Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

>>>>>PÓŁ KILO SPOJLERÓW<<<<<

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

To że Biara zginie to można było się domyśleć od początku Dzikich Hord, jednak co się
stało z Raelegiem(wiemy tylko że podróżuje gdzieś daleko, tylko po co ?)

Może twórcy nie mieli już jak upchać go do fabuły gry?

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zastanawia mnie także co z Mrocznym Mesjaszem o którym była mowa w podstawce i troszeczkę w KP?

Troszeczkę w KP? Z tego co sobie przypominam, to ani trochę.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Czy Kha-Beleth rzeczywiście zginął, mam co do tego mieszane uczucia?

"To tylko jedna bitwa. Ja zaś wygram wojnę" - wypowiedź z podstawki. Więc pewnie żyje i dalej knuje. Ew. jest czymś w rodzaju Voldemorta z Pottera - złym duchem, którego niby zabito, ale dalej sieje zamęt ;f

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Po zakończeniu kampanii nekromantów Arantir praktycznie znika ze sceny, nawet potajemnie
nie uczestniczył w najeździe na Tallongard, właściwie nie wiemy co dalej robi?

Może szuka Mrocznego Mesjasza?

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zmiana nazwy Imperium Gryfów na Imperium Jednorożców jest trochę dziwne, gdyż Jednorożce
są w armii elfów(czyżby w H6 miały nastąpić roszady w armiach?)

A sokoły były jednostką bojową w Imperium? Poczytaj trochę historię Ashan. A na pytanie czemu akurat jednorożce... nie wiem. Może była jakaś wzmianka, że herbem Freydy jest jednorożec, ale nie chcę wprowadzać w błąd.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zastanawia mnie jeszcze co z Wolnymi Miastami nie ma o nich słowa w Dzikich Horach(może
nowa armia?)

Mówisz o Stonehelm i Karthal, o nizinie Ranaar, czy jeszcze o czymś innym?

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Ciekawe co z elfami z Irollan, jakoś ucichły po podstawce, nie było ich ani w Kuźni Przeznaczenia,
ani w Dzikich Hordach. (Najazd Agraela i podjazdy wojsk Markala tak ich wyniszczyły?)

Widocznie nie angażowały się już później w wojnę.

>>>>>KONIEC SPOILERA<<<<<

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

W końcu miast do Herosów można wymyślać naprawdę dużo(nie naciągając zbytnio to może być ich spokojnie około 14,15).


I 15 kampanii do tego... samo tworzenie fabuły dla takiej gry zajęłoby ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

>>>>>>>>>>>>>>>>> ;SPOILER<<<<<<<<<<<<<<<<<

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zastanawia mnie także co z Mrocznym Mesjaszem o którym była mowa w podstawce i troszeczkę
w KP?

Po to jest gra Dark Messiah of Might and Magic. ;> To jest łącznik z H6 z tego, co się orientuję. Jeśli nie grałeś to zagraj, a dowiesz się z Mesjaszem się stało. Inna sprawa, że są cztery zakończenia, ciekawe, na które się zdecydują. :)

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Czy Kha''Belet rzeczywiście zginął, mam co do tego mieszane uczucia?

Mówisz o podstawce? Nie. Tylko trochę oberwał i siedzi cicho. Po za tym to Biara chyba wykonuje jego polecenia?

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Po zakończeniu kampanii nekromantów Arantir praktycznie znika ze sceny

Odsyłam do DMoM&M.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zastanawia mnie jeszcze co z Wolnymi Miastami nie ma o nich słowa w Dzikich Horach(może
nowa armia?)

Bez przesady, przy 6-8 mają problemy z balansem, wolę nie myśleć co byłoby z większą ilością. I odsyłam do DMoM&M. ;)

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Ciekawe co z elfami z Irollan, jakoś ucichły po podstawce

Elfy nie brały w zasadzie udziału w wojnie. Dopiero nawinął się tam Agrael, później Nicolai. Oni w zasadzie tylko się bronili, a do tego teraz są osłabieni. Twierdzę, że w zamian otrzymają duże znaczenie w następnej części.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

>>>>>>>>>>>>>KONIEC SPOILERA<<<<<<<<<<<<<<<<<


Teraz reszta spraw:
Nazgul47 - H5 jest cały źle wyważony. Że wspomnę tylko o sile nacji w dodatkach - Krasie i Orkowie...

A po za tym, jak czytam o polonizacji tutaj, to cieszę się, że na urodziny kupiłem GW zamiast Hord... I brawa dla ekipy Unnoficial Patcha, kawał niezłej roboty odwalacie Panowie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Czy Kha''Belet rzeczywiście zginął, mam co do tego mieszane uczucia?


Kha-Beleth jak już. Odsyłam do Dark Messiaha po więcej informacji.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zmiana nazwy Imperium Gryfów na Imperium Jednorożców jest trochę dziwne, gdyż Jednorożce
są w armii elfów(czyżby w H6 miały nastąpić roszady w armiach?)


A zobacz sobie z jakiego księstwa pochodził Godryk i jego córka Freyda (5 misja 1 kampanii podstawki). Jeszcze jakieś pytania? Podobnie było z Brianem Sokołem - nazwa królestwa pochodziła od nazwy rodu (i księstwa), a nie od sokoła.

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zastanawia mnie jeszcze co z Wolnymi Miastami nie ma o nich słowa w Dzikich Horach(może
nowa armia?)


Dark Messiah

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Ciekawe co z elfami z Irollan, jakoś ucichły po podstawce, nie było ich ani w Kuźni Przeznaczenia,
ani w Dzikich Hordach. (Najazd Agraela i podjazdy wojsk Markala tak ich wyniszczyły?)


Był scenariusz w Kuźni z Findanem - jeśli w niego grałeś, to możesz się domyślać, czemu nie ma elfów w Hordach (mówiąc wprost - odbudowują sie).

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

Zadziwiająco mało Dzikie Hordy wyjaśniły fabularnie historię Wojen królowej Izabelli(jedynie
wątek główny i to nie do końca gdyż o Mrocznym Mesjaszu nie ma słowa), jednak bardzo
dobrze wprowadziły do fabuły rasę orków.


Bo Wojna królowej Izabeli skończyła się w podstawce HV. Dalsze walki (z Kuźni i Hord) zwą się inaczej.

/SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:19, Bosper napisał:

>>>>>>>>>>>>>>>>> ;SPOILER<<<<<<<<<<<<<<<<<

To że Biara zginie to można było się domyśleć od początku Dzikich Hord, jednak co się
stało z Raelegiem(wiemy tylko że podróżuje gdzieś daleko, tylko po co ?)


Pewnie mapka z Raelagiem jest w Singlowych mapkach w Dzikich Hordach (jeszcze w nie nie grałem, więc się domyślam).

Koniec Spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:55, morthi napisał:

zaczne moj post od wyzwysk, przeklenstw, kalumni i innych brzydkich slow pod adresem
osob odpowiedzialnych za polska wersje jezykowa Dzikich Hord

$^%$#%)*&%(%#@^)*&(&$&%$@^$#@%^)&*%^%##@%$@$$#^%$$()_^)_&^$%$@&%$@&%$#^%$^&$ (&_*(^@_*(^$%@*^%#%$#&*^^$^#$@$#!@&$%#*$@^$#!^$#@&$#*^%#&%$#@$#!@&$#^*%#&%$#@$#@&%$#
^*#%$@&%$#@*%$#*%@&%$#*^%#*%$#

uwazajcie przy odinstalowywaniu Hordy gdyz osoba ktora zrobila insalator (@%$(&$@(*()$(^$)
jest &^%$$ i ^$&$( oraz $^&(^& nie potrafi obslugiwac tak skomplikowanych programow wiec
instalator bezczelnie kasuje folder z zainstalowana gra wiec wszystko co w tym folderze
sie znajdowalo znika


rozumiem ze instalator komunikatora tlen ma takie bledy (czy tez arcyinteligentna funkcje)
ale nie instalator gry ktory powinien byc w installshildzie a nie w jakiejs darmowej
aplikacji

same brzydkie okreslenia cisna mi sie na usta by opisac prace tych ludzi.


Mam pytanko, napisałeś że Instalator usuwa folder, w którym są zainstalowane Hordy, czyli jak???? sam folder z grą, czy ogólnie np. folder Gry komputerowe (tak się nazywa mój folder z grami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instalator usuwa folder w ktorym zainstalowales hordy czyli Heroes of might and magic v - dzikie hordy - bez wzgledu czy cos do niego extra wrzuciles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jest sporo wątków niewyjaśnionych. Szczególnie interesuje mnie Raeleg gdyż po epizodzie w KP słuch po nim zaginął.

Jeżeli chodzi o Imperium Jednorożców to zauwazcie że imperium Gryfów wzięło od czegoś swoją nazwę a Imperium Sokołów(wiesz tak naprawdę nie znamy składu ich armii przecież Imperium ludzi się podzieliło na wyznawców Elratha i wyznawców smoka powietrza, którzy prawdopodobnie zamieszukją w Wolnych Miastach na wschodzie Ashan(nie mam mapki więc nie wiem ale to miasto, które nie ma przypożądkowania)


Jeśli chodzi o dodatkowe miasta to brakuje jedynie bagien i wyznawców smoka powietrza(ludzi, którzy nie chcieli wyznawać Elratha).

Jeżeli chodzi o balans to i tak go nie będzie, prawie w żadnej strategii nie ma dobrego balansu, więc nie ma co się tym przejmować(kampania i hot seat załatwiają sprawę).

Naprawdę brakuje mi pegazów, trolli, ogrów, taków gromu, oślizgów i innych bestii znanych z H3 i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 10:51, Laczus napisał:

wiadomo kiedy będzie polska wersja Księgi drugiej Legends of the Ancients ?

Będzie na pewno i mogę zapewnić, że to sprawa dni, a nie tygodni :P
Poczekaj cierpliwie jeszcze kilka dni, a doczekasz się Drugiej Księgi już niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za uważyłem małęgo buga: przy zapisywaniu powtórek z bitew, w opisie i nazwie powtórki można napisać każdą polską literę oprócz "ó".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 10:51, Laczus napisał:

wiadomo kiedy będzie polska wersja Księgi drugiej Legends of the Ancients ?

Ano właśnie, jeszcze trochę cierpliwości i będzie po polsku. :) Na pewno jest już bliżej niż dalej. :P

A ja mam jeszcze jedną sprawę co do tłumaczenia. Bo zauważyłem wczoraj, że opuszczone kopalnie generują na przykład "1 rtęć dziennie". Przy pozostałych kopalniach jest ok, czyli "1 jednostka rtęci". I chciałbym wiedzieć czy w jakimś patchu zostały poprawione te opisy opuszczonych kopalń. Bo jeśli nie, to pogrzebię trochę w plikach i może to znajdę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:27, matiz123 napisał:

> wiadomo kiedy będzie polska wersja Księgi drugiej Legends of the Ancients ?
Ano właśnie, jeszcze trochę cierpliwości i będzie po polsku. :) Na pewno jest już bliżej
niż dalej. :P

A cóż to takiego? I czy ewentualna część pierwsza jest po polsku? Skąd można ją pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 14:06, ChrisBgnr napisał:

> > wiadomo kiedy będzie polska wersja Księgi drugiej Legends of the Ancients
?
> Ano właśnie, jeszcze trochę cierpliwości i będzie po polsku. :) Na pewno jest już
bliżej
> niż dalej. :P
A cóż to takiego? I czy ewentualna część pierwsza jest po polsku? Skąd można ją pobrać?


To taka Mod-Kampania do Kuźni Przeznaczenia 2.1, która opowiada fabułe ze Starych M&M i HoM&M, A PL wersję pierwszej części można popbrać z tej strony http://homm5.gram.pl/index.php?act=news_container&id=8 tylko coś chwilowa umnie nie działa, i nie mogę dać dokładnego Linka, poszukaj w Dziale Heroes of M&M 5, w dziale Download/Mody czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://lota.celestialheavens.com/ - tutaj dowiesz się nieco więcej na ten temat:)
Legendy w żadnym wypadku nie opowiadają starych historii z poprzednich części (bo jaki miało by to sens?;), tylko przedstawiają zupełnie nowe wydarzenia. Wszystko dzieje się już po zakończeniu historii z części czwartej HoMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 18:05, Paweł 321 napisał:

Mam pytanko. Czy można zastąpić cyklopa na behemota w dzikich hordach??


Jeśli zrobisz model 3D, teksturę do niego i zrobisz odpowiedniego moda dodającego go do gry i zamieniającego go z Cyklopem, to czemu nie?... Domyślnie w Dzikich Hordach nie istnieje coś takiego jak Behemot, ale można stworzyć odpowiedni mod dodający go do gry. Tyle że niewielu jest ludzi, którzy to potrafią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 18:13, Lfdracon napisał:

Jeśli zrobisz model 3D, teksturę do niego i zrobisz odpowiedniego moda dodającego go
do gry i zamieniającego go z Cyklopem, to czemu nie?... Domyślnie w Dzikich Hordach nie
istnieje coś takiego jak Behemot, ale można stworzyć odpowiedni mod dodający go do gry.

Dobra ja odpadam wogle nie wiem o co chodzi no ale dobra. :D

Dnia 10.02.2008 o 18:13, Lfdracon napisał:

Tyle że niewielu jest ludzi, którzy to potrafią...

... ja sie do nich nie zaliczam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legends of the Ancients - Księga 2 PL

http://www.sendspace.com/file/l0yp8j

Ze względu na przejściowe problemy z ftp na homm5.gram.pl tymczasowo do pobrania jedynie z linka powyżej. Wkrótce będzie K2 będzie dostępna również ze wspomnianej strony;)

Wszelkie komentarze, czy zauważone błędy mile widziane - na forum, bądź na maila (adres w readme).

Życzę dobrej zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co najmniej dwie osoby tłumaczyły tekst (albo jedna z dłuższymi przerwami), bo pierwsze dwa rozdziały nie są "kompatybilne" z następnymi dwoma. A więc po kolei:

Ursanian Empire - Cesarstwo Ursańskie


Verhoffin Sea - Morze Verhoffina


miasto-biblioteka At''rann (a nie biblioteczne miasto)


A''Rikdun organizowali się w rodziny lub sile


sil/sils- sil/sile (czyli podklany)


Co do nazewnictwa elfów:

Imię elfa A''nazwa klanu (z wielkiej litery) a''nazwa silu (z małej litery)


faker - oszust, nieprawdziwy (elf), odmieniec - na pewno nie przebieraniec (wynika z fabuły)


Forces of the Dome - Moce (to byli "bogowie") Kopuły (a dokładniej Nieboskłonu)


ODMIANY WYRAZÓW!
Cosmodium, Gaiam, Bellum, Lurkane - formy męskie
Esoterica - forma żeńska (zabrakło odmiany)
Bohba, nie Bobh''a
Las Etenfaru, nie Etenfara


Ye Olde Portal to the Sea of Verhoffin
Starawy portal do/nad Morza Verhoffina


it looked remotely like a whale, but of a giant and mutated sort
giant mutated whale - żart z pewnego forum, więc żeby to zachować:
wyglądające poniekąd jak ogromny, zmutowany wieloryb


Trzecia księga - "Demony i cudy", rozwikła tajemnicę losu młodego człowieka, którego przeznaczenie zmieni oblicze świata. Zaginony książe zapomnianego świata - Nicolai Ironfist, przmierzy świat, pokona śmierć, by nadszedł Zmierzch Bogów. I już nic nie będzie takie, jak wcześniej.

gdy nadszedł Zmierzch Bogów (EDITL jeszcze to sprawdzę dokładniej)


Creators - Kreatorzy (nic nie tworzyli, by zwać ich stwórcami, wprost przeciwnie niszczyli)


Wszystko zdarzyło się przed trzydziestoma laty albo coś koło tego, na tamtym świecie... Enroth

na Enroth


To tak z grubsza po przejrzeniu.
Błędy na pewno są - chociażby z tego, że nie sprawdzono do końca wszystkiego (np. "fakera").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować