Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

/ciach/

Nie każdy musi być polonistą i ja nim nie jestem. Jeśli chodzi Ci o ż,ć,ś itd. to klawiatura mi szwankuje jak szybciej pisze i tyle.

Co do ToE to nadal uważam, że nie powinien być samodzielny proste ekonomiczne rozwiazanie: 3/4 ludzi kupuje gre po to żeby se pograć z kumplami i olewają kampanię, wiec jeżeli kupia sobie ToE to mają cała grę tak samo jak ci co kupią wszystkie części, co za tym idzie podstawka i KP nie będą się sprzedawać, a nawet jeżeli to w bardzo małych ilościach.

Jak ktoś niedawno kupił sobie silver edition za około 100zł i nie słyszał wcześniej o dodatku bedzie się czuł oszukany bo mógł poczekać 2 miechy i mieć cała grę na 1 płytce(wierz mi lub nie, ale wielu ludzi ma głeboko w d... kampanię, a dodatkowe mapy moze ściagnąć sobie z netu(przeciez nie musza być oryginalne, tylko stworzone przez graczy).

Wiesz w tym wypadku nie chodzi o mnie bo i tak kupiłbym H5 w dniu premiery nawet wiedząc, że za 1,5 roku wyjdzie samodzielny dodatek, który ma wszystko.


Może stwierdzili, że podstawka i KP już im się wiecej nie sprzeda i postanowili przyciągnać graczy, którzy nie znaja H5 dając im cała grę w całości, jednak w ten sposób to troche niewporzadku do tych co nabyli podstawkę i KP wczesniej(nie licze fanów i tych co kupili grę 1,5 roku temu tylko tych co kupili np silver edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 23:21, Bosper napisał:

/ciach/

A moim zdaniem wszystko jest w porządku. To Ty wydziwiasz i wymyślasz na siłę problemy. Nie podobała Ci się podstawka? Trzeba było jej nie brać, teraz kupiłbyś sobie pełny pakiet. Ja jestem zadowolony, gra dała mi naprawdę dużo przyjemności.
Jeśli chodzi o zamarcie sprzedaży poprzednich tytułów, pamiętasz, że Herosi byli najlepiej sprzedającą się grą roku 2006? Tak nie będzie przez wieczność, widocznie wydawca osiągnął już takie zyski, że chce teraz wydać dodatek, który kupi więcej ludzi - a tak będzie, bo nie muszą mieć poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 10:03, Lfdracon napisał:

> /ciach/
A moim zdaniem wszystko jest w porządku. To Ty wydziwiasz i wymyślasz na siłę problemy. Nie
podobała Ci się podstawka? Trzeba było jej nie brać, teraz kupiłbyś sobie pełny pakiet. Ja
jestem zadowolony, gra dała mi naprawdę dużo przyjemności.
Jeśli chodzi o zamarcie sprzedaży poprzednich tytułów, pamiętasz, że Herosi byli najlepiej
sprzedającą się grą roku 2006? Tak nie będzie przez wieczność, widocznie wydawca osiągnął już
takie zyski, że chce teraz wydać dodatek, który kupi więcej ludzi - a tak będzie, bo nie muszą
mieć poprzednich części.

Czy ja napisałem, ze nie mnie to nie pasuje, po prostu nie kazdy ma kase i moze wydawać 150zł zamiant poczekac i miec cała grę za 40zł. Mnie pasuje, jak dla mnie ToE moze miec nawet kampanię z podstawki i KP jak autorzy beda chcieli. Stwierdzam tylko fakt i tyle
Chciałbym aby wyszły jeszcze ze 2 dodatki, ale niestety tego nie bedzie bo zawsze samodzielny dodatek oznacza koniec serii(nie licze kronik do H3 bo one dawały tylko mapy i kampanie).

Ok dosyć off topa bo zaczynamy odchodzić od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie oświeci, gdzie w misji Łza dla Ossira jest ta łza? Przeszukałem cała mapę, odwiedziłem wszystkie lokacje, wyrżnąłem w pień wszystko co się rusza... a nigdzie jej nie ma ;/ nie znalazłem żadnego obelisku, ani niczego, co odsłoniłoby mapę lub aktywowało/kończyło jakieś zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić uwagę na drogowskazy. Pierwszy napotkasz zaraz przy mieście startowym. Po najechaniu na niego pojawi się scenka. Teraz musisz poszukać kolejnego drogowskazu, kierunek wskaże Ci pierwszy znak. Jeśli dojdziesz do odpowiedniego drogowskazu, znowu pojawi się scenka. W ten sposób musisz po kolei uaktywnić wszystkie znaki. Ostatni da Ci odpowiedź na pytanie gdzie jest Łza Ashy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:38, Lfdracon napisał:

Hmm... w ten sposób aktywowały mi się tylko dwa drogowskazy, a było ich chyba pięć albo sześć
;/ muszę je jeszcze raz przelecieć?

Tak jak pisałem - musisz je aktywować w odpowiedniej kolejności. Jeśli powiedzmy napotkasz na drodze drogowskazy w kolejności 1, 5, 3, 2, 4, to żeby popchnąć grę, będziesz musiał wrócić do znaku numer 3.
Kieruj się kierunkiem jaki wskazuje drugi drogowskaz, a w końcu trafisz do trzeciego. Poza tym są jeszcze podziemia, więc je też uwzględnij :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:45, windows00 napisał:

Poza tym są jeszcze podziemia, więc je też uwzględnij :P

Kurde, kontroluję cztery Lochy, ale nie zauważyłem podziemi :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dawno mnie tutaj nie było. Widzę, że w świecie H5 mamy zastój, premiera dodatku przesunięta, patchy (szczególnie 2.2) jak nie było tak nie ma... Na rozbudzenie tej sennej atmosfery proponuję nową wersję mojego programu Heroes V Advanced GameModifier v2.5. Dla tych, co jeszcze nie wiedzą, jest to program umożliwiający modyfikowanie wielu parametrów gry Heroes V i nie tylko. Od wersji v2.1 program obsługuje język angielski, dzięki czemu mogłem otrzymać wiele pomocnych uwag i rad, co należy zmienić w programie.

W nowej wersji jest możliwość edycji utworzonych już przez nas wcześniej plików konfiguracyjnych (Tryb Edytor). Jest też nowy, dwujęzyczny instalator. Poprawiono wiele błędów, zoptymalizowano algorytmy odczytu i zapisu. Poprawiono wiele pomniejszych błędów.

Jak zwykle, program można pobrać z stronki Unofficial Patcha:
http://members.lycos.co.uk/homam/HVAGMM.htm

I jak zwykle proszę morthiego, by użył swoich znajomości i "rozprowadził" program po zagranicznych serwisach. Mam też prośbę do adminów różnych polskich serwisów o HV, żeby, jeśli mogą, zamieścili link do programu na swoich stronach, dzięki czemu program będzie mógł dotrzeć do jak najszerszego grona ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, 19:00

Witam ponownie, niestety premierę programu czekał falstart. Wszystkich, którzy pobrali już program, proszę o ponowne ściągnięcie i reinstalację ;) Powodem falstartu było zapomnienie o usunięciu linijki kodu, która wyświetlała... warunek logiczny w algorytmie zapisu. Z góry przepraszam za utrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 18:34, DiDivor napisał:

(...) program będzie mógł dotrzeć do jak najszerszego grona ludzi ;)

A nie myślałeś może o rozbudowaniu strony o jej wersję anglojęzyczną?
Skoro zależy Ci na światowym rozgłosie, to może właśnie warto by przygotować dla ewentualnych odwiedzających z zagranicznych społeczności HoMM witrynę, na której nie będą mieli problemów z odnalezieniem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy w 3 misji kampanii Akademii warto równocześnie rozwijać Zehira i Godryka czy lepiej skoncentrować się na jednym z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 12:05, Nufiko napisał:

Mam takie pytanie czy w 3 misji kampanii Akademii warto równocześnie rozwijać Zehira i Godryka
czy lepiej skoncentrować się na jednym z nich?


Biorąc pod uwagę co Cię czeka w finale (zarówno tej misji, jak i całej kampanii), lepiej przede wszystkim podpakować trochę Godryka, który jest zapewne na niższym poziomie. Jednak Zehirowi też dobrze dać trochę exp, niech stoczy kilka walk. Oboma odwiedzaj wszystkie możliwe punkty bonusowe. I powinno być dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 12:10, Rafal G napisał:

Biorąc pod uwagę co Cię czeka w finale (zarówno tej misji, jak i całej kampanii), lepiej przede
wszystkim podpakować trochę Godryka, który jest zapewne na niższym poziomie. Jednak Zehirowi
też dobrze dać trochę exp, niech stoczy kilka walk. Oboma odwiedzaj wszystkie możliwe punkty
bonusowe. I powinno być dobrze:)


A jeszcze takie pytanie czy da się osiągnąć w tej misji u obu bohaterów max poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 12:17, Nufiko napisał:

A jeszcze takie pytanie czy da się osiągnąć w tej misji u obu bohaterów max poziom?


U obu chyba nie da rady, przynajmniej mnie się to nie udało. Gdybyś skupił się na jednym, miałbyś wtedy szanse... Ale najważniejsze jest, żeby wszyscy mieli poziomy powyżej 20 - wtedy walki finałowe będą nieco łatwiejsze;) Zehir powinien mieć już chyba na początku, Godryk u mnie miał bodajże poziom 17, a Findan maksymalny na tą mapę (chyba 25).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo ładnie, że zaczęła się dyskusja o poziomach, mi się przydarzyła ekstremalnie dziwna sytuacja. Ukończyłem kampanię Sylwan, z Findanem na 30 poziomie... a w 3 misji Akademii miał poziom 25 :/ trochę bez sensu... na zdobycie tych pięciu poziomów naprawdę ostro się zmachałem, a tutaj zonk. Ale dobra, kampanię jakoś ukończyłem xP i jest też inna sprawa: Godryk na poziomie 22 miał już wszystkie możliwe zdolności i talenty. Awansując na 23, nie dostawał już żadnych umiejętności, bo posiadał wszystkie. Dziwne, zwłaszcza że Findan miał 30, a miał jeszcze miejsca na przynajmniej pięć awansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 12:38, Lfdracon napisał:

O, bardzo ładnie, że zaczęła się dyskusja o poziomach, mi się przydarzyła ekstremalnie dziwna
sytuacja. Ukończyłem kampanię Sylwan, z Findanem na 30 poziomie... a w 3 misji Akademii miał
poziom 25 :/


Ja nawet na 31;) A w Akademii miałem 25 - więc to zapewne jakieś założenie - twórców - twardszym Findanem po prostu nie pogramy. Ale Findan jest wystarczająco silny, że nawet z poziomem 25 miażdży wszystko co się rusza;) Oczywiście jeśli jest odpowiednio wyposażony w jednostki.

Dnia 16.09.2007 o 12:38, Lfdracon napisał:

Godryk na poziomie
22 miał już wszystkie możliwe zdolności i talenty. Awansując na 23, nie dostawał już żadnych
umiejętności, bo posiadał wszystkie.


Możliwe, że po prostu, odwiedziłeś bardzo dużo Chatek Wiedźmy i to one nabiły Ci umiejętności, zapełniając wszystkie wolne sloty. Przy "normalnym" prowadzeniu bohatera taka sytuacja na poziomie 22 nie ma prawa się wydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować