Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Pierwszy dzień po długiej przerwie od udzielania się na gram.pl i od razu pytanie do najlepiej poinformowanej osoby w temacie :)

Rzecz dotyczy kompendium. Pojawiła się w nim informacja (na AoH oczywiście też), że kwasowy oddech zielonego i szmaragdowego smoka działa w TotE na tej samej zasadzie co pryzmatyczny oddech kryształowego smoka.
To tylko błąd w opisie zdolności czy może w praktyce tak właśnie będzie to działać?

Bo ja jakoś nie wyobrażam sobie zielonej porcji kwasu skaczącej po jednostkach w różnych kierunkach wg zasady opisanej w manualu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:11, windows00 napisał:

> Ja tam Visty nie mam i zamierzam nie mić tak długo, jak to tylko możliwe. Ale fajnie,
że gry
> na Viście zaczynają chodzić "normalnie".
Tylko szkoda, że praktycznie nie wiadomo dlaczego podstawka i dodatek działają lepiej przy
demie ;D

DArkon1990
A informacje ze swojej strony to jak zdobyli? Wywróżyli sobie? :>
Wszystko sprowadza się pierwszej możliwości - materiały ze źródła.



Chodzi o to że na w tym temacie linków niema (przynajmniej ja ich niewidziałem) więc ich podaję, żeby było oczym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:52, nazgul47 napisał:

> Pewnie nie zdążyli wszystkiego zrobić, i zostawili na później.

Kochamy gry od Ubi. Zakładając, że gra ma pemierę 30.11.07, to możesz spokojnie kasę zbierać
tak do 01.02.08....... :P


Chodzi mi o jakieś elementy gry, np Generator Losowych Map, jego dopracowanie mogli zostawić na później (patche)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 15:34, DArkon1990 napisał:

Chodzi mi o jakieś elementy gry, np Generator Losowych Map, jego dopracowanie mogli zostawić
na później (patche)


A nie sądzisz, że powinni wszystko od razu zrobić dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 18:19, wdowiakm napisał:

> Chodzi mi o jakieś elementy gry, np Generator Losowych Map, jego dopracowanie mogli zostawić

> na później (patche)

A nie sądzisz, że powinni wszystko od razu zrobić dobrze?


Niom mogliby, ale nie wiem czemu patchem chcą poprawić, albo może chcą go jeszcze bradziej do szlifować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 18:20, DArkon1990 napisał:

Niom mogliby, ale nie wiem czemu patchem chcą poprawić, albo może chcą go jeszcze bradziej
do szlifować.


Jestem ciekawy ile ten patch będzie zajmował i czy będę mógł sobie go na swoim łączu spokojnie ściągnąć bo jeśli powyżej 60 MB to już będzie mały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam garść świeżych informacji o TotE, ponieważ chwilkę już grałem w tę grę. Udało mi się ją załatwić z USA, ale do rzeczy ;).

Po pierwsze instalacja. Razem z nią kopiuje się kompendium HV (oczywiście ENG) i Skillwhell. Dobrze by było, żeby w polskiej wersji te dwie wspaniałe rzeczy były w polskiej wersji językowej. Jest oczywiście nowy Edytor map i opcja generowania map losowych. Wprowadzono nowy rozmiar map, dostępny też nieoficjalnie wcześniej, mianowicie mapy o rozmiarze 320x320. Jest specjalny folder na MODy i na Mapy.

Teraz o interfejsie. Wszystko praktycznie identycznie jak w Demo, ten sam filmik w menu. Mamy 4 kampanie po 5 misji oraz na około 25-30 Map-Scenariuszy. Niestety niektóre mapy są żywcem odgrzewane aż z wersji podstawowej gry. I to mnie właśnie najbardziej denerwuje. W H3 było standardowo mnóstwo scenariuszy (i ogromne kampanie), co dawało setki godzin rozrywki. I jeszcze jedno - szkoda że zrezygnowano z opcji podglądu królestwa. W H3 ta opcja była bardzo przydatna, liczyłem na to, iż w dodatku wkońcu ją dodadzą - niestety nie dodali ;(

Grafika. Tutaj praktycznie bez rewolucji. Oczywiście gra prezentuje się o niebo lepiej niż ta z wersji v1.0, jednak rewolucyjnych zmian nie ma. Identycznie jak w Demo. Heh, przydałaby się obsługa DX10 :P

Po (bardzo) obieżnych ogłędzinach uważam, że dodatek to kawał dobrej roboty, który nie zawiedzie fanów HV oraz H3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 19:45, DiDivor napisał:

I jeszcze
jedno - szkoda że zrezygnowano z opcji podglądu królestwa. W H3 ta opcja była bardzo przydatna,
liczyłem na to, iż w dodatku wkońcu ją dodadzą - niestety nie dodali ;(


- zrezygnowali z tego co bylo w demo pod klawiszem ''K''?
- czy są jakieś nowe mapy multi pozwalające grać w sojuszach?
- czy można tworzyć własnych herosów duelowych z poziomu gry?

TIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 19:45, DiDivor napisał:

I jeszcze
jedno - szkoda że zrezygnowano z opcji podglądu królestwa. W H3 ta opcja była bardzo przydatna,
liczyłem na to, iż w dodatku wkońcu ją dodadzą - niestety nie dodali ;(

A guziczek "k" sprawdzałeś? ;>
Przynajmniej w demie działało. Nie sądzę, żeby nie było tego w pełnej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 20:00, windows00 napisał:

A guziczek "k" sprawdzałeś? ;>
Przynajmniej w demie działało. Nie sądzę, żeby nie było tego w pełnej wersji...


A co ten guziczek "K" robił (bo nie wiem)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 20:08, wdowiakm napisał:

A co ten guziczek "K" robił (bo nie wiem)? :)

W demie (bo tyko on tam działa) pozwala na przeglądnięcie swojego królestwa. Możesz tam zobaczyć jakie masz zamki oraz jakimi bohaterami dysponujesz. To był jeden z kilku brakujących elementów w HoM&M V. Demo przynosi również inny brakujący element - przycisk "Czekaj" w interface''ie bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jednak podgląd królestwa jest :P A tyle tego szukałem :D Oczywiście przycisk "K" działa ;)
Nowych mapek Multi jest kilka (ba, map wyłącznie SinglePlayer jest 5, reszta to Multi).
Tworzenia\Edytowania własnych i istniejących Herosów Duelowych z poziomu gry nie ma (przynajmniej nie widziałem takiej opcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 10:17, Lfdracon napisał:

Rafal G zastanawiał się kiedyś, czy orkowa bohaterka z trailera(ta ruda) może być Biarą.


Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale ja się chyba tylko włączyłem do dyskusji, którą rozpoczął ktoś inny;) Ale przyznam, że przemknęła mi przez myśl taka ewentualność, choć z małym prawdopodobieństwem;) Jak będzie naprawdę - za miesiąc zobaczymy. Jednak kolejna przebieranka Biary byłaby już lekkim przegięciem pałki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 07:38, DiDivor napisał:

Tworzenia\Edytowania własnych i istniejących Herosów Duelowych z poziomu gry nie ma (przynajmniej
nie widziałem takiej opcji).


Jest w Edytorze Map, tam zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 10:30, Rafal G napisał:

Jak będzie naprawdę - za miesiąc zobaczymy. Jednak kolejna przebieranka Biary byłaby już lekkim
przegięciem pałki;)


Lekkim? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować