Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 19:28, windows00 napisał:

/.../ Jeśli natomiast masz którąś z premierowych wersji możesz
zacząć patchowanie od 1.4, ponieważ zawiera on wszystkie wcześniejsze poprawki. /.../


Warto jednak wrzucić wszystkie patche, tak jak napisałem, ze względu na poprawkę lokalizacyjną, która o ile mnie pamięć nie myli nie została uwzględniona w żadnym z późniejszych patchy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 19:35, Rafal G napisał:

Warto jednak wrzucić wszystkie patche, tak jak napisałem, ze względu na poprawkę lokalizacyjną,
która o ile mnie pamięć nie myli nie została uwzględniona w żadnym z późniejszych patchy;)

Nie warto :)
W jednym z późniejszych patchów te pliki zostały dodane, więc nie trzeba już ich dorzucać.
O ile się nie mylę, ale myślę, że mam rację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz odkryc nowe zycie heroes 5 to zainstaluj sobie te mody w dzikich hordach:
http://www.heroes-fr.com/pages/campagnes_originales.php

dzieki nim uzyskasz dostep do kampanii z wersji podstawowej oraz z kuzni przezaczenia bezposrednio w Hordach :) same plusy - dodatkowe jednostki, ulepszony silnik graficzny.
mozesz wybrac sobie dowolna wersje jezykowa kampanii - czyli np. polskie napisy i angielski dubbing (jak i ine konfiguracje ;) )

warto tez zainteresowac sie modem - ingame skillwheel - dzieki czemu bedziesz wiedzial w jaki sposob przeprowadzic rozwoj bohatera i wybrac odpowiednie talenty/umiejetnosci by byl potezny

warto tez zainstalowac sobie mod dodajacy dokladne opisy bohaterow/zamkow w menu tworzenia gry ;)

te dwa mody znajdziesz w tym linku:
http://www.sendspace.com/file/wj8rzt

wszystkie pliki nalezy wypakowac do katalogu Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\UserMODs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:19, Rosomk napisał:

Myślicie,że lepiej otworzyć temat "która jednostka i ulepszenie lepsza" czy podyskutować
o tym tu?


Zdecydowanie tutaj, od tego przecież ten temat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:34, Rosomk napisał:

To w takim razie czy lepszy jest Seraf czy Czerwony smok?

Po statystykach i właściwościach patrząc to chyba czerwony smok, chociaż ze wszystkich jednostek lvl 7 to chyba najsilniejszy jest magmowy smok(ma najwięcej hp i niezły atak, tylko nie lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:31, Bosper napisał:

> To w takim razie czy lepszy jest Seraf czy Czerwony smok?
Po statystykach i właściwościach patrząc to chyba czerwony smok, chociaż ze wszystkich
jednostek lvl 7 to chyba najsilniejszy jest magmowy smok(ma najwięcej hp i niezły atak,
tylko nie lata)

Hmm,a nie cyklop? Na trzecim Rage jest prawdziwym wymiataczem w obu wersjach,chociaż chyba bardziej w Krwawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 09:15, Rosomk napisał:

> > To w takim razie czy lepszy jest Seraf czy Czerwony smok?
> Po statystykach i właściwościach patrząc to chyba czerwony smok, chociaż ze wszystkich

> jednostek lvl 7 to chyba najsilniejszy jest magmowy smok(ma najwięcej hp i niezły
atak,
> tylko nie lata)
Hmm,a nie cyklop? Na trzecim Rage jest prawdziwym wymiataczem w obu wersjach,chociaż
chyba bardziej w Krwawej.

Jednak pod warunkiem, że masz 3 poziom o co nie jest łatwo, gdyż każdy atak wroga zmniejsza pasek. Zatem należałoby pominąć 3 poziom, możemy mówić max o 1 poziomie bo łatwo go zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co przeszedłem kampanie z Dzikich Hord i postanowiłem się z Wami podzielić moimi przemyśleniami na temat tego dodatku. Od razu ostrzegam, że mogę trochę spoilerować (ale nie dużo :)), no i jak ktoś nie ma ochoty czytać to niech nie czyta.

Zacznę może od historii. Ogólnie w całej serii mi sie podobała opowiedziana historia, z tym dodatkiem nie jest inaczej. Choć jeśli chodzi o kampanię orków to w sumie mogli wymyślić coś ciekawszego, bo to co jest to jest takie nijakie. Ogólnie najbardziej mi sie podobała kampania Zehira.
Co do samych konstrukcji kampanii natomiast, mogę powiedzieć, że pomysł na zróżnicowanie misji w tej części jest najlepszy (szczególnie misja ostania). Chodzi o to, że częściej (przynajmniej w moim odczuciu) były misje RPG''owe (znaczy bez zamku), no a jak już nie więcej, to przynajmniej ciekawsze (może sie za bardzo ostatnią sugeruję, ale cóż poradzę, że mi sie bardzo podobała). A lubię misje w których trzeba sie liczyć z każdą jednostką, a nie trzeba się martwić ochrona zamku :) (jak właśnie w tej ostatniej, gdzie byłem wstanie wczytać sejwa gdy jednego maga straciłem).

Poza tym, pierwszy raz, właśnie w tym dodatku udało mi się zdobyć zdolność klasową (w przypadku Zehira) z czego jestem dumny. Częściowo dzięki temu, że jak obserwowałem Skillwheele to zmniejszyli wymagania na tą zdolność. No i mogłem korzystać z wymazywania pamięci. A pomysł jak tu zrobić, żeby Zehir mógł być rozwijany od podstaw też jest ciekawy (no nie spodziewałem sie takiego rodzaju amnezji).

Co do samych kwestii technicznych. Obniżone wymagania na zdolność klasową podałem. Zajmę sie wiec może czarami (szczególnie, że miałem wszystkie dzięki Zehirkowi :)). Wszystkie nowe czary mi się spodobały, szczególnie kara boska (która uratowała mi życie w walce Freudy z demonami w ostatniej misji). Bariera mieczy też całkiem fajna (szczególnie jak się chce bez strat wygrywać). Często używałem też głębokiego zamrożenia. Ogólnie na czary nie narzekam.
Kolejna rzecz to alternatywne jednostki. Nie mam nic przeciwko, choć jak to już tu było wspominane, często prawie niczym się nie różnią, choć czasem miałem dylemata, które rozszerzenie wybrać (a jako że to była nowość to zwykle wybierałem alternatywy, aby poznać ich zdolności). W tym przypadku poszli raczej na ilość a nie jakość.

Fajna sprawa z kolekcjonowaniem setów artefaktowych. Nowe budynki z planszy też nie najgorsze i czasem mogą sie przydać nie tylko jako ozdoba mapy.

Na koniec zostawiłem sobie nowy zamek. I co do niego mam mieszane uczucia, z przewagą tych na nie. Od razu zaznaczę, że we wszystkich grach jestem zapalonym magiem, więc jak nie mam czarów to się źle czuję. No i tu tak było. Okrzyki ciągle rzucałem, żeby szał zwiększyć i jako jedyne dobre uznałem ten od morale i gniew hordy (choć ten okrzyk raczej nie był by za dobry gdyby nie to, że duże armie ze sobą walczyły w kampanii). Co do samych jednostek. Owszem, mają duży atak, ale bez szału, giną jak muchy (a szał można łatwo zdobyć tylko gdy ma się przewagę w dużych bitwach, bo w przeciwnym razie to z tym krucho), szczególnie, że bronić to sie za bardzo nie mogą. Sam jak nimi grałem z komputerem, to sobie radziłem, ale jakby przeciwko komputerowym orkom grał (a nie omieszkam jeszcze sprawdzić) to raczej by miał problemy (szczególnie, że orkowie albo dobrze walczą, albo przełamują magię, więc nie jest z tym tak strasznie jak się obawiałem). Podsumowując, nie lubię tej rasy (zresztą, w żadnej części barbarzyńskich nacji nie lubiłem), za bardzo ma ciągotki do walki w zwarciu, a ja jestem zapalonym magiem ewentualnie strzelcem.

To by było tyle mojego krótkiego podsumowania. Jak wspomniałem dodatek mi się podoba, za wyjątkiem nowej rasy, chyba szczególnie z powodu moich upodobań magicznych jako gracza. Teraz zostały pojedyncze scenariusze no i misje Free for All.

PS. Tak ostatnio miałem okazję znowu wrócić do III części serii i kolejny raz sie przekonałem, że powrotu do kultowych gier po dużej przerwie mogą być bolesne. Nie powiem, że ta część jest zła, ale w porównaniu do rozwiązań z V, to dużo jej brakuje (dodam, że nigdy w WoG''a nie grałem). Już nie wspominam o grafice, bo an początku myślałem, że jakieś dziwne ustawienia dałem bo tak mnie odrzuciło.

PS2. Mógłby tak ktoś za aktualizować przypięty post, bo nie wiem, czy są jakieś patche do Dzikich ord czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 18:02, Feniks napisał:

PS2. Mógłby tak ktoś za aktualizować przypięty post, bo nie wiem, czy są jakieś patche
do Dzikich ord czy też nie.


Nie potrzeby aktualizacji, bo nie ma nowych patchy;) Bez obaw - jeśli tylko jakieś się pojawią z pewnością zostaną dodane do przypiętego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi - przestań spanować po forum.

Dla rozluźnienia - cytat recenzji Hord z pewnego czasopisma:

Polska wersja jest bardzo dobra, jak zwykle w tej serii. Bezbłędnie przetłumaczono napisy i nagrano fajne dialogi - świetna robota.

Autorowi radziłbym sprawdzić, co oznacza słowo "bezbłędny" oraz podanie, co rozumie przez "fajne dialogi".


Aha, dla zainteresowanych - po znacznie dłuższym okresie niż bym sobie życzył, większość rzeczy została poprawiona i wysłana do korekty (w tym i jednostki). Pozostały historie miast oraz nazwy tygodni do sprawdzenia w kompendium. I niestety trochę to potrwa.
Mam nadzieję, że ostatnia przesyłka dotarła do kogo trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wracam po dłuższej nieobecności. No cytat mnie rozbawił. Albo ten, kto robił recenzję nie umie czytać, albo może CDP wgrało potajemnie im naszego Unofficiala :P Co do Unofficiala, to postaram się wydać jak najszybciej v3.0B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie trudności kampanii we wszystkich częściach HOMM V...
jak na razie dwa razy przeszedlem kampanie z podstawki i jej trudność wzgledem kampanii z Kuźni (jestem w trakcie przechodzenia po raz drugi) okreslilbym jako dosc wysoką -
podstawka - bardzo trudna
Kużnia - banalna
Hordy - jeszcze nie gralem wiec nie oceniam, i wlasnie stad pytanie do was - jak wy to oceniacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja może zadam jedno pytanie, uprzedzam, że będzie to pytanie z gatunku "od narwańca", więc proszę o wyrozumiałość...

Ufffff... a brzmi ono, jak następuje: czy ktoś na forum zna jakiś mod/patch/cokolwiek umożliwiający stworzenie od podstaw (bądź zmienienia czegokolwiek - choćby imienia) swojego bohatera i użycia go w trybie Scenariusza i/lub Trybie HotSeat? Ew. - czy zna ktoś stronę, najlepiej polską - z takimi modami?

Tak jakoś się składa, że bardzo lubię tworzyć takie rzeczy. Lubię personalizować grę, bardziej się wczuwam... A pamiętam, że np. w HoMM4 jeszcze było takie coś, że w karczmie można było wynająć swojego herosa i go nazwać (samo to by starczyło), a w Piątce jest takie coś do użycia w trybie pojedynku, co prawda jest to stworzone przez twórców gry i wbudowane w kod źródłowy gry.

Cóż, jeśli nie da się - to będę próbował sił w edytorze i będę tworzył mapy (losowe i od podstaw) i jakoś się tam porobi...

Wiem, że pytanie jest co najmniej dziwne ;], ale powtórzę, że jestem narwany w niektórych kwestiach ;D
Z góry dzięki za odpowiedź. A jakby co, jakby było coś takiego to podaję wersję posiadanej gry:

podstawowa HoMMV - wydanie tuż po premierze kupione w sklepie v. 1.00
HoMM: HoF - zakupione w okolicy Gwiazdkowej premiery. v... no wydawnicza pierwsza możliwa :]
HoMM: ToE - najnowsza, tuż po premierze. v 3.00

Wszystkie wersje PL, niepatchowane przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tworzenie bohatera do pojedynku w wersji podstawowej mozliwe jest po spatchowaniu do 1.5 a w kuzni po spatchowaniu do 2.1

w dzikich hordach mozliwe jest to od razu :P

instrukcje jak spatchowac znajdziesz w przyklejonym watku

bohatera do gotowego scenariusza za bardzo nie masz jak wkleic gdyz mapy te nie sa dostepne z poziomu edytora do modyfikowania jednakze...
na forum byl gdzies link do scenariuszy wyciagnietych z podstawki i kuzni i przygotowanych by mozna ich bylo uzywac w dzikich hordach (jak nie znajdziesz to je wrzuce) - wtedy mozesz taka mapke otworzyc w edytorze i ja samodzielnie zedytowac ;)

kilka slow o edytorze - warto zaopatrzyc sie w polska wersje tego narzedzia przygotowana przez Shadow SSJ Warrior (do sciagniecia stad http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/www/index.html) jak rowniez zapoznac sie z moij ostatnim postem ;) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=35007

jesli malo Ci map zawsze mzoesz uzupelnic swoja "kolekcje" na tej stronie http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php

uff :) to by bylo na tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 14:58, morthi napisał:

tworzenie bohatera do pojedynku w wersji podstawowej mozliwe jest po spatchowaniu do
1.5 a w kuzni po spatchowaniu do 2.1

w dzikich hordach mozliwe jest to od razu :P

instrukcje jak spatchowac znajdziesz w przyklejonym watku

bohatera do gotowego scenariusza za bardzo nie masz jak wkleic gdyz mapy te nie sa dostepne
z poziomu edytora do modyfikowania jednakze...
na forum byl gdzies link do scenariuszy wyciagnietych z podstawki i kuzni i przygotowanych
by mozna ich bylo uzywac w dzikich hordach (jak nie znajdziesz to je wrzuce) - wtedy
mozesz taka mapke otworzyc w edytorze i ja samodzielnie zedytowac ;)

kilka slow o edytorze - warto zaopatrzyc sie w polska wersje tego narzedzia przygotowana
przez Shadow SSJ Warrior (do sciagniecia stad http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/www/index.html)
jak rowniez zapoznac sie z moij ostatnim postem ;) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=35007

jesli malo Ci map zawsze mzoesz uzupelnic swoja "kolekcje" na tej stronie http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php

uff :) to by bylo na tyle :P


Dziękuję morthi :D Bardzo dziękuję, zabieram się do roboty :] Już w zasadzie od dłuższego czasu się nakręcałem na modowanie i tworzenie, ale czasu nie starczało : / Muszę porządnie tych Herosów przejść :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować