniały i niezastąpiony duet NWC i 3DO, a TotE robi
znienawidzony duet Nival i Ubisoft. Więc jakim cudem można traktować te dwa dodatki na równi?
;P

No tak. Jak mogłem być tak głupi i nie wziąć tego pod uwagę...
xP

Advance Adamus

Dnia 13.09.2007 o 19:27, Daimon_Frey napisał:

Chyba nawet w tym temacie była mowa o szansie na pobranie kampanii KP z sieci :/ Czy pisałem tak niejasno?

Raczysz żartować, tak?
Nie ma innego legalnego sposobu na rozegranie kampanii HoF niż zakup tegoż dodatku w formie pudełkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2007 o 19:40, windows00 napisał:

Nie ma innego legalnego sposobu na rozegranie kampanii HoF niż zakup tegoż dodatku w formie
pudełkowej.


No to chociaż jakieś pocieszenie. Po prostu gdzieś czytałem, że fani tworzą substytut kampanii z KP dla graczy, który kupią tylko DH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebym to ja wiedział... Ostatnio próbowałem się dowiedzieć jak najwięcej na temat DH (czy rzeczywiście jest taki niesamodzielny) i siłą rzeczy kilka stron odwiedziłem. Teraz nie jestem nawet pewien czy to była polska strona/forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:42, Advance Adamus napisał:

No to chociaż jakieś pocieszenie. Po prostu gdzieś czytałem, że fani tworzą substytut kampanii
z KP dla graczy, który kupią tylko DH.

:>
Fani tworzą różnorakie mody. Możliwe, że czytałeś o jakimś modzie, który działa z dodatkiem. Nie może być jednak mowy o "substytucie" jakiejkolwiek oficjalnej kampanii. Po prostu fani korzystają z gry, aby opowiedzieć jakąś ciekawą historię, która nie jest związana niczym z oficjalną fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:42, Advance Adamus napisał:

No to chociaż jakieś pocieszenie. Po prostu gdzieś czytałem, że fani tworzą substytut kampanii
z KP dla graczy, który kupią tylko DH.


A nie chodzi Ci przypadkiem o kampanię "Legends of the Ancients", która "nadpisuje" oryginalną kampanię z Kuźni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:27, Daimon_Frey napisał:

No raczysz żartować. Przecież SoD robił wspaniały i niezastąpiony duet NWC i 3DO, a TotE robi
znienawidzony duet Nival i Ubisoft. Więc jakim cudem można traktować te dwa dodatki na równi?
;P


Radzę poczytać, jak to było z tym "wspaniałym i niezastąpionym duetem" - z tą różnicą, że 3DO wydając H4 było na skraju bankructwa (z własnej winy), a Ubisoft wydając pełen błędów i niedoróbek H5 w takiej sytuacji nie był. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 09:21, Lfdracon napisał:

-----SPOILER-----

Pamiętasz, gdy tłumaczyłeś, że Mroczny Mesjasz się już narodził? Przytoczyłeś wypowiedź Władcy:
"Mam dziecko, nie dbam o kobietę." Ale jedna rzecz chyba uszła Twojej uwadze. Jeszcze w chwilę
przed tymi słowami, Kha-Beleth mówi do Raelaga: "Ona ma ten poblask, czyż nie? Nosi moje dziecko
w zgodzie ze sobą." Ten fragment wskazuje na brzemienność Izabeli, bo czy urodziła Saretha
podczas rozmowy bohaterów? :D Jest to zupełnie bez sensu, chociaż również kupy nie trzymają
się późniejsze wydarzenia: Zehir obiecuje wyleczyć Izabelę w Srebrnych Miastach, wiec gdyby
nosiła w sobie Mesjasza, Zehir z pewnością by go unieszkodliwił albo, jak samo powiedział,
"trzymałby Izabelę w ryzach" :D tutaj znowu pojawiają się wątpliwości, która Izabela kiedy,
gdzie i z kim poszła... Ale jedno można przyjąć jako pewnik - Mroczny Mesjasz się jeszcze nie
narodził(przynajmniej w H5 ;)).

-----KONIEC SPOILERA-----


SPOILER

A przypadkiem Kha-Beleth nie powiedział na odchodne coś w tym stylu:
"To tylko jedna bitwa. Ja zaś wygram wojnę.
Zrozum. Mam dziecko; nie dbam o kobietę. Możesz mieć ją z powrotem."

Po Spoilerze

I mała rada ode mnie - nie próbój doszukać się logiki w tym co mówią i robią bohaterowie w kampanii. Nie znajdziesz jej tam." ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować