Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 17:55, Sarinew napisał:

> > Nie jestem pewien bo grałem dawno ale chyba trzeba wejść w ten portal co mag
uciekł.
>
> Wiem grałem w podstawkę jak H5 się pojawił lecz do portalu nie mogę wejsć jest nieaktywny

> mogę go tylko objechać stąd prośba o jakieś kody

Nie wiem czy kodami obejdziesz skrypty, które nie zaskoczyły.
Zwykle ludzie w takiej sytuacji grali od nowa dana plansze.
Czy Markal ma w swoim ekwipunku wszystkie artefakty i smoki( w 1 slocie) przy sobie?
Wszystkie miasta zostały przekształcone?
Sprawdz recznie czy spelniasz wymogi, bo gra nie kasuje juz raz spelnionego zadania,
a jak np. masz zadanie zebrac X jednostek i bedzie uznane jako skonczone i potem zejdziesz
ponizej X, to gra raczej cofnie uznanie zadania, ale niekasuje wtedy "ptaszka" w liscie
zadan.

Mam wszystko no cóż odpale jeszcze raz scenariusz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Hordy na Viście, i nie mogę zaktualizować gry. Wszsytko ładnie się sciąga (aktualzacja automatyczna), po czy po uruchomieniu program nie wykrywa gry.
Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 13:13, Byl napisał:

Gram w Hordy na Viście, i nie mogę zaktualizować gry. Wszsytko ładnie się sciąga (aktualzacja
automatyczna), po czy po uruchomieniu program nie wykrywa gry.
Co mam robić?


Hmm. Sam nie wiem co może być, ale naprostszym i najlepszym rozwiązaniem może być reinstalacja gry. Mi nic innego nie przychodzi do głowy. Ewentualnie recznie patche ściągnij i zobacz czy wykrywają gre. Jaką masz jeszcze edycje wowa? Na jakim dodatku pracujesz? (podstawka, kuźnia, hordy?) Pokombinuj coś może z tymi patchami, jak nie to reinstall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że trzeba było ściągnąć przerobioną wersję patcha. Te z aktualizacji automatycznej wogóle nie działały na niektórych polskich wersjach. Acha, a jeszcze jedno: czy po 3.1 jest jeszcze jakiś kolejny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
chce zagrać z kumplem przez neta, ale nie mogę bo gdy on stawia serwer to wyskakuje mi błąd 0.2.0. Wie ktoś może o co w tym chodzi? wersje rzecz jasna mamy takie same 1.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wykopać Łzy Ashy... próbowałem i Godrykem oraz Izabelą. Otóż odkryłem już całą mapkę, i gdy stoje obojętnie którą postacią w tym miejscu, kopanie jest zablokowane.

Co mam robić? POMOCY!

Moja wersja gry to 1,0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 13:45, Burczyn_1 napisał:

Nie mogę wykopać Łzy Ashy... próbowałem i Godrykem oraz Izabelą. Otóż odkryłem już całą
mapkę, i gdy stoje obojętnie którą postacią w tym miejscu, kopanie jest zablokowane.

Co mam robić? POMOCY!

Moja wersja gry to 1,0.


Kopać możesz jedynie wtedy gdy postać nie wykonała w danej turze żadnego ruchu, inaczej mówiąc skończ turę i spróbuj w następnej nie ruszając się z miejsca.

Edit: Spaczuj grę do najnowszej wersji. Bedzie po pierwsze lepiej wyglądała a i szybciej działała a poza tym poprawione zostanie trochę błędów w tym uniemożliwijące ukończenie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 17:54, Burczyn_1 napisał:

Dzięki. Po spatchowaniu stracę zapisania?

Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to po spatchowaniu gry będziesz musiał tylko (albo aż) zacząć aktualną misje od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z "hirołsami". Z góry mówię, że grę mam oryginalną i wersję 1.4. Gdy wchodzę w 1 kampanię a w niej pierwszą misję - klikam na nią i nic się nie dzieję. Aby znika ten zwój na którym są do wyboru misje. Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 19:01, Czarek188 napisał:

Witam. Mam pewien problem z "hirołsami". Z góry mówię, że grę mam oryginalną i
wersję 1.4. Gdy wchodzę w 1 kampanię a w niej pierwszą misję - klikam na nią i nic się
nie dzieję. Aby znika ten zwój na którym są do wyboru misje. Co może być nie tak?


Witaj. Najprostszym sposobem naprawiania gry jest uaktualnienie jej do najnowszej wersji. Zrób to, a powinno Ci wszystko normalnie działać. Jak nie to reinstalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grafiką w grze. Gra jest upatchowana do wersji 1.6. Problem polega na tym, że tekstury są bardzo rozmyte, tak jakbym miał ustawione najniższe możliwe detale. Nie pomaga zmiana ustawień graficznych, tekstury na chwilę tylko stają się normalne, a potem znów to samo.

Konfiguracja komputera to:
Windows 7 32 bit, Geforce GTX 260, C2D E8400, 3GB RAM

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki i DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 18:29, Souless napisał:

Witam. Mam problem z grafiką w grze. Gra jest upatchowana do wersji 1.6. Problem polega
na tym, że tekstury są bardzo rozmyte, tak jakbym miał ustawione najniższe możliwe detale.
Nie pomaga zmiana ustawień graficznych, tekstury na chwilę tylko stają się normalne,
a potem znów to samo.

Konfiguracja komputera to:
Windows 7 32 bit, Geforce GTX 260, C2D E8400, 3GB RAM

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki i DirectX.


Witaj. Grałeś na xp wcześniej? Jak tak to też miałeś takie problemy? Masz to samo w innych grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 18:29, Souless napisał:

Witam. Mam problem z grafiką w grze. Gra jest upatchowana do wersji 1.6. Problem polega
na tym, że tekstury są bardzo rozmyte, tak jakbym miał ustawione najniższe możliwe detale.
Nie pomaga zmiana ustawień graficznych, tekstury na chwilę tylko stają się normalne,
a potem znów to samo.

Konfiguracja komputera to:
Windows 7 32 bit, Geforce GTX 260, C2D E8400, 3GB RAM

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki i DirectX.

Klepnąłbyś lepiej screena jak to wygląda, sprawdził czy masz najnowsze stery do karty graficznej a nie DXa oraz:
-pobaw się rozdzielczościami w grze oraz jakością obrazu,
-wyłącz/włącz antyaliasing oraz pod dołem anisotropic filtering (sorry ale mam angielską wersję ;),
-wyłącz/włącz bez cukierkowej grafiki (eyecandies) - pierwsza opcja po prawej na górze,
-spróbuj włączyć tryb zgodności z WinXP <!sic> "gupia" rada bo u mnie na Win7 x64 śmiga jak ta lala :) ale różne kompy, różne bajery wyskakiwać mogą jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że rozwiązałem już ten problem. Szczegółowość grafiki nie może być ustawiona powyżej normalnej bo inaczej ten problem powraca, jednak gdy nie przekraczam tych ustawień to nic złego się nie dzieje. Reszta opcji może być ustawiona na max. Wydaje mi się, że temu wszystkiemu winny jest system operacyjny. Poszperałem po różnych forach i kilka osób miało ten sam problem na Viście, a z tego co się zorientowałem, na XP taki mankament nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę Ultimate x64 bit i żadnego problemu z grafiką nie ma. Mój kumpel ma Windows 7 Professional x32 bit i żadnego problemu z grafiką nie ma. Wszystko na full. A spatchowałeś grę do najnowszej wersji? Na początku bez żadnego patcha miałem małe problemy z grafiką.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze na konfiguracji podanej w sygnaturce ta gra tnie na pelnych detalach, kiedy tylko korzysta sie z widoku innego, niz pionowy? Na starej konfiguracji opartej o C2D 2.0 oraz GeForce 8600GTS przysiegam, ze dzialala tak samo. Czy optymalizacja moze byc az tak polozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 09:31, Splocky napisał:

Czy to normalne, ze na konfiguracji podanej w sygnaturce ta gra tnie na pelnych detalach,
kiedy tylko korzysta sie z widoku innego, niz pionowy? Na starej konfiguracji opartej
o C2D 2.0 oraz GeForce 8600GTS przysiegam, ze dzialala tak samo. Czy optymalizacja moze
byc az tak polozona?


Tak optymalizacja aż tak leży na innych widokach, zresztą jak któryś z producentów powiedział inne ustawienia kamery służą nie do gry a do robienia ładnych screenshotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie aż tak i na takim sprzęcie. W H5 grałem na full detalach na laptopie z Pen M 1,73 1GB RAM i Radeonem X700 (a to tylko stary Rad 9700 pod PCIEx) na 15,4" i na tym to mogło ścinać (ale ścinało rzadko) a nie na GF 8600... To nie jest jakaś wymagająca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować