Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Hmmm, a czy jesteś w stanie określić przybliżony termin realnego pojawnienia się tego patcha?
A tak przy okazji to zastanawiam się nad ideą mapek very large;] Kiedy była premiera HeroesV miałem podstarzały lekko sprzęt i grało się bardzo niewygodnie... Teraz mam C2D 2.13ghz, gf7950gt, 2gb RAM i przy największych mapach kiedy nadchodzi kolejka przeciwnika to (szczególnie kiedy rozgrywka jest już zaawansowana) pasek postępu graczy CPU wlecze sie tak niemiłosiernie, że masakra....... A i obiekty na mapie na ten moment gubią po kilka klatek.... W porównaniu z takim Civ4 gdzie komputer ma zdecydowanie dużo więcej rzeczy do obliczania dla kompa, wypada to strasznie lichutko;/
edit:
-> Bosper - i dlatego CDP ma u mnie dwie krechy - jedną za obsuwę, drugą za traktowanie mnie jak durnia - bo tak jak piszesz - ilość tekstu pisanego/mówionego bije Hordy na głowę, a i wydaje mi się, że Maska "wpadła" w ręce CDP nieco później niż Hordy.... Z mojej strony to tyle w kwestii narzekania na niedudolność bla bla bla już się zamykam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:05, Nicolai napisał:

> Co sądzicie o Dzikich Hordach? Lepsza niż Kużnia??

Wprawdzie Hordy Dzika jeszcze nie wyszły, ale mogę stwierdzić, że będą lepsze. TotE nie dość,
że oferuje wszystkoto, co miała Kuźnia, ale na dodatek daje coś od siebie. Są to standardowo:
nowa frakcja, budynki, artefakty i czary. Dostaniemy także odrębne czary dla Orków, Sety Artefaktów
i całkowita rewelacja-alternatywy-duży krok naprzód w serii.

dziex za info, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 11:52, ChrisBgnr napisał:

Hmmm, a czy jesteś w stanie określić przybliżony termin realnego pojawnienia się tego patcha?
A tak przy okazji to zastanawiam się nad ideą mapek very large;] Kiedy była premiera HeroesV
miałem podstarzały lekko sprzęt i grało się bardzo niewygodnie... Teraz mam C2D 2.13ghz, gf7950gt,
2gb RAM i przy największych mapach kiedy nadchodzi kolejka przeciwnika to (szczególnie kiedy
rozgrywka jest już zaawansowana) pasek postępu graczy CPU wlecze sie tak niemiłosiernie, że
masakra....... A i obiekty na mapie na ten moment gubią po kilka klatek.... W porównaniu z
takim Civ4 gdzie komputer ma zdecydowanie dużo więcej rzeczy do obliczania dla kompa, wypada
to strasznie lichutko;/

dokładnie mnie też to wpienia - takie Medieval II gdzie mapa większa, więcej nacji i wogóle więcej rzeczy do zrobienia tura śmiga aż miło - tu coś skopane jest i gram na maksymalnie dużych mapach na większych nie mam cierpliwości chodź kompa mam jeszcze mocniejszego - eh.. myślę że to powinno być priorytetem patcha ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>- eh.. myślę że to powinno być priorytetem patcha ...:)

Dokładnie... ileż to życia traciłem przed up''gradem, czekając aż pasek tury załaduję się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na patcha 2.2 możemy się spodziewać przed nowym rokiem? Oraz czy są szanse, że do polskiej premiery Dzikich Hord wyjdzie patch 3.1? I czy podstawowa wersja HV będzie jeszcze aktualizowana? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Półtora miesiąca czekanie na patch... Pięknie nie ma co... Dobrze, że mnie patche empikowe potrzebne nie są - inaczej byłbym baaardzo zły.
p.s. Link dodany do posta przypiętego, jeśli jeszcze ktoś nie zauważył;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łaaał..... no tylko półtora miesiąca czekania. Nie oczekuję nawet powiadomienia, że patch wyszedł, ale mogliby chociaż nie olewać edycji empkiowej. Nie posiadam jej, ale denerwuje mnie, że lepiej traktuje się tych, co kupili grę wcześniej...

P.S. Właśnie sobie coś uświadomiłem... Ja też kupiłem grę w Empku! A wszystkie moje patche są do wersji DVD, i działają! Jak? Kupiłem ją w dniu premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyh... No ja mam właśnie empikową...;] Narzekać już nie będę...;p BTW może ktoś w CDP nie lubi empików?;p Bo od pewnego czasu jak słyszę w jednym zdaniu słowa "gra" i "empik" to dostaję jakiejś dziwnej reakcji alergicznej....... Eeeech.... No ale już jest - więcej patchy chyba do podstawki nie będzie? To teraz kcem szybko patcha 2.2 do Kuźni...:) A tymczasem jak już mam to wytęsknione 1.6 to może w końcu zmuszę się i przejdę kampanię całą?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi coś wspominał o jakieś niespodziance w Patchu 1.6 Edycja Empikowa, możesz sprawdzić co to za niespodzianka, Ja stawiam na Edytor Map PL i Kompedium 1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:44, DArkon1990 napisał:

Morthi coś wspominał o jakieś niespodziance w Patchu 1.6 Edycja Empikowa, możesz sprawdzić
co to za niespodzianka, Ja stawiam na Edytor Map PL i Kompedium 1.5.

Hmmm... Edytor jest nadal po ang, a i żadnego kompendium się doszukać nie umiem.... Szczerze to nie wiem co to za bonus ale chętnie bym się też dowiedział... Morthi empik dostał coś ekstra czy nie dostał?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie dla edytora map znajdziesz tutaj: http://www.daimonfrey.prv.pl/heroes5.html
A najnowsze kompendium tutaj: http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/game_manuals.shtml (zwróć uwagę, że jest też tam polska wersja). :)
Jeśli chodzi o wspomnianą niespodziankę: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=33073 (gdyby kolega wyżej czasem czytał to forum zamiast nabijać posty mógłby od razu Ci to powiedzieć, ale takie już życie;))
Dobrej zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie edytora map - czy jest możliwe ustawienie specjalizacji bohatera na inną niż ta która jest mu przydzielona przez grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mial byc polski edytor zaimplementowany do patcha z edycja empikowa ale widze ze sie plany zmienily i cdp uznalo za zbedne umieszczanie tegoz edytora :/ no szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 10:54, ShaDoW Energy napisał:

Czy Heroesy z Platyny s spathowane do najnowszej wersji? na pycie jest kilka patchy a ja mam
wersje 1.0.0.27.


Pierwsze słyszę o takiej wersji (mam na myśli to 27 na końcu)... Ale wszystko wskazuje na to, że gra wymaga spatchowania. Spróbuj zainstalować patche z płyty w porządku rosnącym:) W razie problemów możesz skorzystać z posta przypiętego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie na którą prosiłbym szybką odpowiedź, dlaczego na płycie znajduje się path 1.4 --> 1.41 i nie potrafię go uruchomić, ściągam nowego patha i co? To samo... Pisze że jest używany i nie potrafi go otworzyć, czy ktoś wie co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze śmiesznie Czechy będą miały Hordy Dzikie 29 Stycznia, (czyt. w Lutym), no i pożyczony News z Kwasowej Groty

"...a dokładniej kilka rzeczy o tamtejszym wydaniu TotE (które także się opóźnia).
Na dzień dzisiejszy data premiery w Czechach to 31 stycznia. Można z tego wywnioskować, iż polska premiera będzie zapewne w podobnym terminie.
Dodatkowo na Heroes Centrum opublikowano wiadomość od tamtejszego przedstawiciela ekipy lokalizacyjnej, odnośnie przyczyn opóźnień nad wydaniem gry. Ze względu na możliwości pomyłek w tłumaczeniu z czeskiego na polski oraz na to, że jest to stanowisko CDP, radzę podchodzić do tych informacji z dużym dystansem:
CDP tłumaczy się jak zwykle problemami ze współpracą z Ubisoftem. Mimo, iż (czeska) lokalizacja jest już gotowa, to Nival wpierw musi uporać się z łatami 1.7, 2.2 i 3.1, nim zajmie się włączeniem do gry wersji czeskiej (i zapewne polskiej).
Czy takiej sytuacji skądś nie znamy?" Alamar


Hehe Coś Ubisoft nie lubi CD P, za takie jaja z opźnieniami, no i Ubival knoci patcha 1.7 2.2 i 3.1, czyli goło i Wesoło i śmiech na Sali XD, jak tak dalej będzie to Heroes 6 wzwyż będzie Wydawać (******* Poland), i to nie jest Cenega :), Tylko ktoś kogo nie spodziewacie się na naszym rynku wydawniczym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować