Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2009 o 11:17, windows00 napisał:

> Czy ktoś z was spotkał się z jakimiś informacjami na temat Heroes 6? Troche lat
już upłyneło
> od wydania piątej części.
Najwyżej to: http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=1233084922
Jeśli jednak koniecznie chcesz czekać na jakieś info, to coś może pojawić się na E3 1.
czerwca.
Chociaż nie liczyłbym na wiele.


Ale to że będzie 6 to chyba nie ulega wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chlopaki za info!

Może się doczekamy tej 6 części.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów serii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zwrócić o pomoc w sprawie przejścia kampani na poziomie ciężkim, temat wydaje mi się właściwy dla tego działu forum... Otóż - właśnie kończę misję "Sojusz" w kampanii Maga. Nieżle namordowałem się by dojść do momentu w którym obecnie jestem i wolałbym uniknąć przechodzenia jej ponownie. Posiadam wersję podstawki premierową, z pierwszego tłoczenia (;-]) version 1.00 - sklepowa, całkowicie podziurawiona, znaczy - niełatana... ;-P

Sytuacja przedstawia się następująco: jestem niemal pewien, że wyskoczył mi jakiś błąd, którego miałem najwyraźniej szczęście ominąć gdy przechodziłem kampanię po raz pierwszy na normalu... jakieś dwa lata temu.
Otóż, gdy przychodzi do konfrontacji z Raelagiem i Shadyą za garnizonem gracza niebieskiego - Królowej Izabeli -gdy przeklikam przerywnik lub poczekam do jego końca, Raelag dołącza do moich sił (Shadya nie z kolei, dziwnym zresztą trafem...), ukazuje mi się napis porażki ("Przegrałeś"...), barwy miast, siedlisk i kopalni zmieniają mi się na "bezstronne", czyli mówiąc ogólnie - porażka totalna... ;-/

Pokombinowałem chwilę i przeniosłem się teleportem moim najmocniejszym Hero (Godryk) "behind enemy lines" i skopałem Izabeli eeee... siedzenie ;-P, choć nie było do końca różowo, cel "Pojmij Izabelę i przeprowadź Rytuał" wypełniony..., ale niewiele to dało - pozostaje nadal cel "Skontaktuj się z Raelagiem"..., a cała sprawa najwyraźniej koliduje z celem "Bohaterowie muszą przetrwać"..., no więc jadę na to spotkanie, przeklikuję przerywnik i... Znowu zonk! ;(

Czy jest to sytuacja wymagająca użycia kodu? np. na ukończenie misji (jeśli coś takiego jest możliwe to chętnie dowiem się w jaki sposób...) i zgłaszam tę prośbę do wszystkich, którzy mieli podobny problem z tą misją, aby podizelilii się rozwiązaniem. Jak już wspominałem - nie uśmiecha mi się przechodzenie jej ponownie więc chciałbym znaleźć sposób, który pozwoliłby mi na pchnięcie kampanii dalej.Jakiś patch, który naprawia ten błąd (byle nie daj Boże - nie trzeba było przechodzić jej od nowa...) też chętnie powitam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 09:59, L_Morty napisał:

Witam! Chciałbym się zwrócić o pomoc w sprawie przejścia kampani na poziomie ciężkim,
temat wydaje mi się właściwy dla tego działu forum... Otóż - właśnie kończę misję "Sojusz"
w kampanii Maga. Nieżle namordowałem się by dojść do momentu w którym obecnie jestem
i wolałbym uniknąć przechodzenia jej ponownie. Posiadam wersję podstawki premierową,
z pierwszego tłoczenia (;-]) version 1.00 - sklepowa, całkowicie podziurawiona, znaczy
- niełatana... ;-P


Witam. Radzę osobiście zaktualizować grę do najnowszej wersji i niestety uruchomić scenariusz od nowa. Wersja premierowa nie zawiera wielu rzeczy dodanych w patchach, co utrudnia gre. Jak będziesz mieć najnowszy patch powinno wszystko działać :)

PS. Hehe. Awansowałem dzięki temu postowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z Radkiem, a nawet jak nie zainstalujesz patch trzeba będzie tę misję przejść od nowa, gdyż przy poprzednim ładowaniu jej nie załadował się trigger pozwalający ją ukończyć. I spaczuj grę, będzie chodziła szybciej i wyglądała lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:17, Nufiko napisał:

Muszę się zgodzić z Radkiem, a nawet jak nie zainstalujesz patch trzeba będzie tę misję
przejść od nowa, gdyż przy poprzednim ładowaniu jej nie załadował się trigger pozwalający
ją ukończyć. I spaczuj grę, będzie chodziła szybciej i wyglądała lepiej.


Chyba się zaraz rozpaczę... ;- P

Od nowa cały scenariusz..., no dobra, skoro tak Panowie uważają... Cóż poradzić..., W tej nowej sytuacji, aż strach patrzeć na powyższą rozpiskę :), a Radku15, Nufiko, który patch, którą ścieżkę modermizacji uważalibyście za stosowną? Jaką cyferę powinna zawierać wersja upatchowana? Bo ja niestety z patchowaniem jestem na bakier ;-/ - wychodzę z założenia, że gra obleci na tej "najpierwszej" wersji i ogólnie jeśli nie da rady to wtedy dopiero siadam przy łatkach. i staram się nie babrać w tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypiętym poście jest napisane, musisz tylko wiedzieć czy masz wersję kolekcjonerską (była do niej szkatułka), czy może CD lub DVD (zależy na jakim masz nośniku), wersji empikowej nie masz na pewno. Najbardziej aktualna jest wersja patcha to 1.6 i do niej powinieneś dążyć. Niestety nie da się zrobić tego jednym patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:47, L_Morty napisał:

Chyba się zaraz rozpaczę... ;- P


Hehe. Dosłownie :)
Możliwe, że nie będziesz musiał od nowa przechodzić gry. Zapisz grę. Spróbuj zainstalować najnowsze patche, następnie wczytać zapisaną grę - nie powinno być problemu. Jak to zrobisz, wpisz sobie kod na ukończenie misji i w następnym scenariuszu będziesz już grał z patchem 1.6, bez potrzeby przechodzenia ponownie od nowa tej aktualnej misji.
Ja tak się poratowałem w misji z dodatku: Kuźnia Przeznaczenia i wszystko poszło gładko :)
Powodzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:47, L_Morty napisał:

a Radku15, Nufiko, który patch, którą ścieżkę modermizacji uważalibyście za stosowną?
Jaką cyferę powinna zawierać wersja upatchowana?
Bo ja niestety z patchowaniem jestem na bakier ;-/ - wychodzę z założenia,
że gra obleci na tej "najpierwszej" wersji i ogólnie jeśli nie da rady to wtedy dopiero
siadam przy łatkach. i staram się nie babrać w tym...


Tak jak pisał Nufiko zorientuj się jaką masz wersję gry (kolekcjonerska/DVD/CD) i wteyd zacznij patchować. Jak dobrze pamiętam to patch 1.4 można zainstalować od razu 1.0, ale on nie zawieraz łatki 1.11, więc najlepiej zainstaluj 1.1, później 1.11, 1.4, 1.5 i na końcu 1.6. Jeszcze jak dobrze pamiętam to dobrze jest ściągnąć nieoficjalny patch -> http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm (pod tym linkiem znajdziesz ten nieoficjalny, ściągnij ten pod podstawke).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za burzę podpowiedzi, zdaje się, że będę musiał wywiesić białą flagę, wgrać te patche i (jeśli się nie uda ze save''m oczywiście :) ) zmienić poziom trudności, bo naprawdę nie chce mi się znowu z mozołem przechodzić do panny Izabeli przez Gegennę... ;], a że parę razy już rzucałem w diabły rozgrywką bo coś szło nie tak, ale potem co prawda się zawziąłem i dalej gnać grać w te pędy i jakoś mi się udawało wycisnąć ze swego skilla Ciężki poziom trudności ;]). Muszę powiedzieć, że z przyjemnością mi się po paru latach w HoMMa V pyka. Mam nadzieję, że 6-stka będzie jeśli się da jeszcze lepsza ;]

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam kolejny problem... tym razem z instalacją patcha. Ściągnąłem wczoraj (przez jakieś 2 godziny się ślimaczyło...) dzisiaj rano chciałem sprawdzić co to będzie z tą aktualką... i niestety.

Gdy klikam na ikonę patcha (v. 1.01 ściągnięte do foldera z grą) to pojawia mi się komunikat (obrazek u dołu), coś zdaje się po węgiersku czy innym narzeczu (a może po francusku ;]). I kieruję pytanie do wszystkich osób, które miały styczność z podobnym ustrojstwem: jak się z tym uporać, bo takie rzeczy mogą tylko do gry zniechęcić ;-/

I jeszcze sprawa z drugim ( v. 1.11, pozostałych jeszcze nie sprawdzałem...), z tym mam podobną zagwozdkę (obrazek2), czy ktoś na forum wie co z tym fantem zrobić?

PS: VVersję mam DVD - sprawdziłem i jestem raczej pewien, że nie pomyliłem się przy ściąganiu czy coś...

20090608185606

20090608185735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wyłączyłeś grę bo niepokoi mnie to co widzę w tle. Spróbuj przeinstalować grę powinno pomóc. A i pobieranie patcha szybciej idzie z innych serwerów niż gram.pl (PS. a już chyba pierwsza łata dodaje autopatchera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 18:59, L_Morty napisał:

Hmmm... mam kolejny problem... tym razem z instalacją patcha. Ściągnąłem wczoraj (przez
jakieś 2 godziny się ślimaczyło...) dzisiaj rano chciałem sprawdzić co to będzie z tą
aktualką... i niestety.

Nie ściągaj ze stron, tylko spróbuj z menu start->programy gdzie masz zainstalowane Heroesy i tam jest plik, który się nazywa Update albo Check for Updates. Automatycznie wykryje Twoją wersję i ściągnie odpowiednie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New Hope! ;D Zabieram się do zweryfikowania tych rewelacji :-)

A co do tła to spokojna głowa - to tylko tapeta na pulpicie w stylu "Łza Ashy w sosie Akademickim" mojej roboty ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem, albo raczej pytanie.
Zakupiłem ostatnio Heroes V.
Wszystko bardzo ładnie aż do momentu zaczęcia kampanii.
Wybieram misję po czym leci filmik jak taki gostek z młotem walczy z takim ognistym potworem.
Domyślam się że chodzi o ładowanie gry. Więc czekam... czekam... czekam... 15 minut z zegarkiem w ręku.
A filmik nadal leci i gra się nie włącza. Czy mam za słaby sprzęt? Czy to może ma trwać jeszcze dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy, dalej idzie animacja z menu, a nie rozpoczyna się ładowanie misji? Zacznij od spatchowania gry do najnowszej wersji(instrukcja w przypiętym poście). Jeśli to nie pomoże, przyda się informacja o tym, na jakim sprzęcie grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, problem?

Spokojnie zapisałem sobie zaawansowane stadium ostatniej misji kampanii orków w Dzikich Hordach, wychodzę na pulpit, błąd. Ok, zdarza się, myślę i resetuję, bo sprzęt się zawiesił na amen. Podczas sprawdzania błędów Winda zaczęła coś majstrować w moim profilu od HoMM V, zaniepokojony staram się odpalić zapisaną grę a tu błąd >.< Gra poszła się paść! Drugi raz próbuję odczytać, lipa.

Czy jest możliwość odtworzenia tego zapisu w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 18:39, Lfdracon napisał:

Czyli innymi słowy, dalej idzie animacja z menu, a nie rozpoczyna się ładowanie misji?
Zacznij od spatchowania gry do najnowszej wersji(instrukcja w przypiętym poście). Jeśli
to nie pomoże, przyda się informacja o tym, na jakim sprzęcie grasz.


Wielkie dzięki
Zaktualizowałem do wersji 1.06 i działa jak natura chciała :D
Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować