Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2008 o 20:59, Rafal G napisał:

Ręki sobie uciąć nie dam, ale chyba gdzieś czytałem, że zwie się to Panzerklein...

Tak, to taki eggs nawiązujący do Silent Storma (w końcu studio to samo;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem w kampani z reolagiem (to jest kampania lochu) w trzeciej misji
w celach mam zajmij wszytkie miasta klanu zająłem i nic;(
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam zamiar zacząć przygodę z Herosami ale mam pytanie w sprawie części od V do
> Dzikich Hord.
>
> Czy te gry pójdą mi na:
> Win XP Pro SP2
> AMD Athlon 1.2 GHz
> 256 MB RAMu
> Geforce 2 MX 400


Ponieważ nie otrzymałeś dokładnej odpowiedzi na to pytanie, to może ja nap[isze dokładniej(choć wiem że trochę za późno).

System: Wystarczy bezproblemowo na 5 i Kuźnie Przeznaczenia, na Dzikie Chordy raczej też.

Procesor: Niestety nie spełnia wymagań minimalnych żadnej części. Potrzeba 1,5 GHz.

Ram: Niestety masz 2razy mniejszą pamięć niż trzeba. Nawet jeśli V bez żadnych dodatków by poszła na najmniejszych detalach, to przycinała by się tak że gra nie miała by sensu.

Karta Graficzna: Niestety też jest zasłaba. Grafika nie będzie chodzić.

No cóż, niestety cheba bnie pograsz no chyba że kupisz nowego kompa.
Możesz jednak kupić dalej bardzo dobrą III część, która pójdzie bez probleemu i bez zacinania(niestety raczej słaba grafika), lub wbrew pozorom fajną IV. Ma ona coprawda grafikę 2d, ale jest kolorowa i jeszcze całkiem niezła.
UWAGA!!! JEŚLI KUPISZ IV, I SPODOBA CI SIĘ(a powinna), TO RACZEJ NIE BĘDĄ PODOBAŁY CI SIĘ INNE CZĘŚCI SERII(a to źle), PONIEWAŻ IV JEST ZUPEŁNIE INNA NIŻ RESZTA HEROESÓW!!!

Lał, jak się rozpiasłem(to chyba najdłuższy post w moim życiu).
No to zakończe jeszcze tylko dokładnymi wymaganiami Heroes V, żeby inni się przez jakiś czas o to nuie pytali:
SYSTEM: Windows 2000(rekomendowany XP)(na Vista też będzie chyba działać).
RAM: 512mb(z patchem 1.4 rekomendowane 1024 mb).
KARTA GRAFICZNA: 64mb(rekomendowane 256mb).
DiretcX: 9.0c (dostępny na płycie z grą).
NAPĘD DVD: 4x DVD-ROM.
KARTA DŹWIĘKOWA:: Zgodna z DirectX 9.0c.
2 GB miejsca na twardym dysku

Niektóre z obsługiwanych kart graficznych:

NVIDIA GeForce: z serii 3/4/FX/6 (nie jest obsługiwana karta GeForce )4MX.
ATI Raedon: z serii 8500/9000/X.
No to tyle(mam nadzieję że to nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca na forum, jak będzie to skrócę:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc! jak zrobic jezeli sie tworzy wlasna mape zeby w zamku dalo sie wybudowac stocznie? postawilem zamek nawet w polowie na wodzie i dalej pisze ze jest brak dostepu do wody? i jeszcze jedno czy sa mapki gdzie da sie wybudowac stocznie i graala jednoczesnie? czy da sie je skas sciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadaj swoje pytanie jeszcze raz ale bez wytluszczonego tekstu to odpowiedz zostanie Ci udzielona - upominanie Ciebie zaczyna byc nudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 17:39, wojtek2222 napisał:

Mam pytanie: czy jak mam same Dzikie Hordy bez innych to czy będę mógł grać jakąś inną
rasą poza orkami?


Tak. Będziesz mógł grać każdą rasą. Jedynie nie będziesz miał mapek z podstawki i kuźni oraz kampani, chyba ze ściągniesz sobie moda dodającego kampanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc! jak zrobic jezeli sie tworzy wlasna mape zeby w zamku dalo sie wybudowac stocznie? postawilem zamek nawet w polowie na wodzie i dalej pisze ze jest brak dostepu do wody? i jeszcze jedno czy sa mapki gdzie da sie wybudowac stocznie i graala jednoczesnie? czy da sie je skas sciagnac
ps to widze ze mnie jescze pamietasz choc ostatni raz pisalem 1,5 roku temu..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z 4 kampanią 3 misją otóż pozajmowałem wszystkie zamki i kolpalnie i za przeproszeniem dupa nic sie nie dzieje a powinno zaliczyć cel misji z tego co mi wiadomo ludzie pomużcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 19:44, Eraś napisał:

Witam mam problem z 4 kampanią 3 misją otóż pozajmowałem wszystkie zamki i kolpalnie
i za przeproszeniem dupa nic sie nie dzieje a powinno zaliczyć cel misji z tego co mi
wiadomo ludzie pomużcie

Chodzi ci o H5 podstawkę czy Dzikie Hordy w obu są conajmniej 4 kampanie?
Może być błąd i będziesz musiał misje od nowa zacząć, jednak musisz opisać problem dokładniej czego dotyczy cel, kim grasz(bohater, rasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 19:50, Bosper napisał:

> Witam mam problem z 4 kampanią 3 misją otóż pozajmowałem wszystkie zamki i kolpalnie

> i za przeproszeniem dupa nic sie nie dzieje a powinno zaliczyć cel misji z tego
co mi
> wiadomo ludzie pomużcie
Chodzi ci o H5 podstawkę czy Dzikie Hordy w obu są conajmniej 4 kampanie?
Może być błąd i będziesz musiał misje od nowa zacząć, jednak musisz opisać problem dokładniej
czego dotyczy cel, kim grasz(bohater, rasa).

hodzi o podstawke gram reolagiem czyli mroczny elfem lochy cel dotyczy zajęcia wszystkich miast klanu blizny duszy a grałem w to 3 razy i wciąż to samo jeśli to bug to mógłby mi ktoś dać save z 4kampanią i 4 misją byłbym bardzo wdzięczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

hodzi

Chodzi.

Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

o podstawke gram reolagiem czyli mroczny elfem lochy

Wystarczy napisać, że podstawka. Raelag, nie jakiś reolag.

Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

cel dotyczy zajęcia wszystkich miast klanu blizny duszy

Wiemy.

Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

a grałem w to 3 razy i wciąż to samo

Czyli co? Zajmujesz wszystkie miasta i nie dostajesz powiadomienia o pomyślnym ukończeniu misji? Na której wersji grasz? Wiele problemów z kampanią jest na wersji 1.6 - jeśli ją masz, spróbuj odinstalować grę i spatchować do wersji 1.5.

Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

jeśli to bug to mógłby mi ktoś dać save z 4kampanią i 4 misją byłbym bardzo wdzięczny;)

A osoby chętne żeby ci wysłać save byłyby wdzięczne, gdybyś podał jakieś namiary na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 20:22, Lfdracon napisał:

> hodzi
Chodzi.
> o podstawke gram reolagiem czyli mroczny elfem lochy
Wystarczy napisać, że podstawka. Raelag, nie jakiś reolag.
> cel dotyczy zajęcia wszystkich miast klanu blizny duszy
Wiemy.
> a grałem w to 3 razy i wciąż to samo
Czyli co? Zajmujesz wszystkie miasta i nie dostajesz powiadomienia o pomyślnym ukończeniu
misji? Na której wersji grasz? Wiele problemów z kampanią jest na wersji 1.6 - jeśli
ją masz, spróbuj odinstalować grę i spatchować do wersji 1.5.
> jeśli to bug to mógłby mi ktoś dać save z 4kampanią i 4 misją byłbym bardzo wdzięczny;)

A osoby chętne żeby ci wysłać save byłyby wdzięczne, gdybyś podał jakieś namiary na siebie.

no cóż gram na wersji 1.0 numer gg jest w mojm gramsajcie a email sedes1994@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:19, davis87 napisał:

prosze o pomoc! jak zrobic jezeli sie tworzy wlasna mape zeby w zamku dalo sie wybudowac
stocznie? postawilem zamek nawet w polowie na wodzie i dalej pisze ze jest brak dostepu
do wody? i jeszcze jedno czy sa mapki gdzie da sie wybudowac stocznie i graala jednoczesnie?
czy da sie je skas sciagnac
ps to widze ze mnie jescze pamietasz choc ostatni raz pisalem 1,5 roku temu..heh


Z tego co wiem to w pobliżu zamku na granicy woda ląd należy umieścić rampę pozwalającą na zejście bohatera a łódź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak trochę nie w temat, ale jak wszystko o HOMM V to pisze tutaj :P

juz zwracalem raz na to uwage, ale nie wiem czy dostalem odpowiedz - otoz gram w kampanie z podstawki przy uzyciu tego moda ktory dodaje kampanie z podstawki i Kużni do Dzikich Hord... no i jak juz pisalem sa pewne filmiki do ktorych nie ma polskich dialogow - sa to te filmy przy ktorych nie ma nazwy bohatera i przycisku "pomin" (np. pojmanie Izabeli przez Agraela, zabcie Nikolaja, wskrzeszenie Nikolaja przez Markala...) ja wiem ze to jest mod i nie sposob zrobic do tego patcha ale jakbys ktos z Was mogl to gdzies w odpowiednie miejsce zglosic i by to poprawiono byloby fajnie, w koncu bylaby mozliwosc zagrania we wszystkie kampanie bez wiekszych bledow :]

inna sprawa to poradniki do Kużni i Hord ze zlotej edycji... jestem troche zawiedziony ze po tak dlugim okresie czekania nie zostal dodoany poradnik do Hord "normalnych" a tylko do zlotej edycji... wielka szkoda, bo jako posiadacz wszystkich czesci V oryginalnych i kupowanych jeszcze w pre-orderze chcialbym sobie zagrac w kampanie bardziej luzno, niz na "czuja" i stad moje pytanie czy jesli ktos by mogl w jakis sposob ten poradnik udostepnic (skany, badz przepisac tresc poradnika... - tak wiem, to bedzie piractwo i lamanie praw autorskich, ale takze nie malym chamstwem ze strony CDP jest wydanie w 4 dni pozniej pelnej kolekcji z poradnikami do wszystkich kampanii a pozostawienie ubozszych wersji bez owych poradnikow) jesli jednak ktos to uzna za zlamanie prawa to oczywiscie nic sie nie stanie jesli takowych nie dostane, bede gral na czuja... ;(

co sobie przypomne to jeszcze napisze, poki co - przechodze kampanie sylwan z podstawki, potem migiem kampanie z Kużni i w koncu dorwe sie do Hord (bo podstawke i Kużnie juz przechodzilem, ale w ramach przypomnienia... ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 22:24, Piotero159 napisał:

/.../

>no i jak juz pisalem sa pewne filmiki do ktorych nie ma polskich dialogow

Informacje o scenkach, o których piszesz są na stronie z modem ( http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php) w sekcji About Dialog Scenes and Cutscenes. Z tego co można tam wyczytać, pliki dźwiękowe do tych scen są automatycznie instalowane z Hordami w katalogu Music\CS. Niedopatrzeniem może być umieszczenie angielskich ścieżek dźwiękowych w polskiej wersji Dzikich Hord, może można byłoby to poprawić w jakimś patchu (sprawa dla morthiego ;))
Tymczasem jeżeli posiadasz podstawkę możesz sobie sam te pliki skopiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 20:09, Eraś napisał:

cel dotyczy zajęcia wszystkich
miast klanu blizny duszy...


O ile dobrze pamiętam to celem było wyeliminowanie klanu Blizny Duszy, a nie tylko zajęcie miast, radzę zatem pokonać wszystkich bohaterów także lub nie oddać żadnemu z nich miasta przez 7 dni(na to samo wyjdzie). Po za tym upewnij się, że dokładnie eksplorowałeś mapę i nie został jeszcze jeden zamek do którego z pozoru trudno się dostać. W podziemiach dla niedoświadczonych graczy ciężko się poruszać(radzę często obracać kamerę, inaczej możesz niektórych ścieżek nie zauważyć


P.S.

Czy ktokolwiek ma zamiar uczestniczyć w konkursie o którym pisała kwasowa grota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak napisal wczesniej Daimon_Frey pliki te powinny znajdowac sie w plikach z dzikich hord... ale z jakiegos powodu ich tam nie ma - niestety nie sadze by mogly sie pojawic gdyz jako takie nie sa bezposrednio z hordami zwiazane

czy masz najnowsza wersje moda (patch1 zostal wypuszczony 30.01.08) ? jesli nie sciagnij sobie aktualna wersje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 23:22, Bosper napisał:

> cel dotyczy zajęcia wszystkich
> miast klanu blizny duszy...

O ile dobrze pamiętam to celem było wyeliminowanie klanu Blizny Duszy, a nie tylko zajęcie
miast, radzę zatem pokonać wszystkich bohaterów także lub nie oddać żadnemu z nich miasta
przez 7 dni(na to samo wyjdzie). Po za tym upewnij się, że dokładnie eksplorowałeś mapę
i nie został jeszcze jeden zamek do którego z pozoru trudno się dostać. W podziemiach
dla niedoświadczonych graczy ciężko się poruszać(radzę często obracać kamerę, inaczej
możesz niektórych ścieżek nie zauważyć


P.S.

Czy ktokolwiek ma zamiar uczestniczyć w konkursie o którym pisała kwasowa grota?

słuchaj wyeliminowałem wszystkich mam siedm zamków a w solucji pisze że właśnie tyle rzeba mam wsystko oflagowane tylko nie zbierałem zaobów ale potwory rozwalałem i może to dlategoże zatrudniałem dodatkowych bochaterów ale nie sądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować