Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2007 o 12:06, Rosomk napisał:

Jak to? To jeszcze nie jest ostateczna data?


Nie wiem nie jestem pracownikiem CDP wiem, że ta data jest już w sklepie przy pre orderze ale nie biorę jej za ostateczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś z CDP - o co chodzi z tą polską premierą? czy naprawdę dla was przetłumaczenie dodatku do gry zajmuje 2 miesiące? 2 tłumaczy zrobiło by to w 2 dni i kolejne 2 nagranie tekstu - no może przesadzam ale tydzień 2 to jest max! Premiera na świecie mniej więcej 15 pażdziernik - wy grę do lokalizacji na pewno otrzymaliście wcześniej. Juz 8 listopada uznałem za przesadę , ale zacisnąłem żeby i co widzę? 29 listopad - to zakrawa na jawną zbrodnie. Wybaczcie moje ostre słowa ale to już jest kpina - ja rozumiem przesunięcie o tydzień 2 - ale półtora miesiąca????? na przetłumaczenie nazw 50 jednostek i tekstu do 3 kampanii? żenada jednym słowem ps. mogę sie założyć o grubą kasę że fani z tego forum przetłumaczyli by ToE w jakiś tydzień - i to nawet za darmo, żeby nie musieć tyle czekać . I pytanie jeszcze - ściągał ktoś grę z zagranicy? Jaki to koszt i czy gryzie sie z polskimi podstawkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 13:03, DArkon1990 napisał:

> Ciekaw jestem, kiedy polscy fani z Morthim na czele przetłumaczą te kompendium:)

Jak wyjdzie Polska Wersje Tribsów of the Estów.


Właśnie tylko jak w ogóle wyjdie. CD Pojekt się nie ppoisał na około tydzxień przed zzmieniać datę wydania. Skoro angielska juz jest to ile to można tłumaczyć jeden tłumacz tam pracuje , raczej nie. I nie wiem co można z tym robić tak długo. Bo pierszy raz słyszeliśmy o sierpniu ale to zrrrrrrrrrrrozumiałe skoro angielska nie była dostepna to i polska raczej liczyć nie mogliśmy a tera to juz inna kwestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniał Spellforce 2, którego premierę przesunięto najpierw o 2 miesiące, potem jeszcze o 2 tygodnie. Na potrzeby testów. Jak gra poszła do sklepów to polskie znaki były tylko na jednej rozdzielczości, a gra w większości przypadków ślimaczyła się bo zabezpieczenia się gryzły. Na patche potrzeba było czekać kolejne dwa tygodnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 13:15, Mistic napisał:

Aż mi się przypomniał Spellforce 2, którego premierę przesunięto najpierw o 2 miesiące, potem
jeszcze o 2 tygodnie. Na potrzeby testów. Jak gra poszła do sklepów to polskie znaki były tylko
na jednej rozdzielczości, a gra w większości przypadków ślimaczyła się bo zabezpieczenia się
gryzły. Na patche potrzeba było czekać kolejne dwa tygodnie.



No i jeszcze ta Balladyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą obsuwą. Przecież Heroes 5 było do czasu wydania Wiedźmina grą która podobno sprzedała się w najwyższym nakładzie w Polsce. Więc myślę, że w tej sytuacji CDP nie powinien tak sobie lekceważyć klientów którzy tak licznie kupili podstawkę. Zwłaszcza że ten dodatek nie jest chyba aż tak obszerny żeby to trwało tyle czasu. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że jak gra się wreszcie ukaże to nie będzie z nią żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 13:40, dave03 napisał:

Dziwna sprawa z tą obsuwą. Przecież Heroes 5 było do czasu wydania Wiedźmina grą która podobno
sprzedała się w najwyższym nakładzie w Polsce. Więc myślę, że w tej sytuacji CDP nie powinien
tak sobie lekceważyć klientów którzy tak licznie kupili podstawkę. Zwłaszcza że ten dodatek
nie jest chyba aż tak obszerny żeby to trwało tyle czasu. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że
jak gra się wreszcie ukaże to nie będzie z nią żadnych problemów.

Ale Morthi już tłumaczył dlaczego jest obsuwa premiery dodatku, ale mimo wszystko również jestem zawiedziony polityką CDP, że nawet informacji nie dali. Powiem jedynie tyle, że dodatek kupię ale później tak jak Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

44 godziny temu do CD Projektu wysłałem maila z pytaniem o powód opóźnienia premiery :) (tak, ten uśmieszek to ironia). Nie wiem czy przez te 4 godziny, które im teoretycznie(wiemy jak to u nich jest z tymi 48 godzinami na odpowiedź) zostały do odpowiedzi na mojego maila, coś zdziałają... a jeśli nie, to myślę, że można zacząć umawiać się na protest przed ich siedzibą. Zapisujemy się?
1. Lfdracon

PS
Rosomk, Ostrowiak, DArkon1990 - może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale forum to nie chat - a sporo waszych wypowiedz bardziej pasuje do tego drugiego ._.

EDIT: @wdowiakm: masz rację - polonizacja może rzeczywiście być problemem... ale zbywanie graczy to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:14, Lfdracon napisał:

44 godziny temu /.../ Nie wiem czy przez te 4 godziny, które im teoretycznie(wiemy
jak to u nich jest z tymi 48 godzinami na odpowiedź) zostały do odpowiedzi na mojego maila,
coś zdziałają...


Tak ale zauważ, że dzisiaj nie jest normalny dzień pracujący. Więc myślę, że w tym wypadku mozesz spodziewać sie odpowiedzi nie za 4h ale za 28h:(

Co do heroes V, przykry fakt, lecz jeszce bardziej traktowanie klienta jest przykre:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 11:15, DArkon1990 napisał:

Kto chce sobie Kupić Dzikie Hordy??? http://www.allegro.pl/item260209606_heroes_of_might_magic_v_dzikie_hordy_sklep_.html

5 Dni do końca. XD



Mam nadzieję, że żartujesz. Nie ma możliwości kupienia gry, przynajmniej oryginalnej, przed jej premierą, a na pewno nie prawie miesiąc wcześniej. Zresztą wystawiający na aukcji pisze, że gra ma być w sprzedaży 8 listopada. Oczywiście możesz sobie zamawiać już dzisiaj, ale i tak jej tak szybko nie otrzymasz. Więcej sensu ma kupienie w pre-orderze u producenta lub wydawcy ze względu na ewentualne gratisy. Osobiście i tak wolę kupić na miejscu w sklepie, gdyż nawet obniżka ceny przez sklep internetowy o dziesięć złotych nie oznacza tak dużo niższej ceny, gdyż trzeba doliczyć cenę przesyłki. Pół biedy, gdy chodzi o Allegro, tam często przesyłka kosztuje z 6 zł. Natomiast w wielu sklepach internetowych aż 9 czy 10 zł. Kupując na miejscu nie muszę czekać na przesyłkę i za nią kupić. Chyba, że ktoś nie może kupić w swojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Lfdracon
2. nazgul47

Ja rozumiem, że to ciężkie tłumaczenie, bo jest dużo nazw własnych, ale to już jest przesada. Moja mama jest tłumaczem, i przetłumaczenie 100 stron maszynopisu zajmuje jej maks. tydzień - dwa! Wątpię, żeby w TotE było aż tyle tekstu do tłumaczenia... a tłumaczy tam jest więcej, niż jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:22, Shadow SSJ Warrior napisał:

Tak ale zauważ, że dzisiaj nie jest normalny dzień pracujący. Więc myślę, że w tym wypadku
mozesz spodziewać sie odpowiedzi nie za 4h ale za 28h:(


Tutaj się troszkę mylisz gdyż półtora tygodnia temu wysłałem e-maila z pytaniem do CDP w sprawie Dzikich Hord i do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi na swoje pytanie więc czyżby 48 godzin to jest półtora tygodnia czy jeszcze więcej dni?

Dnia 01.11.2007 o 14:22, Shadow SSJ Warrior napisał:

Co do heroes V, przykry fakt, lecz jeszce bardziej traktowanie klienta jest przykre:(


Jest to bardzo przykre no ale Morthi mówił dlaczego tak sie stało, że premiera została przesunięta.
Mimo wszystko tę informację powinniśmy uzyskać od Dystrybutora a nie od zwykłego usera, który pilnuje by nasza gra była dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest najbardziej wkurzające. Dowiadujemy się tego od użytkownika, a nie od producenta, który w końcu zapewnia o "profesionalnym podejściu do klienta" i bieże za to pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeginają na maxa !! , o tak po prostu sobie przesuwają ( bez jakiejś konkretnej informacji) jak dla mnie jest to nie do przyjęcia , może my jesteśmy z kosmosu ? ciężko do nas dotrzeć a szkoda………………….brak słów
Pozdro dla wiernych fanów Herosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę jeszcze zamawiał pre-ordera. Poczekam, aż się premiera ustabilizuje, co o tym sądzicie?

Oczywiście mówię o Dzikich Hordach i tej...pomyłce czasowej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupie jak to wyjdzie a wcześniej chyba skorzystam z darów internetu, oni mnie olewają to ja ich też:P aha teraz dopiero przeczytałem kilka poprzednich stron - czyli mam to rozumieć tak że tłumacz sie nakrył nogami i CDP poprosiło morthiego o poprawienie:D no to teraz jestem spokojny że przynajmniej to będzie dobrze poskładane jak już wyjdzie za ten miesiąc jak dobrze pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:43, wdowiakm napisał:

Tutaj się troszkę mylisz gdyż półtora tygodnia temu wysłałem e-maila z pytaniem do CDP w sprawie
Dzikich Hord i do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi na swoje pytanie więc czyżby 48 godzin
to jest półtora tygodnia czy jeszcze więcej dni?


Jednak Cie pocieszę (ironia), w czerwcu wysłałem zapytanie do CDP i do dziś nie uzyskałem odpowiedzi:(

I nie będę się wiecej na nich denerwował...

Co do Heroes... Brak mi słów poprostu już:( Wiem, co Morth mówił, ale choćby spójrz na obsówe patcha empik... to załosne, że my gramy na sieci w edycje 1.6 a niektórzy nie mogą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo poprosić kogoś kto ma już zainstalowanego Patcha 1.6, o przesłanie plików które Patch instaluje może to podziała, gry crackować nie trzeba bo chodzi już od wersji 1.6 bez płytki, może ten patent zadziała, to Empikowcy będą mieli 1.6 bez Empikowego patcha 1.6, znając życie to nie wypali, albo to ta nie spodzianka go tak opóźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O boże...:( CDP chyba odbija szajba...:/ 29.11...:/ Za rok jak będą przyznawane Imperatory - GłOSY ODDAM NA WSZYSTKIE GRY WYDANE PRZEZ INNE FIRMY:D:P Do przesunięcia premiery ToE myślałem że "Takie rzeczy to tylko w Erze", ale się myliłem... Teraz nie zdziwie się jak dadzą info, że premiera będzie na Święta...

PS. Dla tych którzy zamówili ToE przed przesunięciem daty premiery (o 3 tyg. :| ) powinni dać jakieś gadżety związane z HOMM 5 ale i tak tego nie zrobią bo to DZIADY JEDNE...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu wysłałem meila dotyczącego wysyłek Wiedźmina. Odpowiedzi nie dostałem :P

Erwin160: Byłoby przyjemnie, ale wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować