Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 22:30, WatergateKiller napisał:

Hej ,wie ktoś może czy można gdzieś kupić Edycję Wszech Czasów heroesów w polskiej wersji
językowej ???Bo szukam na necie i nie mogę znależć a byłbym gotowy zapłacić 200 zł byle
by ją mieć...

CDP ma wydanie HC (oryginalna nazwa tej kolekcji) głęboko w... planach :>
Niestety, cały czas czekamy na jakieś konkretniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 00:21, windows00 napisał:

CDP ma wydanie HC (oryginalna nazwa tej kolekcji) głęboko w... planach :>


:D
Tiaa, głęboko, głęboko, ale niestety w esicy :]

Wie ktoś kiedy będzie jakiś patch, który naprawi błędy ze specjalnością Czarodziejów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale od początku nie przypadła mi do gustu ta gra.
Jestem zdecydowanie starszym pokoleniem graczy ( 28lat ) mimo to liczyłem na więcej jeśli chodzi o 5 część tej wspaniałej serii.

Kulminacją tej serii była część III i tak już chyba pozostanie.
Tam nawet wygląd miast, portrety bohaterów, jednostek, to wszystko było zdecydowanie bardziej poważne, dojrzałe... a V część poszła w pewien rodzaj walki pokemonami. Kolorowe jednostki, śmieszni bohaterowie z okropnie narysowanymi portretami ( przypomnijcie sobie te piękne portrety z III !!!! ), dziwne rozwiązania techniczne ( tylko jedna klasa bohatera w danym mieście,na dodatek tylko" jedna płeć " jeśli chodzi o wygląd bohatera, dziwne umiejętności klasowe, każde miasto ma 5 poziomową gildię magów co jest moim zdaniem wadą... mógłbym wymieniać miesiąc! ), ogólnie gra strasznie straciła na klimacie.
Nawet muzyka totalnie nie wpisuje się w poziom III .
Muzyka w mieście Nekropolia czy też Inferno była tak klimatyczna że szok, od razu wiadome było, iż mamy do czynienia z armiami zła.
W V części najgorzej- jeśli chodzi o muzykę- wypada muzyka terenu na którym się znajdujemy. Jest ona strasznie monotonna i wręcz denerwująca.

I tym oto sposobem gdy mam ochotę pograć w tego rodzaju grę turową wolę 100 razy bardziej zainstalować Heroes III albo Disciples 2 niż Heroes V.
Gra sama w sobie nie jest totalnie beznadziejna, ale pomyślmy.. gdyby nam dał ktoś licencję np Diablo aby zrobić kolejną część, czy zrobilibyśmy kompletnie nieudaną grę ? myślę, że dalibyśmy radę zrobić niezły produkt.
Więc trudno aby gra oparta na tak świetnych pomysłach, świecie jak Heroes była zupełnie nieudana.
Dlatego jestem tak krytyczny wobec tego co oni zrobili z tą legendą gier jakim jest HOM&M, bo naprawdę wystarczyło wrócić do rozwiązań z III, dodać nowy engine graficzny oraz kilka poprawek i wsio.

Echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląd, muzykę, fabułę itd. pominę
też uważam, że H3 jest najlepsza - a należę do jeszcze starszego pokolenia graczy niż Ty ;-)

jednak H5 ma jedną zaletę i przewyższa na tym polu nawet H3 - chodzi o multiplayer.
H5 ma znacznie bogatszy wachlarz taktyk i strategii niż H3 oraz znacznie krótszy czas rozgrywki.

Jeśli ktoś gra singla to w sumie może sobie darować H5, ale dla multi - warto się zmusić i przywyknąć do mangowego wyglądu - a później to już będzie sama rozkosz podczas starć na ubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Też grałem w H3 od jej premiery, jednak powiem ci że juz mnie tak znudziła że nie daję rady w nią zagrać nawet jabym chciał(zatem ten sentyment radzę schować na bok chyba że grasz codziennie w H3). Jeśli chodzi o grafikę to jest to grafa 3D i nie jest najgorsza(nie tak fajna i poważna jak ta w H3 ale 100 Razy lepsza niż w H4). Jednak detali jest o wiele więcej niż w H3. Co jednak stawia H5 zdecydowanie wyżej od H3, rozówj bohatera który cały czas może zdobywać nowe i ciekawe zdolności(w zależności od rasy/klasy) i nie kończą się one na 15 lvl(jak to było w H3), do tego dodatek dzikie hordy oferuje nam alternatywne ulepszenia(naprawdę fajny pomysł). Nie chcę cię przekonywać, ale zagraj w tą grę na full detalach i każdym zamkiem a potem krytykuj(bo mam wrażenie że tego nie zrobiłeś). H5 ma o wiele ciekawszą kampanię(w H3 jest nudna i długa zawsze 5 zamków vs 15 komputera nuuuuuuda), oraz naprawdę fajną grafikę czarów, do tego dochodzą rozwiniete zdolności jednostek i podział zamków na rasy(super pomysł bo w H3 był taki mish mash). Jedynie do czego można się przyczepić to do grafiki niektórych jednostek oraz takiego mrocznego klimatu, zamków też mogło by być więcej, ale w końcu w H3 tez było 8 a potem 9. Ogólnie H5 nie jest taka zła a nowe pokolenie dzięki niej będzie wiedziało czym są Herosi (gdyż w H3 zapewne nie zagrają ze względu na grafikę).

Po za tym za jakieś 2 lata możemy się spodziewać H6, które być może połączy nowoczesność rozwiązań znanych z H5 oraz mroczny klimat i powagę znaną z H3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam Bosper, od razu zakładasz, że się nie znam, iż nie pograłem etc
Ja po prostu wyraziłem swoją opinię.
Są gusta i guściki :)

Odpycha mnie od tej gry ale przecież napisałem, że nie uważam jej za kompletnie nieudaną... nie jest tak tragicznie. Gdyby oceniać tę grę jako coś zupełnie nowego, to jest wręcz dobra.
I wcale nie jestem sentymentalny.
W końcu każda część miała swoje wady i zalety- IV chyba same wady ;)
I gram na full detalach z anizotropowym filtrem na max i efekty są naprawdę fajne.
Dlatego napisałem, że wolałbym klimat III części z nowym enginem graficznym V.
Nieco odeszli od pewnego "stylu" niestety.
Zresztą niestety brata zza miedzy - Disciples 3- prawdopodobnie czeka ten sam los.

Jakaś nowa tendencja jest w świecie gier , nowy starcraft to samo.
Z jednej strony mamy brutalne ultrarealistyczne gry ( nowy GTA ) a z drugiej strony stare kultowe tytuły robione są w jakimś dziwnym stylu, nie kumam tego :\


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 12:25, Bosper napisał:

/ciach/

Też grałem w H3 od jej premiery, jednak powiem ci że juz mnie tak znudziła że nie daję
rady w nią zagrać nawet jabym chciał(zatem ten sentyment radzę schować na bok chyba że
grasz codziennie w H3). Jeśli chodzi o grafikę to jest to grafa 3D i nie jest najgorsza(nie
tak fajna i poważna jak ta w H3 ale 100 Razy lepsza niż w H4). Jednak detali jest o wiele
więcej niż w H3. Co jednak stawia H5 zdecydowanie wyżej od H3, rozówj bohatera który
cały czas może zdobywać nowe i ciekawe zdolności(w zależności od rasy/klasy) i nie kończą
się one na 15 lvl(jak to było w H3), do tego dodatek dzikie hordy oferuje nam alternatywne
ulepszenia(naprawdę fajny pomysł). Nie chcę cię przekonywać, ale zagraj w tą grę na full
detalach i każdym zamkiem a potem krytykuj(bo mam wrażenie że tego nie zrobiłeś). H5
ma o wiele ciekawszą kampanię(w H3 jest nudna i długa zawsze 5 zamków vs 15 komputera
nuuuuuuda), oraz naprawdę fajną grafikę czarów, do tego dochodzą rozwiniete zdolności
jednostek i podział zamków na rasy(super pomysł bo w H3 był taki mish mash). Jedynie
do czego można się przyczepić to do grafiki niektórych jednostek oraz takiego mrocznego
klimatu, zamków też mogło by być więcej, ale w końcu w H3 tez było 8 a potem 9. Ogólnie
H5 nie jest taka zła a nowe pokolenie dzięki niej będzie wiedziało czym są Herosi (gdyż
w H3 zapewne nie zagrają ze względu na grafikę).

Po za tym za jakieś 2 lata możemy się spodziewać H6, które być może połączy nowoczesność
rozwiązań znanych z H5 oraz mroczny klimat i powagę znaną z H3.


moge sie pod tym podpisac - nie ma jak dobra argumentacja ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dziwne. Zwróciłem uwagę, że dla niektórych osób, 5 część jest mangowa - a dla mnie w żaden sposób się z mangą nie kojarzy! HoMaM V jest dobrą kontynuacją całej serii i nie jest gorsza niż 3 część.

Czy chciałbym aby wyszła kontynuacja? Szczerze pisząc - nie! Jeśli ma to być to samo, tylko na lepszym enginie, to ja już pasuję. Zaczynają herosi mnie nużyć. W 3 mam spore problemy z zagraniem, niestety w 5 w podstawkę, także - ponieważ brakuje mi wyzwań, większość walk po jakimś czasie zaczyna być monotonna i bez dość drastycznych zmian w mechanice i ideologii gry tego się nie zmieni. Może gdyby zamiast spotykać grupy składające się z tych samych jednostek, było więcej grup mieszanych, może wtedy walki byłyby ciekawsze? W każdym razie na dłuższą metę, gdy w kolejnej misji muszę powalczyć, bo przeciwnikowi nie chce się umrzeć i wiem, że i tak walka będzie bez strat własnych - marzę o jednym - aby zawyć z bólu i krzyknąć: JA JUŻ MAM DOŚĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:49, azgheros napisał:

Może gdyby zamiast spotykać grupy składające się z tych samych jednostek, było więcej grup mieszanych, może > wtedy walki byłyby ciekawsze?


zachecam wiec do zakupu i grania w dzikie hordy - tam wlasnie armie neutralne czesto skladaja sie z roznych rodzajow wojsk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:49, azgheros napisał:

Hmm - dziwne. Zwróciłem uwagę, że dla niektórych osób, 5 część jest mangowa - a dla mnie
w żaden sposób się z mangą nie kojarzy! HoMaM V jest dobrą kontynuacją całej serii i
nie jest gorsza niż 3 część.


niektórym to się wszystko z mangą kojarzy ;-)
w h5 to ewentualnie jest ostra zrzynka z Warhammera - ale manga? no chyba te że te elfie uszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle mangowość, co bajkowość, i... nie oszukujmy się, lekka dziecinność. Taki Diabeł dla przykładu - przypomina mi psa Pluto z warsztatu Disney''a. Do tego klimatu przyczynia się też poniekąd muzyka - w miastach Inferno i Nekropolii(zwłaszcza tej drugiej) dawny klimat został niemal zabity... Chociaż dla mnie 5 jest dużo lepsza od 3 - głównie przez zaawansowany rozwój bohatera, zdolności jednostek i tą właśnie... "suwerenność" ras, tj. Talenty bohatera powiększają możliwości jednostek nie tylko dzięki współczynnikom ataku i obrony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:07, Magno napisał:

Nie wiem czy wiadomo, ale na gramowym allegro jest 10 EK Heroesów V za 79 złotych :D
Skusi się jeszcze ktoś?


Ja mam już 2 ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnimi czasy zacząłem pisać program-tweaker do Heroes V. Będzie w nim możliwość edycji różnych poukrywanych po plikach konfiguracyjnych parametrów gry. Podobna inicjatywa była podjęta przez naszych wschodnich kolegów z Rosji, niestety projekt ten upadł. Mało kto wie, ale z gry można wycisnąć DUŻO więcej, niż jest w menu. Dodatkowo też myślę nad napisaniem następcy mojego programu Heroes V GemeMechanics Modifier do robienia MODów, który będzie zintegrowany z tweakerem.

Przykład ? Parametrsetvar gfx_depth_tex_resolution w pliku user.cfg. w Folderze profili w Moich Dokumentach. Standardowo ustawiony na 512. Jeśli go zwiększymy, tekstury będą generowane dokładniej, jednak gra spowolni. Mając dobrego kompa, można wycisnąć z Heroesów ładniejszą grafikę. Mi na dwuletnim kompie z GeForce 7600 GT udało się ustawić go na 2048. I gra moim zdaniem wygląda lepiej, a spadek wydajności nie jest zauważalny.

Gdyby ktoś chciał mi pomóc w tworzeniu aplikacji, to przydałoby się opisanie parametrów z plików konfiguracyjnych: autoexec.cfg oraz user.cfg (folder profili w Moje dokumenty).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego mapmakera - ktory wykonalby mapke na jesienny turniej ligaheroes.pl

mapka bylaby swego rodzaju areną.
tzn. gracze przed wejsciem na arene samodzielnie rozwijaliby bohaterow w roznego rodzaju drzewkach itd. braliby armie z miasta i wchodziliby na arene na glowna bitwe.

w sumie to bylby taki rozbudowany duel - tyle ze chodzi o to, zeby mozna bylo otrzymac 25lvl wg zachcianek.
cala trudnosc wykonania mapy bazuje na balansie.. zeby zadna rasa nie byla pokrzywdzona i kazda zdolnosc rasowa moglaby byc wykorzystana

czy sa jakies zainteresowane osoby? dodam ze wiosennemu turniejowi ''klucz do zwyciestwa'' patronowal oficjalnie gram.pl - i staramy sie aby na jesieni rowniez gram.pl objal patronat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:00, moonman napisał:

szukam dobrego mapmakera - ktory wykonalby mapke na jesienny turniej ligaheroes.pl

mapka bylaby swego rodzaju areną.
tzn. gracze przed wejsciem na arene samodzielnie rozwijaliby bohaterow w roznego rodzaju
drzewkach itd. braliby armie z miasta i wchodziliby na arene na glowna bitwe.

w sumie to bylby taki rozbudowany duel - tyle ze chodzi o to, zeby mozna bylo otrzymac
25lvl wg zachcianek.
cala trudnosc wykonania mapy bazuje na balansie.. zeby zadna rasa nie byla pokrzywdzona
i kazda zdolnosc rasowa moglaby byc wykorzystana

czy sa jakies zainteresowane osoby? dodam ze wiosennemu turniejowi ''klucz do zwyciestwa''
patronowal oficjalnie gram.pl - i staramy sie aby na jesieni rowniez gram.pl objal patronat


no moge zrobić nom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie o zdolność rasową Sylvan - mściciel

ile dokładnie trzeba pokonać jednostek żeby móc wybrać ulubionego wroga...
wg kompendium są to dwa zgrupowania

ile dokładnie?
czy te dwa zgrupowania mogą być w jednej armii?
czy jeśli pokonam podstawową jednostkę to ulubiony wróg będzie dotyczył ulepszenia i alternatywy?

proszę o szczegółowe info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 14:10, moonman napisał:

pytanie o zdolność rasową Sylvan - mściciel

ile dokładnie trzeba pokonać jednostek żeby móc wybrać ulubionego wroga...
wg kompendium są to dwa zgrupowania

ile dokładnie?
czy te dwa zgrupowania mogą być w jednej armii?


dwa zgrupowania czyli np dwa oddzialy neutralne spotkane na mapie przygod (z tego co pamietam) :)

Dnia 11.08.2008 o 14:10, moonman napisał:

czy jeśli pokonam podstawową jednostkę to ulubiony wróg będzie dotyczył ulepszenia i
alternatywy?


w podstawce i kuzni przeznaczenia nalezy pokonac kazdy oddial by moc go wybrac - w dzikich hordach wystarczy pokonac dowolny oddzial by moc wybrac jego ulepszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować