Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

jak w drugiej misji lochu można odkryć ostatni obelisk? nie mogę go znaleźć, ma ktoś obrazek w odkrytą Łzą Aszy z tej mapki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 18:54, Adamak napisał:

jak w drugiej misji lochu można odkryć ostatni obelisk? nie mogę go znaleźć, ma ktoś
obrazek w odkrytą Łzą Aszy z tej mapki? :D

Ja też za grzyba wacława nie mogłem go znaleźć, a zawsze męczę każdą mapę, póki nie zrobię wszystkich questów, nie wybiję wszystkich przeciwników i nie odsłonię całej mapy ale widać tu sobie darowałem. Pewnie nie wlazłem do jakiegoś portalu czyli podziemia ale na serio nie chciało mi się już nad tym głowić dłużej, tylko widziałem jakieś zasoby na mapie, gdzie nie mogłem dojść i to motywowało mnie dalej... widać niezbyt skutecznie, bo strzelałem 4 razy zanim dopadłem artefuckt ;)

Podejrzewam, że jest to miejsce, gdzie stoi teraz bohater, a jeśli nie, to i tak komputer Ci podpowie kierunek.

20100116194312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 19:43, deecom napisał:

> jak w drugiej misji lochu można odkryć ostatni obelisk? nie mogę go znaleźć, ma
ktoś
> obrazek w odkrytą Łzą Aszy z tej mapki? :D
Ja też za grzyba wacława nie mogłem go znaleźć, a zawsze męczę każdą mapę, póki nie zrobię
wszystkich questów, nie wybiję wszystkich przeciwników i nie odsłonię całej mapy ale
widać tu sobie darowałem. Pewnie nie wlazłem do jakiegoś portalu czyli podziemia ale
na serio nie chciało mi się już nad tym głowić dłużej, tylko widziałem jakieś zasoby
na mapie, gdzie nie mogłem dojść i to motywowało mnie dalej... widać niezbyt skutecznie,
bo strzelałem 4 razy zanim dopadłem artefuckt ;)

Podejrzewam, że jest to miejsce, gdzie stoi teraz bohater, a jeśli nie, to i tak komputer
Ci podpowie kierunek.

Dzięki! Pomogło. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć lepszego tematu a więc zapytam tutaj. Gram z bratem w heroesa 3 na losowo stworzonej mapie i okazuje się że bta jest w takim położeniu z którego nie może wyjść. Chodzi o to że jest na małym terenie między górami i nie mamy szans się spotkać. Czy często zdarzają się takie błędy w losowym edytorze map?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 21:31, Pile napisał:

Nie mogłem znaleźć lepszego tematu a więc zapytam tutaj. Gram z bratem w heroesa 3 na
losowo stworzonej mapie i okazuje się że bta jest w takim położeniu z którego nie może
wyjść. Chodzi o to że jest na małym terenie między górami i nie mamy szans się spotkać.
Czy często zdarzają się takie błędy w losowym edytorze map?



heroes 3 , owszem takie błędy zdarzają się bardzo często . Natomiast na randomie h5 niema takiej możliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam legala samą podstawkę z patchem 1.6. Nie włączałem żadnych modów itp.

Zrobiłem 4 misję(okręt) w inferno (Agraelem zdobyłem miasto portowe Erewel) i po podsumowaniu tej misji wyrzuca mnie do menu gdzie aktywne mam jedynie
1misję: królowa - kampania przystani
1misję: zdrada - kampania inferno.
Nie mogę rozpocząć 5 misji a powtórne wczytanie save i ponowne zdobycie Erewel niczego nie zmienia.

Czy wiecie jak to przeskoczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać profil z odblokowanymi misjami, wtedy będziesz mógł wybrać 5 misję, tyle, że jeśli specjalnie rozwijałeś Agraela to go stracisz, bo będzie Agrael z nowego profilu. Bo nie wiem czy da się "ręcznie" odblokować misję w własnym profilu.
Możesz spróbować kodu na wygranie misji, ale skoro wywala po zakończeniu misji, to nie wiadomo czy po użyciu kodu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 20:30, Sarinew napisał:

Możesz pobrać profil z odblokowanymi misjami, wtedy będziesz mógł wybrać 5 misję, tyle,
że jeśli specjalnie rozwijałeś Agraela to go stracisz, bo będzie Agrael z nowego profilu.
Bo nie wiem czy da się "ręcznie" odblokować misję w własnym profilu.
Możesz spróbować kodu na wygranie misji, ale skoro wywala po zakończeniu misji, to nie
wiadomo czy po użyciu kodu też.

Dzięki za odpowiedź.
Ja staram się każdego bohatera głównego rozwijać na maxa. Jeżeli nie wymaga pośpiechu dana misja i przeciwnicy, staram się odwiedzić każdy kamień wiedzy, gildię w każdym mieście, zatłuc każdy oddział neutralny aby zdobyć expa.
Grałem na poziomie łatwym, ponieważ uczę się dopiero rozwijać postać (w III i IV system awansów był całkiem inny). Znalazłem inną stronkę (niestety nie w kolektywie) gdzie opisane są wszyscy dostępni bohaterowi, miasta, jednostki, czary, umiejętności i będę próbować jeszcze raz.
Boję się tylko czy to bug w grze dotyczący konkretnego elementu (przełom 4/5 misja inferno) czy akurat jakiś zbieg okoliczności.
Ustawiłem sobie teraz normala w nowym profilu i próbuję jeszcze raz od samego początku.
Szkoda tylko, że nie mogę w empiku znaleźć dodatków do gry.
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do odblokowanych misji, na http://www.tawerna.biz/downloads.php?cat_id=16 na dole strony jest "SaveGame", zawierający odblokowane misje. Powinnien działać. Ewentualnie mogę podesłać mój profil(Agrael na początku 5 misji ma 29lvl)
Skoro starasz się rozwijać postać na max to pewnie masz koło umiejętności - skillwhell? Ono pokazuje zależności między umiejętnościami. Przydaje się, jeśli chcesz rozwinąć konkretne umiejętności.
Do głębszego poznania gry przyda się chyba tzw. Kompedium z http://www.heroes-fr.com/en/fan_manuals.php
ciut niżej jest do H5 w 1.5 po polsku.

Problemy z zakończeniem misji zdarzały się jeśli np. grałeś trochę z patchem 1.5 i spatchowałeś do 1.6 i wczytanie sejwa jest możliwe, ale z zakończeniem misji są problemy.
Jak spojrzałem na empik.com to tylko Kuźnia przeznaczenia jest dostępna, Dzikich hordy będziesz musiał poszukać gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 16:29, Sarinew napisał:

Co do odblokowanych misji, na ...

Dzięki za wszystkie porady.
Skorzystałem z odblokowania kampanii i mogę ciągnąć dalej tą samą postać.
Wprawdzie nie jest prowadzona zbyt profesjonalnie ale ja w swoje gry gram bardzo długo. (Na kompie mam obecnie tylko 5 i w najbliższym czasie czekam tylko na ich kontynuacje (nowe wersje) albo kolejne dodatki.

Koła umiejętności nie znałem i na pewno mi się przyda, cieszę się też z poradnika.

Cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy to norma że HOMMV ma takie koszmarne fps dropy ?
Np podczas pewnych konkretnych ustawień kamery na mapie świata - ustawienie jej nisko i maksymalne oddalenie daje przy pewnych ujęciach drop aż do 7-12 fps, podczas walk i głównie oblężeń fortec również potrafi się pojawić drop na dobre 18-20 fps [z bazowych 60+], i tak kombinuje czy to tak tragicznie zoptymalizowany silnik czy u mnie coś jest nie teges [w sensie nie tego z instalacją bądź patchami bo sprzętowo to ten tytuł zjadam kilka razy w kwestii wymagań]

Do tego te dropy nie są w zasadzie zależne od ustawień grafiki - taki sam drop fps mam przy ustawieniu gry na minimum i rozdzialkę na 800/600 i identyczny przy ustawieniu max na rozdziałce 1440/900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 14:12, Pietro87 napisał:

Tak się zastanawiam czy to norma że HOMMV ma takie koszmarne fps dropy ?
Np podczas pewnych konkretnych ustawień kamery na mapie świata - ustawienie jej nisko
i maksymalne oddalenie daje przy pewnych ujęciach drop aż do 7-12 fps

Pomyślmy...
Wtedy kamera obejmuje największy możliwy teren i komputer musi wygenerować ogromne ilości danych...
Nie do pomyślenia, że w takim momencie może spaść ilość wyświetlanych klatek na sekundę!!!
;>

Twórcy sami tłumaczyli, że bardziej "wymyślne" ustawienia kamery mają służyć do podziwiania widoków, a nie do wygodnej gry. Dlatego wiele ustawień poza domyślnym powoduje spadek płynności wyświetlanej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2010 o 16:29, windows00 napisał:

Pomyślmy...
Wtedy kamera obejmuje największy możliwy teren i komputer musi wygenerować ogromne ilości
danych...
Nie do pomyślenia, że w takim momencie może spaść ilość wyświetlanych klatek na sekundę!!!
;>


Nie do pomyślenia że spaść może do 5-10 niezależnie od ustawień [na max spadnie do 7, na min do 11, różnica w zasadzie nijaka], do tego na sprzęcie o wiele dla tej gry za mocnym.
Więc weź panie kolego ten sarkazm schowaj w kieszeń, bo chyba logicznym jest że jak odpalam takie np gta4 na full tudzież crysisa, me2, da:o a taki leciwy heroes5 mi robi taki numer to zastanawiam się co jest grane, bo ewidentnie coś tu jest nie teges =). Nie mniej chyba już przyczynę tych zwisów znalazłem - autorzy spartaczyli doczytywanie danych, mapa zachowuje się tak jak by renderowała wszystko w zasięgu wzroku ustawionej na dany kąt kamery niezależnie od mgły wojny, imho partactwo autorów bo jednak zasięg doczytywania powinien być jakoś limitowany, i tak nie widać nawet bez fog o wara wszystkiego co jest renderowane, za to widać drop fpsów kosmiczny.

Drop w trakcie samych walk - chyba zwalić należy na karb kiepskiej ogólnie optymalizacji [bogu dzięki to gra turowa a same dropy tylko przy oblężeniach czasem skocza to w rozgrywce to nikomu nie wadzi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko. Idzie gdzieś znaleźć zestawy dodatkowych map (do Dzikich Hord) popakowane w jakieś archiwa? Bo póki co to te co znajduję (nawet dużo tego),co do ściągnięcia pojedynczo. A ja nie mam czasu ani ochoty ściągać po jednej mapce. Najchętniej to bym sobie pobrał jakąś większą ilość, ładnie spakowaną, a potem sprawdzał w grze co i jak. No ale albo źle patrzę, albo nigdzie nie ma do pobrania jakiegoś archiwum z mapkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszperałem się pwenej ciekawej opcji.
Mianowicie przy ustawieniu gry na full tak jak pisałem walki potrafiły się dławić podczas oblęzeń lub obszarowych czarów [mimo faktu że sprzęt grę na full łyka kilkukrotnie w kwestii wymagań], pogrzebałem w pliku user_a2.cfg i doszukałem się opcji :

setvar gfx_dynamic_lights = 1

Wystarczyło zmienić ją na 1 i problem fps dropów zniknął jak ręka odjął, gra trzyma teraz stały frame rate 60 klatek [ograniczone v-synciem, bo realny fps to pewnie dobre 160-200].
Dodatkowo nie mam pojęcia co te "dynamiczne światła" tak naprawde wnosza w kwestii grafiki, siedziałem dziś i testowałem grę z opcją włączoną i wyłączoną, porobiłemtrochę screenów, nawet dwa filmiki frapsem nagrałem i zero róznicy.
Btw jak ktoś jest chętny i wie co ta opcja naprawdę zmienia to niech się wiedzą podzieli =) Bo mi prócz wyleczenia dławiącego się frame rateu nie zmieniła kompletnie nic =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem w misji Inwazja. Podbiłem wszystkie miasta, te które mogłem zamieniłem na Nekropolis. Mam 20 smoków i 1000 szkieletów. Niestety nie wiem gdzie mam "wyśledzic" Cyrusa. Przez to przejście, którym on uciekł przejść nie mogę, a żadnego przejścia, o którym mówi instrukcja nie ma. Jakaś rada/pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 16:42, Pietro87 napisał:

setvar gfx_dynamic_lights = 1

Wystarczyło zmienić ją na 1 i problem fps dropów zniknął jak ręka odjął, gra trzyma teraz
stały frame rate 60 klatek [ograniczone v-synciem, bo realny fps to pewnie dobre 160-200].


sprawdziłem u siebie - bazowo jest na 1 - miałeś na mysli ustawienie na 0 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie miałem na mysli przestawienie tej opcji na 0 co powoduje zupełne wyleczenie dławiącego się frame rateu podczas walk.
Generalnie tez zauważyłem co ta opcja daje, faktycznie daje "dynamiczne oświetlenia", np podczas rzucania zaklecia takiego jak kula ognia, poblask lecącego fireballa oświetla pobliskie jednostki, ale efekt ten jest tak kosmetyczny i mało widoczny że ja go sobie odpuszczę bo wolę nie miec tych cholernie irytujących czkawek animacji.

Nota bene giera strasznie dennie zoptymalizowana moim zdaniem, lekko się zawiodłem. Myślałem że to dziwne zachowanie frame rateu to jednak wina mojego sprzetu [GTX 260, E8400 OC 4.0 ghz, 4 GB Ram, XP SP3] ale wczoraj rozmawiałem z kumplem który ma jeszcze mocniejszy config niż ja i potwierdził że z heroesami 5 to norma [jego cfg to GTX295 procek i7, 6 GB Ram, OS Vista]

Tak czy siak wyłączenie dynamicznych świateł na 0 u mnie daje kompletne lekarstwo na wszelakie problemy ze skaczącym fpsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem w misji Inwazja. Podbiłem wszystkie miasta, te które mogłem zamieniłem w Nekropolis. Mam 20 smoków i 1000 szkieletów. Wszystkie misje główne i poboczne są zaliczone (oczywiście oprócz zabicia Cyrusa). Niestety nie wiem gdzie mam go "wyśledzic". Przez to przejście, którym on uciekł przejść nie mogę (pokazane po przejściu przez te strzeżone posterunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować